Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zastava & Opel - nova korporacija?  (Pročitano 20480 puta)
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
Pa ako ce da bude 12 tisuca jevreja, mislim da ce se pomuciti da je prodaju, to je apsolutno nekonkurentna cena...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ne razumem stvarno zbog cega toliko pesimizma ?! Zar ne biste voleli da vidite neki moderniji automobil iz Zastave ??? I kako ce se uopste nasa automobilska industrija obnoviti kada niko ne veruje u nju, zbog toga sve i propada ovde !
« Poslednja izmena: 09. Apr 2007, 01:12:52 od Korg-Nish »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Koliko se secam krajem osamdesetihi i pocetkom devedesete se u zastavi montirao
yugo uno 45. Smile
Ubrzo se taj projekat ugasio,koliko znam ti unici su jako brzo propadali sto zbog toga sto su
jako brzo trulili sto zbog lose zavrsne obrade i tome slicno. Smile
Znam da je kod mene na parkingu pre skoro deset godina stajao jedan yugo uno 45 koji je zardjao vise nego bilo koji
kadet Smile iako ga je covek vozio i odrzavao normalno tih godina i secam se da ga je lik na kraju prodao za neke smesne pare. Smile
Malo gde sam video neki ceo primerak ovog modela,vecina njih je vec dosta propala!!! Smile

Dok vidim da se po neki originalni uno a i tipo voze i deluju za ipak fiate iz tog vremena pristojno!  Smile

...:"Po licenci Fiat Uno se proizvodni i u fabrici Crvena Zastava od 1988 godine. Rekord modela "uno" ubeležen je 14. juna 1989. godine, a do 1994. godine proizvedeno je 2.620 ovih automobila."

Ako se za sve te godine sklopio mali broj unica i to tako loseg kvaliteta i lose zavrsne obrade
to nam sve govori o poslovnosti,efikasnosti i kvalitetu zastave Smile.
Ono sto je problem je da je ta svest i neki vise manje rukovodeci kadar Smile
ostao i dan danas i sad treba da verujemo da ce od njih biti nesto dobro u buducnosti. Smile

Kada se radi projekat nekog proizvoda tu se onda rade ozbiljne analize strucnjaka
a ne neke velike parole koje su izvucene iz konteksta a vidim koriste se i na ovom forumu. Smile

Moramo shvatiti da u poslovnom svetu postoji samo jedan krajni cilj
a to je sto veci profit. Smile
Nemojmo misliti da bi nam ovi od preko u nasim privredno ekonomskim okolnostima
tako lako dali nesto sto bi za njih imalo realan profit Smile.

Gledajmo stvari malo sire a ne samo kako stoje danas.Takvi projekti se rade dugorocno za naredni period.
Mislite da ce ostali svetski proizvodjaci ostati nemi na renov plan da pravi jeftin automobili.
Verovatno nece. Smile
Mnogi vec prave projekte jeftinog automobila za zemlje u razvoju,
a koliko sam cuo i reno planira uvodjenje i proizvodnju nekih novih modela u daciji. Smile

Problem je u tome sto od nas svi beze Smile od dugorocnih projekta sto zbog nase
neresene politicko ekonomske situacije sto zbog neresenih svojinskih odnosa
sto zbog nepripadanja i jednom vecem ekonomskom savezu gde ipak priznacete postoje neka pravila
u koja mi nespadamo i da nije toga mi bi danas ovde imali zdravu konkurenciju koja jedino moze da
prestavlja merilo da se neko trudi da napravi dobar i konkurentan proizvod. Smile

Kako ocekivati da u bolesnu privredu dolazi cist novac, Smile
odnosno kako ocekivati da u ovakvu korumpiranu privredu Smile Smile Smile
dodje neki realan,dugorocan i profitabilan projekat!!!!!

Zivot nije samo izmena materije to je nesto zastrasujuce slozenije!!!!!!!!!! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
Ja nisam pesimista i verujem da mi mozemo da proizvedemo dobar auto, makar za nase i ostala trzista koja traze jeftinija i jednostavnija kola, bez raznoraznih tehnickih inovacija, elektronika i budzenja. Takodje kao sto nisam pristalica zivota od stare slave, tako nisam ni pristalica da mi neko prica da se nesto ne moze zato sto se u proslosti nije moglo ili zato sto se nema tradicija itd. Medjutim, ako se ja dobro secam, pre mozda dve godine, osnovni modeli te Astre klasik su se sa carinom prodavali za 9900 evra, znaci sto posto su bili neki Bilbordi o tome, a sada nam bez carine najavljuju cenu od 12000 evra, nemam ja nista protiv neka bude ta cena, ali kako ce oni to da prodaju s obzirom na cene drugih modela sa novijim motorima i lepsim izgledom ne znam, a bez prodaje nema ni zarade, tj. napretka...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
.. :""Zastava 10 je "ogoljeni" Punto II, a to znači da se radi o modelu koji je konstruisan u prošlom veku, tačnije 1998. godine. Grande Punto je znatno moderniji i primetno veći automobil od Zastave 10, tako da je i laiku jasno da je razlika između ova dva modela poprilična. Osnovni model "velikog" Punta 1.2 8V sa 65 KS košta 10.000 evra, ali ima više serijske opreme od Zastave 10 koja košta 8.000 evra.
Fiat Grande Punto ima serijski ugrađen ABS (koji se kod Zastave 10 doplaćuje 390 evra) u svim verzijama, kao i vazdušni jastuk za suvozača, ali i točkove većeg promera (petnaestice) – 175/65 R 15. Podsećam Vas samo da Zastava 10 ima pneumatike od 14 inča – 165/70 R14. Zbog toga je lako zaključiti da je razlika u ceni praktično manja kada se doplati za opremu koja se serijski ne isporučuje u Zastavi 10 (za točkove od 15 inča nije ni moguće doplatiti). Auto industrija iz godine u godinu sve brže napreduje, konstruišu se bezbedniji, stabilniji i veći automobili po gotovo istim cenama kao "stari" modeli. Zbog toga su kupci uvek na dobitku jer se ne kaže džabe da je osnova moderne ekonomije zdrava konkurencija. Bukvalno preko noći, aktuelni modeli postaju zastareli pojavom novog aduta u proizvodnoj gami nekog proizvođača, jer progres nije moguće zaustaviti.

Grande Punto iako skuplji, znatno bolja kupovina od naše Zastave 10, ali imajte u vidu da je 2.000 evra koliko skoro iznosi carina 20%,"velika" razlika za nekog ko kupuje automobil za keš ili preko lizinga kada uzmete u obzir kolike su kamate. Pored toga patriotizam naših kupaca je odavno dokazan, pa je moje skromno mišljenje da će se Zastava 10 kod nas i sledeće godine sasvim solidno prodavati.
Međutim mnogo veći problem su oni kupci van Srbije, jer Zastava 10 kao već zastareli model neće imati većeg uspeha na okolnim tržištima. Uostalom Punto II se 2005. godine u celoj Evropi prilično loše prodavao, pa šta onda treba očekivati od Zastave 10? Složićete se ne mnogo,Dakle, teško je sada reći da li će Zastava uspeti da se izvuče iz ambisa,

Na kraju budite realni, jer Italijani sigurno nisu imali interesa da nam prepuste proizvodnju Grande Punta. Naše tržište je isuviše slabo a politička situacija je i dalje rovita. Grande Punto je daleko komforniji i lepši automobil od Zastave 10, ima bolje podešeno oslanjanje, nudi više mesta za putnike na zadnjem sedištu i primetno je stabilniji. Performanse najslabijeg modela od 1.2 litra i 65 KS su u rangu onoga što postiže Zastava 10 1.2 (60 KS) jer je Grande Punto težak 1.030 kg. Postiže identičnu maksimalnu brzinu od 155 km/h kao Zastava 10, a do brzine od 100 km/h iz stanja mirovanja stiže za 14,5 sekundi. Motor zadovoljava Euro 4 standard i troši u proseku 7,0 litara. Uz sve to, Grande Punto ima bolju zvučnu izolaciju, precizniji menjač, direktniji upravljač koji takođe ima i čuveni city mod (kao i stariji Punto II) ali i temeljnije kočnice. Na uglednom EuroNCAP testu, "veliki" Grande Punto je osvojio maksimalnih 5 zvezdica i na taj način predstavlja jedan od najbezbednijih automobila u ovoj klasi....""

""Automarket""
« Poslednja izmena: 09. Apr 2007, 19:07:59 od ipm181 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ja nisam pesimista i verujem da mi mozemo da proizvedemo dobar auto, makar za nase i ostala trzista koja traze jeftinija i jednostavnija kola, bez raznoraznih tehnickih inovacija, elektronika i budzenja. Takodje kao sto nisam pristalica zivota od stare slave, tako nisam ni pristalica da mi neko prica da se nesto ne moze zato sto se u proslosti nije moglo ili zato sto se nema tradicija itd. Medjutim, ako se ja dobro secam, pre mozda dve godine, osnovni modeli te Astre klasik su se sa carinom prodavali za 9900 evra, znaci sto posto su bili neki Bilbordi o tome, a sada nam bez carine najavljuju cenu od 12000 evra, nemam ja nista protiv neka bude ta cena, ali kako ce oni to da prodaju s obzirom na cene drugih modela sa novijim motorima i lepsim izgledom ne znam, a bez prodaje nema ni zarade, tj. napretka...

Apsolutno... ovako samo dolazimo na pricu da oni (posto su vec najavili da Zastava nema maltene nikakve veze, jer postrojenja i sve uvoze iz Nemacke, prodaja ide preko Opel-a, ne preko Zastave) hoce samo da "ulete" na trziste sa starim modelom (koji je konkurentniji samo zato sto se ne placa carina)... i tako zaista izgleda da mi cinimo uslugu Opel-u, a ne obratno... sto ce reci samo treba utvrditi ko je odgovoran, odnosno ko je "pogodio" taj dil...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Posto se ova astra classic sklapa u Poljskom gradu Gljivice. Smile
da li se neko vozio u Astri iz tih "pecuraka"? Smile

Vozio sam se u njima ali samo "originalima", Smile znaci bez onog Classic. Iteresuje me kakav im je kvalitet materijala, zavrsne obrade, unutrasnjosti, koliko se brzo razglave na nasim putevima itd...Astre classic iz tih "pecuraka" Smile

Pitam cisto da znam kakav kvalitet da ocekujem za cenu od 12.000EUR Smile za osnovni model pa navise,
Astre classic iz tih "pecuraka"  Smile koliko najavi Alvirovic u emisiji SAT.  Smile

P.S.@dulisha ...a pogodjeni dil i mito...:Izgleda da je upalila veza Kikinda-Livnica-Bubalo-Opel. Smile
                                                   
                                                     Da li je moguće da sudbina Zastave zavisi od ugradnje jednog čoveka?
                                             
                                             Dva put nista je nista, matematika je tacna, crv nikad nije ni postojao

                                           
« Poslednja izmena: 10. Apr 2007, 04:20:18 od ipm181 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Juce bila vest na Mondu da treba navodno da se sklapa corsa, ali sad ne mogu da nadjem...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
Vlada će podržati Zastavu i GM?
Izvor: FoNet
Beograd -- Vlada Srbije će verovatno podržati aranžman Zastave i Dženeral Motorsa, ali će smanjiti subvencije kragujevačkoj fabrici.

Bazna verzija bi koštala ispod deset hiljada, a najskuplja oko 12 hiljada evra

Razlog za to je činjenica da će proizvodnja Fiatovih i Opelovih modela obezbediti njeno znatno rentabilnije poslovanje. Prema nezvaničnim informacijama, Ministarstvu privrede dostavljen je (pred)ugovor o poslovno tehničkoj saradnji, koji bi Vlada Srbije trebala da razmatra.

Zastava i Dženeral Motors nisu želeli da u ovoj fazi pregovora preciziraju detalje ugovora, dostavljenog Vladi Srbije, ali je iz kragujevačke fabrike potvrđeno da će automobili proizvedeni u Kragujevcu nositi Opelovu oznaku, što znači da Zastava neće kupovati licencu.

Prema nezvaničnim informacijama, ugovor predviđa početnu proizvodnju od tri hiljade Opelovih modela Astra klasik godišnje, a taj broj bi narednih godina bio povećan na
pet hiljada. Tako ambiciozan plan biće podržan odgovarajućim investicijama u opremu proizvodnih linija.

U Zastavi će se, najverovatnije, proizvoditi modeli sa benzinskim motorima zapremine 1.364 ili 1.598 kubna centimetra, oba sa 16 ventila i 90, odnosno sto konjskih snaga.

Bazna verzija Astre klasik sa petoro vrata i motorom od 90 konjskih snaga koštala bi ispod deset hiljada evra, dok bi najskuplja verzija imala cenu od oko 12 hiljada evra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
"Zastava" gasi proizvodnju "juga"
Saradnja sa "Dženeral motorsom" podrazumeva da će domaća fabrika sklapati "Opelove" modele, prvo za srpsko, a zatim i inostrano tržište

BEOGRAD - "Zastava" će početi da proizvodi jedan "Opelov" model u junu sledeće godine, a drugi 2009, ako realizacija tog projekta bude tekla po planu - rekao je juče Zoran Radojević, direktor kragujevačke fabrike automobila. Ne želeći da komentariše tekuće pregovore sa "Dženeral motorsom", kompanijom u čijem je vlasništvu nemački proizvođač, pa samim tim ni detalje aranžmana, Radojević je objasnio da će ugovor biti sličan onom koji "Zastava" već ima sa italijanskim "Fijatom", s tim što će "Opelovi" modeli iz Kragujevca izlaziti pod originalnim nemačkim brendom, a ne u lokalizovanoj verziji kakva je "zastava 10", koja predstavlja domaći "fijat punto".

- Strateško partnerstvo nije kada investitor dođe i da nam novac za kupovinu proizvodne linije. Pravo partnerstvo se ostvaruje kada dobijemo pravo da montiramo modele, koji su aktuelni u tom trenutku, odnosno, koji se tada kada ih i mi proizvodimo nalaze u prodaji u svetu. Saradnja sa "Dženeral motorsom" podrazumeva upravo to, da će "Zastava" moći da sklapa aktuelne modele "Opela" - precizirao je Radojević i dodao da će prvi model u početku biti namenjen tržištu Srbije, ali da "kada se 'Zastava' dokaže" može da počne i izvoz, isto kao što se "zastava 10" sada plasira na teritoriji pet država u regionu.
      

"ZASTAVA" KAO "ŠKODA"

Prema Radojevićevim rečima, "Zastava" može da opstane i postane profitabilna firma uz pomoć strateških partnerstava. - Pogledajte primer rumunske "Dačije", koja je ušla u saradnju sa "Renoom" ili češke "Škode". Niko se više ni ne seća kako je "Škoda" izgledala pre nego što je počela obnova, a gde je danas. Ili pogledajte Slovačku, koja je svoju vojnu industriju transformisala u automobilsku, koja danas zapošljava 100.000 ljudi. Auto-industrija je pokretač privrede. Ako su svi oni mogli da to postignu, zašto na sličan način ne bismo mogli i mi - kaže, bez dvoumljenja, Radojević.
      
   
   

Prema Radojevićevim rečima, jedan od razloga za ulazak u saradnju sa italijanskim i nemačkim proizvođačem je i smanjenje subvencija koje država izdvaja za "Zastavu", pošto je "proizvodnja ovih automobila profitabilna, tako da svaki novi model znači manje potrebe za državnom potporom".

- Za nove modele nikakve subvencije nisu potrebne, ali za naš sopstveni program jesu. Zbog toga imamo nameru da razvojem ovakvih aranžmana postepeno gasimo sopstveni program jer da bismo opstali moramo da proizvodimo konkurentne automobile. Ideja da će se pojaviti neko ko će razviti potpuno novi model "Zastave" predstavlja utopiju - jasan je Radojević, prema kojem bi kragujevačka fabrika mogla da zadrži sopstvene modele samo "kada bi neko hteo da kupi 'jugo' za šest, sedam hiljada evra".

Budući modeli "opela" će, kao i "zastava 10", na domaćem tržištu biti dvadesetak procenata jeftiniji nego kada se uvoze, pošto je jedini srpski proizvođač automobila oslobođen plaćanja carine prilikom uvoza modela strateških partnera, a kada počne da ih sam sklapa u svojim pogonima plaćaće carinu od samo jedan odsto na uvoz delova za proizvodnju. Ako se zna da je redovna carina na uvoz vozila 20 odsto, da postoje i dodatni troškovi i da je domaća radna snaga jeftinija od zapadnoevropske, jasno je da će "kragujevački "opeli" po ceni biti znatno povoljniji od konkurencije.

Prema Radojevićevim rečima, do sada je iz Italije uvezeno i prodato oko 4.550 "zastava 10", što po gruboj računici znači da su kupci ovog modela do sada zajedno uštedeli preko šest miliona evra na carini koju nisu platili, ako se uzme da osnovni model ovog automobila košta 6.949 evra, bez PDV-a.
A. D. Milošević
   
Glas-javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.