Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto ljudi koji ne jedu meso žive duže?  (Pročitano 9604 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ljudi su jeli meso i kada su sami lovili i klali zivotinje...

Inace, tatex.. ja sam gledala kako se kolje svinjce... od onog pistolja u slepocnicu, pa se malo trza... pa se malo saceka da kada se zasece vrat sve ne bude u lokvi krvi... onda svinjce strpaju u vodu, pa osure.. pa struzu... pa razrezu i ispadne drob... pa se odvoje crevca koja se peru za kobasice i kulen... pa ovo.. pa ono... Onda krece tranziranje.. i moj omiljeni deo.. pravljenje cvaraka...

Isti slucaj sa piletom.. prvo ga zveknes malo, pa sekircetom po vratu... i onda nastupa momenat... ukoliko ga nisi dobro onesvestio ... da trci okolo onako bezglavo.. refleks... jbg.. onda padne.. pa se osuri, ocerupa, otvori odozdo.. izvuce drob... sortira...

I bez obzira na sve to... volem meso...  Smile
Jedino sto mi je problem... su iznutrice.. ali mislim da to nema veze sa nacinom pripreme, vec sa ukusom.. ne mogu da predjem preko oporosti... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Jebiga, ja da sam neka ozbiljna vlast naredio bih da SVE ali baš sve klanice imaju providne zidove, da se sve vidi. Da vam se mozak napuni slikama od kojih se povraća. Da vidite šta se radi za vas i zbog vas.

 Možda i vas jednog dana bude sramota što ste učestvovali u tome..



A masakr biljaka? Svim vockama se seckaju grane, to je kasapljenje na zivo, kao kad bi nekom seko prste da eto pravilnije rasti, pa onda kalemljenje, kao da uzmes i nakalemis svinji glavu od ovce  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
zato sto nemaju snage ni da umru....ko ljudi Smile

sta se to desava u klanicama...nabiju im strujni okovratnik..na glavu...
puste krv....dignu na cengele...obrade stoku ili zivinu...raskomadaju..
strpaju u hladnjacu..i eto..davno se prestalo sa marisanjem maljem u celenku...i slicnim stvarima...
to se radi jos samo po nekim zabacenim selsndrama..jer shokerom..je bezbolnije...
i brze to uraditi...

sem toga ...ljudi pojedini ne shvatraju da su i oni zivotinje...
koje takodjer pripadaju zivotinjskom carstvu...covjek je svastojed...
kao medvjed....ali i medvjed ubije drugu zivotinju  da bi prezivio...
pa ga ne proganjaju razna drustva besposlicara....
« Poslednja izmena: 13. Nov 2012, 23:36:34 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.10
Mesožderi su krivi za sve?

Zaštitnici okoline našli su novog krivca za porast ugljen dioksida u atmosferi: svi mi koji više volimo odrezak od šargarepe. Jer ako se sve sabere, konzumiranje mesa prouzrokuje daleko veću emisiju CO2 od vožnje autom.



„Ako svi mi u Nemačkoj prestanemo da jedemo meso samo jedan dan u nedelji, time bi mogli da uštedimo devet miliona tona ugljen dioksida. Ako to preračunamo u emisiju CO2 koju ispuštaju automobili, to bi bilo isto kao da bi svi mi vozili 75 milijardi kilometara godišnje manje kako bi postigli isti efekat.“ To je objavila Tanja Dreger de Teran, poverenica za zaštitu klime i ishranu organizacije za zaštitu okoline „World Wide Fund“.

Treba sabrati baš sve

 Iako nam nisu poznate prehrambene navike Tanje Dreger de Teran, za nju se već samo jedna porcija svinjskog pečenja graniči sa katastrofom: „Uticaj na okolinu jedne porcije pečenja iznosi oko 2.000 grama ugljen dioksida, dok jedan (štedljivi) automobil proizvodi 120 grama po kilometru. To znači da je porcija pečenja isto kao oko 20 kilometara vožnje automobilom.“

 U studiji „Klimatska promena na tanjiru“, naučni saradnici organizacije WWF ukazuju da nije samo problem ugljen dioksid koji je izdisala svinja, govedo ili neka druga životinja koja je završila na našoj trpezi, nego ukupan „efekat na okolinu“ koji je prouzrokovao njen uzgoj, ishrana, transport i, na kraju, priprema jela koje ćemo pojesti. Tu zatim spada i krčenje prašuma kako bi se tamo posadila stočna hrana – koja će onda biti izvezena i u Nemačku.

 S procenama organizacije WWF slažu se i druge humanitarne i organizacije za zaštitu okoline, poput Štiga Tancmana iz evangelističke organizacije „Hleb za svet“ (Brot für die Welt). On upozorava da sve veća potrošnja mesa traži sve više obradive zemlje za ishranu životinja i da je samo za stočnu hranu koju Nemačka uvozi potrebno dva miliona hektara oranica u zemljama porekla, čemu treba dodati i sve intenzivniju upotrebu veštačkog đubriva herbicida.

Zaštita okoline i – našeg novčanika

 Tancman ukazuje i na još jedan razlog zbog kojeg bi država i obrazovne institucije trebalo da zagovaraju manju potrošnju mesa, a to je zdravlje građana. On ukazuje da velik deo oboljenja kardio-vaskularnog sistema počiva na preteranom konzumiranju mesa i životinjskih masti. On optužuje i mesnu industriju koja sprečava takve obrazovne akcije, jer joj je stalo da potrošnja mesa ostane visoka.

 Ipak, osim što okrivljuje „mesoždere“ među nama, Tanja Dreger de Teran ukazuje i na još jedan, možda ipak jednostavniji način velikog smanjivanja emisije ugljen dioksida: kupovati samo onoliko hrane koliko ćemo zaista i da potrošimo. Svake godine Nemci bacaju prave planine prehrambenih proizvoda svih vrsta, što znači da se u smeću nađe uzročnik oko 800 kilograma ugljen dioksida po osobi svake godine. Osim što je to značajno za zaštitu okoline, to znači i zaštitu našeg novčanika: WWF procenjuje da svaka nemačka četvoročlana porodica godišnje u đubre baci hrane u vrednosti od oko 1.200 evra.

Izvor

_____________________________________________________________________________________

Inace, Vegani ne ispustaju gasove a ako ih i ispustaju to nije ugljen-dioksid vec cist kiseonik koji samo koristi svetu.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Treba biti umeren.Ja obozavam da jedem meso ali imam ga na trpezi mozda 2 puta nedeljno. I to se deli na pilece i junece. Svinjsko imam samo onoliko koliko nam je vremenski potrebno da izjedemo kobasice posle klanja.

Moj muz je navikao da se hrani "jace" a ja sam totalno okrenula nas jelovnik. Ne secam se kad sam poslednji put pekla nesto na masti , sve sam grilovala na minimalno ulja. I to kapnem par kapi pa razmazem cetkicom.

Sve ostalo dinstam u posudju koje je dizajnirano da ne koristi ulje ili mozda kap ili 2.

U salate ne stavljam zacine osim vrlo malo soli.
Najvise povrca i svezeg voca.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
U studiji „Klimatska promena na tanjiru“, naučni saradnici organizacije WWF ukazuju da nije samo problem ugljen dioksid koji je izdisala svinja, govedo ili neka druga životinja koja je završila na našoj trpezi,

Bas, kad vidis kolko 7 milijardi izdahne CO², najbolje da se samopoubijamo svi  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
mozes ti zvakat travuljesinu i lezat u sobi....i ne radit nista-...
ali klinac moj ces preci svaki dan 20 kilometara pjeske sa teretom od 20 kg-a na ledjima...a jesti travuljesinu....
ili ce klinac moj onaj lucki radnik sto danas na ledjima prenese 20 tona...
citav dan stajati na svojim nogama...a da jede travuljesinu..nema sine snage bez mesa....

a druga je stvar prezderavanje i sto neki ljudi nemaju granice ni u cemu...
pa  trpaju u sebe kao stoka....

kada jedes normalno  - ko covjek..tek onoliko da popunis "rezerve" i utolis glad...
...nema te hrane i masnoce koja ti moze naskoditi...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7
Zastava london
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.95
One child goes to her just because that. because parents are vegetarians and so what. Both physically and mentally at a smaller level than other children .So, it is better to live less than be stunted in every sense.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Лоша храна је озбиљан фактор ризика. Уколико сваки дан једете крвавице, чварке и кулен имаћете проблема са срцем. Ма колико се кретали штетна храна ће вам се касније обити о главу. Најбоље је јести пуно воћа и поврћа, мало меса и хљеба. И гледати да и то месо буде квалитетно. Ја постим и рибу једем само суботом и недељом. Али ћу током јануара јести све врсте меса. Па ми ово дође као чишћење организма. 
« Poslednja izmena: 07. Dec 2012, 10:19:46 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.