Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zemlje BRIK-a nove destinacije za emigrante?  (Pročitano 6659 puta)
Ucesnik diskusija


Poslednji učenik stare škole.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 135
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0
Citat: 85Kristal
Cinjenica broj 4: Dugovi se u ovakvom sistemu ne mogu vratiti.
Zato drzava gubi na suverenitetu.
MMF pocinje da diktira sa koliko godina cemo u penziju.
Stari automobili iz EU nalaze svoj put do balkana.
Prljavu tehnologiju u pancevu  i drugim gradovima nema ko da sankcionise.
Drzava ne vidi mobing u novim fabrikama
IP sačuvana
social share
Kada bih cepao drva 5 sati, 4 sata bih oštrio sekiru.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Citat
MMF pocinje da diktira sa koliko godina cemo u penziju.

Pa ne mora da se slusa taj MMF, samo onda nema kinte vise  Smile
Sram ih bilo, daju kintu i jos postavljaju uslove, treba da cute i placaju  Smile
« Poslednja izmena: 13. Jun 2012, 17:58:25 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Samsung XYZ1004
Citat: 85Kristal
Cinjenica broj 4: Dugovi se u ovakvom sistemu ne mogu vratiti.
Zato drzava gubi na suverenitetu.
MMF pocinje da diktira sa koliko godina cemo u penziju.
Stari automobili iz EU nalaze svoj put do balkana.
Prljavu tehnologiju u pancevu  i drugim gradovima nema ko da sankcionise.
Drzava ne vidi mobing u novim fabrikama

Da ti nekome pozajmis pare, a on ti ih ne vraca.....sta bi ti uradio?

Ja ne razumem kako ljudi ne kontaju jednu stvar - nije nas MMF vuko za rukav da uzmemo pare, mi smo njih vukli za rukav!
Zasto smo ih vukli za rukav? Zato sto nemamo para da damo plate svim parazitima, pijavicama, olosu i ciganima, koji su zajahali budzet i nece da sidju sa njega (od onih u drzavnoj upravi, preko onih u javnim preduzecima, do onih na budzetu (profesori, lekari, policajci isl) koji uvek traze JOS i uvek im je malo).
I onda nasa politicka "elita" ne zeli da ih odpusti, nego zaduzuje drzavu da bi njih namirila i celu drzavu uvlaci u sranje, zbog gore pomenutog olosa.

Znaci, politicari su krivi? Jesu!
Oni isti politicari koji su opet dobili podrsku naroda? E bas ti!
Znaci u sutini narod je kriv? Bas tako!
Sto dalje implicira da je narod stoka? UPRAVO!

Pa ko ih jebe onda, neka placaju!   Smile
« Poslednja izmena: 14. Jun 2012, 16:16:42 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.56
MMF pocinje da diktira sa koliko godina cemo u penziju.
Glavna uloga MMF-s je stvaranje duznickog ropstva! Svaki njihov korak govori tome u prilog: nad trzistem kapitala se vrsi liberalizacija, vrsi se privatizacija banaka, infrastrukture, odredjivanje cena pitem trzista, smanjenje prava radnika itd)


Pa ne mora da se slusa taj MMF, samo onda nema kinte vise  Smile
Moze objasnjenje? Mozes mi objasniti proces davanja kredita?

Citat
Sram ih bilo, daju kintu i jos postavljaju uslove, treba da cute i placaju  Smile
: )))) Da mi je videti tog srecnika kome MMF "daje" kintu : )) Imam utisak da pises po principu "samo da napisem nesto" ; )

Naravno, radi se o krajnjem nepoznavanju situacije.

Da ti nekome pozajmis pare, a on ti ih ne vraca.....sta bi ti uradio?
: )) Oni su taj novac, koji tebi "daju", zaradili, tako sto su jednu novcanicu od 100 dolara, platili 30 centi : ) To nisu njihove pare!
Veliko nepoznavanje nacina funkcionisanja stvari....pokusacu da pojasnim.

U ovakvom sistemu, kredit i zarada (ono sto ustedis) potice sa istog mesta. Ono sto si ti zaradio, ja sam ti dao kroz kredit. Moja zarada je opet, kredit trece (i tako redom) strane u igri. Ako treca strana propadne (izgubi posao, odnosno ne moze da vraca kredit), njemu uzimaju imovinu. Posto je on propao, ja vise nisam u stanju da kupim ono sto ti proizvodis, jer ne mogu na njegov racun da zaradjujem, ne mogu ni kredit da otplatim. I meni zaplene imovinu. Sada ni ti vise nemas kome da prodajes, jer su "strane" izbacene iz igre. Posto si ti napravio fabriku, zaposlio ljude, sada moras da otpustis ljude i da prepustis fabriku "nadleznim".

Tvoji radnici su uzeli kredite, jer su mislili da ce se resiti kredita, na zalost to nije slucaj, i njima su oduzeli sve!

Dobro, a sta se posle desava? Pa nista, opet sve ispocetka. Bankari su vlasnici novca, koji je stovrio neko drugi svojim vremenom, trudom i radom. Svu lovu, koju su nam dali kao kredit, opet je kod njih ; )

Mozes da uradis sledece: Da novac zapalis ili da ga zakopas, tako im neces vratiti "njihove" pare. : )

Sta se potom desava? Iako si izgubio sve, moras i dalje da placas, neko vise, neko manje, neko samo kamatu. Pa cak i te kamate, da bi vratio, moras da "ojadis" nekog drugog.

Kao sto vidis, radi se o lancu ljudske patnje, nesrece i zlocina, kriminala. Kako se ovakav sistem odrazava na covekovo psihofizicko zdravlje i razvoj, imamo prilike svaki dan da slusamo, gledamo, osetimo!

Korupcija predtavlja problem, ali na drugaciji nacin, nego sto velika vecina ljudi vidi ovaj problem
« Poslednja izmena: 14. Jun 2012, 18:27:04 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Citat
Sram ih bilo, daju kintu i jos postavljaju uslove, treba da cute i placaju  Smile
: )))) Da mi je videti tog srecnika kome MMF "daje" kintu : )) Imam utisak da pises po principu "samo da napisem nesto" ; )

Imam utisak da ti pises po tom principu. "Srecnik" je Srbija kome MMF daje lovu a posto nema ni u babe za dzabe, to treba da se vrati al sa druge strane, jel to ima neko ko ovako deli sakom i kapom pare, onako za dzabe, da se ne vrate. Rekoh, uvek postoji opcija da se ne uzmu pare i da se radi sta oce. Stvar je prosta ko pasulj, onaj ko ti daje pare, postavlja uslov a ti biraj oces neces, ne znam sta ti tu nije jasno.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.56

Imam utisak da ti pises po tom principu.
Mozda. Ja sam ozelim da me neko demantuje, ako je u mogucnosti, sa validnim dokazima, pa da prekinem pricu : )

Citat
"Srecnik" je Srbija kome MMF daje lovu a posto nema ni u babe za dzabe
Kako banka pravi novac ako ne "za dzabe", prostim klikom na dugme, bez rada, bez utrosenog vremena, samo "klik" : )) Nemoj me zasmejavati.
Jesi li ti radio na razvoju interneta ili si rodjenjem u datom vremenskom trenutku dobio na koriscenje? Slicno i sa automobilom, mobilnim telefonom itd? Ceo taj koncept, koji poturaju o nekakvom radu i zaradi u vidu novca, besomucnoj potrosnji, je prevazdidjena stvar, moze da se forsira ali ne jos dugo.
To sto si se ti verovatno privikao na sistem, to nikako ne znaci da je sistem odrziv, jer nije!

Citat
to treba da se vrati al sa druge strane, jel to ima neko ko ovako deli sakom i kapom pare, onako za dzabe, da se ne vrate. Rekoh, uvek postoji opcija da se ne uzmu pare i da se radi sta oce. Stvar je prosta ko pasulj, onaj ko ti daje pare, postavlja uslov a ti biraj oces neces, ne znam sta ti tu nije jasno.
Hocu li videti neki argument za opravdanje i odrzivost sistema, a ne besomucne i smesne napade?

Ne, ti nemas mogucnost da biras, o tome se radi! Kako to? Pa prelistaj malo moje poruke : )) Banke su zlocinacke organizacije, a njihovo delovanje je kriminalno! Drzanje svih ljudi sveta, pod istim okovima, okovima duga!

Zivot na dug je bolest, neprirodno stanje....

MMF deli tudje pare, to je poenta. U prethodnoj poruci, samo par pasusa ispod sam napisao nesto o MMF-u. Ocigledno nisi citao.

Sta radi MMF? MMF radi to da, je on u stvari "majka banka", pod jedan kisobran stavlja banke koje se bave iznudama, zelenasenjem, kriminalom, ucenama. MMF primarnu ulogu ima kod zemalja koje su u razvoju, deklarativno sebe predstavlja kao pokretac razvoja tih drzava, medjutim, realnost govori drugacije. Cilj mu je da ocuva monopol velikih korporacija, njihov primat na trzistu. 75% populacije zivi u zemljama treceg sveta, pa sam zakljuci.

MMF postoji od zavrsetka Drugog svetskog rata i do sada niti jedna zemlja sveta, kojoj je MMF "pomogao" nije zabeleizla prosperitet, iskorenjivanje siromastva, bede itd. Skorasnja pomoc Irskoj od preko 100 milijardi eura je nista drugo do dug : ) Naravno, oni se kunu da rade pravu stvar, sto je besmislica.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Samsung XYZ1004
Ali covece, kako ne shvatas....NE MORAS da uzmes pare! NE MORAS da se zaduzis! NE MORAS da ih slusas ako nisi pozajmio pare!
Ili ajde ovako....ZASTO uzimas pare koje ne mozes da vratis? ZASTO trosis vise nego sto zaradjujes? ZASTO finansiras nesto iz cega neces napraviti dobit, vec samo nove dugove?

Ne moras ti nama da objasnjavas da su banke zlocinacka udruzenja  Smile i da su ukrali pare (tu cemo se verovatno brzo sloziti) jer nije to poenta, poenta je ZASTO uzimas te pare na pozajmicu/kredit, ako NE MORAS!?....i na kraju onog koji ti je pozajmio pare, optuzis da je zlikovac jer trazi pare nazad  Smile
« Poslednja izmena: 14. Jun 2012, 23:40:50 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Citat
Kako banka pravi novac ako ne "za dzabe", prostim klikom na dugme, bez rada, bez utrosenog vremena, samo "klik" : )) Nemoj me zasmejavati.

Pa naravno da prave pare. E, sad, on ti pozajmi pare, recimo dolare ili evre, a ti za te pare na zapadu recimo kupis automobil, opremu za bolnicu, neku masinu sta znam vec. E, ako te pare nisu vredne i prave ih kako kazes na klik, kako mozes da kupis nesto za to.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Ali covece, kako ne shvatas....NE MORAS da uzmes pare! NE MORAS da se zaduzis! NE MORAS da ih slusas ako nisi pozajmio pare!
Mogu da napisem sto puta jedno te isto, kad ljudi ne citaju i jos manje razumeju....
Sav (skoro) novac, koji je u opticaju je dug, kredit. Ako nemas suficit, ne mozes placati kredite. Ako je ovo tacno, a jeste, zato su im davali kredite? To se zove zaduzivanje bez pokrica. Posle slede ucene.

Citat
Ili ajde ovako....ZASTO uzimas pare koje ne mozes da vratis? ZASTO trosis vise nego sto zaradjujes? ZASTO finansiras nesto iz cega neces napraviti dobit, vec samo nove dugove?
Pa ti si u zabludi. Zakon te obavezuje (Narodna banka) da emitovani novac mora biti poreklom kreditni ; ) Ja sam o ovome pisao do iznemoglosti, ali izgleda pisem ovim banerima....


Citat
Ne moras ti nama da objasnjavas da su banke zlocinacka udruzenja  Smile i da su ukrali pare (tu cemo se verovatno brzo sloziti) jer nije to poenta, poenta je ZASTO uzimas te pare na pozajmicu/kredit, ako NE MORAS!?....i na kraju onog koji ti je pozajmio pare, optuzis da je zlikovac jer trazi pare nazad  Smile

Moras! Novac se izdaje samo kao kredit!!  Smile Smile Smile  Smile
Ako bi vratio sve dugove, novca u opticaju ne bi bilo!! Jel jasnije?
Narodna banka uzme kredit od "tate", pa onda dalje deli kredite.
Ne postoji sistem, mehanizam, zakon, dobar dan, Pera i Laza, za izdavanje novca bez kredita!!

Pa naravno da prave pare. E, sad, on ti pozajmi pare, recimo dolare ili evre, a ti za te pare na zapadu recimo kupis automobil, opremu za bolnicu, neku masinu sta znam vec. E, ako te pare nisu vredne i prave ih kako kazes na klik, kako mozes da kupis nesto za to.  Smile
Druze moj....

ja ne kazem da te pare nisu vredne! Ja kazem da sistem mora imati primarnu emisiju!!!

Multipliciranje novca u banci vodi u inflaciju, kredit i izdavanje novca na kredit vodi u obezvredjivanje novca (to valjda znas), a sta daje vrednost novcu? Prilke na trzistu, ekonomski uslovi itd.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.