Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:01:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zaokruzivanje u excelu ?  (Pročitano 6356 puta)
18. Jul 2008, 08:23:01
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Problem je sledeci:
Potrebno je da neki decimalni broj (npr. 132.33) zaokruzim po sledecem kriterijumu:
- ako je broj u drugoj decimali 8,9,0,1,2 zaokruziti na 0    (pr. 132.39 zaokr na 132.40;   132.32 zaokr na 132.30)
- ako je broj u drugoj decimali 3,4,5,6,7  zaokruziti na 5   (pr.132.44 zaokr na 132.45;    132.47  zaokr na 132.45)
Imali neko neku ideju kako ovo izvesti ?
Hvala
IP sačuvana
social share
Pocetnik Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
U istoj ćeliji da se unosi broj i da ga tako zaokruži ?
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Celija je popunjena nekom matematickom operacijom pr dijeljenjem
pr C1= A1/B1 i dobijem broj sa dvije decimale koje trebam po prethodnom uslovu da zaokruzim
PS Ovo je ono zaokruzivanje kod novcanih iznosa pr 32,21 KM (konvertibilna markica) s obzirom da nepostoji apoen od 1 K feninga potrebno ga je zaokruziti na racunu na 32,20 takodje i kod decimala koje su blize 5 (postoji apoen od 5 kfeninga  Smile)
IP sačuvana
social share
Pocetnik Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6260 Slide
Ako koristis 2007 evo gde ti je opcija (na slici), a ako koristis starije verzije nadji opciju Format Cells ides na number i namali decimale (ovo napamet, tako nesto ide otprilike). Smile

IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Apple 6s
mene je zezalo takvo nesto kod specifikacija koje sam radio u excellu, naime, prilikom izrade formule gdje on pretvori npr. dolare u KM i uveca ili smanji 30% neku cijenu ja dobijem npr. 30,2345432 i opcijom FORMAT CELLS zadam mu da prikazuje samo 2 broja iza zareza i on to i radi ali pamti ostale!tako se desi da 10 x 23,30 = 233,10.ovo sam rijesio opcijom ROUND (formula je: "=round(celija gdje je taj broj;2)"      )
valjda ti je ovo pomoglo.meni jeste.
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
LG Google Nexus 5
1. brojeve od 1.1 - 1.4 zaokruzujemo kao 1.0
2. brojeve od 1.6 - 1.9 zaokruzujemo kao 2.0

po nekom pravilu ... (bar sto se tice ekonomije)

132.39  =AUFRUNDEN(132.39,1)=132.40
132.32  =ABRUNDEN(132.32,1)=132.3
132.44  =ABRUNDEN(132.44,1)=132.4
132.47  =AUFRUNDEN(132.47,1)=132.5


formule su na nemackom u excelu ...
« Poslednja izmena: 19. Jul 2008, 23:16:58 od mirjanammm »
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Apple 6s
aufrunden = round
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
LG Google Nexus 5
runden = round

imaju jos 2 formule osim runden tj round ....
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
OK ljudi sve je to ok ali izgleda da me bas niste shvatili
Meni je potrebno da mi drugu decimalu zaokruzi po nekom pravilu koje sam iznio u prethodnom mom postu
da ponovim
ako imam neki broj koji sam dobio nekom matematickom operacijom npr.132,34
bitan mi je ovaj 4broj da njega zaokruzim na blizi broj u ovom slucaju 5
tako isto kod broja 132.32da upise 132.30tj isto da uradi samo da ga zaokruzi na manji tj na 0

Da u pitanju su stvari iz finansija jer je u pitanju zaokruzivanje novcanih iznosa u nivou druge decimale (zbog apoena novcanica,naime raspolazemo samo apoenom od 5 pfeninga,tako da je moguce raditi samo sa 0 i 5 brojem na mjestu druge decimale)

Mirjanammm
132.39  =AUFRUNDEN(132.39,1)=132.40 -----ovo OK
132.32  =ABRUNDEN(132.32,1)=132.3     ------- i ovo OK
132.44  =ABRUNDEN(132.44,1)=132.4      ----  ali ovo bi trebalo da se zaokruzi na  132,45
132.47  =AUFRUNDEN(132.47,1)=132.5     ---- takodje i ovo
a sve je primjenjeno na jednu celiju
Zahvaljujem se svima koji pokusavaju rjesiti ovaj "problemcic"
« Poslednja izmena: 21. Jul 2008, 08:03:29 od goranmik »
IP sačuvana
social share
Pocetnik Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Google Nexus 5
radis sa brojevima sa 2 decimale i hoces drugu decimalu da zaokruzis na 0 ili 5 u zavisnosti da li je blize 0 ili 5!


u tom slucaju imas formulu:   



132,44   (i za bilo koji drugi broj)   =RUNDEN((132,44)/0,05;0)*0,05=132,45


pozdrav Mirjanammm
« Poslednja izmena: 21. Jul 2008, 12:10:38 od mirjanammm »
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:01:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.