Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 11. Maj 2024, 11:21:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 17 18 20 21 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zaoshtravanje odnosa Srbije i Hrvatske?  (Pročitano 22799 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k800i i D820
Pre metaka u Hrvatskoj  počelo šikaniranje Srba, kao što je napisao sasaborg.

Tiger o.k. Hrvati su proterani iz Krajine, a šta je pre toga rađeno Srbima po Hrvatskim gradovima, maženi su i paženi. Hrvati su hteli Hrvatsku bez Srba i u tome su uspeli i tu je kraj rasprave Sve što je bilo u međuvremenu bilo je i to je star istorije, koju vi pokušavate da falsifikujete.

Ti sve ponavljas a daj mi pokazi to sto je radjeno, pokazi mi ijedan dokument da je se to desavalo, neku presudu nesto tako...sta je pre Hrkovica bilo, nista bila je SANu, bio je govor Milosevica na Kosovu da vas niko ne sme da bije...

Trebao je Sloba da prihvati konfederaciju sto je nudila Slovenija i Hrvatska Srbiji i to bi bilo super...nebi bilo ni ti vukovara ni ti progona Srba a ni Srebrenice...
Jesi ti hrvat?
Nije dozvoljavao ustav jer je bilo preko 500 000 srba u hrvatskoj, tako da nije tu odlucivala hr. nego su se pitali i srbi a ovi su znali da ne bi uspeli zato su hrvati krivi za rat!

Po ovome se vidi da nemas pojma...ja nisam hrvat nego vanzemaljac... ako hoces bas da znas...

Hrvatska kao i Slovenija su imali pravo na referendum, a morao je proci kroz republicki sabor, znaci kroz Zg sabor, a svi su mogli da izadju na taj referendum...isto sto je bilo i u CG...ista stvar...

@Perudji ja mislim ipak da je svijet malo drugaciji nego u vrijeme mog dide ili babe, ili cak pradide, nikada nisam uzimao nesto bas njihovo vidjenje kao predmet mog razmisljanja i povezivao im sa drugim stvarima u danasnjici.

Pametan covjek saslusa price, a ne pokupi... jer ipak mislim da sam mogu sebi da stvorim sliku o necemu....
Vidim perudji vama je jos uvijek tema ustase, a 60 godina proslo od toga, a vi prebrojavate tko je isao u ciju vojsku...


@Filipe ajde ti crtaj majice u skoli...djeci skodi internet...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Поента је у томе да многи са овог форума имају мотив за негативан став о Хрватима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Alcatel 
 Knjiga "Zločini ustaša - žrtve i zločinci", autora Dušana Babića, promovisana je večeras u Skupštini Vojvodine.

Knjiga je faktografski prikaz zločina ustaša u Sremu, zasnovana na pronađenim originalnim izjavama preživelih, koji su u periodu od juna 1945. do decembra 1946. godine davali izjave anketnim komisijama, objasnio je Jovan Babić, koji je priredio knjigu za štampu nakon smrti njegovog oca Dušana.

U knjizi su navedena 33.000 imena žrtava zločina, koje su počinili ustaše  u Sremu, ali i imena gotovo 1.500 zlikovaca, koji su zločine izvršili i organizovali.

"Na žalost, nemali broj zločinaca uspeo je da izbegne pravdu nakon Drugog svetskog rata. Ni prethodna ni ova država ništa nisu učinili da oni budu pronađeni i kažnjeni", kazao je Jovan Babić.

U knjizi su sabrani i takozvani rasni zakoni nacističke Nezavisne države Hrvatske (NDH), koje je potpisivao ustaški poglavnik Ante Pavelić.

Knjiga donosi i mape stratišta u NDH, kao i u tančine navedena brojna stratišta u Sremu, koji je tada takođe pripadao NDH.

Jovan Babić je kazao da je NDH jedini režim u istorji civilizacije koji je imao i specijalni koncentracioni logor samo za decu, u Jastrebarskom.

Sin autora knjige je naveo da se u knjizi nalaze i podaci o ustaškoj kaznenoj ekspediciji, koja je krajem leta 1942. godine, za mesec i po dana ubila više od 20.000 ljudi u Sremu.



Tiger , zar ti misliš da ovo treba zaboraviti?
« Poslednja izmena: 30. Maj 2008, 22:13:42 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 365
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-C160 1.0
E bas tebi cemo djecu probiti kopljem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Gušti su gušti.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1742
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.27
mob
SonyEricsson G 502
Citat
Moji kumovi su proterani iz Rijeke odmah pošto su počela dešavnja u Hrvatskoj.

Reci kumovima da nisu mogli ostati u Rijeci i sanjati o velikoj Srbiji... Smile
I sigurno nisu potjerani,kao što su bili potjerani Hrvati recimo iz Vukovara..
raspitaj se malo kod kumova ako su živjeli u Rijeci koliko je to Srba ubijeno u Rijeci na početku i za vrijeme rata,koji su to Srbi zatvarani po zatvorima u Rijeci..Samo argumntirano,bez onoga rekla-kazala...
A ja ću ti nabrojati 10 000 Srba koji su ostali u gradu Rijeci(ne u općini )i koji su djelili dobro i zlo sa Hrvatima..Govorim o Srbima,četnici ionako nisu mogli živjeti za njih, pod ustaškom zastavom.. Smile

A ovi mulci na zgrebačkom koncertu bar ne prave ljepšu i stariju srpsku ambasadu u Zagrebu... Smile
« Poslednja izmena: 30. Maj 2008, 22:16:12 od čmelka »
IP sačuvana
social share
Potpuno legitimno u Kninu, Srbi bili na svojoj zemlji i rusili balvane na svojim ulicama, ne vidim u cemi je problem.....

Onako im samo kazu: pamet u glavu ili vam pustamo Srbe s lanca. (by shkorpion
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ne shvatam sta ti sa time hoces da pokazes, to kao da ti netko ne vjeruje da su zlocine pravili Ustase...gdje je tu stos?

Da se vracamo dovijeka do 45. godine ili kako... ili samo kada se trebaju neki argumenti kakvi su hrvati...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Pre metaka u Hrvatskoj  počelo šikaniranje Srba, kao što je napisao sasaborg.

Tiger o.k. Hrvati su proterani iz Krajine, a šta je pre toga rađeno Srbima po Hrvatskim gradovima, maženi su i paženi. Hrvati su hteli Hrvatsku bez Srba i u tome su uspeli i tu je kraj rasprave Sve što je bilo u međuvremenu bilo je i to je star istorije, koju vi pokušavate da falsifikujete.

Ti sve ponavljas a daj mi pokazi to sto je radjeno, pokazi mi ijedan dokument da je se to desavalo, neku presudu nesto tako...sta je pre Hrkovica bilo, nista bila je SANu, bio je govor Milosevica na Kosovu da vas niko ne sme da bije...

Trebao je Sloba da prihvati konfederaciju sto je nudila Slovenija i Hrvatska Srbiji i to bi bilo super...nebi bilo ni ti vukovara ni ti progona Srba a ni Srebrenice...
Jesi ti hrvat?
Nije dozvoljavao ustav jer je bilo preko 500 000 srba u hrvatskoj, tako da nije tu odlucivala hr. nego su se pitali i srbi a ovi su znali da ne bi uspeli zato su hrvati krivi za rat!

Po ovome se vidi da nemas pojma...ja nisam hrvat nego vanzemaljac... ako hoces bas da znas...

Hrvatska kao i Slovenija su imali pravo na referendum, a morao je proci kroz republicki sabor, znaci kroz Zg sabor, a svi su mogli da izadju na taj referendum...isto sto je bilo i u CG...ista stvar...

@Perudji ja mislim ipak da je svijet malo drugaciji nego u vrijeme mog dide ili babe, ili cak pradide, nikada nisam uzimao nesto bas njihovo vidjenje kao predmet mog razmisljanja i povezivao im sa drugim stvarima u danasnjici.

Pametan covjek saslusa price, a ne pokupi... jer ipak mislim da sam mogu sebi da stvorim sliku o necemu....
Vidim perudji vama je jos uvijek tema ustase, a 60 godina proslo od toga, a vi prebrojavate tko je isao u ciju vojsku...


@Filipe ajde ti crtaj majice u skoli...djeci skodi internet...
Cekaj ja tvrdim sto sam cuo od pravnika nisam ja to izmislio, a sto se tice tog referenduma ne bi nikada prosao jer ima dosta muslimana srba i drugih koji ne bi hteli drzavu zato su i zapoceli rat da bi proterali srbe i da bi mogli da rade sta hoce.
« Poslednja izmena: 30. Maj 2008, 22:17:14 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k800i i D820
@Thug Life ti cuo od pravnika?
A ovo sto drugi pravnici pricaju dokumentovano to je svejedno ili sta, tvoj pravnik ti je rekao pa to je tako!

Kako referendum nebi prosao, sta to znaci da muslimani dole u CG nisu gradjani te drzave ili kako, ja znam po svijetu ti je tako da svatko tko ima drzavljanstvo te drzave moze da sudjeljuje u tome u takvim desavanjima...

@Perudji

Tko kaze da se to treba zaboraviti pa to je povjesna cinjenica to se ne moze zaboraviti, isto sto se ne moze ni Srebrenica ni ti Oluja itd. zaboraviti... samo razlika je u tome, da to je po nekima opravdano gurati hrvatima pod nos svakih pet minuta a Srebrenicu,Vukovar nebi trebalo da se podguriva pod nos srbima,...to je ta logika! Znaci dosta vam je vise spominjanja Srebrnice, Vukovara i tog rata ali zato je ok gledati 60 godina unazat i citati knjige o nacistickom rezimu koji je vladao u Hrvatskoj...
« Poslednja izmena: 30. Maj 2008, 22:22:49 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 151
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
uvek, kada su imali priliku Hrvati su imali želju i uspevali u tome da Srbima *zabodu nož u ledja*. Onaj ko malo poznaje istoriju zna da je tako, ali bez obzira  na to, Srbi ne mrze Hrvate, koliko Hrvati mrze njih...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Alcatel 
Gospodo Hrvati izgleda da vas ljuti delovanje vaših predaka. Samo moroni mogu da zaborave takve stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 17 18 20 21 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 11. Maj 2024, 11:21:45
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.