Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 46 47 49 50 51
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zločini, masakri nad Srbima u BiH 1992-1995.  (Pročitano 362971 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
ГРБАВИЦА КОД БРЧКОГ: 17 ГОДИНА ОД СТРАДАЊА СРБА

У Грбавици код Брчког обиљежено је 17. година од стравичног злочина над 13 припадника ВРС из овог краја, који су починиле снаге Армије БиХ, у чијем саставу су биле њихове комшије Мусилмани из Брчког.
   
Тринаест Грбавичана, заробљено је 8. марта, 1993. године, у мјесту Бодериште, а према извјештају патолога, Зорана Станковића, масакр је извршен на договорени дан размјене, 12 марта, 1993. године.

Извор: РТРС
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
СИЈЕКОВАЦ-ОБИЉЕЖЕНА 18.ГОДИШЊИЦА СТРАДАЊА СРБА

Истина, правда и казна за злочинце затражена је данас са комеморације у Сијековцу код Брода гдје је марта 1992. године прије почетка рата у БиХ почињен први масовни злочин над српским цивилима.
   

Инфо
14:18   |   26/03/2010

Видео

Аудио

 

 

Извор: РТРС

Фото: СРНА
   

"Први ратни злочини, силовања, паљења кућа, убиства невиних цивила и етничко чишћење у минулом рату десило се над српским народом у Сијековцу. Докази о овим злочинима познати су Хашком тужилаштву, Тужилаштву БиХ и свјетској јавности али још нема казни за злочинце", рекао је на скупу шеф Координационог тима Владе Републике Српске за тражење несталих и процесурање ратних злочина Сташа Кошарац.

Он је подсјетио да је од марта до октобра 1992. године на подручју Брода убијено 229 српских цивила, њихове убице су познате, али тужилаштва о томе, каже Кошарац, "свјесно ћуте и негирају страдање Срба у БиХ за вријеме рата".

Министар рада и борачко инвалидске заштите РС Раде Ристовић је на обиљежавању 18-те годишњице убиства српских цивила у Сијековцу рекао да треба изједначи однос према жртвама.

"Када и злочинци против српског народа буду изведени пред лице правде онда ће се моћи говорити о просперитетнијем заједничком животу на овим просторима", рекао је Ристовић и нагласио да је Српској од непроцјењиве важности јединство, нарочито политичко.

"Жртве из свих отаџбинских ратова које су избориле слободу обавезују да се са највећом одговорности сачува Отаџбина", поручио је Ристовић.

Он је подсјетио да је у марту 1992. године, прије почетка рата у БиХ, у Сијековцу извршен монструозан злочин над више од 20 недужних цивила из овог мјеста.

"Задојени фашистичком идеологијом својих предака из Првог и Другог свјетског рата хрватско-муслиманске паравојне јединице из Брода и њихови ментори из Републике Српске побили су своје дојучерашње комшије. У два дана звјерског оргијања здружене злочиначке снаге показали су своју силу над невиним српским цивилима из овог села. Старци, жене и дјеца страдали су на кућном прагу од комшија с којима су мислили да живе као пријатељи.Сви убијени су били Срби и то им је била једина кривица", рекао је Ристовић.

Начелник општине Брод Милован Черек оптужио је Републику Хрватскуи да је почетком марта 1992.године окупирала бродску општину и без објаве рата напала Србе у БиХ.

"Само у ноћи 3./4. марта из Хрватске је у тадашњи Босански Брод пребачено око 3 000 добро наоружаних хрватских војника. Брод је тада постао велики логор и српско мучилиште", присјетио се Черек.

Масовним убиствима у Сијековцу предходила је ликвидација трочлане породице Мартић у Броду.

Седамнаестогодишњи Драган Милошевић најмлађа је жртва злочина у Сијековцу 16. марта у којем је за само сат времена звјерски убијено 20 српских цивила. Најстарија жртва био је Јово Зечевић који је имао 72 године.

Током рта у Сијековцу је убијено 80 српских житеља.

У спомен цркви „Света великомученица Огњена Марија“ парастос жртвама служио је владика зворничко-тузлански Василије, који је српски народ поново позвао на опрост, али не и на заборав.

Владика Василије је рекао да ће Сабор Српске православне цркве убијене Сијековчане прогласити за новомученичке страдалнике и да је у току израда иконе која ће бити посвећена овим жртвама.

Вијенце испред спомен–плоче са именима жртава положиле су делегације Народне скупштине РС, Владе РС, Вијећа народа, Борачке организације РС, Савеза логораша, Трећег пјешадиског РС пука, општине Брод као и породице убијених.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
Годишњица страдања у Братунцу

На подручју општина Сребреница и Братунац, у Републици Српској, биће обележено 18 година од страдања српских цивила из средњег Подриња, које су убили припадници муслиманских оружаних снага.

На војничком гробљу у Братунцу одржаће се помен Србима, страдалим током рата у Босни и Херцеговини на подручју Сребренице и Братунца.
bratunac-groblje.jpg

На Петровдан 1992. године, муслиманске снаге под командом Насера Орића упале су у српска села Залазје, Биљача, Сасе и Загоне и убиле и измасакрирале 69 српских цивила, а више од 70 ранили. Деветнаест особа се воде као нестале.

Села су опљачкана, спаљена и још увек нису обновљена.

На тим стратиштима биће положено цвеће и запаљене свеће. На Војничком гробљу у Братунцу, биће освећен централни спомен-крст, служен парастос, положени венци и запаљене свеће.

Помен ће се служити у цркви у Сребреници.

У Културном центру у Сребреници, биће одржана духовна академија и приказан филм "Досије Сребреница", посвећен страдању српског народа на овом просторима.

Од маја до децембра 1992. године у нападима муслиманских снага уништено је и разорено на десетине српских села и на најбруталнији начин убијено стотине српских цивила у општинама Сребреница, Братунац и Скелани.

Само на подручју Сребренице у том периоду нападнуто је 21 српско село у којима је убијено више од 400 цивила. У нападу на 22 српска села општине Братунац, у истом периоду убијено је најмање 560 лица.

На Божић 1993. године, Здружене снаге подрегије Сребреница, под командом Насера Орића, у раним јутарњим сатима напале су српска села на подручју Кравица у општини Братунац и убиле 48 мештана.

Од 7. до 16. марта 1993. године уништено је 688 домаћинстава и оскрнављено православно гробље у Кравицама.

На подручју општина Сребреница, Зворник, Милићи, Братунац, Власеница и Осмаци у току рата страдало је најмање 1.300 особа српске националности, док је на ширем подручју средњег Подриња и Бирча страдало укупно 3.267 Срба.

Без једног или оба родитеља остало је око 800 деце, а око 5.400 породица остало је без покретне и непокретне имовине.

За злочине почињене над српским становништвом на подручју Сребренице, Братунца и околних места нико није до до сада одговарао пред судовима у БиХ.

Хашки трибунал је подигао оптужницу против Орића и 2006. године изрекао му затворску казуну од две године, зато што није спречио злочине над Србима.

У жалбеном поступку првостепена пресуда је преиначена, а Орић ослобођен било какве кривице.

Помен страдалим Србима на подручју Братунца и Сребренице одржава се у организацији Одбора за обележавање догађаја из ослободилачких ратова при Влади Републике Српске.




interesuje me oćeli doći ovo naše govedo,da i ovde pusti suzu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
Годишњица страдања у Братунцу

На подручју општина Сребреница и Братунац, обележава се 18 година од страдања српских цивила, које су убили припадници муслиманских оружаних снага. На Војничком гробљу у Братунцу пошту жртвама одао премијер РС Милорад Додик.

У име председника Србије Бориса Тадића венце положио његов саветник Млађан Ђорђевић.

Полагањем венаца и паљењем свећа на гробљима у местима Биљача, Сасе и Залазје обележено је 18 година од страдања Срба током рата у Босни и Херцеговини на подручју Сребренице и Братунца, које су убиле муслиманске снаге из Сребренице.



Премијер Републике Српске Милорад Додик одао је пошту страдалима положивши венац на спомен Крст на Војничком гробљу у Братунцу.

Додик је рекао да нико не спори чињеницу да су у Сребреници настрадали Бошњаци, али је очигледно игнорисање чињенице да су на простору Подриња настрадали Срби у континуитету што говори о креирању истине, која то није и неправде.

"Значај који се даје овим догађајами од стране међународне заједнице говори о селективној правди", рекао је Додик новинарима на војном гробљу у Братунцу и нагласио да је дошао да ода пошту свим страдалима.

Према његовим речима, не може се одржати принцип по коме су једни само жртве, а други само злочинци.

Премијер је додао да злочин не може да буде прихватљив за РС нити да је злочин учињен у име Српске. Додик је рекао да оно што се догодило у Сребреници за њега није геноцид.

"Ако је био геноцид онда се десио овде у Подрињу и овде су страдали људи, а за то су одговорни појединци. Уколико су учествовале институције биле су злоупотребљене", рекао је Додик.

На годишњицу погибије српских цивила и бораца 1992. године у име председника Србије Бориса Тадића венац је положио његов саветник Млађан Ђорђевић.

Венце су положили и генерални конзул Србије у Бањалуци Јадранка Дерајић, заменик високог представника у БиХ Крис Бенет, делегација скупштине РС и Већа народа РС, заједничких институција, изасланик председника РС Душко Ћетковић и представник Српске напредне Странке Александар Вучић.
Bratunac-vv-120710.jpg

У Културном центру у Сребреници, биће одржана духовна академија и приказан филм "Досије Сребреница", посвећен страдању српског народа на тим просторима.

Убијени српски цивили

На Петровдан, 1992. године, муслиманске снаге, под командом Насера Орића, упале су у српска села Залазје, Биљача, Сасе и Загоне и убиле и измасакрирале 69 српских цивила, а више од 70 ранили. Деветнаест особа води се као нестало. Села су опљачкана, спаљена и још увек нису обновљена.

Од маја до децембра 1992. године, нападима муслиманских снага уништено је и разорено на десетине српских села и на најбруталнији начин убијено стотине српских цивила у општинама Сребреница, Братунац и Скелани.

Само на подручју Сребренице, у том периоду, нападнуто је 21 српско село у којем је убијено више од 400 цивила. У нападу на 22 српска села општине Братунац, у истом периоду убијено је најмање 560 лица.

На Божић 1993. године, Здружене снаге подрегије Сребреница, под командом Насера Орића, у раним јутарњим сатима напале су српска села на подручју Кравице, у општини Братунац и убиле 48 мештана.

Од 7. до 16. марта 1993. године, уништено је 688 домаћинстава и оскрнављено православно гробље у Кравицама.

На подручју општина Сребреница, Зворник, Милићи, Братунац, Власеница и Осмаци, у току рата, страдало је најмање 1.300 особа српске националности, док је на ширем подручју средњег Подриња и Бирча страдало укупно 3.267 Срба.

Без једног или оба родитеља остало је око 800 деце, а око 5.400 породица остало је без покретне и непокретне имовине. За злочине почињене над српским становништвом на подручју Сребренице, Братунца и околних места нико, до сада, није одговарао пред судовима у БиХ.

Хашки трибунал је подигао оптужницу против Орића и 2006. године изрекао му затворску казну од две године, зато што није спречио злочине над Србима. У жалбеном поступку првостепена пресуда је преиначена, а Орић ослобођен било какве кривице.

Помен страдалим Србима на подручју Братунца и Сребренице одржава се у организацији Одбора за обележавање догађаја из ослободилачких ратова при Влади Републике Српске.


eee bota stoko bezrepa   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Neka je sram i stid posbno Tadica kokji se nije pojavio na pomenu Srpskim žrtvama , bitno je da je bio u Srebrenici , fuj za sve politicare iz Srbije koji nisu bili na pomenu Srpskim žrtvama u Bratuncu !  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.0
e svasta na kraju ispade po nekim ljudima ovdje da je srpska politika devedesetih bila samo odbrana od zlih komsija.  Reakcija na akciju.  Zar postoji jos osoba na ovoj planeti koja vjeruje u to? na stranu da je iko i poluobrazovan mogao tome povjerovati, ali ne zelim moc propagande da podcjenjujem jer ovdje je to ocito dobro ispralo pamet nekima.

nebi vam bio u kozi ni za sve pare ovog svijeta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
e svasta na kraju ispade po nekim ljudima ovdje da je srpska politika devedesetih bila samo odbrana od zlih komsija.  Reakcija na akciju.  Zar postoji jos osoba na ovoj planeti koja vjeruje u to? na stranu da je iko i poluobrazovan mogao tome povjerovati, ali ne zelim moc propagande da podcjenjujem jer ovdje je to ocito dobro ispralo pamet nekima.


Јбт. гдје ти видиш то шта избулазни.  Smile
nebi vam bio u kozi ni za sve pare ovog svijeta
Е у срце си ме дирнуо. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
ГРАДИШКА-СЈЕЋАЊЕ НА СТРАДАЛЕ БОРЦЕ ВРС

Парастосом и полагањем вијенаца на споменик погинулим борцима у Мјесној заједници Бок Јанковац у општини Градишка данас је обиљежено 18 година од погибије 16 бораца Војске Републике Српске који су страдали на данашњи дан 1992. године приликом напада Хрватске војске.
   

Инфо
17:23   |   08/08/2010





Извор: СРНА

Фото: ФОНЕТ
   

Предсједник Борачке организације Градишка Драган Гламочанин подсјетио је да је на данашњи дан 1992. године Градишка одбрањена од хрватске агресије, те да за злочине почињене у четири пограничне општине до сада нико није одговарао.

Начелник општине Градишка Никола Крагуљ поручио је да ће се Република Српска очувати само уколико се очува сјећање на људе који су дали своје животе за Српску, истичући да се мора исказати и одговорност према породицама погинулих бораца.

"Само ако обезбиједимо да РС одлучује о ономе што је за њу и народ битно, гаранција је да овдје можемо опстати и сачувати нацинално биће и свој идентитет", истакао је Крагуљ и подсјетио да се на овим просторима "у протеклих сто година три пута гинуло за слободу, мир и очување националног идентитета".

Вијенце и цијеће на споменик погинулим борцима положили су начелник општине Крагуљ, представници општинске Борачке организације, породице погинулих бораца и грађани Мјесне заједнице Бок Јанковац.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.55
mob
Nokia 
Drogirali se, pa ubijali Srbe!

Bivši pripadnik odreda "El mudžahedin" Edin Gačić koji se tokom rata u BiH borio u sastavu Trećeg korpusa bošnjačke Armije BiH, rekao je istražiocima Agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA) da je spreman da, pred Sudom BiH, svedoči o zločinima koje su počinili mudžahedini, ali i drugi vojnici Armije BiH.

Banjalučki "Glas Srpske" prenosi tvrdnje neimenovanog sagovornika iz SIPA-e koji je rekao da je Gačić istražiocima govorio o tome kako je kao osamnaestogodišnjak verski i politički indoktrinisan pre slanja u jedinicu "El mudžahedin".
 
On je, navodno, izneo i šokantne detalje o mučenju i ubistvima zarobljenih Srba i švercu naoružanja.
 
Gačić je ispričao da su njemu i drugim pripadnicima jedinice u ratu davali drogu i slali ih u smrt, a da su za 40 dana obuke i godinu rata, koliko je on učestvovao, "samo dva puta dobili po mandarinu, jer su Arapi koji su komandovali jedinicama Armije RBiH, pored ogromnih materijalnih sredstava i donacija, škrtarili na hrani".
 
Pištolj nagrada za klanje
Edin Gačić je naveo da se pomoćnik direktora i psihijatar u KPZ Zenica Hidajet Jabandžić, koji je tokom rata bio lekar u Sedmoj muslimanskoj brigadi, najviše boji da će on progovoriti o klanju srpskih vojnika, za šta se dobio pištolj sa posvetom.
Gačić je rekao da Jabandžić pokušava na sve načine da ga spreči da govori o zločinima i da mu je zato naveo pogrešnu dijagnozu i daje mu pogrešne jake lekove.

- Arapi su donosili kofere novca. Imali su obuku u našoj kasarni u Gluhoj Bukovici kod Travnika. Posle toga vraćali su se u Francusku i Italiju sa oružjem koje je transportovano u praznim kamionima humanitarnih organizacija - rekao je Gačić.
 
On je rekao i da su im "svakodnevno u čaj stavljani tečni heptanon, artan i akineton". Prisetio se da su se pripadnici jedinice "El mudžahedin" drogirani borili na Vlašiću.
 
- Pripadnici manevarskog bataljona su se na Velikoj poljani usred zime skinuli goli do pojasa i valjali se po snegu. Onda su putem krenuli prema srpskom selu Ćatići gde su izginuli. Posle toga su se srpski mediji ismejavali na račun drogiranih muslimanskih fanatika - rekao je Gačić.
 
Ekspert za terorizam Dževad Galijašević koji je dobro upućen u aktivnosti odreda "El mudžahedin" kaže da su Sud i Tužilaštvo BiH odavno trebali da procesuiraju zločince iz tog odreda, ali da to nisu učinili iz političkih i drugih razloga.
 
- Nakon haške presude Rasimu Deliću dokazano je da su mudžahedini činili zločine na teritoriji BiH i ta presuda je dovoljna polazna osnova da se oni procesuiraju - kaže Galijašević.
 
Portparol Agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA) Željka Kujundžija nije mogla da komentariše slučaj pripadnika ratne brigade Armije BiH "El mudžahedin" Edina Gačića koji je u ovoj agenciji svedočio o zločinima nad Srbima koje su tokom rata počinili mudžahedini i pripadnici Armije BiH.
 
Ona nije mogla da kaže ni da li će Gačić, koji se zbog dvostrukog ubistva nalazi na izdržavanju zatvorske kazne u Zenici, svedočiti u Tužilaštvu BiH o zločinima počinjenim nad zarobljenim Srbima u Vatrogasnom domu u Zenici i selu Orašac kod Travnika.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/81119/Drogirali-se-pa-ubijali-Srbe
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
ПАРАСТОС СРБИМА УБИЈЕНИМ У СЕЛУ СЕРДАРИ

На гробљу у Кукавицама, код Котор Вароши, данас је служен парастос Србима из села Сердари које су 17. септембра 1992. године свирепо убили припадници хрватско-муслиманских снага.
   

У нападу муслиманско-хрватске војске убијени су Бранко (60), Босиљка (53), Јеленко (31), Радмила (21), Славко (60), Данка (54), Драго (47), Мирко (31), Славиша (22) и Споменка Сердар (19), Љубица (40), Слободанка (12) и Сњежана Тепић (4), Никола Дукић (40), Славко (55) и Славојка Бенцуз (21).

У засеоку Шипуре из засједе су убијени двадесетогодишњаци Раденко и Боривоје Сердар, а мјесец дана касније у сусједним Билицама, након заробљавања, убијен је Рајко Сердар (55).

О страхотама злочина најупечатљивије говори то да је најмлађа жртва била Сњежана Тепић која је имала само четири године.

Далибор Сердар, који је преживио масакр, каже да га највише боли то што за овај злочин ни након 18 година нико није одговарао.

У општинској Борачкој организацији кажу да су имена починилаца злочина у Сердарима позната, али да, нажалост, још нико није одговарао иако је овај случај процесуиран Суду БиХ.

Предсједник општинске БО Госто Тривуновић истакао је да су позната имена и презимена злочинаца и да су познате жртве именом и презименом, али да Суд БиХ и тужилаштво не предузимају ништа, јер је ријеч о српским жртвама.

Начелник општине Котор Варош Недељко Кнежевић рекао је да локална управа стоји на располагању породицама жртава и да је то најмање што се може учинити за њих.

Он је нагласио да оно што може да врати мир тим људима и њиховим мртвима јесте да злочинци буду пронађени и најоштрије кажњени.

Прије рата у Сердарима је у шест домаћинстава живјело 39 становника. У село су се вратиле три породице са 12 преживјелих чланова. Јоцо и Невенка Сердар, родитељи убијеног Раденка, кажу да се нема више ко ни вратити.

Ђ.В.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 46 47 49 50 51
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.