Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 22:40:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zmijonosac  (Pročitano 26812 puta)
03. Okt 2005, 13:59:33
Zodijak
Pol
Poruke 1
Moze li mi neko detaljnjije reci nesto o Zmijonoscu, navodnom novom horoskopskom znaku? ja znam da ga astrolozi sa dvora u engleskoj odavno koriste, ovi nasi nece ni da cuju za njega. Valjda se nalazi izmedju Skorpije i Strijelca, i ako je tako, onda sam i ja Zmijpnosac Smiley
« Poslednja izmena: 11. Okt 2005, 15:24:29 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Zmijonosac -- u muskom rodu, jer je latinski Ophiucus, dakle i to u muskom rodu.

Nema veze sa engleskim astrolozima, jeste deo zodijaka, ali svega malo preko 5 stepeni kruga; sledeci najmanji znak zauzima celih 24 stepena.

Najstariji danas sacuvani prikaz Ophiucusa u Zodijaku u pevnici crkve u Italiji iz 15. veka. Moguce je cak i da je tada nagib ekliptike nesto pomeren pri visestrukim promenama magnetnog severnog pola u kratko vreme, tako da se vrh odsecka neba u kojem je Ophiucus nasao u ravni putanje Sunca. (pomeranje za cetvrtinu stepena na zemlji manifestuje se kao nekoliko stepeni na loptastom odsecku neba koji sece ravan ekliptike pod nekim uglom, naravno sama enkliptika se "pomera" onoliko koliko se pomerila Zemlja).

Zmijonosac se zaista nalazi se izmedju Skorpije i Strelca, ali ne ovih sideralnih na koje ti mislis, kakvi se koriste na zapadu, nego tropijskih (paznja: rec nije "tropski"), tj. onih koji se koriste u Indiji, dakle odnosio bi se na osobe rodjene oko 13-17. decembra, a ne 20-24. novemra.

Uslovno receno, moglo bi se pretpostaviti da je Zmijonosac bio deo ekliptike u vreme uspostavljanja evropske astrologije u 3. veku pre nove ere, kad su definisani znaci po datumima -- pa bi onda i oni rodjeni izmedju 20. i 24. novembra mogli da se pozovu na njega -- ali cak, kao sto rekoh, nije sigurno ni da lis e zaista video u toj ravni, a u svakom slucaju klasicni astrolozi ga ne pominju.

Takodej ni Indija koja doduse koristi tropijski zodijak ne koristi ni Neptun i Pluton (Uran samo izuzetno), a kamoli sazvezdje Ophiucusa.

Inace, u mojoj listi za najpametniji znak -- pre nego sto sam resetovao anketu -- nalazio se i Ophiucus/Zmijonosac, kao jedan od 13 znakova zodijaka.

« Poslednja izmena: 11. Okt 2005, 15:22:54 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2
Zastava Kragujevac
zmijonosu u upotrebu uvodi Sionski priorat.
« Poslednja izmena: 11. Okt 2005, 15:27:32 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
zmijonosu u upotrebu uvodi Sionski priorat.

Kao sto rekoh, imenica je muskog roda, dakle: Змијоносац, a ne nekakva (змијо)ноша.

A ovo sazvezdje se uvodi u tumacenja (naravno: ne u bilo kakvu "upotrebu") onda kad ga nagib enklitike uvodi u krug kojim se Sunce prividno krece gledano sa zemlje.
« Poslednja izmena: 11. Okt 2005, 15:30:12 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
zmijonosu u upotrebu uvodi Sionski priorat.

Moze jos malo o Zmijonoscu


 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Mislim da je ovo interesantna tema i izvinjavam se ako sam prekrsila neko pravilo foruma. Moj muz je rodjen tacno na granici Skorpije i Strijelca. Moze li neko jos nesto dodati vezano za znak Zmijonosac
p.s. Ja sam se skoro prijavila na forum i ne mogu da stignem da iscitam sve stare postove. Zato sam aktivirala ovu temu,stariju od 6 mjeseci,smatram da je jako intreresantna. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
Zmijonoshac je buva... ima detaljno objasnjenje o njemu ali ako njega ubace menja se stvar iz osnova.. nema nicheg sto govori da bi zmijonoshac trebalo da bude ubachen kao novi znak.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Onda bi to znacilo da sam ja Riba u horoskopu - he he he - bas me slatko nasmeja  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
nebi zmijonosac nebi promenio tvoj znak on bi se samo "umetnuo"
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ofiukus - Zmijonoša prema grckom nazivu za boga zdravlja olicenog u ljudskoj figuri sa zmijom omotanom oko stapa, izmedju Skorpiona i Strelca.

Ovaj znak vlada = 29. novembra. - 17. decembra

Ovaj znak je toliko presudan u svacijem horoskopu da covek nije ni svestan. Ovaj znak je vezan za simboliku Jupitera i za piramidu. Ovaj znak je srce svih zodijaka i pokretac ostalih zodijackih znakova. Ovaj znak je veoma vezan za mundalnu natalnu kartu i uvek pokazuje novi zivot i novi pocetak, pogotovo ako se Sunce nadje na ovom zodijaku.

Ovaj Zodijak je prisutan ne samo u galaksiji vec i na zemlji a u Bibliji isto stoji o novom znaku gde se govori i zavrsetku 12 plemena jevrema i gde se opisiva novi poredak i apokalipsa, sto znaci zavrsetak i dolazak novog doba.

Zmijonosa ce veoma imati veliki udela 21.12.2012 god u 12:05 min kada ce sve planete skupiti u jednu ravnu i kada ce na nebu doci opsti prelom, to je ujedno i poznatije u narodu smak sveta, a i po plemenu Maja.

Zmijonosa je omega i u natalnoj karti je vrlo bitan, pogotovo ako se nekome nalazi Sunce ili ASC sa Zmijonosom, takva osoba je veoma obdarena i predodredjena je da unosi novo a da staro zavrsi kako bi ljudi poceli da zive novim zivotom. Ljudi koji imaju Sunce ili ASC na Zmijonosi su posebni-talentirani i sve osobine imaju Jupitera, dok Strelcevi imaju sve osobine Neptuna.

Astrolozi uopce ne smatraju ovaj znak nesto presudnim jer se ne bave izucavanjem simbola vec sve se svodi na prepostavke ili mogucnosti, psiholoski. Takodjer, kada se gleda horoskop nikada se ne gleda po tropskom vec po sideralnom vremenu, mada je i tu problem, jer su astolozi toliko usadili ljudima, da ljudi sada i da hocedu tesko da mogu nesto promeniti i prihvatiti kako jeste.

Ako otvorite nebesku kartu momentalno vidicete tacnu poziciju planeta a ne poziciju astrologa koji krivo daju informacije, zbog toga astrologija ne moze biti priznata kao nauka.

Zmijonosa je inace povezan za Isusa Hrista a 12 znakova za apostole. Element Zmijonosa ali za sada je jos neistrazen jer astrolozi ga tretiraju samo kao znak koji samo postoji.

Obracajte paznju na ljude koji imaju Sunce ili ASC na Zmijonosi, pogledajte njihovo ponasanje a pogledajte ponasanje jednog Strelca, primeticete da je covek Zmijonosa vrlo veliki inovator, covek koji unosi uvek neke novine, koji zeli ljubav, mir jednakost, koji prosto ne pripada ovde na zemlji, dok kod osobine Strijelca cete videti da isuvise filozofiraju a od filozofije nista, samo prazne price, da su dosta veliki pozeri, a tu se vidi uticaj Neptu

Smak sveta je vec pocelo zavisi samo kako ko gleda, apokalipsa pogotvo. No, pod smakom sveta se sigurno ne smatra raspad zemlje ili totalno unistenje kao sto bi mnogi prizeljkivali vidovnjaci, gatari i astrolozi.

Zmijonoša je vec poceo raditi od 1990. godine a posebno ce biit aktivan tokom 2012. godine.
Zmijonoša ili OFIKUS je od 1990. godine je veoma aktivan najviše u Mundalnoj astrologiji. Astrolozi ovaj znak ne gledaju i smatraju da nema nikakv eveze, te se o Zmijonoši uopšte i ne piše. Astronomi opet vrlo priznaju Zmijonošu jer je ogroman zodijak.

Zmojonoša je povezan za Isusa Hrista jer sve što donosi Zmijonošaa, donosi Isus Hrist a i u bibliji se može pronaci. Tako, 12 astrološki znakova su 12. apostoli a 13 je sam Isus Hrist.. Ovaj znak je cvrsto povezan za svaku pravdu, promenu jer je omega., što u prevodu znaci: da sve što je loše on završava i stvara novi pocetak.

Za Zmijonošu je povezana mitologija Atlantida kao i o žiteljima Atlantida. Mada se zna da je Atlantida potonula u more. Bila je to posledica katastrofe na Kosmickom nivou, koja je zadesila citavu Galaksiju. Zmija predstavlja opomenu narodu da se batale magije, vracanja, gatanja po kartama itd... Jer, stanovnici Atlandite su se bavili crnom magijom koji su želeli slobodu i gde nisu trpeli nikakva ogranicenja.Zitelji Atlantide nisu bili najstariji 'narod' na zemlji. Egipcani su oživeli njihovu maguju a Grci je preneli u Evropi.

Zmijonoša je još kako povezan za vreme i za buducnost, pa ce svi primetiti kako dani vrlo brzo prolaze, godine i da covek jako rano ostari. Zmijonoša upozorava ljude na vladanje sekte i na masone a svršetak svakog zla bice u 2025. godini kada se ocekuje i pad civilizacije masonskih, kada ce se na nebu pojaviti svetlost u obliku velikog krsta, što govori o završetku svakog zla na zemlji.

Sednice Saveta Bezbednosti OUN pocinju u 23 casa po Njujorskom vremenu a to nije nikako slucajno, povezano je za magiju Atlantida. Sve na to upozorava Zmijonoša, upozorava ljude da se klone laži, prevare, magije, zapadne astrologije jer sigurno ne pripada Bogu, da ako gledaju astrologiju da gledaju kako je nebeski otac napisao i kako je postavio zodijak na nebu a ne da izbacivaju laz.

Zato ce ovaj znak doneti svako cišcenje i doneti novo sve ali istinito. U samoj Bibliji ćete naići na reči Spasitelja gde je govorio da je On, Alfa i Omega - početak i kraj. Zmijonoša je čvrsto povezan za samog Hrista i sam znak predstavlja Isusa Hrista. Posebno je primetan ovaj znak kroz svetu vodu, a upravo na određenoj ikoni koju vam prilažem, predstavljen je simbol Zmojonoše, Presvete Majke Božije i samog Spasitelja Isusa hrista.

Osobe koji se rode baš na njegov dan su od posebne važnosti kao i oni koji imaju stelijum ili kome se nalazi Ascedent na Zmijonoši. Život ovih osoba nije ni malo lak, gde prolaze nekih 28 - 31. godinu dosta težine ali u dubini duše su veliki optimististi i pored toga što znaju često zapadati u depresivna stanja. Same osobe koji poseduju Zmijonošu su vrlo obdareni za književnost, lingvistiku, muziku i za religiju, mada imaju problema u obrazovanju zbog nedostatka novaca ali ga ipak s mukom završavaju. Uticaj Jupitera je za ove osobe od velike važnosti, jer sa Zmijonošom vlada planeta Jupiter, a elemente poseduje sa četiri. Talisman koji bi trebali nositi ove osobe je od presudne važnosti a trebali bi nositi talisman slike broj tri od gore i Ikonu ovu koju sam stavio, bez obzira na vera ispovest.

Zmijonoša vlada 9. kućom astrološkom ali ga za sada mnogi astrolozi ne gledaju i ne pridaju mu neku važnost. Aspekti sa Zmijonošom igraju presudnu ulogu o spoznaji pravog duhovnog života, pogotovo ako je još aspektovan sa Suncem, ASC, MC i sa DESC, tada obavezno aktivira ove kuće i planetu. Kada je aspektovan sa Merkurom. Ukoliko je aspektovan sa saturnom tada osoba će uvek osetiti loš tranzitni Saturn kroz određenu kuću i u onoj kući gde se nalazi saturn u natalnoj karti, tu osoba doživljava najviše patnje i nerazumevanje od ljudi koji su povezani za određenu astrološku kuću. Sam stepen Zmijonoše je 9. stepen

Branko Životin
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 22:40:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.