Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zivotna odluka - Odlazak u inostranstvo?!  (Pročitano 8783 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Да би могао да шаљеш поруке мораш бити мало активнији на форуму па ћеш добити ту опцију. Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
шаљи поруке по којекаквим темама ... треба ти одређен број порука да би слао пп...

требало би да ти испод сваког поста стоје неки дугмићи ... профил... емаил... приватно...
на то приватно кад будеш могао да кликнеш... шаљеш пп...  Smile

Скајпуј ил џитокуј са женом и клинцем...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Ljudi hvala puno na uputama. Pokušaću se aktvirati na drugim temmama, valjda će ta opcija da se pojavi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Evo i ja da se javim. I par pitanja, kolko sam video iz teksta, advokat ti vadi vizu, tj. radnu vizu? Sada, po kom osnovu? Za ljude izvan EU-a ide da moras da imas neko deficitarno zanimanje pa da za to nemajui nekog domaceg vec ga moraju uvesti, nesto kao programer, fizicar, profesor Japanskog i slicno. Ameri mogu da se gurnu na fazon "slobodnih umetnika" stim da moraju da prikazu kolko zarade i nemaju pravo na radnu dozvolu ili tesko, jer umetnici obicno rade samostalno. Hrvati sada mogu da rade u EU, ali se posebno vadi radna dozvola, ali obrt je dozvoljen, kao i za ostale istocne zemlje (Madjarska, Rumunija, Bugarska...).
Posla ima kolko oces, al plata druga prica. Ako oces da ustedis, osetices to na sebi. Recimo traze dosta njih za negu staraca po starackim domovima, nije ugodan posao bas ali su plate malo vise. Ili se okrenes gradnji, ali tu ne znam ni kakve su cene ali mislim da se trazi i to.
Sad opet, koje je tvoje konkretno pitanje?
I sta je jos bitno, koji pasos imas?
« Poslednja izmena: 28. Sep 2013, 18:09:43 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
LG Nexus 5
Auh, procitah ceo tekst i zaista obiluje napetim nedoumicama.

Po svemu sudeci, snacices se. Radis, mozes da radis i pod pritiskom, prekovremeno ti nije nepoznanica, lako se prilagodjavas, brzo ucis jezik, u razgovoru sa njemcima ces jos brze uciti. Skolovan si pride. Sve u svemu, nadam se da ces dostici svoje ciljeve i biti jos uspesniji.

Nisam znao da je takva tuga bila u hrvatskoj ili federaciji, gde vec.  Smile

Nadam se da ce tvojim primerom poci jos vise mladih, perspektivnih i pre svega, skolovanih ljudi. Jer zapad trazi takve, a ne ove srednjoskolce sto kapiraju da je zivot tamo socijalna pomoc, diskoteke, malboro, suzuki.
« Poslednja izmena: 28. Sep 2013, 18:19:48 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Evo i ja da se javim. I par pitanja, kolko sam video iz teksta, advokat ti vadi vizu, tj. radnu vizu? Sada, po kom osnovu? Za ljude izvan EU-a ide da moras da imas neko deficitarno zanimanje pa da za to nemajui nekog domaceg vec ga moraju uvesti, nesto kao programer, fizicar, profesor Japanskog i slicno. Ameri mogu da se gurnu na fazon "slobodnih umetnika" stim da moraju da prikazu kolko zarade i nemaju pravo na radnu dozvolu ili tesko, jer umetnici obicno rade samostalno. Hrvati sada mogu da rade u EU, ali se posebno vadi radna dozvola, ali obrt je dozvoljen, kao i za ostale istocne zemlje (Madjarska, Rumunija, Bugarska...).
Posla ima kolko oces, al plata druga prica. Ako oces da ustedis, osetices to na sebi. Recimo traze dosta njih za negu staraca po starackim domovima, nije ugodan posao bas ali su plate malo vise. Ili se okrenes gradnji, ali tu ne znam ni kakve su cene ali mislim da se trazi i to.
Sad opet, koje je tvoje konkretno pitanje?
I sta je jos bitno, koji pasos imas?

Maradicu konačno se javi, hvala puno. Smiley
Ovako, vizu mi vadi advokat, ono što mi je rekao da je deficitarno zanimanje inžinjera pa na osnovu toga mogu da tražim posao jer je imam odlične šanse s obzirom na prosjek ocjena i radno iskustvo, a i preporuke koje posjedujem. Spominjao je da mi treba i garancija da ovde necu živjeti od socijale pa pošto nemam tih famoznih 9 000 evra koliko je valjda potrebno za godinu dana boravka garantovace ovaj momak kod kojeg trenutno boravim.  On i jeste medicinar i bavi se negom staraca ali je zato stalno odsutan, jer radi i na crno. Što se tiče štetdnje i to da ću osjetiti na sebi, to mi ne predstavlja nikakav problem, navikao sam skromno da živim i ne trebaju mi luksuzi nikakvi.
Ono što mi treba pomoć od Vas Marać jeste da mi samo date info kako da pristupim traženju posla. Advokat mi savjetuje isključivo da tražim posao u svojoj struci, a moje zvanje je diplomirani inženjer drumskog i gradskog saobraćaja.
E sad ogromna kvaka je to što zaista Njemačka traži inžinjere ali pretežno gledajući po ogasima to su mašinski inženjer, građevinski, inženjer arhitekture itd.. Bio sam i u Arbajtzamtu (sorry na spelovanju ali razumećeš šta sam htio reći) i tamo mi gospođa nađe niz firmi koje kako sam mogao prokljuviti opet nemaju nikakve veze sa mojom strukom. I sad ne znam šta da radim. Advokat mi savjetuje da tražim u struci jer sam došao da popunim traženo zanimanje a ako počnem kao preač sudova, posle mi to neće ići u prilog zbog produženja vize, ali meni je bitno da bilo šta počnem da radim pa makar kopao kanale samo da počnem da radim, lakše da učim jezik, kad savladam jezik bolje (a savladaću ga kroz posao još brže iako i ovako učim po cijeli dan) onda ću makar sve znati da pitam. Lakše će mi biti.
Ono što mi najpotrebnije sad jeste da me posavetuješ koje sve imam opcije pri traženju posla i da li postoji neko mjesto gde se čovek može posavetovati i raspitati na enegleskom makar.
Imam bosanski pasoš a supruga mi ima hrvatski pasoš jer je rođena u Zagrebu.
Unapred hvala na pomoći.

Auh, procitah ceo tekst i zaista obiluje napetim nedoumicama.

Po svemu sudeci, snacices se. Radis, mozes da radis i pod pritiskom, prekovremeno ti nije nepoznanica, lako se prilagodjavas, brzo ucis jezik, u razgovoru sa njemcima ces jos brze uciti. Skolovan si pride. Sve u svemu, nadam se da ces dostici svoje ciljeve i biti jos uspesniji.

Nisam znao da je takva tuga bila u hrvatskoj ili federaciji, gde vec.  Smile

Nadam se da ce tvojim primerom poci jos vise mladih, perspektivnih i pre svega, skolovanih ljudi. Jer zapad trazi takve, a ne ove srednjoskolce sto kapiraju da je zivot tamo socijalna pomoc, diskoteke, malboro, suzuki.

Crowz prijatelju i tebi hvala na podršci. Znači mi to mnogo u ovom trenutku i u ovoj tuđini.
Želja mi je samo da stanem na noge da imam dovoljno za sebe i porodicu da djete mogu da dižem ne misleći kako iduće sedmice mlijeko da mu kupim. Spreman sam 20 sati da radim dnevno nebitno koji posao, valjda će mi se sreća osmjehnuti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.16
saobracajni fakultet u bg-u si zavrsio?
greska br.1 sto si se vratio u svoje selo. drumci obicno zavrse kod nekog speditera ili u drzavnoj firmi (ako imaju vezu).
malo mi je to tvoje radno iskustvo nejasno, sta znaci 'organizovao kamione'?
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
saobracajni fakultet u bg-u si zavrsio?
greska br.1 sto si se vratio u svoje selo. drumci obicno zavrse kod nekog speditera ili u drzavnoj firmi (ako imaju vezu).
malo mi je to tvoje radno iskustvo nejasno, sta znaci 'organizovao kamione'?

Prijatelju ja sam iz Republike Srpske. To je entitet u Bosni i Hercegovini. Zivim blizu Banja Luke. Nemam care ništa sa Beogradom. U firmi smo imali nekoliko kamiona. Tri su bila za pomoć na putu odnosno šlep služba. Dva smo imali koji su dovozili vozila kako nova tako i polovna. To je ovlašteni škoda servis automobila. Ali pored toga firma ima još 24 registrovane djelatnosti i bavi se sa svim i svačim. Za sve ove djelatnosti potrebno je bilo da sva ova vozila (na službena mislim, pa i kamione) imaju urednu dokumentaciju, licence, licencirane vozače.. Međunarodni transport bio je svakodnevnica pa to samo po sebi nosi niz obaveza i dokumentacije. Od tahografa, praćenja vremena rada mobilnih radnika do ispunjenog radnog i voznog naloga. Imali smo potpisane ugovore sa mnogim asistencijama od Bihamk-a, do ADAC-a. Što je iziskivalo svakodnevno slanje zamjenskih vozila i transporta kako pokvarenih vozila tako i zbrinjavanje putnika (hotelski smještaj, zamjensko vozilo itd..). Usput ne treba napominjati da svaki vlasnik želi da pojam "prazan hod" ne postoji pa sam morao preko berze transporta da organizujem transporte robe iz raznih krajeva Evrope kako vozilo ne bi kako on kaže "prazno tandrkalo"Da napomenem da sam pored ostalih stvari fakture pravio sam i vršio naplatu za koju sam bio lično ja odgovoran, jer je vlasnik tako koncipirao sistem da radnik koji radi posao za njega odgovara ne samo moralno nego i materijalno. Što bi u prevodu značilo ako bi me neko nategao morao bih ja da platim za njega.

Osim "organizovanja kamiona" kako sam se malo nestručno izrazio direktno sam vodio i
Tehnički pregled vozila
Autopraonu (jer je vezana za tehnički pregled)
Rent a Car  ( 23 vozila)
IT sektor    ( jer nije imao niko kompetentniji)
Sva skladišta ( centralno skladište je površine 4 000 kvadratnih metara)
Marketing
Osiguranje ( pod ovim mislim na sve vrste osiguranja, jer imam licencu za to. Znači od autoodgovornosti do životnog osiguranja)
Assistance službu ( pod ovim mislim na asistenciju od one kad nekom stane auto iz Francuske do one asistencije kad nekoj babi pukne česma pa joj poplavi stan).

Za sve ove poslove sam radio fakture i opet da napomenem bio direktno odgovoran za naplatu.
Sve je to pomalo stresan posao, ali mi je i u neku ruku dobro došlo da se kalim.

To bi bilo ukratko o mom radnom iskustvu u poslednjoj firmi..
O iskustvu kako sam bio konobar, šef konobara, menadžer turističkog dobro, radio voditelja, radnik osiguranja itd.. necu da pričam jer to nije imalo veze sa mojom strukom,. Nadam se da sam otprilike objasnio ono šta te je zanimalo bratino.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.16
ok.
po meni, trebalo bi da pucas na rad kod nemackog speditera i/ili prevoznika. tu realno imas sansu da nadjes posao a da ti je u struci. skladiste zahteva i poverenje a msm da za nas tamo vazi da su nam 'lepljivi prsti'.
inace, probaj da ne radis 16+h dnevno (a i vikendom). vrlo lako se mozes ozbiljno razboleti. (ne bih sad da sirim pricu).
srecno u svakom slucaju...
« Poslednja izmena: 28. Sep 2013, 23:33:13 od Hunab_Ku »
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Ma ne biram prijatelju, u Minhenu sam trenutno i znam da ima oblak firmi samo ne znam kako ovde stvari funkcionišu i koji su putevi traženja posla. Moj najveći problem je jezik, da znam jezik bio bih na konju. Ali eto nadam se da će Maradić da mi da neki savjet kako da pokušam.

Što se tiče vremena rada znam o čemu govoriš, imao sam problem ali sad na startu se vodim time da se moram dokazivati, a i s pjesmom bih radio jer znam za šta radim.

Hvala i tebi na podršci i što si posvetio vremena da pročitaš onoliki tekst. Pozdrav iz Minhena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.