Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:39:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Živeti i voleti posle razvoda  (Pročitano 26343 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da!  Smile Samo tamo nemam Internet, ali nateracu ga da mi namesti!  Smile

Namesti sama ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1072
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
U stvari cu morati, jer sve sto sam mu rekla da uradi na kraju sam ja!  Smile

Sa mamom sam juce pricala, ovaj put me je razumela kad me je videla u kakvom sam stanju tj kako sam bleda i kako cu uskoro dobiti neki cir od nevoze! Rekla je da moram sama odluciti sta hocu, da mi ne moze pomoci i da ce me podrzati sta god da odlucim!
I mislila sam da ako se vratim sad da se vise nikad ne vracam ako i dalje ne bude islo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma daj mu jos jednu sansu, ali pre toga bar pocni da volontiras ... Cisto zbog sebe i radnog iskustva ....
Pa polako napred ...
Kad budes imala puno obaveza bice ti mnogo normalnije sve ...

Znam sto ti to pricam ...

Dok nisam pocela da radim, pored toga sto sam studirala stalno sam mislila da moj dragi mene zapostavlja, jer po ceo dan nisam znala sta da radim .... Ovako sad kad oboje imamo obaveze ... Jedva cekamo slobodno vreme da se vidimo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1072
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Znam da si u pravu! Hvala ti puno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nema na cemu ... Volim da pomognem ... Bar savetom ... Dobronamernim!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1072
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Dobro je sto ovde ima ljudi koji razumeju!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Dobro je sto ovde ima ljudi koji razumeju!

mi savrseno razumemo druge ali sebe nikako  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1072
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Heh, uvek je tako!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Organizujte život posle razvoda
Autor: E. B. | 01.12.2008. - 05:00



Život posle razvoda braka za mnoge žene predstavlja veoma težak period u životu. Čak i ako su materijalno obezbeđenje, uglavnom se osećaju emotivno prazne. Da bi normalno nastavile život, potrebna im je pomoć. U kliničkoj praksi psihički problemi vezani za razvode braka su veoma česti, a neposredan povod za razgovor sa stručnjacima obično predstavlja pojava depresivnih simptoma kod bivših supružnika ili problemi u ponašanju dece. Statistika govori u prilog tome da su žene spremnije da se obrate za pomoć u očuvanju braka, kao i da se razvodi braka susreću u svim periodima života.

Ukoliko žena zaista želi sebi da pomogne, trebalo bi da uradi sledeće:
- Svaka žena treba da proceni svoje samopoštovanje. To je ključni momenat koji će sprečiti upadanje u depresiju, anksiozna stanja i dalje psihičke probleme koji mogu da nastanu nakon ovakve situacije - objašnjava psiholog Lidija Ćuk-Jovanović za „Blic“.

Tehike pomoći
Mnogi govore o raznim tehnikama samopomoći koje ženama navodno mogu da pomognu posle razvoda. Ali treba uzeti u obzir da se o njima mnogo priča, ali da praksa pokazuje da one nisu zaista delotvorne.
- Pribegavanje tehnikama samopomoći je mač sa dve oštrice jer one mogu da ponište individualnost. Na primer, uzmimo u obzir meditiranje. To je tehnika koja ženu sprečava da se suoči sa realnošću. Rad na identitetu i na ličnim kvalitetima je ključ oporavka svake žene. Na taj način one daju dobar primer i deci, ne ponašaju se kao žrtve, već vraćaju samopoštovanjem - kaže dr Lidija Ćuk-Jovanović.

Vraćanje samopoštovanja
Kada dođe do razvoda, žena uvek oseća da je izgubila vreme i uglavnom se žali da ne zna da funkcioniše bez bivšeg supruga. Zato, kada dođe do razvoda, trebalo bi da se sete kakve su ličnosti bile pre tog braka.
- Žena treba da sebe definiše kao osobu koja može da drži život u rukama i koja ne zavisi od onog što je dobijala u bračnoj zajednici. Ostavljene i razvedene žene treba da definišu šta su njihovi stalni kvaliteti. Treba da shvate u čemu su dobre i da počnu da se intenzivno bave tim stvarima. Svako zna koja su to polja na kojima su dobre i njih treba odmah aktivirati. Kod nekih žena to je, recimo, rad na izgledu, a kod nekih na kreativnosti....

Suočavanje sa realnošću
Mnoge žene godine posle razvoda, posebno ako je suprug tražio razvod, provode u nekom svom svetu. Razmišljaju o prošlosti i maštaju o budućnosti. Takvo stanje može samo da ugrozi psihičko zdravlje.
- Kada su jednom ostavljene, žene nikako ne smeju da se nadaju da će muževi da im se vrate. Treba da se suoče sa realnošću i da preispitaju šta to nisu odnegovale u braku i da li su možda zaboravile da su njihovi muževi pre svega muškarci - objašnjava dr Lidija Ćuk-Jovanović i dodaje:
- Nije poenta da posmatrate sebe kao žrtvu. Treba da se zapitate u kojem ste momentu njemu postali dosadni i zbog čega? Recimo, žene su sklone da od braka prave naviku, a to je velika greška. Treba da znate da navika ubija ljubav, to je prirodni zakon.

Razlozi za razvod

Među brojnim uzrocima razvoda braka, prema rečima Jelene Ćuk-Jovanović, dominiraju i neusaglašenost karaktera, nasilje, oboljenja, nemogućnost začeća, ljubav prema nekom drugom, odsustvo jednog od partnera...
Psihičke tegobe bivših supružnika poprimaju različite vidove ispoljavanja koji mogu, ali i ne moraju, očigledno da ukazuju na razvod. Depresivnost sa osećanjem sniženog samopoštovanja i skrivenim osećanjem krivice može da da sliku neurotskih, psihosomatskih poremećaja, ali i da dovede do različitih oblika bolesti zavisnosti.


Brak je ozbiljna stvar
Kao i kod drugih stvari u životu, prevencija je najbolji način da ne dođe do komplikacija, tako stoje stvari i kada je brak u pitanju. Razvod je često samo simptom konflikata koje supružnici nose u sebi, a onda ih ugrađuju u brak. Zato razvod kao kraj jedne životne faze može da predstavlja i način preživljavanja, samopreispitivanja, ali i meru autentičnosti. Iz ugla psihijatrije nijedan razvod nije lak i uvek je praćen patnjom, strahom i krizom identiteta. Savetovanje sa psiholozima i psihijatrima mogu samo da pomognu supružnicima da sazru kao ličnosti, tačnije da ih razvod ne odvede u patologiju.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 391
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 
E, pa , društvo, ja sam se opet našla u ovoj priči, ali sada se nalazim u procesu razvoda i život mi je zaista postao španska serija. Kao žena koja je trpela neverstvo 2 god. i drskost i bezobrazluk u vezi sa tim ( a sve zbog deteta!) konačno sam tu na pragu slobode, medjutim, moj dragi je istog časa kad sam mu potpisala razvod našao stan, ozvaničio vezu sa tom istom devojkom , dugooogodišnjom, zaposlio je kod sebe u firmu, mene pokušava da izbegava a i dalje me gleda u oči i laže. Tako da sam shvatila da iako ga ne volim, ne mogu tek tako da se ne obazirem na ovo što on trenutno radi jer se plašim da će budala da počne i da živi sa njom pre nego li se razvede, a vrlo je moguće i da sam možda u drugom stanju, što bi ovoj mojoj španskoj seriji dalo takav vrhunac...Ne bih se pomirila sa njim ni za šta na svetu.A dete bih rodila.
Pitanje za vas koji me razumete ili ne razumete: kako da iskuliram ovakva s..anja koje mi on priredjuje?

I zanima me: šta je sa Biksi?
« Poslednja izmena: 19. Dec 2008, 00:32:14 od emotion »
IP sačuvana
social share
"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."Pikaso
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:39:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.