Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto je muskarce sramota sto ne mogu da imaju decu?  (Pročitano 19485 puta)
01. Dec 2015, 10:38:51
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Nemam tih problema, licno... ali imala sam slican slucaj u porodici, kada je moja pokojna tetka citavog zivota tvrdila da ona ne moze da ima decu, svi su je ubedjivali da je to tako, a u sustini njen gospodin je bio problem.
Da stvar bude bizarnija, njihovi kumovi su imali isti problem, ali su priznali sami sebe i usvojili devojcicu kojoj su bili srecni roditelji, bez blama, iako uz sumnjicave poglede okoline (osamdesete).

Nego, da li je muski sterilitet bolji ili losiji od zenskog?
Ovo pitam jer se u ljudskoj kulturi prakticno podrazumeva da muskarac treba da napusti zenu ako je neplodna.
Da li je takav stav ispravan?
Da li partner koji ne moze da ima decu treba da bude napusten, kako bi se to odrazilo na vezu i da li je prihvatljivo da se zena odrice majcinstva samo "zbog ljubavi"?
Zasto se podrazumeva da zena ostaje, a muskarac odlazi u slucaju steriliteta druge osobe?
Sta biste uradil u toj situaciji?
Da li su (bioloska) deca zaista vazna za jednu porodicu i vezu?








Kada muškarac nije u stanju da to ostvari ili pruži, pogotovo u reproduktivnom smislu, njegova muškost je dovedena u pitanje, kao i njegova uloga jačeg pola. Mnogi se odlučuju da saznanje o sterilitetu ne podele sa svojim suprugama iz straha da će to ugroziti partnerske odnose i njegov položaj u toj zajednici

Sterilitet je sve prisutniji problem mnogih parova, i to nezavisno od starosne grupe. Istraživanja su pokazala da čak 400.000 parova u Srbiji ima problem sa začećem, i da se u 40% slučajeva uzrok problema pripisuje muškarcu, isti toliki procenat ženi, dok kod svakog petog para problem steriliteta imaju oba para.

Mada da je nemogućnost imanja potomstva posve teško saznanje samo po sebi, ono sa sobom vuče, pored emotivnog, i ostale faktore kao što su osuda sredine, osećaj nemoći i neadekvatnosti, a i samo-spoznaju da roditeljstvo koje smo planirali otkad smo prvi put osetili da želimo porodicu – možda nikada nećemo doživeti.

Iako u našoj zemlji još uvek ne postoji opcija surogat majke, bez obzira što je nacrt Porodičnog zakona iz 2011. godine obećao brzo rešavanje ovog pitanja, postoje druge opcije kojima se okreću sterilni parovi, kao što je mogućnost vantelesne oplodnje.

Međutim, prilikom razgovora sa stručnjacima iz jedne renomirane beogradske bolnice, do naše novinarke je došlo i više nego interesantno saznanje. Kako podatak koji smo dobili nije zvanično saopštenje već zaključak prikupljen dugogodišnjim iskustvom,  naziv bolnice, kao ni ime od koga je informacija stigla nećemo otkrivati.

Bitno je da parovi koji se bore sa sterilitetom ovo saznaju – postoji podatak da od velike većine lečenih parova, muškarac bude taj koji je češće neplodan. To, naravno, samo po sebi nije nimalo strašno, sramotno ni šokantno.

Ono što, doduše, jeste – je da mnogi od tih muškaraca odaberu da svoje partnerke slažu o rezultatima spermograma, da nikada ne otkriju da su im rezultati bili nepovoljni i da, čak, ubeđuju partnerke da je sa njima sve u redu i da su one, verovatno, krivci što par nema dece.

Kako nam lekar govori, dešavalo se da muškarci dođu na testiranje, saznaju da im je spermogram loš ili neadekvatan, a lekari tek kasnije saznaju od njegove supruge da joj je rekao kako osoblje nije stiglo da ga pregleda i da mu svaki put odlažu testiranje za neki naredni put.

Pitali smo psihologa M. Milošević šta može biti uzročnik takvog ponašanja kod muškaraca:

– Sterilitet je jedan oblik životne krize koji ima uticaja na svaki vid života zajednice žene i muškarca -na njihove međusobne odnose, doživljaj sopstvene ličnosti, seksualnost, profesionalni i društveni život, osećaj kvaliteta življenja, a može dovesti i do nastanka različitih psihičkih tegoba, koje se savladavaju sa manje ili više uspeha.

Miloševićeva je dalje objasnila da je, s aspekta muškarca, njegova muškost dovedena u pitanje u trenutku kada shvati da ne može da formira porodicu:

– Produženje vrste se smatra vrhovnim principom života i osnivanje porodice za većinu ljudi predstavlja vid ličnog uspeha i samoostvarenja. Kada muškarac nije u stanju da to ostvari ili pruži, pogotovo u reproduktivnom smislu, njegova muškost je dovedena u pitanje, kao i njegova uloga jačeg pola. Mnogi se odlučuju da saznanje o sterilitetu ne podele sa svojim suprugama iz straha da će to ugroziti partnerske odnose i njegov položaj u toj zajednici. Takođe, time što ne pričaju o svom problemu pokušavaju da isti sakriju i od sebe, da potisnu frustracije i da se ponašaju kao da problem ne postoji.


– U praksi, najviše pažnje pridaje se fiziološkom aspektu neplodnosti. Psihološka strana problema često se ignoriše, a rezultat toga je da većina ovih ljudi pati u samoći, što je dodatni stres koji može imati negativan uticaj na uspeh lečenja.

Vrlo je jasno da će se u ovako ranjivoj situaciji osoba, nezavisno od pola, osećati bespomoćno i ranjivo, i da će, u takvom stanju, pokušati da izbegne istinu i sramotu na sve moguće načine. Međutim, pitanje steriliteta nije nešto što sme da se izigrava ili o čemu se laže – ovo je jedno vrlo delikatno pitanje oboje iz para koji žele dete, i tu ne sme da ima mesta sramu.

(Emilija Cvijanović)



Izvor: Telegraf
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Nije to bas sramota to je vise neki stid sto ne mozes da uradis nesto sto se od tebe ocekuje. Mada ne vidim zasto bi bio problem priznati da si sterilan i usvojiti dete, ako zena hoce naravno.

Naravno ne treba ni odustati od pokusavanja.
« Poslednja izmena: 01. Dec 2015, 10:41:04 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 42.0
Citat
Nego, da li je muski sterilitet bolji ili losiji od zenskog?

Oba su podjednako dobra.

Citat
Ovo pitam jer se u ljudskoj kulturi prakticno podrazumeva da muskarac treba da napusti zenu ako je neplodna.
Da li je takav stav ispravan?

Nije, neplodnu ženu treba čuvati kao malo vode na dlanu.

Citat
Da li partner koji ne moze da ima decu treba da bude napusten, kako bi se to odrazilo na vezu i da li je prihvatljivo da se zena odrice majcinstva samo "zbog ljubavi"?

U svakom slučaju, pozitivno.

Citat
Zasto se podrazumeva da zena ostaje, a muskarac odlazi u slucaju steriliteta druge osobe?

Prvi put čujem da se to podrazumeva.

Citat
Sta biste uradil u toj situaciji?

Napravio feštu.

Citat
Da li su (bioloska) deca zaista vazna za jednu porodicu i vezu?

Nisu nimalo, nikakva deca.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3056
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
LG G3
Stereotripi još ni pečenje na svadbi ne posluže babe i tetke te jure kad će dete,kad će dete  Smile
« Poslednja izmena: 01. Dec 2015, 13:32:26 od EvilBlood »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Citat
Nego, da li je muski sterilitet bolji ili losiji od zenskog?

Oba su podjednako dobra.

Smile Smile Smile

Citat
Nego, da li je muski sterilitet bolji ili losiji od zenskog?
Tesko da ima razlike.

Citat
Ovo pitam jer se u ljudskoj kulturi prakticno podrazumeva da muskarac treba da napusti zenu ako je neplodna.
Da li je takav stav ispravan?
Ne podrazumeva se. Sad, jbg, evoluciono i psiholoski gledano svaka jedinka tezi ka razmnozavanju. Tako da bi bilo kojoj strani dosta tesko palo to da ne mogu da imaju svoju decu. Ne nose se svi isto sa posledicama koje takav slucaj nosi.

Citat
Da li partner koji ne moze da ima decu treba da bude napusten, kako bi se to odrazilo na vezu i da li je prihvatljivo da se zena odrice majcinstva samo "zbog ljubavi"?
Uvek postoje druge opcije. Vestacka oplodnja, surogat, usvajanje su dosta validne opcije ako odluce da ostanu u vezi/braku.

Citat
Zasto se podrazumeva da zena ostaje, a muskarac odlazi u slucaju steriliteta druge osobe?


Citat
Sta biste uradil u toj situaciji?
Nasao drugu.  Smile

Otkud znam, kao sto rekoh uvek postoje opcije...

Citat
Da li su (bioloska) deca zaista vazna za jednu porodicu i vezu?
Kao sto rekoh, evolutivno i psiholoski jesu.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
a lekari tek kasnije saznaju od njegove supruge da joj je rekao kako osoblje nije stiglo da ga pregleda i da mu svaki put odlažu testiranje za neki naredni put.

 Smile
ja nosio 2x uzorak i samo sam se smeskao onoj za pultom... Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Nokia 
Svaka cast za temu, bas mi se svidja i mnogo puta sam razmisljala o tome sto ti pitas, tako da bi bilo lepo da sto vise ljudi odg, da vidimo kakva su misljenja po tome pitanju, mada iskreno znam kako zene razmisljaju po tom pitanju, pa bi vise volela da cujem muski deo na ovu temu.

Nego, da li je muski sterilitet bolji ili losiji od zenskog?


U koliko osoba ima potrebu da postane roditelj, lose je, pol nije bitan.

Ovo pitam jer se u ljudskoj kulturi prakticno podrazumeva da muskarac treba da napusti zenu ako je neplodna.
Da li je takav stav ispravan?


Smatram da je isprava iz razloga sto svako ko moze i zelim treba da se ostvari ko roditelj, i glupo je nekok zadrzavati pored sebe po svaku cenu jer od tebe ne moze da dobije ono sto zeli, znam zvuci surovo al tako je.

Da li partner koji ne moze da ima decu treba da bude napusten, kako bi se to odrazilo na vezu i da li je prihvatljivo da se zena odrice majcinstva samo "zbog ljubavi"?

Nikad se ne bih odrekla majcinstva zbog ljubavi, znate ljubav prodje...

Zasto se podrazumeva da zena ostaje, a muskarac odlazi u slucaju steriliteta druge osobe?

Zato sto su zene glupe, GLU PE,glupe.

On ce njoj da isprica pricu kako je ona zena njegovog zivota i onda kada budu prosle godine, a ona nije vise tako mlada, on ce je ostaviti zbog mladje, i sta ce onda biti sa tom zenom sto je ostala sa njim zbog ljubavi?
Tako da se tu nista ne podrazumeva.

Sta biste uradil u toj situaciji?


Mislim da moj predhodni odg govori sta bi uradila.

Da li su (bioloska) deca zaista vazna za jednu porodicu i vezu?

DA.

– Produženje vrste se smatra vrhovnim principom života i osnivanje porodice za većinu ljudi predstavlja vid ličnog uspeha i samoostvarenja. Kada muškarac nije u stanju da to ostvari ili pruži, pogotovo u reproduktivnom smislu, njegova muškost je dovedena u pitanje, kao i njegova uloga jačeg pola. Mnogi se odlučuju da saznanje o sterilitetu ne podele sa svojim suprugama iz straha da će to ugroziti partnerske odnose i njegov položaj u toj zajednici. Takođe, time što ne pričaju o svom problemu pokušavaju da isti sakriju i od sebe, da potisnu frustracije i da se ponašaju kao da problem ne postoji.

Pa cinjenica da je neko u stanju u ovom slucaju muskarac da slaze za tako nesto je neoprostivo.
Ako volis nekog i postujes, onda ga ispostuj do kraja.
Jer istina se pre ili kasnije sazna. Mada cinjenica je da su muskarci sa psihicke strane slabiji pol i teze se nose sa ozbiljnim problemima, naravno nisu svi takvi al dobar deo jeste.
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
Nego, da li je muski sterilitet bolji ili losiji od zenskog?
da
Citat
Ovo pitam jer se u ljudskoj kulturi prakticno podrazumeva da muskarac treba da napusti zenu ako je neplodna.
Da li je takav stav ispravan?
da
Citat
Da li partner koji ne moze da ima decu treba da bude napusten, kako bi se to odrazilo na vezu i da li je prihvatljivo da se zena odrice majcinstva samo "zbog ljubavi"?
jedva
Citat
Zasto se podrazumeva da zena ostaje, a muskarac odlazi u slucaju steriliteta druge osobe?
jer su žene dobre i lepe a muškarci glupi i zli
Citat
Sta biste uradil u toj situaciji?
prdnuo
Citat
Da li su (bioloska) deca zaista vazna za jednu porodicu i vezu?
nisu nimalo,nikakva deca
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
Citat
Ovo pitam jer se u ljudskoj kulturi prakticno podrazumeva da muskarac treba da napusti zenu ako je neplodna.
Da li je takav stav ispravan?

ispravan ili ne....to moze da vaze samo onaj ko o tome odlucuje...
u takve stvari ne treba ulaziti...

smisao zivota i duznot svakog ljudskog bica i jeste da odrzi zivot ljudske rase.. Smile
a opet...s druge strane gledano...ne mozes djecu da radjas sa bilo kim...
a opet...s trece strane gledano...dijete i 'slucajno kad se rodi'..najvece  je bogatstvo

po nekim mojim saznanjima mnogo je vise zena koje ostavljaju muskarce zbog steriliteta nego obratno...

a i veci stepen neplodnosti je kod muskaraca nego kod zena  Smile

ja u nekom sirem krugu prijatelja imam takav slucaj..i to ostavile su ga tri zene...bas zbog toga...

ali po meni ..i on nije fer...jer nije rekao za svoj problem ...nijednoj ... od te trii zene...
sto je za mene bas supacki...

a i znam za jos 10tak slucajeva takvih...

najbolji osjecaj koji moze da dozivi ljudsko bice ... to je stvaranje novog zivota...rodjenje djeteta...
sve postane drugacije -ljepse... Smile

 Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
A sad malo drame.


 Smile Upozoravaju se čitaoci da tekst sadrži materijale i informacije koje nekim ljudima mogu biti uznemirujući i jezivi.  Smile


Neverovatna ispovest: "Ovo je zastrašujući razlog zbog koga mi se muškarci nabacuju"
Sudbine | dnevno.rs | četvrtak, 3.12.2015.

Nakon jednog teksta koji je napisala na blogu, pre više godina, ova blogerka i danas dobija nepristojne ponude od gomile muškaraca iz jednog jezivog razloga.



Lea Kembel, kolumnistkinja portala "Your Tango" podelila je sa svojim čitaocima ispovest o reakciji nepoznatih muškaraca na njenu ispovest o neplodnosti.

"Nikada neću zaboraviti tren kada je sve ti počelo. Dugo sam pisala blog, a pritom sam iznosila dosta intimnih detalja zbog kojih sam bila laka meta zlonamernih stranaca.  Bila sam u srednjim dvadesetim godinama, bez partnera, i u tom periodu saopšteno mi je i da postoji mogućnost da nikada neću moći da zatrudnim. Bila sam očajna i to sam podelila sa svojom publikom na blogu. Time sam nesvesno sebe načinila metom.

Prvi mejl stigao je, kao i većina prethodnih, sa adrese nepoznatog pošiljaoca. Međutim, postojala je jedna razlika - prethodni su bili od žena koje su slale poruke utehe, a ovaj je stigao od muškarca. Nije mi nudio reči utehe već brak.

Kako mi je napisao, sam je odgajao svoje dvoje dece. Nije mi rekao šta se dogodilo sa njegovom suprugom. Rekao mi je da ne želi više dece, već želi mladu, atraktivnu ženu koja će mu pomoći da odgaji onu decu koju već ima.

Rekao mi je da je u Gugl upisao "same neplodne žene" i tako naišao na moj blog. Dakle, meni ga je privuklo to što sam neplodna. Rekao mi je da će mi obezbediti finansijski lagodan život, i da nikada neću morati da radim, sve što je zauzvrat tražio bio je da mu odgajam decu, i, pretpostavljam, da mu budem svojevrsna seksualna robinja.

Čitala sam mejl u šoku, pitajući se da li postoji žena na svetu koja bi bila polaskana ovom ponudom. Neplodnost je deo mene koji je "pokvaren", i ne želim muškarca koji tu moju "nesavršenost" smatra prednošću iz svojih uvrnutih razloga.  Nisam odgovorila ništa, pretpostavljajući da je to samo jedan slučaj izopačenog uma. Međutim, u naredne dve nedelje sam primila tri slična mejla. U narednih par godina, stiglo je na stotine takvih mejlova.

Nikada nisam odgovorila ni na jedan. Neki od pošiljalaca bili su očigledno poremećeni, drugi su delovali sasvim normalno - u svakom slučaju me to nije interesovalo. Uostalom, koliko normalan možeš da budeš kada na taj način biraš partnerke?

Mnogi od njih slali su mi izvode svojih računa u bankama ili fotografije sa skupih putovanja. Neki su već imali decu, drugi su mi priznavali da su i sami neplodni.  Jednina zajednička stvar svima bila je da niko od njih nije želeo decu, i zbog toga su mene smatrali savršenom partnerkom.

Kada sam usvojila ćerku, mejlovi su se i dalje nizali! Bila sam očajna. Prezirala sam te ljude koji su me smatrali svojevrsnim darom prirode - kao da moja neplodnost služi samo tome da oni zadovolje svoje potrebe.

U međuvremenu, provela sam proteklih nekoliko godina brinući da će me moja neplodnost sprečiti da budem sa čovekom koga volim. Jer, ja želim čoveka koji voli decu i očajnički ih želi. Rastuživala me je mogućnost da taj čovek iz moje mašte možda želi isključivo biološku decu. Ja lično ne mislim da postoji nešto "loše" u usvajanju dece (ne postoji univerzum u kome mogu više voleti svoju usvojenu ćerkicu", ali mnogo je ljudi koji prosto o usvajanju ni ne razmišljaju. Uostalom, i meni je dugo trebalo da prihvatim činjenicu da nikada neću moći da rodim dete.

I pored svega toga, čovek koji me želi samo zato što sam neplodna nikada neće ući u moj život, i nikada neću prestati da se iščuđujem činjenici da takvi ljudi uopšte postoje, i da otvoreno pričaju o svojim uvrnutim željama.

Internet je jezivo mesto, i mnogo muškaraca koji vrebaju tamo jeziviji su više nego što su i sami toga svesni. Muškarci, jedan savet - nabacivanje ženama samo zato što imaju neki zdravstveni problem neće vas odvesti nigde."

B92

« Poslednja izmena: 04. Dec 2015, 02:28:46 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.