Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zemlje BRIK-a nove destinacije za emigrante?  (Pročitano 6658 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Slicno je i sa grcima. Pravili dugove, uzivali ko bubreg u loju a sada kada treba da se plate dugovi sledi bezanija po Nemackoj i drugim zemljama.
Nisu Grci pravili dugove! Nisu Grci krivi za krizu u kojoj su i, u koju ce u dogledno vreme uci svaka zemlja sveta, a onda....?

U sistemu emisije novca preko kredita, da bi se pokrenulo bilo sta treba se uzeti kredit + kamata, dakle jedni imaju novac, drugi imaju dugove, i to je kriminal par ekselans! Ljudi zive u zabludi pa misle da je kredit moguce vratiti, misle da je sa sistemom sve ok, a tu se krije kljucna greska. 99% ljudi ne poznaje sistem u kom zivi.

Dugove je nemoguce vratiti, jer  to i nije cilj! To se moze vrlo lako matematicki dokazati, ali za to cekam nekog ko se iole razume u ekonomiju (odnosno ovaj kriminal, sarkasticno nazvana "slobodno trziste")  ; )
« Poslednja izmena: 11. Jun 2012, 18:22:28 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Slicno je i sa grcima. Pravili dugove, uzivali ko bubreg u loju a sada kada treba da se plate dugovi sledi bezanija po Nemackoj i drugim zemljama.
Nisu Grci pravili dugove! Nisu Grci krivi za krizu u kojoj su i, u koju ce u dogledno vreme uci svaka zemlja sveta, a onda....?

Ma kakvi, Grci su samo uvozili gomilu stvari a sve to obracunavali turizmom, paradajzom i sirom pa dugorocno nije moglo da se isplati  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Citat
Da li bi Brazil i Rusija mogle da budu novi raj za emigrante iz Evrope?
Лично страхујем да Реп. Србија* не постане ''рај за емигранте''.
У РФ долази доста странаца. На првом месту турци из монголије, туркменистана, киркизије, нр кине и турске. Има све више припадник жуте расе, али ни приближно колико се прича. Све више се враћају чивутизирани Хазари. Верујем да ће Руски националисти успети да се изборе са дошљацима. Југовићи нису ни косооки, ни жути ни кратки, али да сам Рус не би им веровао.

Ако оћеш да бежиш, бежи на Нови Зеланд! Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung Galaxy S2
Citat
Da li bi Brazil i Rusija mogle da budu novi raj za emigrante iz Evrope?
Лично страхујем да Реп. Србија* не постане ''рај за емигранте''.
У РФ долази доста странаца. На првом месту турци из монголије, туркменистана, киркизије, нр кине и турске. Има све више припадник жуте расе, али ни приближно колико се прича. Све више се враћају чивутизирани Хазари. Верујем да ће Руски националисти успети да се изборе са дошљацима. Југовићи нису ни косооки, ни жути ни кратки, али да сам Рус не би им веровао.

Ако оћеш да бежиш, бежи на Нови Зеланд! Smile


Epic  Smile. Kako srbija moze da postane "raj za emigrante" kada i sami imamo milion nezaposlenih.
Nama ne treba uvozna radna snaga, mi mozemo da je izvozimo.  Smile Smile

Ti si nesto pomesao Srbiju i RF, to su znas razlicite zemlje.
« Poslednja izmena: 12. Jun 2012, 13:29:19 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.64
коме ти нешто појашњаваш неписмени? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52

Ma kakvi, Grci su samo uvozili gomilu stvari a sve to obracunavali turizmom, paradajzom i sirom pa dugorocno nije moglo da se isplati  Smile
To sto stavis zeleni smajli, ne znaci da si stavio i potreban argument ; )

Kapitalizam (slobodno trziste) moze da opstane pod uslovom ako je i propast deo kapitalizma. Kada kazem propast, mislim od propasti firme, preduzeca, pojedinacne porodice, pa do propasti nivoa kataklizme! I tu nema greske. sistem koji je na snazi je totalno neodrziv, zasniva se na sto vecoj potrosnji u sredini koja je konacna. Ovde bih se zaustavio, jer ovo je najbanalniji primer.

Druga stvar, sto se tice konkretno Grcke, ona je zrtva bankarskih manijaka, pomahnitalih mahinacija i pohlepe. To sto Grcka danas prezivljava i ne vidi izlaz, to ceka svaku zemlju sveta! Jedno je sigurno: Grcka se u ovakvom sistemu nikad nece oporaviti, moze samo da tone. Bogatijim zemljama odgovara postojanje siromasnih jer tako izvoze svoje kamate i dugove. Inflaciju suzbijaju velikim kamatama na kredite, koje ne placaju u razvijenijiim drzavama, vec se dugovi izvoze.

To kako Grci zive, kojim stilom zivota, uopste nije bitno.

Trebalo je ubediti ljude da su pojedinci (pojedine drzave) krivi za neuspeh, a ne sistem! To im polazi za rukom savrseno dobro. To i nije bio velik problem, posto 99% ljudi nema pojma o cemu se radi.

U svakom slucaju, nije poenta u tome koliko radis i kako radis, to moze da ima uticaja na vremensko odlaganje totalnog kolapsa, ali ne i na finis. Znaci, ako ljudi ne zele da menjaju sistem, ako vecina to ne zeli, sta se tu moze? Medjutim, vecini treba dostaviti dokaze o prevarantskom i kriminalnom sistemu koji vlada svetom, pa ih onda upitati sta i kako zele!? A to niko ne radi, jer moc drze upravo oni koji stvaraju probleme ; )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0

To kako Grci zive, kojim stilom zivota, uopste nije bitno.


Jasno, ne bitno, ukoliko trose ono sto sami proizvedu, znaci, da jedu krastavce i paradajz i da leze na plazi a do nje dodju magarcima, ostale stvari, kompjuteri, automobili, autobusi i druge dzidzabidze mogu samo da uvoze a to kosta...

Citat
Druga stvar, sto se tice konkretno Grcke, ona je zrtva bankarskih manijaka, pomahnitalih mahinacija i pohlepe. To sto Grcka danas prezivljava i ne vidi izlaz, to ceka svaku zemlju sveta!

Sasvim jednostavno, imali su rajske plate, penzije, dodatke u vidu jos par plata godisnje, dizali kredite, kupovali automobile, stanove i dok je novac tekao kao bujica, niko se nije bunio, e kad su pukli ko lubenica, onda nastalo kukanje. Zrtve su jednostavno svoje pohlepe, kako onda niko nije izasao na ulicu pa da kaze vladi kako im daje previse para koje ce morati jednog dana da vrate, nego normalno, zinulo dupe za parama pa se mudro cutalo.  Jednostavno, zrtve vlastite pohlepe, nema tu neke velike filozofije... Ako od turizma i poljoprivrede zivis, ne moze biti godisnje 14-15 plata od preko iljadu evra nego 12 plata od nekih 500-600 evra  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Jasno, ne bitno, ukoliko trose ono sto sami proizvedu, znaci, da jedu krastavce i paradajz i da leze na plazi a do nje dodju magarcima, ostale stvari, kompjuteri, automobili, autobusi i druge dzidzabidze mogu samo da uvoze a to kosta...
Pa sa ovakvim rezonima, kriza tek dolazi i potrajace....

 Grci nisu uzimali kredite zato sto su hteli, vec su bili prinudjeni da ih uzmu! Prvo dug, pa onda sve ostalo!!

Druze moj, kredit se jedino moze otplatiti od suficita (cak i tada dug raste!!), a kako da imas suficit, kad nisi konkurentan, a kako da budes konkurentan, kad je sistem osmisljen tako da nekolicina profitira na racun vecine!?? Ne mozemo svi biti u suficitu!! Zar da baziramo sistem na ruskom ruletu??? Partiji pokera?? Jel sad, makar malo jasnije???  Smile

Koliko god cinjenica napisem (a za pravu matematicku analizu, rekoh, cekam nekg ko se "ekonomijom" profesionalno bavi), ljudi ce terati po svom, bez obzira sto nemaju pojma o cemu se radi, jer ne znaju za druge mogucnosti. Sto je donekle i normalno, bojazan i strah od nepoznatog. Medjutim, jedna od definicija ludila kaze: Upiorno raditi jedno te isto i ocekivati drugaciji rezultat, a to je ono sto se upravo i radi.

Idemo redom.... Cinjenica broj 1 kaze: sve zemlje sveta gomilaju i povecavaju dugove, jer drugacije ne moze!
Cinjenica broj 2: U kapitalistickom sistemu, krize su sastavni deo sistema. Kriza nekad pojede neciji bankovni racun, ugasi neku firmu, a nekad pobije milione ljudi....sta ce biti, ja to ne znam.
cinjenica broj 3: Bankarska emisija novca preko kredita+kamata je ozakonjeno, kriminalno ponasanje.
Cinjenica broj 4: Dugovi se u ovakvom sistemu ne mogu vratiti.
Cinjenica broj 5: Novac se ne moze realno napraviti, jer institucije kao sto je FED, Evropska Centralna Banka, ne dozvoljavaju (po zakonu) kreiranje novca bez kamate.
Cinjenica broj 6: Ako jedna drzava ne uvecava novac izdavanjem, vec ga povecava kreditima i ide u beskonacan dug. Na sve to dodaj i eksploziju kredita, koji stvara novostvoreni dug.
itd itd

Citat
Sasvim jednostavno, imali su rajske plate, penzije, dodatke u vidu jos par plata godisnje, dizali kredite, kupovali automobile, stanove i dok je novac tekao kao bujica, niko se nije bunio, e kad su pukli ko lubenica, onda nastalo kukanje. Zrtve su jednostavno svoje pohlepe, kako onda niko nije izasao na ulicu pa da kaze vladi kako im daje previse para koje ce morati jednog dana da vrate, nego normalno, zinulo dupe za parama pa se mudro cutalo.  Jednostavno, zrtve vlastite pohlepe, nema tu neke velike filozofije... Ako od turizma i poljoprivrede zivis, ne moze biti godisnje 14-15 plata od preko iljadu evra nego 12 plata od nekih 500-600 evra  Smile

 Da su imali i 5 plata godisnje i radili ko mravi, stedeli, opet bi dosli u ovu situaciju, do duse verovatno nesto kasnije!!! Dug raste svuda!!

Da li je tebi jasna vrlo prosta stvar: Kako mozes narkomana skinuti sa heroina? Da, hocu da napravim analogiju sa bankarima (kreditima) i drzavama (narkomanima). Grcka je zrtva prevare, kupljenih zakona, divljanja i pohlepe bankara. Uostalom, ako vec idemo u detalje, Grcka je zrtva privatnog novca!

Ko zna koji put kazem da uopste nije cilj vracanje kredita!! Planeta Zemlja, sama sebi duguje neku cifru koja je totalno van naseg poimanja, nema podlogu u realnosti.

Grci su uzeli ono sto im je dato, a ne sto su imali pravo da biraju.

Niko ovde ne filozofira, vec prica o konkretnim stvarima!

Zapitaj sebe: Da li je normalno da bilo koja drzava ne moze da prosperira (lazni prosperitet) ako ne izvozi? Kakav je to onda sistem? Sta je izvoz? Stvaranje duga na jednoj strani, zarad profita na drugoj! Znaci, sto veci prosperitet ima Pera, to veci gubitak (dug) ima Zika, Sima, Laza....Sta sad to znaci? To znaci da kada bi Grckoj i slicnim drzavama krenulo na bolje, tada bi drzave poput Nemacke, Austrije i japana placale vece kamate i samim tim losije ziveli. Znaci, drzave se namerno drze na povodcu! sta to dalje znaci, mogu pokusati da pojasnim.....
« Poslednja izmena: 12. Jun 2012, 18:54:50 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Citat
Grci nisu uzimali kredite zato sto su hteli, vec su bili prinudjeni da ih uzmu! Prvo dug, pa onda sve ostalo!!

Jasno, turali svima u dzepove plate od preko iljadu evra i tako 14-15 puta godisnje a ovi nisu smeli da pisnu  Smile

Citat
Zapitaj sebe: Da li je normalno da bilo koja drzava ne moze da prosperira (lazni prosperitet) ako ne izvozi?

Moze da prosperira ali ako ne izvozi ne sme ni da uvozi jer samim tim stvara minus. Ako ja radim (izvozim radnu snagu) i za to kupujem stvari (uvozim proizvode) onda je u redu, e, ako ne radim ili radim malo, samim tim "izvoz" mi je mali ali zato kupujem auto i stan na casnu rec pa kad mi pokucaju na vrata, onda djavo kriv.
Stvar u tome je da maltene nijedna drzava ne moze da opstane sama, jedni imaju naftu, drugi celik, treci industriju i tako dalje. Znaci, svi moraju da trguju sa drugima a trgovina postoji od kad je civilizacije. E, sad se ne trguje tako da dodje tanker nafte pa se to plati keshom pa se za taj kesh kupuje roba vec se ide na "dodjes mi". A Grci su tako na "dodjes mi, dodjem ti" ziveli godinama pa kad je doslo vreme naplate, para nema. Sto se tice "morali su", isto kao neko ko sad ne moze da placa rate za stan koji je kupio na kredit pa kaze "morao sam eto da kupim stan", mislim, gde je do tad ziveo, nije se valjda rodio ispod drveta...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Jasno, turali svima u dzepove plate od preko iljadu evra i tako 14-15 puta godisnje a ovi nisu smeli da pisnu  Smile
Znaci, ti mislis da su oni "turali hilade evra u dzepove" da bi Grci bili srecni!?
Razumem i to da verovatno prosecan Grk reoznuje kao i ti. "Danas mi je dobro, sutra me ne zanima"

Citat
Moze da prosperira ali ako ne izvozi ne sme ni da uvozi jer samim tim stvara minus.
Neverovatno..... Ne znam sa koje strane da pridjem.....

vidi, sama cinjenica da si uzeo kredit+kamata znaci da si vec u minusu!

ili ovako da probam: citav novac koji se nalazi u Grckoj je kredit! To znaci da Grci ne mogu bez suficita placati te kredite! Ako je ova tvrdnja tacna, a jeste, zasto su ima onda uopste davali kredite? Pokusaj da shvatis da je Grcka zrtva bakarske prevare, ma koliko to nepopularno bilo da se kaze! Namerno su ih zaduzivali, da bi sada usledilo ucenjivanje, rasprodaje i privatizacije itd. To se zove ekonomska okupacija ili duznicko ropstvo!!

Citat
Ako ja radim (izvozim radnu snagu) i za to kupujem stvari (uvozim proizvode) onda je u redu, e, ako ne radim ili radim malo, samim tim "izvoz" mi je mali ali zato kupujem auto i stan na casnu rec pa kad mi pokucaju na vrata, onda djavo kriv.
Ma to je floskuola, covece! Klise. To nije realno rezonovanje. Krediti i emisija takvog novca neminovno dovodi do kraha, nebitno koliko i da li radis!!!  Smile Smile Smile
Pitaj Japance koliki im je dug? Ili Nemce!? Pitaj ih i ovo "Zasto vam dug stalno raste?"

Po kom tom prirodnom zakonu se dopusta da neko pozajmi novac, a da prima sa kamatom?

Ne mogu sve drzave imati suficit, to je poenta! A i suficit je jedva dovoljan da se pokriju kamate.

Citat
Stvar u tome je da maltene nijedna drzava ne moze da opstane sama, jedni imaju naftu, drugi celik, treci industriju i tako dalje. Znaci, svi moraju da trguju sa drugima a trgovina postoji od kad je civilizacije. E, sad se ne trguje tako da dodje tanker nafte pa se to plati keshom pa se za taj kesh kupuje roba vec se ide na "dodjes mi". A Grci su tako na "dodjes mi, dodjem ti" ziveli godinama pa kad je doslo vreme naplate, para nema. Sto se tice "morali su", isto kao neko ko sad ne moze da placa rate za stan koji je kupio na kredit pa kaze "morao sam eto da kupim stan", mislim, gde je do tad ziveo, nije se valjda rodio ispod drveta...
Poradi na logici!! Znaci, ti ovako rezonujes: Ako jedna drzava ne moze opstati sama, da ce propascu globalnog "slobodnog trzista", koja je sve drzave objedinila u jednu, propasti i to veliko trziste!? Nemoj me zasmejavati!!

Hajde jos da uprostimo i banalizujemo: Ako ja tebi dam sutra kredit od milion evra, sa kamatom od 1% na godinu, i ti izgradis fabriku, ili das na zene, drogu i rokenrol, taj novac nije ispario, samo je promenio vlasnika, odnosno verovatno i oblik, ako si sazidao fabriku!

Na kraju, sav taj novac nadje mesto kod istih onih koji su ga napravili i tebi dali (odnosno kod mene). Ako nisi vracao kredit, ja postajem tvoj vlasnik, imam pravo da te vrtim oko prsta. Takodje imam i papir gde lepo pise da mi dugujes milion i deset hiljada evra (otkud tih 10 hiljada? : )) ).


p.s. A to da je trgovina stara koliko i civilizacija je totalna nebuloza. Trgovina je medju ljudima, ako uzmemo citavu nasu istoriju, vrlo kratak vremenski period (potrudicu se da nadjem nesto na ovu temu). Trgovina postoji jer covek zivi u oskudici, ali to je druga tema.
« Poslednja izmena: 12. Jun 2012, 19:43:52 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.