Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:56:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Život počinje u tridesetoj ?  (Pročitano 3984 puta)
27. Nov 2006, 21:58:25
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Ako očekujete reči razuma i utehe povodom vašeg skoroprošavšeg ili brzonadolazećeg tridesetog rođendana, preskočite ovaj tekst. Jer ja, autorka, spremna sam na sve osim da sa mirom i ležernošću prihvatim «prirodni» protok vremena.

piše: Svetlana Ćopić (30)


Počelo je pre oko šest meseci. Naprasno sam razvila gotovo bolesno interesovanje za godine svih žena iz svetskog šou biznisa. Nisam neki fan rubrika koje donose vesti iz «doline lutaka», ali moje navike su se preko noći promenile. Kako bi se šareni magazin prigodne sadržine našao u mom okruzenju, ruka bi mi sama poletela ka njemu, a zatim, tako sama, nastavila da sa robotskim automatizmom lista dok ne dođe do strana sa paparaco fotkama i novostima sa Sanset Bulevara. Moj pogled istog trenutka ostaje prikovan na tim stranama, a zatim se, munjevitom preciznošću tetreba, usmerava, ignorišući suštinu i sadržaj teksta, na odgonetku u vidu zagrada iza imena koje brutalno na svetlost dana iznose broj godina dotičnih.

As in: Kejt Mos (32) u društvu prijatelja provodi prijatno popodne na jahti. Kameron Dijaz je (33). Šarliz Teron (31). Uma Turman skandaloznih (37).


Posle zagrada, moj pogled se ustremljuje u nekoj prirodno ugrađenoj funkciji zoom in na lica na fotografijama i traga za inkriminišućim, petokolonaškim, izdajničkim, kvinsliškim tragovima godina oko očiju i usta. Tu sam u kontradiktornoj poziciji. Istovremeno i želim i ne želim da ih nađem. Ako nisu tu, ako je lice (32) isto kao lice (23), osetim olakšanje koje se može meriti samo sa produženjem poslovnog dedlajna, jer je očigledno napredak kozmetičke industrije doveo do do sada nezamislivo dugog očuvanja fresh faced look-a. Ako, pak, moje ispitivačko oko uhvati neku crticu, flekicu ili izvesnu opuštenost, talas samoljublja i ponosa podigne mi grudi za još koji centimetar, eto mene, trijumfa volje nad vremenom, gena nad krštenicom, nege nad noćnim životom, mladalačkog duha nad materijom. Ipak, već u sledećem trenu vera u to da sam ja izuzetak počinje da se koleba i panika me ledenim prsima golica negde iza vrata, zebnja mi steže srce i dođe mi da prosto zalupam nogama po podu i zaplačem kao prava devojčica.

Neko treba da poruči tim ženama da brinu o sebi, jer od njihove mladolikosti i očuvanosti zavise naše nade. Beži, Kejt, beži sa tog sunca, je l' čula ta žena za kolagen, slobodne radikale, hello! –sklanjaj se u hlad i pod debeo sloj sun block-a!

Srećom, kao krajnja instanca i specijalni serum portiv urgentnog stadijuma age panike, tu je Demi Mur (44) kako u prvom redu modne revije stišće prstiće Aštona Kučera (28, praktično mog vršnjaka).

Predosećajući dolazak strašnog naleta panike i očaja za rođendan, koji je dan pre rođendana Silvije Plat (koja nije stigla da se dugo bavi krizom tridesetih), počela sam da na vreme prikupljam, kao i autohtono razvijam, racionalizacije. Kada je trenutak došao, a ja preskočila, nećkajući se, tu liniju koja razdvaja lude dvadesete i zlatne tridesete, sve do jedne su pale u vodu i ostavile me da se sama borim sa poražavajućom novom brojkom u zagradi iza svog imena. Ali, možda nekoj od čitateljki (ili čitalaca! Muškarci su nove žrtve fat and old kriza) budu od pomoći, te ih u celosti navodim. Krećem od najuverljivije:

Tridesete su nove dvadesete

Po ovoj teoriji, stvari su se toliko promenile za ovih deset godina od mog dvadesetog rođendana da sam, praktično, vraćena na početak. I onako produžena adolescencija sada se proteže na praktično pola ljudskog života. Popularizacija zdravijeg načina ishrane i haj-tek kozmetika dramatično su brzo odložile sredovečje u nedogled. Ne zaboravimo ni doprinos mode. Generacija moje mame je na štikle stajala za osamnaesti rođendan i više se sa njih nije skidala, a u kostime uskakala sa prvim radnim danom. Ja sam, sa druge strane, u istom pop-art twiggy-turns-goth maniru od kada sam stasala da se sama staram o sopstvenom oblačenju. A kao nesuđeni sociolog, kako da ne spomenem «društvene trendove».  Danas je čak i kod nas normalno da izlazite u klubove iako ste do kolena zagazile u tridesete, i to sve u društvu twenty-something mladića.

Nije stvar u brojkama, već u tome kako se osećaš

Ovo je vrlo česta racionalizacija. U mom slučaju nije se pokazala od posebne pomoći. Osećam se isto kao što sam se osećala sa dvadeset, ali nije li upravo u tome tragika cele situacije?! Kako reče moja (4 godine starija, ha!) drugarica: «Ja sam dete zarobljeno u telu...» (pogled na njenu tinejdžersku figuru) «…deteta!».

Nije stvar u brojkama, već kako izgledaš

Neće biti. Štaviše, mome raspoloženju nisu posebno doprinele iskreno užasnute grimase nekih poznanika: «Ti puniš TRIDESET?! Nemoguće!». Neko bi rekao: «Super, izgledam mlađe!». Kao dosledni fatalista, ja kažem: «Užas - eto kako su velike i strašne te tridesete!».

Tridesete su najbolje

E, dakle, ovo mi je od samog početka najviše zvučalo kao prazna fraza. Do tridesete, kao, nemaš pojma ko si, šta hoćeš i patiš od neodoljive potrebe da udovoljavaš tuđim očekivanjima. Moje tridesete traju oko dve nedelje, pa možda zato nisam primetila početak transformacije u smirenu, samouverenu i «zrelu» (šta god to značilo. Zrelu for what? Branje? Drugo stanje? Od javnosti sklanjanje? Braka sklapanje?) ženu, ali, ako ćemo iskreno, a ja hoću, mislim da je ovo samo jedan loš pokušaj onih koji su «over the line» da okisele grožđe. Ja sam sa 18 znala šta hoću i ko sam, thank you very much.

Prošao je, dakle i taj dan. Ne mogu da ne priznam da je, uprkos svemu, protekao prilično veselo od buđenja do početka sledećeg kalendarskog dana. Najgora čestitka koju sam dobila: «Srećan ulazak u ČETVRTU deceniju» (čista pasivna agresija, ne c'est pas?). Preporuka za provod: bežite u inostranstvo na nekoliko dana, makar neko za koje ne treba viza. Predlažem Istambul. Bićete daleko od neželjene pažnje svih onih koji žele da vam čestitaju «BIG 3-0», a dovoljno preplavljeni novim utiscima, prizorima i mirisima da i sami zaboravite na opsesivno sumiranje postignutog u dosadašnjem životu i računanje koliko još imate vremena za sve ono što ste isplanirali. Ako ostajete u svom gradu, predlažem da sve pretvorite u trashy parodiju i puknete od smeha uz «It's my party and I'll cry if I want to».

Preda mnom su dva puta: botox ili bensedin. I, potpuno se ovde razotkrivajući, kažem: ishrana sirovim povrćem, spavanje u komori sa kiseonikom, izbegavanje mrštenja i smejanja, kao i svih drugih facijalnih ekspresija, odlazak na spavanje pre ponoći, ništa, ali apsolutno ništa mi neće biti strano u nastojanju da zavaram trag i zataškam da sam prešla u ONU dekadu.

U skladu sa tim, ovo je prvi i poslednji rođendan o kome javno pišem. Za deset godina, ako me za moj 34. rođendan neko bude podsetio na ovaj tekst, uputiću mu leden pogled i uz suzdržan botox osmeh odvratiti: «Ne znam o čemu govoriš, zaista.»
« Poslednja izmena: 27. Nov 2006, 22:02:43 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Што се мене тиче, мени је шивот почео - када сам се родио. Smile Smile

Ма, нема ружних или лоших година живота. Све су лепе. Неке мање, неке више, али лепе су.

Јеби га. након 45-те имам утисак да време много брже пролази него раније. Сви моји вршњаци имају сличан осећај.

Свакако и без обзира на године старости у животу трба уживати.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
naslov potpuno ispravan

slazem se s njim.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Јеби га. након 45-те имам утисак да време много брже пролази него раније. Сви моји вршњаци имају сличан осећај.


Pa naravno da imaju takav osecaj.
To je pitanje referencije.

Klincu od 20 godina, poslednjih deset je pola zivota,
dok je dedi od sedamdeset samo jedna sedmina istoga...
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Život je prekratak zato prvo pojedi desert!

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 1064
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 
Што се мене тиче, мени је шивот почео - када сам се родио. Smile Smile
Ма, нема ружних или лоших година живота. Све су лепе. Неке мање, неке више, али лепе су.
Свакако и без обзира на године старости у животу трба уживати.

 Smile
potpisujem Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje stvari u životu su one koje su zabranjene, nemoralne ili debljaju!

Najvažniji trenutak je sadašnjost, najvažniji čovjek je onaj koji ti upravo stoji nasuprot i najvažnije djelo je ljubav!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Zar se ljudi i dalje tese tom pricom o najboljim godinama?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Pa videcemo i ti i ja za pet godina Smile Smile

P.S - Mada mislim da tridesete vise pogadjaju zene Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Е, како су те тридесете лепе, са апекта педесетих. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 9677
Zastava Wien
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Kada sam sa 15 citala ljubavne romane

mislila sam da su oni sa 30 matori bwe... Smile

sad sa trideset vidim da sam se zeznula.....
IP sačuvana
social share
Ne cini drugome ono sto bi zeleo da drugi ucine tebi.

Njegov ukus mozda nije isti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Меније сада некако најбоље до сада. Сигурна сам у себе, ситуирана, мирна. Уопште немам разлога да се жалим на сопствене године. Боље се осећам у својој кожи сада него кад сам имала 20.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:56:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.