Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Železnica Srbije u novom ruhu do 2012.  (Pročitano 4925 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Problem je sto je kompletna nasa zeleznica zdrava za renoviranje.

Retko gde u Srbiji voz sme da ide brzinom od 120-130 km/h. Preko pancevca sme da projuri maksimalnom brzinom od oko 15km/h. Beovoz, ma kolko simpatican bio se sastoji od teskih vagona i lokomotiva koji izlaze iz upotrebe cak i u Turskoj, pa ih menjaju laksim kompozicijama, a samim tim se produzava rok izmedju redovnih servisa sinske mreze.

Turci cak poseduju pruge velikih brzina (YHT).

Primera radi:


Ovo je pariski RER, regionalni voz koji saobraca na medjugradskim relacijama. (ne znam da li je po celoj zemlji, ali neki region oko Pariza)
Veoma lagani vagoni i lokomotive, znatno laksi od nasih teskasa. Ali dobro, ovo je za nas visa matematika. Jos je i najsporiji, ide brzinama ne vecim od 100-120km/h

Ovo su im regularnio vozovi gradskog metroa:


Jos laksa kompozicija od RER-a.

U tom nekom normalnijem svetu, vozovi brzih zeleznica su fino skupi i sluze bukvalno da bi menjali avione. Recimo da hocu da idem u Nis avionom. Treba da sam na aerodromu najmanje sat vremena ranije, da se cekiram, da blejim, pa udjem u avion i za pola sata sam dole. Zatim, od aerodroma nekim prevozom do grada. A voz koji pici jedno 250-300km/h je brze i bolje resenje.

Pruge visokih brzina se prave za vozove koji idu 200+km/h. Srbija nema prugu koja moze da podnese brzinu od 200km/h.

I dok mi kuburimo sa dizel lokomotivama, drzave koje vec godinama unazad imaju brze pruge idu i korak dalje, pa grade ili uveliko planiraju gradnju pruga vrlo visokih brzina za vozove koji ce ici brzinama 400+km/h.

I onda kad sve to sagledas, a onda pogledas tramvaj koji cemo dobiti od spanaca ili koga vec, koji je u upotrebi vec dve decenije u evropi, mi ga proglasavamo za tramvaj poslednje generacije, ultra moderan, fensi, brejk-densi.

Postoji jedno radikalno resenje, a to je kompletna privatizacija zeleznice sa jasno definisanim pravilima i obavezama iz prostog razloga sto drzava jednostavno nije u stanju da iznadje resenje ili nece. Ali ako se sve to privatizuje, ako se rekonstruise kompletna mreza, ako se nabave nove makine, Nis-Beograd ce kostati jedno 25-30 evrica pa narode, izvol'te.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2011, 20:23:38 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Koliko god da se putuje vozovi su zakon Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Da, ako su u pitanju sverceri turskih gaca, ekskurzije ili skole u prirodi. Ako se neko zajebe, pa krene vozom, a ima poslovni sastanak u drugom gradu, taj se sjebo u najavi.

Meni supre bilo kad sam isao u Becice 1997. 12 sati fenomenalne bleje u vozu sa drustvom.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2011, 20:35:09 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Французи имају ТеЖеВе ... држали су неки рекорд у брзини на овим класичним пругама ... да л' беше 420 на сат.

Иначе око приватизације ... По овим развијеним земљама су раздвојена власништва над железницом и инфраструктуром ... Тј рецимо држава је власник инфраструктуре док фирме које се баве превозом плаћају коришћење исте

погледах сад, 'рац 420 ... ТГВ 570 км на сат ... мада је пруга мало буџена, има неки прекривач да воз не би одувао каменчиће и ситан инвентар крај пруге  Smile

IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Da, ako su u pitanju sverceri turskih gaca, ekskurzije ili skole u prirodi. Ako se neko zajebe, pa krene vozom, a ima poslovni sastanak u drugom gradu, taj se sjebo u najavi.

Meni supre bilo kad sam isao u Becice 1997. 12 sati fenomenalne bleje u vozu sa drustvom.

Slazem se. Na zezanciju sam i mislio... pa ko je lud vozom da ide na sastanak...
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
погледах сад, 'рац 420 ... ТГВ 570 км на сат ... мада је пруга мало буџена, има неки прекривач да воз не би одувао каменчиће и ситан инвентар крај пруге  Smile



Ovo je bio samo test, nije komercijalni ali ludi japanci miclim da vec imaju cudo koje pici 450 km/h. Sa putnicima, naravno. Ali necemo o njima, vozovi sa magnetnom levitacijom koji furaju izmedju Tokia i Osake ce kod nas da zazive u sledecem veku. Elem, evo jednog klipa iz 2003-te.

Japanci, naravno:



pa ko je lud vozom da ide na sastanak...

E pa to je kod nas jedna od brojnih nesreca. Brzi vozovi u Evropi koriste u najvecoj meri poslovni ljudi koji su primorani da spartaju iz grada u grad ili u vise gradova.

Koja je razlika kod nas izmedju brzog, ekspresnog i poslovnog voza? Pitam ovo jer sam se pre dve godine vracao iz Bara poslovnim vozom sa izuzetnog puta. Krenuo oko 19h,  dosao oko 8h na zeleznicku u Beogradu. A mislio sam da je taj najbrzi.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2011, 20:56:13 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
poslovni voz ili ekspres su dnevne linije za udaljene lokacije i imaju kratka i redja zadrzavanja, putnicki voz je nocni i sadrzi kola za spavanje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
mob
Nokia krntija
Citat
izuzetnog puta

da, da... izuzetnog puta Smile

Što se teme tiče, složio bih se sa tobom.


Citat
If you wait for a bus for a long time, and decide to leave the station, the bus will arrive just as you're too far away to catch it

Ne jednom, ne dvaput... milion puta mi se desilo. Da ne poveruje čovek.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2011, 21:12:56 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Citat
Ne jednom, ne dvaput... milion puta mi se desilo. Da ne poveruje čovek.

I posle sez kaze Mladenovac selo Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
ovo sto sam gore napisala ne odnosi se na medjunarodne linije naravno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.059 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.