Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:06:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto Balkan mrzi Ameriku?  (Pročitano 18871 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Pismen gost...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Ko Mile? Zna Mile da piše, nemoj sad i ti da vredjaš čoveka
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ma, to je odgovor na neke gluposti koje sam pobrisala...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Pa ucestvovali su u razbijanju jedne relativno uredjene i relativno prosperitetne drzave, na kojoj je nastalo 5 banana drzava + Kosovo, iz kojih bezi svako ko god moze da pobegne. Pa npr Hrvatska i Srbija, valjanje u blatu, prvi brane genocid nad Srbima, dok mi pravdamo svoje zlocine da bi osporili legitimitet njihove drzave ... ukratko valjanje u blatu na neodredjeno, i temeljno urusavanje drustva, a samim tim i politike. Bosnje opet ne odustaju od unitarne Bosne i nastupaju sa pozicija nevinih zrtava, dok mi opet ne zelimo da ugrozimo legitimitet Republike Srpke ... znaci isto valjanje u blatu, i razaranje temelja oba drustva. Pat pozicija u blatu za koju je realno najodgovorniji zapad, predvodjen SAD-om. Sustina problema je u tome sto su zapadnjaci umesto da zaista rese probleme regiona, isti gurnuli u dugorocno tavorenje, sve zato sto im je ceo raspad Juge dosao ko kec na 10 da se oslabe Srbe kao poznat "remetilacki faktor", a u prevodu, narod koji se uvek prvi dizao protiv svake imperije koja je vladala Balkanom, i uz to, kao jedini narod sposoban da stvara multietnicke i multikonfesionalne drzavne tvorevine.
I sad Hrvati, koji su realno pobedili u ratu, sede u prakticno identicnim govnima kao i mi, jer su se izjebali i za drzavotvorca odabrali neoustasu Franju Tudjmana. Napisah vise puta na ovom forumu, pored tradicije, istorije i osecaja casti, temelj svakog drustva cine slobodarska i humana osecanja istog, a na sta smo sve pljunuli tokom ratova 90ih svi mi na ovim prostorima, mislim da nema potreba da nabrajam. I aj sad, prosle 90te ... al jbga, objasni ti sad Hrvatima koji su gradili epiku o Oluju kao deo drzavotvorne mitologije da sad treba da pljunu na to i piraznaju da je u operativnom smislu to zavrsetak onoga sto je zapoceo Ante Pavelic. A mi sa druge strane isto necemo menjati odnos prema zlocinima sve do Hrvati ne promene plocu i Bosnjaci priznaju da je Bosna srpska drzava nista manje nego bosnjacka. Znaci nemoguc scenario za normalizaciju nasih drustava i zato postoji jak taj antiamericki sentiment sirom exyu, naravno kod nas najvise zbog eksplicitne antisrpske politike Amerikanaca. Ja licno ipak pre Amera na prvom mestu ne volim Nemce i Turke, jer smatram da su esencijalni razlog kako antisrpske politike Amerike, tako i slabe podrske od strane Rusije. Prosto receno, Balkan je trebalo da namiri nemacke i turske ambicije za sirenjem geopolitickog uticaja u skladu sa njihovim pre svega ekonomskim, a potom i politickim i vojnim napretkom. Ameri i Rusi su u sutini Balkanom platili Nemce i Turke.
Inace ako gledamo ekonomski, Ameri nisu nesto kupovali ovde ni prirodnih,a ni ljudskih resursa, u tome prednjace Nemacka i Turska, sto se uostalom da videti po dupeuvlakackoj politici svih nasih vlasti posle 5. oktobra upravo prema Nemackoj i Turskoj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nista ovde oni ne bi mogli da nismo mi odlucili da sve sjebemo i da se izdelimo u banana drzavice.

I ne brini. Svet se menja dosta brzo a zavadjena balkanska plemena su sve nevaznija.... I po broju i po svemu drugom. Problemi se time smanjuju. A vreme prolazi i nove sve malobrojnije generacije čekaju izazovi koje teško možemo i da zamislimo.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Koji izazovi? Kako wizzairom otići u Nemačku? Nije to neki izazov
« Poslednja izmena: 27. Jan 2020, 12:45:53 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Sta ja znam... sto vise protice vreme, to vise uvidjam koliko je SFRJ jedna utopija iz naseg detinjstva i necije mladosti...

Da jebila dobra, nije... da je bila bolja od 6 drzava... jeste... ali to su sve bili nasledjeni problemi koji su gurani pod tepih..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Nijedan rešen problem, plus kupovina socijalnog mira povoljnom geopolitičkom pozicijom, i to sve uspelo da traje jedva 20, 25 i počelo da se raspada....
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Razni izazovi. Otkud ja znam. I ja sam mator
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:06:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.