Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:35:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto se zamlacujemo glupostima?  (Pročitano 14039 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
@bf
Opet se slazem i sa tobom. Wow.

Pojam je to kojeg koristimo svakodnevno. Imam iluzije, nemam, živim/ne živim u iluziji, iluzija je verovati ... Postoji nekoliko definicija iluzije. U psihologiji se ona definira kao pogrešna percepcija stvarnog izvanjskog podražaja, a kao sinonim se koristi priječ privid. Druga je definicija više laička, svakodnevna. Kaže da je iluzija neobjektivno prosuđivanje stvarnosti nastalo nenamjerno pogrešnom interpretacijom nekih činjenica, stvarnih podataka. Kao sinonim se koristi riječ obmana.

Gotovo kao Matrix jebote.
« Poslednja izmena: 27. Mar 2008, 23:26:40 od RavenDark »
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Prvo i najprvlje... Ovde se provlace mnoga znanja velikih filozofa. Fino ih citirajte, kada "parafrazirate" njihova ucenja. Mrzi me da navodim ko sve pozajmljuje misli...


Izuetno mi je drago sto jos uvek gajimo kult teorije zavere.  Smile
Raven- sta podrazumevas pod pojmom "realnost"? Posto bih se najvise osvrnula na tvoje 2 poslednje recenice.
Materijalno- empirijsko jeste prolazno. Interesuje me ova realnost koji pominjes.
Iz nje je potrebno probuditi se?

BF, dragi... Uvek mi je zadovoljstvo da citam tvoje postove. Kako vas volEm. Ljubi vas majka celave.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Postoji nekoliko definicija iluzije. U psihologiji se ona definira kao pogrešna percepcija stvarnog izvanjskog podražaja, a kao sinonim se koristi priječ privid.


glavni problem - iluzija predpostavlja da postoji "spoljashnost" i "unutrashnjost" ...


BF, dragi... Uvek mi je zadovoljstvo da citam tvoje postove. Kako vas volEm. Ljubi vas majka celave.  Smile

 nisam siguran da vas poznajem , gospojice ...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Prvo i najprvlje... Ovde se provlace mnoga znanja velikih filozofa. Fino ih citirajte, kada "parafrazirate" njihova ucenja. Mrzi me da navodim ko sve pozajmljuje misli...


Izuetno mi je drago sto jos uvek gajimo kult teorije zavere. Smile
Raven- sta podrazumevas pod pojmom "realnost"? Posto bih se najvise osvrnula na tvoje 2 poslednje recenice.
Materijalno- empirijsko jeste prolazno. Interesuje me ova realnost koji pominjes.
Iz nje je potrebno probuditi se?

BF, dragi... Uvek mi je zadovoljstvo da citam tvoje postove. Kako vas volEm. Ljubi vas majka celave. Smile
Vidis posle vekova zaludjivanja i potiskivanja razuma i razmisljana kako od Crkvenih Organizacija tako i od Politicara treba dosta vremena kopati mulj koji su zatrpali na nas razum. Da nije bilo Crkvenih Nazadnosti mi bi bili na visem stupnju zivota, i svi bi bili gotovo kao Tesla, Ajnstajn i svi pametni ljudi umesto malog broja. Realnost vise ne znam sta je, ali kao sto kaze pocetak Zeitgeist Ne znam sta je bog ali znam sta nije. Isto tako i ovo ne znam sta je realnost ali znam sta nije. Ovo sto mi smatramo realnost je sasvim pogresno, ne znam kako niti znam zasto ali osecam da nesto nije u redu sa celom slikom.
Suvise je veliki pojam da bi izjasnio sta mislim. Mozda treba da napisem knjigu da pokusam da razbijem ono sto osecam i vidim. Jer to je na primer kao neki strani jezik koji znas ali ne znas kako da prevedes.
Mi spavamo, da cak i ja spavam ali se budim polako.
Teorija zavere je realna iluzija. Ili iluziona realnost. Tu je vidimo je ali i dalje izgleda nestvarno, mozda zato sto jeste nestvarna ali znamo i ili osecamo da je stvarna.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Uh, Raven. Govoris Mi, Mi... Pr. radi- ja vec duze vreme batrgam da ne budem Mi. Hocu da budem Ja, i nek` me Fihte dragi, uzdigne gde `oce.  Smile

Protiv stvari koje si naveo, postoji lek. Ignorisati, citati, slusati, posmatrati... ignosrisati... procistiti kroz mozdane filtere.

Ljudi, stvarno ne znam zasto se zamljacujemo.

Svet (fizicki i metafizicki) ne postoji.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja a i TI bi mogli da se slozimo da je tema bar dobra?
To i ja kazem koristi razum. Zasto bi Bog dao razum (ako je tu) da ga mi iskljucimo kad dodje do vere? Nema logike
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Eh, dragi... Na `vakvim sam ja potencirala... Odavno. (Uh, kako sam sujetna, uh, uh)  Smile 

Relax. Radi na sebi. Menjaj koliko mozes okolinu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
Izgleda da se neko ponovo navukao na burek ccccc....

I jopet ti o knjigama - kako da citiram i da pravim bibliografiju kada pisem iz glave - mozda sam ja reinkarnacija tvojih velikih filozofa pa mi se sve javlja kada treba ili pak sebi dajem preveliku vaznost i vise licim na zabu koja samo krekece iz bare (zenom da se posluzim).

@GaraviGavrane

DA se vratim na pitanje o Iluminatima - odgovor je da i ne samo to - sve sto vidis oko sebe ceo svet koga smatras realnim je iluzija. Tvoja licna iluzija koju stvaras da bi iskusio zadovoljstvo zivota u dualnom svetu - da bi sam sebi izkustveno definisao samog sebe. DA bi sam sebi rekao u svakom trenutku sta jesi a sta nisi. Recimo trenutno sebe vidis kao borca protiv svetskih zaverenika i Iluminata, ja sebe vidim kao negog ko kuca poruku na bureku dok mu se u stomaku krcka kasna vecera i to indijanska. Shvatas li zasto je iluzija? Zato sto smo ti i ja jedno. To jedno, sebe ne moze da definise na razlicite nacine - jedno sebe nema potrebe da definise jer ono vec jeste SVE - svako iskustvo na ovom svetu - ali sve dok postoje razlicite derivacije tog jednog postojace i iluzija njihovog postojanja. Ako je tvoje postojanje (kao odvojenog bica) iluzija - kako onda tvoja percepcija moze da bude bilo sta drugo nego isto to. Bez obzira da li ta iluzija boli ili ti donosi zadovoljstvo - ona je uvek iluzija. Ipak, u svemu tome postoji nesto sto uvek vodi ka tvojoj realnosti - sadasnji trenutak. Korz njga ces uvek moci da se vratis sopstvenoj realnosti.
« Poslednja izmena: 28. Mar 2008, 12:45:06 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


pazi ledja!!!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung SGH D600
zato sto nemamo pametnija posla i dosta vremena bacamo na nepotrebne stvari. a i bavimo se glupostima kao sto je -sta radi komsiluk, vidi ovo , vidi ono. takvi smo.
IP sačuvana
social share
Ja sam lazov.   .   .  
Da li lazem ili govorim istinu???
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
@decky999
Ako je to tacno onda ja zelim da promenim tu iluziju, i jos i dalje mogu ostati borac protiv zavera sve dok ne modifikujem tu iluziju ili stvorim hipoteticnu realnost.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:35:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.