Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zbogom, Mico! - Megatrend prodat nemackom konzorcijumu  (Pročitano 6010 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ma, daj.. oni su upovali igru... Kazu da se tamo sada stvarno uci.
Sta vise, da su im studije psihologije zaista odlicne, daleko ispred oba drzavna ugledna faksa... Zao mi samo 7.000e po godini...  Smile

U ostalom, upravo je Filoloski na tapetu zbog laznog doktorata Jelene Trivan... drzavni filoloski...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
7 миља психологија? За те паре платиш неког да заврши 2 факултета за тебе и још ти остане за Ибицу.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pardon, 2500e  Smile

Za Ibicu sam previse matora, ali ima nekih lepih destinacija.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ko je čovek koji je za 56,1 milion evra kupio Megatrend
29.11.2019. 09:40
Privatni univerzitet "Megatrend" u Beogradu prodat je za 56,1 milion evra nemačkom konzorcijumu fondova, na čijem čelu je dr Dejan Đorđević.

Dr Dejan Đorđević rođen je 1971. godine u Leskovcu, a završio je Pravni fakultet u Beogradu i Medicinski fakultet u Prištini.

U njegovim biografskim podacima koji su objavljeni na internetu, navodi se i da je suvlasnik više kompanija u EU i predsednik borda direktora EFAS kompanije iz Berlina. Vlasnik je, između ostalog, brendova Efas Paper ТМ, Alpe Water ТМ...

Od 20. aprila 2018. godine predsednik je i Konzervativne reformističke stranke.

Na sajtu te partije objavljen je i program, a kao prioriteti, između ostalog, navedeni su: prosečna plata 844 evra u prvih 12 meseci, reforma zdravstva u prvih 14 meseci (zdravstvena zaštita za sve), reforma sudstva u prvih 16 meseci (iskorenjavanje korupcije u sudstvu), ekonomski revolucionarni progres u prva 22 meseca (BIO pro+ 122.000 familijarnih firmi), ali i prosečna plata 1.035 evra u prva 24 meseca vlasti...

Vlasnik Megatrenda Mića Jovanović potvrdio je juče na konferenciji za novinare da je 100 odsto vlasništva preneo na nemački konzorcijum fondova koji predstavlja Dejan Đorđević.

Jovanović navodi da je ugovor o prenosu vlasništva potpisan juče i da to smatra još jednom nemačkom investicijom u Srbiju.

- Odlazim sa fakulteta i biću tu samo u svojstvu savetnika. Povlačim se, neću ni da živim ovde, 19 godina imam dom na jugu Francuske, u Kanu. Ubrzo ću se preseliti u taj drugi dom, nadam se van dometa nekih finih novinara i televizijskih stanica - rekao je Jovanović, prenosi TV N1.

Jovanović je potom za Tanjug objasnio da je "Megatrend" prodat nemačkom konzorcijumu fondova i da promena vlasništva donosi obavezu kupca da u narednih pet godina uloži 150 miliona evra.

- Univerzitet je prodat za 56,1 miliona evra i obaveza kupca je da uloži 150 miliona evra. Suštinski se ništa nije promenilo, osim vlasničke strukture. Preneto je 100 odsto kapitala nemačkom konzorcijumu, na čijem je čelu fondova Dejan Đorđević - rekao je Jovanović za "Tanjug".

Prema njegovim rečima, studenti nemaju razloga za zabrinutost. Jovanović tvrdi i da svih 12 fakulteta u sklopu "Megatrenda" imaju akreditacije.

- Studenti nemaju šta da brinu. Sve akreditacije su u redu. Promenom vlasništva, studenti će mnogo toga dobiti. Biće uloženo u Univerzitet, moderniji program, čak će i postojati saradnja sa Nemačkom, pa će moći tamo da idu na praksu - naveo je Jovanović.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
Ahahaha, nemacki konzorcijum, da krepas od smeha, da li stvarno neko veruje u to?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Gde nadje ovu govedju glavu da mu izigrava maskotu. Podseća me na Raleta i Freda iz crtanog filma
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Navodni kupci Megatrenda - ne postoje, reč je o modelima sa interneta
Miodrag Sovilj29.11.2019. |19.07 >19.08
Prodaja Univerziteta Megatrend, bukvalno preko noći, samo dan nakon emitovanja dokumentarnog filma na N1 o fakultetskoj diplomi koju je tamo stekao ministar policije, iz dana u dan deluje sve bizarnije. Kako je pokazalo istraživanje N1, rukovodstvo kompanije koja je navodno preuzela Megatrend teško da je moglo da isplati novac za kupovinu, iz prostog razloga jer ti ljudi - ne postoje.

Prilog sa slikama: http://rs.n1info.com/Vesti/a548158/Ljudi-koji-su-kupili-Megatrend-ne-postoje-rec-je-o-modelima-sa-interneta.html?fbclid=IwAR1rOmTO2hpS-MZgtzYNB8dm9yd3IRaK6QJNGX5-DDNvFsRcEgU518L7MJ8

Ko stoji iza konzorcijuma koji je, po tvrdnjama bivšeg vlasnika Miće Jovanovića, kupio Univerzitet Megatrend? Rukovodstvo investicionog fonda EFAS, po svemu sudeći, prilično je svestrano. Potpredsednik ove svetske kompanije Nikolas Bahmir, pored biznisa bavi se i obrazovanjem, odnosno predaje na jednom američkom univerzitetu, jedino što se tamo zove Bernard Florival Martins, a u slobodno vreme je i agent za nekretnine sa ličnom kartom na ime Pitera Ruka.

Mlada nada kompanije koja je kupila Megatrend i njen glavni operativac Markus Johanesberg, takođe je i geograf, jedino što se na tom poslu odaziva na ime Kuper Res, dok Kim Stern, još jedan od rukovodilaca Megatrenda, reklamira jednu zubarsku organizaciju.

Iako je jasno da su u pitanju fotografije koje svako može da kupi na internetu, odnosno da ljudi pod navedenim imenima ne postoje, bivši rektor Megatrenda misli da se sa jednim od njih čuo telefonom.

N1: Ko je Nikolas Bahmir, koji je potpredsednik EFAS World?

"Ne znam ko je. Ja sam u celoj ovoj priči jednom s njim razgovarao. Otprilike devetnaest meseci koliko traju pregovori, sve to vreme je dolazio samo Dejan Đorđević", kazao je Mića Jovanović.

N1: A razgovarali ste sa Nikolasom Bahmirom?

"Mislim da je on bio s nekim ko je bio iz tog konzorcijuma".

N1: Je l' bio tamo Markus Johanesberg ili Kim Stern?

"Ne znam to da vam kažem".

N1: Gospodine Jovanoviću, u pitanju su izmišljene ličnosti, zar ne?

"Pa...nisam siguran. Ne bih mogao to da tvrdim", rekao je Jovanović.

Osim lažnog rukovodstva, ispostavilo se da ni konzorcijum investicionih fondova koji je kupio Megatrend, niti je konzorcijum, niti je investicioni, niti je fond. Novi v.d. rektor Megatrenda Dejan Đorđević, naime, registrovao ga je kao običnu firmu, sa minimalnim osnivačkim kapitalom.

"Društvo sa ograničenom odgovornošću na čijem čelu se nalazi gospodin Đorđević registrovano je za kancelarijske usluge, trgovinu, za uvoz i izvoz mašina za kopiranje i tonera, kao i za trgovinu automobilima", navodi novinarka Natalija Miletić.

Đorđević je odbio da govori za N1, rekavši da još uvek nema odobrenje nemačkih kolega da izlazi u javnost.

Čovek od koga je kupio Univerzitet za 56 miliona evra, sa obavezom da uloži još 150 miliona, kaže da je imao dileme u vezi sa Đorđevićevom ulogom u poslu, ali ga nije zanimalo da proveri da li je kupac zaista investicioni fond.

"Ja to nisam proveravao, jer me nije zanimalo. Mi smo imali čvrst dogovor, napravili smo ozbiljan ugovor koji je overen kod notara, sa svim garancijama", kaže Mića Jovanović.

N1: Kako mislite da ga prodate za 56 miliona evra kada niste proveravali kome ga prodajete?

"Ja bih vama prodao kad biste mi dali tolike pare. Uopšte me ne zanima ko kupuje. Deponovano je oko tridesetak miliona evra na escrow račun kao garancija da će posao da se završi", navodi bivši vlasnik Megatrenda.

N1: Gospodine Jovanoviću, da li je ovo fantomska prodaja firme?

"Ne, definitivno nije fantomska prodaja, firma se stvarno prodaje", uveravao je Jovanović.

Novinarka koja godinama istražuje poslovanje Megatrenda nije uverena u Jovanovićevu verziju priče. Ipak, smatra da od sumnji u fantomsku prodaju postoji mnogo značajnija tema.

"Umesto da se sada bavimo ovom verovatno lažnom prodajom i lažnim nemačkim investicijama, mislim da je vreme da se Tužilaštvo pozabavi Megatrendom. Ne samo Megatrendom, već i Nacionalnim savetom za visoko obrazovanje, Nacionalnim telom za akreditaciju, koji su direktno ili indirektno odgovorni za to što Megatrendu još uvek nije oduzeta akreditacija", izjavila je Natalija Miletić.

Mića Jovanović najavio je da Srbiju napušta narednog četvrtka - seli se u svoju kuću na Azurnoj obali a na Megatrendu, kaže, ostaje kao specijalni savetnik novog rektora.



Izvor: N1
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Inace za one koji ne znaju...

To je kao dobar dan u biznisu...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Svi vole uvek, retki vole zauvek.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19537
Oboren je svetski rekord u brzini prodaje neke firme.
Za dva dana se ni tri kilograma jabuka na pijaci ne može tek tako prodati.
Dogodilo se još nešto nepoznato, nikada zabeleženo.
I sam prodavac je, naime, dan posle objavljivanja prodaje, izjavio da ne zna ko je kupac, da nikoga od kupaca, sem posrednika, ne poznaje.
U neku rubriku "Verovali ili ne" mogao bi da udje i podatak da je transakcija vredna više od pedeset miliona evra obavljena kod notara.
Taj notar, kome je sekira upala u med, na osnovu uobičajene provizije od vrednosti posla, u trenu je postao milioner.
Lep roman bi se o svemu mogao napisati.


IP sačuvana
social share
Ko mislima dotakne ono što prstima dotaći ne može, dotakao je sve.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja se jos smejem...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.