Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto drzava ne brine za svoje gradjane u inostranstvu ili nismo svi Miladin  (Pročitano 3041 puta)
11. Okt 2013, 10:56:25
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Otac mladića poginulog u SAD: Prodaću i kuću da vratim mrtvog sina

H. Dunđerov/S. Palić    | 11. 10. 2013. - 06:47h | Foto: RAS   

Sramota me i da pitam koliko košta prenos tela mog Vladana. Koliko god bude trebalo, kada ga donesu, ja ću platiti. Kuću ću da prodam samo da sina sahranim, skrhan je Zoran Jovanović, otac studenta poginulog u saobraćajnoj nesreći u SAD.




Naši studenti koji su stradali u udesu bili su na radu u Americi. Uz Dušana Travicu (5) i Gorana Šišaricu (2) sada su drugovi Dragana Milićević, Drago Božić (1) i Ivan Kočonda (4). Telo Vladana Jovanovića (3) biće dopremljeno u Srbiju.
Vladan Jovanović (24) poginuo je u udesu, a njegovi drugovi Dušan Travica (24) i Goran Šišarica (25) teško su povređeni i na lečenju su u SAD. Sva trojica bila su u Americi preko programa „Work and travel“.
Pročitajte još

- I dalje me niko iz Ministarstva spoljnih poslova, konzulata, policije nije zvao. Sramota je da mediji više brinu o nama nego nadležni organi. Jedini koji mi je uputio ljudsku reč bio je Aleksandar Vučić. Juče me je zvao i hvala mu na tome, za mene je tada bio najbolji čovek u Srbiji - kaže Jovanović.

Anđelko Travica, Dušanov otac, krenuo je juče sinu u Mineapolis preko Budimpešte i Amsterdama. Dok ne stigne, sa Dušanom su u bolnici neprestano Dragana Milićević i Ivan Kočonda.

- Dušan je bolje, smeje se i razgovara sa nama. Pita za drugove, ali izbegavamo da govorimo o nesreći. Leži na intenzivnoj nezi sa fiksiranim vratom i kičmom. Nadamo se najboljem - kaže za “Blic” Dragana, uz apel da država pomogne porodicama. Ona dodaje da srpski studenti iz cele Amerike nude pomoć.

Telo Vladana Jovanovića trebalo bi narednih dana da bude prevezeno u Srbiju, a u tome pomažu konzulat i SPC. Goran Šišavica je na lečenju u Minotiju i njegov izlazak iz bolnice očekuje se uskoro.
 
Bolnički dan 3.000 dolara

Troškovi lečenja povređenih studenata su veliki. Kako saznajemo, jedan bolnički dan u bolnici u Mineapolisu košta između dve i tri hiljade dolara bez operacija, a Travica će morati da ostane u bolnici bar mesec dana. Studenti FTN-a u Novom Sadu, koji je pohađao Travica, pokrenuli su akciju prikupljanja pomoći. Porodicama je pomogla i opština Kula sa po 100.000 dinara. Vlasnik firme iz SAD gde su radili naši studenti obećao je da će platiti lečenje i troškove prenosa tela Vladana Jovanovića.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Za Miladina je bilo para: Država neće da plati lečenje studenata stradalih u SAD

Hana Dunđerov/Svetlana Palić    | 10. 10. 2013. - 21:55h |
Država neće platiti lečenje naših studenata, Dušana Travice i Gorana Šišarice iz Kule, povređenih u udesu u SAD, kao ni prenos tela Vladana Jovanovića iz Crvenke, koji je poginuo. Sve što su u konzulatu u Čikagu i ambasadi u Vašingtonu mogli da urade jeste da ponude administrativnu pomoć i pozovu dobrotvore da prikupljaju pomoć.


Naši studenti u SAD nekoliko dana pre udesa

Ni pet dana nakon saobraćajne nesreće u SAD, niko od predstavnika države nije posetio porodice u Srbiji. Konzulat u Čikagu, kako saznajemo, nema fond iz kog bi mogao da plati lečenje povređenih, kojima je samo par dana ranije isteklo osiguranje. Dušan Travica, koji je vozio automobil u trenutku udesa, operisan je i u teškom je stanju u bolnici u Mineapolisu. Šišarica je polomio ruku, nogu i jedan pršljen i treba da bude otpušten. Sva trojica studenta Novosadskog univerziteta boravila su u SAD u okviru programa “Work and Travel”.
 
- Niko sa mnom nije kontaktirao. Sve što sam učinio, učinio sam privatnim kanalima: finansijsku podršku je obezbedio čovek za koga je moj sin Vladan radio, a Crvenčani i naši ljudi iz Čikaga pomogli su nam da organizujemo prenos tela - priča skrhani otac Zoran Jovanović, čiji je sin poginuo.

Kod njega je sinoć u poseti bio otac teško povređenog Dušana Travice, Anđelko.

- Mnogo mi znači što su mi Jovanovići dali blagoslov i što za nesreću ne krive mog sina koji je vozio. Jako im je teško i ja delim njihov bol. Za mene je sada najvažnije da se Dušan oporavi. Sutra idem kod njega u SAD - kaže za “Blic” Anđelko Travica, koji je u Ambasadi SAD odmah dobio vizu posle intervencije našeg Ministarstva spoljnih poslova. U porodici Gorana Šišarice pokušavaju da se organizuju kako bi se platili troškovi njegovog lečenja.

- Goran se oporavlja, ustao je iz kreveta i napravio prve korake. Razgovara sa prijateljima koji o njemu brinu. Lekari kažu da će do kraja nedelje biti otpušten - priča majka Rada Šišarica. Goran još ne zna da mu je jedan drug poginuo, a drugi povređen. Roditelji su obavestili lekare da mu pritisak lako skače i da od stresa može da mu pozli.

- Niko iz konzulata nije dolazio do njega, niti zvao. A svaka bi pomoć dobrodošla. Još ne mislim o tome ko će platiti lečenje. Računam na dobru volju vlasnika firme u kojoj je Goran radio, jer je rekao da će pomoći. Sada je važnije da se pobrinemo za Dušana Travicu. Ali, pao bi mi kamen sa srca da mi neko kaže: „Ne sekirajte se, mi ćemo platiti troškove“ - priča Gordana.
 
Opština Kula juče je dodelila po 100.000 dinara porodicama povređenih, a na društvenim mrežama novosadski studenti prikupljaju pomoć. U Ministarstvu spoljnih poslova kažu da je konzulat u Čikagu odmah reagovao, na prvu vest o nesreći. Nude administrativnu pomoć u prenosu tela, ali nemaju fond iz koga bi platili lečenje povređenih, već kažu da to može da učini samo Vlada posebnom odlukom.
 
"Užasno je čekanje da mi donesu sina"

Ogorčen što ih niko nije obišao niti im se obratio, otac pokojnog Vladana kaže da njima novac nije potreban već samo da znaju da neko brine o toj deci tamo.

- Nema tog novca koji meni može da vrati sina, ni tog zlata. Vladan je bio moje zlato. A verujte, čekanje na njegovo telo je užasno. Teško je to, treba snage. Noći su nam strašne - kaže Zoran Jovanović dodajući da ne krivi Travicu.

- Bio nam je gospodin Travica, koga pritiska to što je njegov sin bio za volanom. Nema potrebe, to je nesreća, mogao je moj Vlado biti za volanom. Tako se dogodilo da je moj sin najteže prošao, ali daj Bože da se ti mladići oporave, da sa njima bude sve u redu. Sve nas je nesreća pogodila i svima je teško - kaže Jovanović.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
Miljadin je DS-ov miljenik (i to u vremenu dok su vladali) a ovo su samo obicni gradjani tzv paori tako da njima nista.
Ne znam sta nije jasno i u cemu je problem...  Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
LG Nexus 5
Zelim sto brzi oporavak nasim ljudima i povratak nazad. Smile


Bolnički dan 3.000 dolara

Troškovi lečenja povređenih studenata su veliki. Kako saznajemo, jedan bolnički dan u bolnici u Mineapolisu košta između dve i tri hiljade dolara bez operacija, a Travica će morati da ostane u bolnici bar mesec dana. Studenti FTN-a u Novom Sadu, koji je pohađao Travica, pokrenuli su akciju prikupljanja pomoći. Porodicama je pomogla i opština Kula sa po 100.000 dinara. Vlasnik firme iz SAD gde su radili naši studenti obećao je da će platiti lečenje i troškove prenosa tela Vladana Jovanovića.

Izvor: Blic

Mamu im klosarsku, pa to je preskupo. Kao da ih hrane ruskim kavijarom i nalivaju don perinjonom.


Citat
nema fond iz kog bi mogao da plati lečenje povređenih, kojima je samo par dana ranije isteklo osiguranje.

Sta se desava kada istekne osiguranje naseg coveka u bilo kojoj zemlji u inostranstvu i dozivi nesrecu?
« Poslednja izmena: 11. Okt 2013, 11:21:16 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.69
значи...опет држава крива Smile

моја тетка је имала саобраћајну несрећу у мађарској...нико од надлежних није звао,вучић се није интересовао,чеда јовановић такође,није било врсних новинара,мој ћале је платио болничке и остале трошкове,ја сам ишао по тетку да је вратим кући,није општина издвајала из фонда за те намене...није се чак ни председник општине руковао са мном или ме потапшао по леђима... Smile
« Poslednja izmena: 11. Okt 2013, 11:26:52 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
Ja zaista ne kapiram zasto bi drzava ovo trebalo da plati, osim ako drzava na neki nacin ne ucestvuje u organizaciji tog vork end trevl ?
Ja kad sam isao na ekskurzije, ili preko neke agencije u inostranstvo, njihov posao je bio da obezbede osiguranje za vreme boravka u inostranstvu. Momci su isli da se zezaju i da zarade nesto, ta agencija u organizaciji uzima procenat, ili joj placaju nesto odmah u kesu, neko od njih je resio da rizikuje, ispalo je sranje, i ne vidim sta drzava ima sa tim ?
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
u sustini, 'sam pao - sam se podigao'. svako ko provede i sekund u US bez zdravstvenog osiguranja je sam odgovoran za sve sto mu se desi.
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ljudi su o nesreci saznali od novinara...

To nema veze sa parama, cisto sa ljudskoscu...

Jos jedan dokaz da su nase ambasade i konzulati puni govnara...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
mislim da sto je neko simpatizer bio ili je jos uvijek..
neke politicke partije ....da to ne treba da bude mjerilo....da l mu se treba pomoci ili ne....
drzava i novac  u njoj... ne pripadaju i ne sluze za raspolaganja samo onima koji su simpatizeri vladajuce koalicije...
i simpatizeri opozicije rade i doprinose razvitku drzave....i uredno placaju porez...i samim tim placaju i vladajucu strukturu
koja bi tu trebala da bude u intresu svih svojih drzavljana..a ne samo svojih simpatizera...

po tome se i razlikujemo od vecine sveta...i zbog ovakvih i slicnbioh stvari ostatak sveta misli da smo olos..sto izgleda da i  jesmo...

slabo bi koja drzava ostavila svoje mrtvo djete....u tudjini...


zalosno je to...ali dobro.,...nacice vec potrebu da otkinu komad budzeta za kamaru vrhunskih gluposti...
ali za ovakve stvari...naravno da nece...

treba pustiti covjeka...da proda imovinu...

ali dobro...nastradao je u pogresno vreme...da su u nekoj izbornoj kampanji..
takmicili bi se svi ko ce pre da pomogne tom nesretnom ocu...
ovako...nula bodova...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Sahranjen student koji je poginuo u SAD: Poslednji ispraćaj uz pesmu "Trag u beskraju"
Z. RAJIĆ | 15. oktobar 2013. 17:04 | Komentara: 0
Više od hiljadu ljudi ispratilo Vladana Jovanovića iz Crvenke koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći Severnoj Dakoti


CRVENKA - Na gradskom groblju u Crvenki sahranjen je Vladan Jovanović (24), student koji je 4. oktobra poginuo u saobraćajnoj nesreći u Severnoj Dakoti u SAD, gde je boravio na privremenom radu u okviru programa "Radi i putuj".
Vladana je na večni počinak ispratilo više od hiljadu sugrađana, kolega njegove majke Jasmine i oca Zorana, drugova sa Novosadskog univerziteta, gde je studirao na Fakultetu za uslužni biznis i sportista iz opština Kula, Vrbas, Odžaci i Sombor, sa kojima je trenirao i igrao fudbal i košarku.


U oproštajnom govoru na sahrani rečeno je da je Vladan otišao u Ameriku "zbog prokletih para, zbog kojih najbolji beže iz Srbije da ostvare svoje snove". Vladan je u SAD otišao 11. juna, a trebalo je da se vrati kući 22. oktobra.

Njegov otac Zoran kaže da je Vladan sa još četvoricom drugara iz naše zemlje radio u gradu Minotu u građevinskoj firmi kod gazde koji je bio izuzetno zadovoljan njihovim radom i nameravao je da ih angažuje i iduće godine. Gazda, Vladanovi drugari u SAD i srpska pravoslavna zajednica u Americi omogućili su da kovčeg sa njegovim telom bude dopremljen u Crvenku.

Vladan je do večne kuće ispraćen jecajima neutešne majke, oca i brata Miljana i uz zvuke pesama "Ja ću se vratiti" i "Trag u beskraju", koje je najviše voleo.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.