Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zivotna odluka - Odlazak u inostranstvo?!  (Pročitano 8788 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2178
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 8536.25
što bi rekla prva sisa srbije, a možda i šire? u pesmi.....idi, dok si mlad.... z'ravOoooooo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Citat
Ono što mi treba pomoć od Vas Marać jeste da mi samo date info kako da pristupim traženju posla. Advokat mi savjetuje isključivo da tražim posao u svojoj struci, a moje zvanje je diplomirani inženjer drumskog i gradskog saobraćaja.

Ako dobijes taj neki "green card", to jeste za deficitarna zanimanja ali radna dozvola je za tu vrstu zanimanja

Citat
Bio sam i u Arbajtzamtu (sorry na spelovanju ali razumećeš šta sam htio reći) i tamo mi gospođa nađe niz firmi koje kako sam mogao prokljuviti opet nemaju nikakve veze sa mojom strukom.

Te tete u Arbeitsamtu su priucene i one cesto i nemaju pojma sta je koja profesija. Bice cupavo, kao inzenjer saobracaja, bez znanja jezika plus standardi kod Svaba su drugaciji pa ono i sto si ucio ne znam koliko ce da ti koristi.
Sto se tice poslova nema ih bas puno za tvoju struku, ali evo jednog primera:

http://www.jobscout24.de/JobSeeker/Jobs/JobDetails.aspx?APath=2.21.0.0.0&job_did=JHV6HB76CGKZWWVS6GF&sc_cmp1=js_JS_JobRes_1&IPath=JRKCV

E, sad u oglasu traze da imas neko iskustvo, da si komunikativan i jos kao slag, dobro pismeno izrazavanje, jer treba dobro da prezentujes projekat.

Al eto, imao si iskustvo sa rent a carom, da znas dobro jezik, nasao bi nesto tu sigurno ali te jezik koci. Probaj da obidjes rent a carove, Hertz i slicno pa im se ponudi da radis bilo sta. Cesto primaju ljude za odrzavanje auta, ciscenje, pranje, sipanje goriva na pumpi, pregled pri prijemu vozila da li je osteceno i sta vec. Tu ce ti naravno trebati vozacka a sa BiH vozackom ces moci da vozis do godinu dana od pocetka boravka a nakon 6 meseci imas pravo da trazis zamenu (proces traje par meseci), uz to da ces verovatno morati polagati testove ali ih ima i na nasem jeziku pa je manji problem.
Kasnije, kad napredujes sa jezikom uvek mozes po firmi cimati za bolji posao a sto si komunikativniji, bolje ces da prodjes.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Citat
Ako dobijes taj neki "green card", to jeste za deficitarna zanimanja ali radna dozvola je za tu vrstu zanimanja
Upravo to prijatelju. Sad pitanje: Da li to znači da ne smijem ništa drugo da radim osim toga? Tipa konobarisanja, čišćenja itd...?

Sad sam posle tvog odgovora baš potonuo ali molim te da mi daš još jedan odgovor.
Ovako ja kao dipl.ing.saobraćaja mogu da radim na:
- Tehničkom pregledu vozila
- Svakoj špediciji i transportnoj firmi (bilo da se radi o transportu putnika ili robe. Znači autobusi, tranvaji itd.)
- Vještačenju saobraćajnih nezgoda
- Projektovanju saobraćajnica itd...
- U saobraćajnoj policiji i slično

Zar je stvarno moguće da imam slabe šanse kao inženjer saobraćaja u Njemačkog sa slabim znanjem jezika nađem posao u struci i firmu koja će imati strpljenja dok ne savladam jezik u potpunosti?
Advokat mi priča priče da firma će da me primi, pa da mi još plati školu za jezik, da će uvijek biti neko oko mene tu dok se ne snađem par mjeseci itd..
Nisam došao ovde da se predam nego da zapnem iz petnih žila, ali ako ne smijem nijedan drugi posao da radim osim inženjerski, a ako za taj posao imam gotovo nikakve šanse bez jezika da dobijem šta mi predlažeš?

Sebi sam zamislio ukoliko ne nađem odmah posao da počnem sa bilo kakvim fizičkim poslom pa učeći jezik doguraću do toga da mogu aplicirati za inženjera, ali ako ne smijem ništa raditi onda sam ga ugasio.

I još jedno pitanje da li mi išta znači to što tečno govorim engleski jezik i prilično dobro francuski?

Unapred hvala na odgovoru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Citat
Zar je stvarno moguće da imam slabe šanse kao inženjer saobraćaja u Njemačkog sa slabim znanjem jezika nađem posao u struci i firmu koja će imati strpljenja dok ne savladam jezik u potpunosti?

Pitanje ko ce da te uposli dok ne savladas jezik u potpunosti a to je negde iznad godinu dana, onako optimisticki receno. Na stranu sto Nemci imaju dosta drugacije standarde sto se tice obicnog tehnickog pregleda (TÜV) gde ima mali milion zahebancija, mada, to mozes da proveris, nadjes u internetu autoradionice koje rade tehnicki (TÜV Werkstatt) i pitas ih, obicno su to manje privatne firme sa par zaposlenih, probaj licno da ih posetis, mada bi tu bio opet asistent, posto ti i u treba nemacki certifikat. Za vestacenje (Sachverständiger) bez znanja jezika, poznavanja nemackih saobracajnih propisa, tj. bez certifikata, nikako. Za saobracajnu policiju treba ti drzavljanstvo jer kad se kod njih zaposlis postajes drzavni cinovnik a to mozes jedino sa drzavljanstvom...
Znam, mlad si, imas elan, imas diplomu i sve to. Al moras da razumes da sada neko iz Indije ne moze tek tako kao saobracajni inzenjer da se zaposli u Srbiji, pogotovo bez znanja jezika.

Citat
Advokat mi priča priče da firma će da me primi, pa da mi još plati školu za jezik, da će uvijek biti neko oko mene tu dok se ne snađem par mjeseci itd..

Ne znam, nadam se da je tvoj advokat u pravu. Ali meni se cini da on misli da si inzenjer za masinstvo ili slicno, gde traze ljude za te poslove. Za takve ljude, programere i slicno se firme trude jer su deficitarni.

Citat
I još jedno pitanje da li mi išta znači to što tečno govorim engleski jezik i prilično dobro francuski?

Za svakodnevni zivot i neko drustvo onako, za posao pa i ne bas, u Nemackoj si i iako Nemci prosecno dobro barataju Engleskim ipak se sve odvija na Nemackom jeziku. A Francuski u Nemackoj je bitan kao Nemacki u Francuskoj, znaci, nula bodova. Za posao inzenjera saobracaja, posto bi radio u Nemackoj, ne treba ti nikakvo znanje jezika osim Nemackog, posto su korespondencija, razgovor i svi vidovi komunikacije na Nemackom.

Citat
Upravo to prijatelju. Sad pitanje: Da li to znači da ne smijem ništa drugo da radim osim toga? Tipa konobarisanja, čišćenja itd...?

To ti ne bih bas znao reci, znam da su postojale radne dozvole vezane za jednu firmu, pa kad promenis firmu, mora druga firma da ti vadi dozvolu. To ces videti sta ti bude pisalo u dozvoli posto sada ima mali milion tih viza posle reforme zakona o strancima.
Kazem, meni je palo na pamet to sa rent a carom, da guras od dna pa na vise, mada opet, probaj eto, mozda se usrecis opet na necem boljem, ne znam.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Maradic prijatelju, sve što si mi ovde napisao istina je. Kontao sam možda nije sve baš tako, ali danas sam upravo bio kod advokata i rekao mi je da ništa drugo ne smijem da radim nego samo u levelu inženjera. Mogu da radim koji god posao hoću ali da se vodim kao inženjer i ništa drugo. Što je apsurdno jer ko će me primiti na posao npr. arhitekte a ja saobraćajni inženjer? Sa arhitekturom ili mašinstvom zaista nemam puno zajedničko.

Tako da sve u svemu nije dobro kako god okreneš. Jedino što mi je obećao advokat da će se on raspitati preko svojih ličnih klijenata i prijatelja da mi negde nađe mesto. Možda to pomogne, ali sad već slabo vidim izlaza. Ali neću se predati pa nek ide sve u krivi.

Ako uspijem naći neki modus, napisaću ovde i ako dođem do kakvih konkretnih saznanja koja mogu nekome pomoći u budućnosti da može pročitati. Hvala Maradic još jednom.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.16
posalji CV gaspromu iz beograda. ti si idealan. radis od jutra do sutra a bio bi zadovoljan sa tih 1000 ojra sto daju za izrabljivanje... Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Pozdrav Nostalgicaru,

Ne znam da li je tema jos uvek aktuelna, proslo je vise od godinu dana, ali me zanima sta se izdesavalo u proteklih godinu dana? Mozes li napisati informacije da li si uspeo u DE ili si se ipak vratio u rodno mesto kod porodice?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.95
Korisnik vise nije aktivan i tesko da ce ti odgovoriti.
Takodje nije preporucljivo da se ozivljavaju teme starije od 6 meseci bez nekog dobrog i valjanog razloga.


Lock
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.