Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 03. Jun 2024, 21:56:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17 18 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zaoshtravanje odnosa Srbije i Hrvatske?  (Pročitano 22946 puta)
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 365
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-C160 1.0
Martic i Babic su heroji.Evo sad pocinje koncert Tompsona u Zagrebu pred 40 000 ustasa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
@Sasaborg ajde mi reci jesu li Milan Martic i Babic procistili ili etnicki ocistili podrucije RSK tokom 91 do 95. od hrvata ajde molim te mi to reci...
Budale srpske budale ali opet oni su posledica a ne uzrok desavanja u Hrvatskoj a sta se desavalo u Hrvatskoj 89 90 91 :
1 otpustanje Srba iz fabrika,tvornica, skola, fakulteta,
2 Protjerivanje Srpskog obrazovanog stanovnistva iz svih vecih Hrvatskih gradova
3 Znaqci inteligencije vise u gradovima nema otpustani su i Doktori ,Profdesori radnici uopste
4 Zastrasivanja, zaplasivanja, protjerivanj iz stanova ( ponovo pricamo samo o gradskim sredinama) ostajanje bez posla pritsak da se potpise dokumnet o vjernosti i td....
5 I kljuc svega Srbi su izbaceni is USTAVA( to je pocetak kraja )
I naravno sada govorimo o sukobu gradjanskom o sukobu gradjana Srpske nacionalnosti za svoj polozaj u Hrvatskoj drzavi
Njihov ustanak je bio legalan i legitiman
Njihov zahtjev za prikljucivanje te  teritorije ( a u pitanju su enklave naseljene iskljucivo Srbima znaci top su oni prostori koji su ostali neocisceni od Srba jer su oni tamo bili vecina), Srbiji je nelegalan (nazalost)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Alcatel 
Tiger , ja mnogo bolje znam Hrtkovce nego ti , juče sam baš bio u tom selu. Znam i Hrvate koji su proterani iz Hrtkovaca , a znam i one druge koji su iz pohlepe otišli iz Hrtkovaca.Godine 89 Šešelj je bio anonimus, a dešavanja u Hrtkovcima su iz 1992 godine i kasnije. Moji kumovi su proterani iz Rijeke odmah pošto su počela dešavnja u Hrvatskoj. Hrvati su hteli nezavisnost i to nije problem , ali su hteli nezavisnost bez Srba i to je bio problem. Uspeli su jer su imali Ameriku kao saveznika. Nije im to dovoljno hoće srbiju na kolenima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava УБеркистан
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Martic i Babic su heroji.Evo sad pocinje koncert Tompsona u Zagrebu pred 40 000 ustasa.


Хахахаха концерт пун оваквих дилеја. Шта рећи о Германском племену ,како је њихов престижни научник доказао.   Smile
Еј али доказао!  Smile Пљунути Германи хахахаха.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k800i i D820
Eh vidis Sasa kada budes imao nesto sto to sve moze da potvrdi onda ok... ja znam da je SANU vec prije svega toga izaslo i da je Seselj mitinke odrzavao i prije toga, i da su kroz pritisak na hrvate u Vojvodini morali da napuste svoje kuce...

A evo onda sto sljedi...

A. Prisilno uklanjanje nesrpskog civilnog stanovništva iz SAO Krajine
#

Tokom perioda na koji se odnosi Optužnica, od 1. avgusta 1991. ili približno tog datuma do 15. februara 1992, srpske snage, koje su sačinjavale jedinice JNA, lokalnog srpskog TO i jedinice TO iz Srbije i Crne Gore, lokalne policijske jedinice i policijske jedinice MUP Srbije, te paravojne jedinice, napadale su i preuzimale vlast u gradovima, selima i naseljima u SAO Krajini.[16]
#

Nakon preuzimanja vlasti, srpske snage, u saradnji s lokalnim srpskim vlastima, uspostavile su režim progona smišljen da bi se hrvatsko i drugo nesrpsko civilno stanovništvo isteralo sa tih područja.[17] Taj režim, zasnovan na političkoj, rasnoj ili verskoj osnovi, obuhvatao je istrebljenje ili ubistvo stotina hrvatskih i drugih nesrpskih civila u Dubici, Cerovljanima, Baćinu, Saborskom, Poljanku, Lipovači i okolnim zaseocima Škabrnji, Nadinu i Bruškoj u Hrvatskoj; dugotrajno i rutinsko zatvaranje i zatočenje više stotina hrvatskih i drugih nesrpskih civila u nehumanim uslovima u staroj bolnici i kasarni JNA u Kninu koje su korišćene kao objekti za zatočenje; deportaciju ili prisilno premeštanje hiljada Hrvata i drugih nesrpskih civila iz SAO Krajine i hotimično razaranje domova, druge javne i privatne imovine, kulturnih ustanova, istorijskih spomenika i svetih mesta hrvatskog i drugog nesrpskog stanovništva u Dubici, Cerovljanima, Baćinu, Saborskom, Poljanku, Lipovači i susednim zaseocima Vagancu, Škabrnji, Nadinu i Bruškoj.[18]
#

Cilj tih dela bio je da se veći deo hrvatskog i drugog nesrpskog stanovništva trajno i prisilno ukloni sa približno jedne trećine teritorije Hrvatske kako bi tu teritoriju pretvorili u srpsku državu. Period u kojem su ta dela činjena trajao je od 1. avgusta 1991. ili približno tog datuma pa najmanje do juna 1992, to jest trajao je duže od perioda na koji se odnosi Optužnica, koji se proteže samo do 15. februara 1992. godine.
#

Dana 19. decembra 1991. SAO Krajina se proglasila Republikom Srpskom Krajinom (u daljem tekstu: RSK).[19]


Sam izjasnio da je kriv

A. Zločin progona kao deo udruženog zločinačkog poduhvata
#

Babić se izjasnio krivim po tački 1 Optužnice u kojoj se tereti za progone na političkoj, rasnoj i verskoj osnovi, zločin protiv čovečnosti kažnjiv prema članu 5(h) Statuta ovog Međunarodnog suda.[46] Strane u postupku su se složile po pitanju pravnih elemenata za zločin progona.
#

Babić je priznao da je progon nesrpskog civilnog stanovništva činjen putem dela istrebljenja ili ubistva, zatvaranja i zatočenja, deportacije ili prisilnog premeštanja i hotimičnog razaranja domova, druge javne i privatne imovine, kulturnih ustanova, istorijskih spomenika i svetih mesta tokom oružanog sukoba.[47]
#

Pretresno veće se uverilo da je počinjen zločin progona iz tačke 1 Optužnice.
#

Babić je priznao i da je u okviru udruženog zločinačkog poduhvata počinjen zločin progona, kažnjiv prema članu 7(1) Statuta ovog Međunarodnog suda, za koji se tereti u tački 1 Optužnice. Pretresno veće smatra da se odgovornost za progone u okviru UZP sastoji iz sledećih elemenata:

    a) u činjenju zločina progona učestvovalo je više osoba;

    b) postojao je zajednički plan, namera ili svrha koja je podrazumevala ili uključivala činjenje zločina progona;

    c) optuženi je hotimično, kao saizvršilac, učestvovao u zajedničkoj nameri koja je uključivala činjenje zločina progona.

#

Strane u postupku su se složile u vezi s ovim vidom odgovornosti, koji je ustanovljen u međunarodnom običajnom pravu i prihvaćen u praksi ovog Međunarodnog suda.[48]
#

Babić je priznao da je UZP nastao najkasnije 1. avgusta 1991. i da je trajao najmanje do juna 1992. Cilj tog UZP bilo je trajno i prisilno uklanjanje većine hrvatskog i drugog nesrpskog stanovništva iz otprilike jedne trećine Hrvatske putem kampanje progona u cilju pretvaranja te teritorije u srpsku državu.[49] U tu teritoriju spadale su oblasti koje su srpske vlasti nazivale SAO Krajina, SAO Zapadna Slavonija, SAO Slavonija, Baranja i Zapadni Srem[50] i Dubrovačka Republika.[51]
#

Na temelju Izjave o činjenicama i drugih predočenih dokaza, Pretresno veće se uverilo da je u vreme na koje se odnosi Optužnica postojao oružani sukob i da je UZP sprovođen putem rasprostranjenog ili sistematskog napada na civilno stanovništvo.[52] Pored toga, Pretresno veće se uverilo da je UZP izveden s diskriminatornom namerom, na političkoj, rasnoj ili verskoj osnovi.[53]


http://www.un.org/icty/bhs/cases/babic/judgements/040629/bab-sj040629b.htm


A evo ti samo malo u presudi o Milanu Marticu....:


Tvrdi se da je udruženi zločinački poduhvat postojao pre 1. avgusta 1991. i trajao barem do avgusta, i da su među pojedincima koji su učestvovali u tom udruženom zločinačkom poduhvatu bili Slobodan Milošević; Borisav Jović; Branko Kostić; Veljko Kadijević; Blagoje Adžić; Milan Babić; Goran Hadžić; Jovica Stanišić; Franko Simatović, zvani "Frenki"; Tomislav Simović; Vojislav Šešelj; Momir Bulatović; Radovan Stojičić, zvani "Badža"; Željko Ražnjatović, zvani "Arkan"; Radovan Karadžić; Momčilo Krajišnik; Biljana Plavšić; Momir Talić; Ratko Mladić i drugi pripadnici Jugoslovenske narodne armije (JNA), kasnije Vojske Jugoslavije (VJ); vojske RSK (SVK); vojske Republike Srpske (VRS); srpske Teritorijalne odbrane (TO) iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore; lokalne policijske snage i policijske snage Srbije (snage MUP-a), uključujući Službu Državne bezbednosti (DB) Republike Srbije i srpske policijske snage SAO Krajine i RSK-a koje su se nazivale "Martićeva policija," "Martićevci," "policajci SAO Krajine" ili "Milicija SAO Krajine"; i pripadnici srpskih paravojnih snaga i dobrovoljačkih jedinica iz Srbije, Crne Gore i  Bosne, uključujući "Vukove s Vučjaka" koje su obučavali Milan Martić i Martićeva policija, te druge političke ličnosti iz (Socijalističke) Federativne Republike Jugoslavije, Republike Srbije, Republike Crne Gore i rukovodstva bosanskih Srba.

@Perudji sta to znaci ti bolje znas Hrtkovice nego ja...pa sta znaci ako ti znas onda nije bilo toga... ja evo znam moj rodjak srbin u Hrvatskoj od pocetka rata do dan danasnjeg zivi u svojoj kuci, nitko ga nije dirao ali nikada se nije prikljanjao RSK idejama...
« Poslednja izmena: 30. Maj 2008, 20:19:24 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 365
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-C160 1.0
Ma ako su Hrvati Germani,Srbi su Indijanci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
Tiger , ja mnogo bolje znam Hrtkovce nego ti , juče sam baš bio u tom selu. Znam i Hrvate koji su proterani iz Hrtkovaca , a znam i one druge koji su iz pohlepe otišli iz Hrtkovaca.Godine 89 Šešelj je bio anonimus, a dešavanja u Hrtkovcima su iz 1992 godine i kasnije. Moji kumovi su proterani iz Rijeke odmah pošto su počela dešavnja u Hrvatskoj. Hrvati su hteli nezavisnost i to nije problem , ali su hteli nezavisnost bez Srba i to je bio problem. Uspeli su jer su imali Ameriku kao saveznika. Nije im to dovoljno hoće srbiju na kolenima.
Perudji mislim da nemaš pojima kakva je bila sitacija u Hr, Srbi koji su odlučili ostati u hr trpili su istu agresiju iz krajine kao i Hrvati.
Da li bi ti otišao negdje gdje imaš rodbinu ili bi ostao u mjestu gdje ti je glava u torbi.......doslovno.....(granate,bombe,metci ne pitaju koje si nacionalnosti)
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
O Martici sam vec rekao sta mislim ali sa ovim ostalim tekstom  ne mogu da se slozim
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k800i i D820
O Martici sam vec rekao sta mislim ali sa ovim ostalim tekstom  ne mogu da se slozim

Cuj ne mozes da se slozis...

Pa jedno je dali se netko moze sloziti sto hoce ili nece a drugo je sto je sud presudio...

Babic je se na kraju jos izvinuo za sve sto je ucinio...valjda on bolje zna sto je uradio...

Ja podrzavam Haag kako god da je, i koga god da osudi za mene je legitimno.
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Alcatel 
Pre metaka u Hrvatskoj  počelo šikaniranje Srba, kao što je napisao sasaborg.

Tiger o.k. Hrvati su proterani iz Krajine, a šta je pre toga rađeno Srbima po Hrvatskim gradovima, maženi su i paženi. Hrvati su hteli Hrvatsku bez Srba i u tome su uspeli i tu je kraj rasprave Sve što je bilo u međuvremenu bilo je i to je star istorije, koju vi pokušavate da falsifikujete.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17 18 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 03. Jun 2024, 21:56:11
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.