Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:09:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto sam agnostik?  (Pročitano 72554 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Bosch ima centrifugu
Postoji moj Kurac..  Smile



Jesi siguran ?? Ajde dokazi  Smile Ja sam recimo, totalno agnosticki nastrojen prema cinjenici postojanja tvoje pishe
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Sony xperia
@framling
Ponasaj se. Ne mislim te opominjati niti dozvoliti da lupas po temama. Vise te necu opominjati.


@decky999
Dobro te je videti.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Magic Master

Pa to sto pise u Bibliji ocito da ponistava i ateizam i agnosticizam. Bog postoji, kakav je zapravo i sta je On jeste sasvim drugo pitanje.  
Nista ne moze da ponisti stav coveka a u bibliji kristalno jasno pise da ima onih koji ne znaju ili ne veruju da Bog postoji. " Ja sam Gospod, i nema drugog, osim mene nema boga; opasah te, premda me ne znaš "
Bozija je volja da covek ne zna istinu.

Teoretski Bog postoji ( po logici uzrocno posledicne realnosti i cinjenice da zivot dolazi samo iz zivota, sto znaci da neki zivot vecno postoji ) a za prakticno postojanje je potreban dokaz kojeg nema.
Niko nema koristi od izjave da Bog postoji, posto svi umiru jednako, to je valjda lako za shvatiti.

na kraju krajeva, relativno dobro poznajes bibliju i znas da je 'najkritikovaniji covek' onaj koji pogresno veruje u Boga, odnosno "lazna crkva", a ne agnostici i ateisti.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Biblija ne dokazuje nista. Ideja o bogu je mnooogo starija od biblije. Uvek je bilo i intelogentnjih ljudi koi su dvodili u ptanje tu ideju. Prema tome nije nikakva mudrost to sto je autor biblije napisao da ima i onih koji ne veruju u boga.

Biblija je jedan od najcvrscih dokaza da bog ne postoji. Ne samo zbog brojnih kontradiktornosti i neprincipijalnosti vec i zbog toga sto bi biblija, ili bilo koja druga verska knjiga, bila nesto mnogo bolje i velicanstvenije od napisane reci primitivnog coveka tog vremena. Bibiju je mogla da napise i Isidora Bjelica da je bla rodjena u to vreme. Sada bi svakako napsala nesto mngo smislenje i uverljivije a cak i nije posebno talenotvana spisateljica  Smile
« Poslednja izmena: 16. Jun 2010, 16:32:20 od framling »
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Teoretski Bog postoji ( po logici uzrocno posledicne realnosti i cinjenice da zivot dolazi samo iz zivota, sto znaci da neki zivot vecno postoji )

Pa upravo je to apologetika. Znaci, prihvatio si je. Smile



Biblija je jedan od najcvrscih dokaza da bog ne postoji.

Pa ajde mi objasni ovo... Sve i da je biblija zaista to sto mislis, a nije, kako to moze biti bilo kakav dokaz o "nepostojanju Boga". Dakle ja mogu dokazati da gravitacija ne postoji u slucaju da napisem neku glupu knjigu.  Smile 
« Poslednja izmena: 16. Jun 2010, 17:42:52 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Pa aj ti dokazi da biblija nije to sto ja mislim da jetse  Smile

Vidis, kao sto rekoh, ideja o bogu i verovanje u isto je mnogo starije od biblije. Da nije bilo te ideje i vere ne bi bilo ni biblije. Verovanje nikada nije zavisilo od biblije niti u bibliji pise bilo sta sto ranije nije bilo napisano. Nema tu neke narocite mudrosti. Filouzofija starih grka ima mnogo vise potenicjala da joj bude pripisana bozanska misao nego 10 biblija i kurana zajedno.

Evo da budem malo jasniji, biblija je dokaz da bog, onako kako ga hriscani vide, ne postoji. Mada je potuno besmisleno dokazivati nepostojanje necega sto je plod ljudske maste i ne zasniva se na naucno utvrdjenim cinjenicama.


"Almost half the population claim to have felt the presence of a power beyond themselves. But what happens in the brain during religious experiences? If magnetism can produce visions, then what price mysticism and meditation? What's the difference between sainthood and schizophrenia? And why are many believers convinced that God speaks to them in their dreams?" BBC Radio





« Poslednja izmena: 16. Jun 2010, 17:57:13 od framling »
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Filouzofija starih grka ima mnogo vise potenicjala da joj bude pripisana bozanska misao nego 10 biblija i kurana zajedno.

Стичем утисак да се ниси упознао ни са апологетиком, а камоли са античком философијом. И да све причаш напамет јер си ватрени антитеист. 
« Poslednja izmena: 16. Jun 2010, 18:30:44 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
pogrešan utisak
« Poslednja izmena: 16. Jun 2010, 18:34:44 od framling »
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Čak i da pretpostavimo da su sva verska učenja netačna, opet ne možemo sa sigurnošću tvrditi da Boga nema. Razumom možemo odbaciti neke koncepte, ali još uvek ne i ideju da iza svega ovoga što vidimo stoji inteligencija koja je još uvek izvan našeg razumevanja.
Za sada osnovni stav ateizama je nagađanje zaključak donet na osnovu nepotpunih, škrtih saznanja o univerzumu. 
Ateizam je kao i teizam samo verovanje.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Za sada osnovni stav ateizama je nagađanje zaključak donet na osnovu nepotpunih, škrtih saznanja o univerzumu. 

Дакле, по теби је агностицизам једини "прави" пут (да се тако изразим, не узимајте буквално).
« Poslednja izmena: 16. Jun 2010, 18:44:47 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:09:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.