Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Jun 2024, 16:11:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 56 57 59 60 ... 317
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zeitgeist,The movie (Srpski subtitle)  (Pročitano 464254 puta)
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Ne poredi fanatizam sa ljudskim slobodama i pravima.

 @Magic
 Hteo sam da te zamolim da kažeš javno koji forum je u pitanju ali bila bi reklama pa ništa..
 Koje je to ludilo od komentara,svašta brate.Indoktrinisani smo neki totalno a neki delimično.
 Neznam mnogo ali mi je poznato da svi prolaze indoktrinaciju kroz školski sistem.Verovali ili ne sve što treba je odučavati se svega što "znamo" da bi osetili dašak slobode od onoga što mislimo da jesmo i da jeste.
 Meni je lično poražavajuće da skoro niko nije svestan strašnih stvari koje se rade ljudima koji smatraju to za svoje dobro.Prodaje nam se djubre preko medija,gledam svaki dan onog Obamu i Mekejna,to je da ti se smuči kakva propaganda pa ova cela prašina oko akcija i banaka u svetu,dok u medijima nema ničeg o sablasnim chemtrailsima.
 Neverovatno da niko nije zainteresovan za desetine tragova posle prolaska aviona,tragova koji ostaju vidljivi satima na nebu i prave neke veštačke oblake.Jbte,sve je dokumentovano i nikog živog ne interesuje.To stvarno deprimira.Dakle,vidim sve te stvari,baš sam i Sirkanu rekao preko fona i onda odem kući i namerno slušam vesti da vidim šta su teme i imam šta da vidim-zombirane zaposlene koji čitaju vesti sa nekog skrina malo desno od kamere i onda treba da mislim kako je to istina.Da povratiš brate...
  Ljudi koji su radili Zeitgeist su upoznati sa mnogo mračnijim stvarima ali nisu želeli da odu u Ezoteriju nego im je bio cilj da Zeitgeist dopre do svih nas.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
BlackBerry Torch
Magic - covek je potpuno u pravu - covecanstvo je samo sopstveni strah zamenjivalo necim sto je nazivao religijom - medjutim da je ikada razumelo religiju koju je praktikovalo, covecanstvo nikada ne bi bilo ovde gde je sada. Pohlepa, ratovi, glad i povrh svega - verks mrznja obelezavaju sadasnjicu - da li je to religioznost - ili ludilo hranjeno paranoicnim strahom?

Apsolutno tocno deki.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Indoktrinisani smo neki totalno a neki delimično.
 Neznam mnogo ali mi je poznato da svi prolaze indoktrinaciju kroz školski sistem.Verovali ili ne sve što treba je odučavati se svega što "znamo" da bi osetili dašak slobode od onoga što mislimo da jesmo i da jeste.

Ако посматрамо шире, индоктринација је сужавање или замена перцепције. А суштина је да већ сам мозак филтрира информације тако да видимо свет не онакав "какав је стварно", него како нам одговара да бисмо преживели. Дакле, индоктринација постоји стотинама милиона година. Smile
Чула могу да виде оно чега нисмо свесни, не користимо сва знања и сећања које имамо (можда чак и "генетско памћење"). Отуд изрази "проширена перцепција", или што рече Блејк: Када би се врата перцепције отворила, видели бисмо ствари какве стварно јесу - безграничне.

Зашто ово причам, какве то везе има са темом? Зато што слобода по себи не постоји. Постоје само појединачни типови слободе - грађанске слободе, верске слободе, националне слободе. Али такође и слобода грађанина, слобода религије, слобода мањине, слобода нације... Када се гледа у смислу ове друге реченице једна слобода има тенденцију да негира остале слободе. Слободе мањина умањују националне слободе, на пример, јер служе као покриће за мешање у унутрашње ствари земаља.
То је и смисао онога што говорим кад кажем - слободни народи света. То су народи слободни од Америке, као што је Спарта била слободна од Персије. Неке личне слободе са тог аспекта нису релевантне - уосталом више је личних слобода било у Персији него у Спарти, проверите Smile

Дакле да би се "одучавали од свега што 'знамо" потребно је негирати саму природу перцепције која је еволутивно (биолошки) условљена. А нова перцепција питање колико је наша. Осим тога тако постајемо робови - дроге Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
taxtex
Ti tragovi su kristali leda koje nastaju kao posledica kondenzacije od izduvnih gasova aviona.

Obični kondenzacijski tragovi koji ostaju iza aviona sastoje se od kristalića leda i obično nastaju na visinama od preko 10.000 metara.
Više na LINK
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
taxtex
Ti tragovi su kristali leda koje nastaju kao posledica kondenzacije od izduvnih gasova aviona.

Obični kondenzacijski tragovi koji ostaju iza aviona sastoje se od kristalića leda i obično nastaju na visinama od preko 10.000 metara.
Više na LINK
Smile...Pirox,jesi li procitao ceo tekst Smile....npr.ovaj deo....Kemijski sastav

Thomas je prvi proveo kemijsku analizu kapljica i uzoraka oborina uzetih nakon chemtrailsa. Kasnije su i drugi istraživači potvrdili njegove rezultate. Oni su pokazali da se u chemtrails mogu naći sljedeće tvari i organizmi:

● Aluminijev oksid
● Soli barija
● Bakterije Pseudomonas aeruginosa i P. florescens
● Bacili i enterobakterije
● Streptomyces i druge vrste gljivica i plijesni
● Dehidrirana ljudska crvena i bijela krvna zrnca
● Dibrometan, kancerogen dodatak za gorivo i insekticid
● Enzimi i bakterije koje se koriste u postupcima modificiranja DNK
● Vlaknaste tvari smeđe boje, slične paučini
● Virusi i prioni nisu službeno potvrđeni; njihovo prisustvo se samo nagađa
« Poslednja izmena: 22. Okt 2008, 09:35:36 od sirkan »
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
 Na moju veliku žalost eto,potrebni su neki papiri,linkovi...Mislim,Pirox ti si pametan momak,pogledaj ka nebu molim te i videćeš kad je lepo vreme mnogo neprirodnih oblaka,mnogo cik cak linija maltene preko celog neba.Zar je to Contrails?  Smile Smile

@Duh
    Rekao bih da je indoktrinacija kada ti se "realnost" predstavlja i kada ti ponavljaju("uče te")o stvarima pa ti ponavljaš pa ako si dobar u tome-budeš nagradjen tako što prelaziš u sledeći razred(nivo)-umesto da sam učiš i gledaš svet oko sebe.

  Obasipani smo da ne kažem bombardovani informacijama o ovome ili onome od kad znamo za sebe i ne krivim ljude koji smatraju istinom mnogo toga.Pa, ponavljajući to-dobili su silne diplome,postali ovo i ono.Najbizarnije jeste zapravo to da se u školama ljudi bukvalno zaključavaju u levu hemisferu mozga a to je opipljivo-materijalno i racio dok se desna strana koja je duhovnost,kreativnost,imaginacija,intuicija i još mnogo toga-uopšte i ne dodiruje.Zapravo ako ti na času dovedeš u pitanje nešto o čemu se predaje tako što ćeš koristiti desnu hemisferu u kojoj su obrade na dubljem nivou,dakle ako posumnjaš i pitaš sledi da ometaš čas i slično.
  Dakle,nije dozvoljeno protiviti se,treba da pamtiš šta se priča i kad propituju da to ponoviš.Ponavljam,ako dooobro ponoviš ono što su ti rekli-dobijaš prelaznu ocenu. Apsolutna indoktrinacija

 Šta znači "odučiti se"? Otvoriti oči i gledati na svet bez misli(od kojih mnoge i nisu naše),bez promišljanja,osuda,mozganja.Samo gledati stvari.
 Onda dolaze promene a te pauze bez misli su pravo otkrovenje.Nadam se da će neko da pokuša...Pozdrav

@Sirkan
 Hvala na prevodu brale  Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Rekao bih da je indoktrinacija kada ti se "realnost" predstavlja i kada ti ponavljaju("uče te")o stvarima pa ti ponavljaš pa ako si dobar u tome-budeš nagradjen tako što prelaziš u sledeći razred(nivo)-umesto da sam učiš i gledaš svet oko sebe.

И то је еволутивно условљено, у овом случају еволуцијом људског друштва. Ко слуша кад треба да слуша боље пролази. Доказано! Опет, нису то људи измислили и трава која се повија пред ветром дуже опстаје.
Зато сам скептичан према онима који интелигенцију у међуљудским односима узимају као нешто најбитније. Паметан човек исувише питања поставља (што је опет доказ да није свако ко се пали на IQ интелигентан) Smile
Што рече Разносач "интелигенција је само одскочна даска" Smile само питање је где ћеш пасти кад једном скочиш Smile

Citat
Najbizarnije jeste zapravo to da se u školama ljudi bukvalno zaključavaju u levu hemisferu mozga a to je opipljivo-materijalno i racio dok se desna strana koja je duhovnost,kreativnost,imaginacija,intuicija i još mnogo toga-uopšte i ne dodiruje.

О томе би се могло попричати. Но, мислим да је мрка капа да се ту нешто измени, докле год психологија не постане права наука. А дотле ће проћи много времена.
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
 Hvala na odgovoru.
U svakom slučaju je dobro biti otvorenog uma i zato me je strah konzervativaca jer oni na strašno puno stvari stavljaju tačku zaokružuju kao konačno(šta god).Dakle,ono što smo učili,naučili i što nam je rečeno samo je odraz verovanja nekih drugih.Mi zapravo prihvatamo tudja uverenja,ideje,life style i identifikujemo se potom verujući da smo to mi.Zar nije blesavo čoveče???
  Svako od nas može da napreduje u zavisnosti od toga koliko je laži spreman da se oslobodi.
To nije samo na informativnom nivou,biti osvešćen je ono pravo.Gledati čistim očima na svet i pratiti unutrašnjeg vodiča koga svi imamo. Onaj ko prestane da se poistovećuje sa egoističnim "Ja",shvatiće da je ono što traži,unutrašnji vodič-on sam.
« Poslednja izmena: 22. Okt 2008, 15:44:29 od taxtex »
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
To nije lako postići. Ja sma naprimer odrastao u porodici u kojoj se na svet gledalo strogo materijalistički. A u školi znate već šta se uči. I pored svega toga nešto mi je iznutra govorilo da tu ima mnogo više. Kad sam upisao fakultet počeo sam proučavati i drugačije poglede na svet. Prvo sam počeo od dominantnih religija, zatim  new age a potom i ostale stvari. Došao sam do zaključka da je sve to povezano i stvarano sa određenom ciljem. Izvorno religije imaju za cilj da poboljšaju život i podignu nivo svesti. Međutim to nekom nije odgovaralo pa je iskrivio orginalna učenja i od njih je stvorio sretstva za manipulaciju. Svako od nas je sposoban da sam shvati istinu i da je razdvoji od laži. Samo je potrebna volja za to. To je najveći problem jer velika većina prihvata stvari na gotovo i ne upušta se proveru toga u šta veruje. Zatvore se u nekom od učenja i odbacuju sve ostalo. Ako nešto ugrožava njihovo shvatanje spremni su da ga oštro brane i ako su suočeni sa jasnim dokazima.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
Па, другар, то ти људска природа, човек воли да се лепо ништа не мења, и да је све исто и једноставно.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 56 57 59 60 ... 317
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Jun 2024, 16:11:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.