Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljvosti iz TV, Pozorisnog i Filmskog sveta ~ Nova Tema!  (Pročitano 649540 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Метју Пери као дечак претукао данашњег канадског премијера


Канадско-амерички глумац и звезда „Пријатеља“ Метју Пери признао је у емисији „Џими Кимел уживо“ да је као дечак претукао данашњег премијера Канаде Џастина Трудоа.

Популарни Чендлер присетио се школског времена и периода петог разреда, када је са својим пријатељем истукао већ тада успешнијег Џастина, који је уједно био и син ондашњег премијера државе.

„Мој пријатељ Крис Мари ме је подсетио на то. Џастин је био бољи спортиста од нас и то је било из чисте љубоморе. Био је вероватно једино дете у школи које смо уопште могли да савладамо. Не хвалим се тиме, био сам глупи клинац. Вероватно је због тога успео у животу и постао премијер Канаде“, нашалио се глумац.

Пери и Трудо су похађали Oсновну школу „Роклиф парк“ у Отави, главном граду Канаде.



https://www.youtube.com/watch?v=vWZsF3bUNhs
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
KOGA BI ĐOKOVIĆ I MAREJ IZABRALI DA IH GLUMI NA FILMU? Novakov izbor će vas baš iznenaditi, Endi veruje zemljaku

Udruženje teniskih profesionalaca (ATP) odlučio je da malo zabavi teniske zvezde i navijače, pa su igračima postavljena neobična pitanje - „Koga biste izabrali da vas glumi u filmu?“

Prvi teniser sveta, Endi Marej, dugo je bio neodlučan, a onda je izabrao slavnog zemljaka Šona Konerija..

- Nisam siguran da li je to izvodljivo zbog te male razlike u godinama - našalio se škotski teniser.

Srbin Novak Đoković je izabrao dvojicu - Roberta De Nira i Leonarda Di Kaprija, a Ivo Karlović je na kraju dobro zasmejao navijače:

- Voleo bih da me glumi Terens Hauard.

Pomenuti glumac inače je tamnoput i tridesetak centimetara niži od Karlovića. Od ostalih tenisera Marin Čilić bi voleo da to bude Džerard Batler, Žo-Vilfred Conga i Nik Kirijos su izabrali Vila Smita, Gael Monfis Denzela Vašingtona, Stan Vavrinka se odlučio za Di Kaprija, a Grigor Dimitrov za Pirsa Brosnana.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Скарлет Јохансон: Иванка Трамп ме збуњује


Америчка глумица Скарлет Јохансон навела је да би Иванка Трамп могла да буде „веома утицајна“ ако би била гласна и да је збуњује неспремност ћерке америчког председника да јавно заузме став о контроверзама везаним за администрацију њеног оца.

Јохансонова је коментарисала интервју који је Иванка Трамп дала Си-Би-Ес њузу ове недеље, у којем је ћерка председника САД открила да оцу своја неслагања са његовим ставовима износи „тихо, директно и искрено“.

Јохансонова је глумила председникову ћерку у недавном скечу емисије Суботом увече уживо. Тема скеча је било Иванкино рекламирање парфема Саучесник (Complicit).

Трампова је на то одговорила у интервјуу Си-Би-Есу и рекла да „ако је саучесништво жеља да се чини добро и има позитиван утицај, онда јесте саучесник“.

Јохансонова је јуче говорила на самиту „Жене у свету“ у Њујорку.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Преминуо велики хрватски глумац Реља Башић


У Загребу је у петак увече, у 88. години, умро велики хрватски филмски и позоришни глумац Реља Башић, известили су хрватски медији.

У својој богатој уметничкој каријери одиграо је више од 3.700 позоришних представа, глумио у 56 домаћих филмова и oкo 70 иностраних, основао је и тридесет година водио путујуће позориште „Театар у гостима“, а у хрватској кинематографији остаће запамћен као „господин Фулир“ из легендарног филма Креше Голика Ко пева зло не мисли.

Oстварио је запажене улоге и у остварењима Рондо, Избавитељ, Црне птице, Кратка ноћ лептира, Тако се калио челик, Мост, Валтер брани Сарајево, Сутјеска, Високи напон, Љубавна писма с предумишљајем, Бал на води, Рад на одређено време, Мој тата на одређено време...

Башић је рођен у Загребу 14. фебруара 1930. године, дипломирао је глуму на Академији драмских уметности (АДУ) у класи др Гавеле.

Године 1955, при крају студија редитељ Бојан Ступица га укључује у драмски ансамбл Хрватског народног казалишта у Загребу, где, остваривши низ улога са истакнутим редитељима (Ступица, Радојевић, Гавела, Паро, Хабунек, Виолић, Јуванчић, Спаић) и одигравши 498 представа, остаје у сталном ангажману до 1967. године, пренела је Хина.

Године 1968. Башић прелази у статус самосталног уметника те као глумац и редитељ делује у Театру „ИТД“, Казалишту „Комедија“, Загребачком казалишту младих, као и на Дубровачким летњим играма.

У тим позориштима одиграо је 797 представа и реализовао својих првих шест режија (Љубаф, Црна комедија, Један дан у смрти Џо Ег, Стара времена, Обећања и Хотел Плаза).

Године 1974. с групом истакнутих глумаца своје генерације основао је прво хрватско путујуће приватно позориште „Театар у гостима“, у којем као уметнички директор, глумац и редитељ остаје све до његовог престанка деловања 2004. године.

За свој уметнички рад Реља Башић је добио многобројне награде и признања.

Брајовић: Одлазак великана југословенског глумишта

Отишао је великан југословенског глумишта, сложили су се Воја Брајовић, Небојша Ромчевић и Бобан Јевтић поводом вести да је у Загребу преминуо Реља Башић.

„Његове улоге су несумњиво обележиле филмску и позоришну продукцију некадашње Југославије. Био је великан у суштинском значењу те речи. Велики на сцени и испред камера, предан уметности у којој је уживао“, рекао је Брајовић.

Драмски писац и предавач на ФДУ у Београду, Небојша Ромчевић, напоменуо је да је Башић умео са лакоћом да игра потпуно разнородне улоге.

„Тешко је проценити да ли је Реља Башић оставио већи траг на филму, позоришту или телевизији, остаје чињеница да је био један од ретких личности препознатљивих и вољених у сваком кутку бивше нам домовине“, истакао је директор Филмског центра Србије, Иван Јевтић.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Мајкл Кејн: Пре бих био сиромашан господар него богати слуга


Легендарни британски глумац Мајкл Кејн открио је за „Скај њуз“ да је гласао за Брегзит, објашњавајући да су грађани те земље гласали пре свега за слободу, а не због расизма.

Говорећи о свом новом филму Going in Style, глумац је рекао да је уверен да ће одлазак Велике Британије из ЕУ бити добра ствар.

„Гласао сам за Брегзит. Због чега? Пре бих био сиромашни господар него богати слуга. Брегзит није изгласан због расизма, проблема са имигрантима или нечега сличног, већ због слободе“, истакао је Кејн.

Према његовим речима, политика је увек хаотична.

„У политици понекада залазите у подручја у којима никада нисте били и изгубите се. Али на крају пронађете прави пут и све буде у реду“, објаснио је глумац.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
"Ulica Sezam" uvodi lutku Juliju kako bi deci približila autizam


S obzirom na to da je autizam u stalnom porastu i da svako 68. dete u SAD-u ima autizam, legendarna dečija emisija "Ulica Sezam" odlučila je da novim likom, lutkom Julijom, približi deci tu temu.

 Julija ima narandžastu kosu, igračku zeca i autizam. Scenarista Kristin Feraro rekla je u emisiji "60 Minutes" kako je odmah na početku počela rasprava o tome kako pristupiti temi i kako govoriti o autizmu. "To je osetljiva tema, jer autizam nije jednostavna stvar i različit je za svaku osobu koja ga ima", rekla je Feraro.
 
Stejsi Gordon, lutkarka koja je napravila i animirala Juliju, majka je autističnog deteta.
 
"Da su prijatelji mog sina na televiziji videli ponašanje autističnog deteta pre nego što su se sreli s njim u učionici možda se ne bi uplašili. Ne bi bili zabrinuti kada počne da plače i znali bi da se on igra na drugačiji način i da je to okej", rekla je Gordon u emisiji "60 Minutes".
 
Još nije poznato da li će Julija imati glavnu ulogu u seriji, a Feraro priznaje da to priželjkuje.



https://www.youtube.com/watch?v=bNzEyDfTrYA
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Џорџ Лукас: Кери Фишер је била „једна у милијарду“


Амерички филмски режисер Џорџ Лукас одржао је емотиван говор у знак сећања на америчку глумицу Кери Фишер, која је оживела лик принцезе Леје у филмовима „Ратови звезда“ описавши је као снажну, паметну, духовиту, одважну и жилаву, додајући да је била „једна у милијарду“.

„Она је била газда. Био је њен рат, и када сам бирао, рекао сам да желим неког младог да игра улогу. Када је Кери ушла, знао сам да је она тај лик. Нема много људи попут ње. Такав је један у милијарду. За ову одређену улогу, она је била савршена“, рекао је Лукас на догађају у Флориди који је организован поводом прославе Ратова звезда.

Фишерова је преминула прошле године, после срчаног удара, подсећа Би-Би-Си.

„Била је бриљантна, и очигледно ће нам свима недостајати, али ће увек бити принцеза која је преузела команду и никада се није повукла“, поручио је Лукас.

Поред Лукаса, прослави је присуствовала ћерка Фишерове, Били Лурд, која ће глумити у новој епизоди Ратова звезда, која се у биоскопима очекује у децембру ове године.

„Моја мама, као и Леја, никада се није плашила да каже шта мисли“, рекла је Лурдова.



https://www.youtube.com/watch?v=9wHtkH4K0_A
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Како звезде филмова страве изгледају у стварном животу


Сваки хорор филм има злог лика који гледаоцима утерује страх у кости. Неки од њих су Фреди Кругер, Џејсон Вурхис и Мајкл Мајерс.

Девојчица Самара је 2002. постала симбол страха када се појавила у филму Круг. Исти случај је и са часном сестром Валак из филма Призивање зла 2 који је објављен прошле године.



Од њихових маски и шминке диже нам се коса на глави, али испод свега тога се крију сасвим обичне особе које нису нимало страшне.







IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Branko Kockica: Nisam ni sanjao da ću biti dečiji glumac, rad za decu postao misija


Pozorištance "Puž" sutra proslavlja 40 godina postojanja, a osnivač i direktor Branislav Milićević poznatiji kao Branko Kockica, kaže da mu je na početku to bila "mnogo slatka zabava", a tek kasnije se ispostavilo da je rad u pozorištu za decu misija.

Pre 50 godina nisam ni sanjao da ću postati dečiji glumac. Verovao sam da ću večito praviti avangardno pozorište, ali kako kažu, onaj ko nije u mladosti avangarda, a u starosti konzervativac, s njim nešto nije u redu. Kada smo moja supruga i ja osnovali putujuću trupu za decu, meni je to bila mnogo slatka zabava. Tek kasnije se ispostavilo da je rad u pozorištu za decu misija", rekao je Milićević u intervjuu Tanjugu.
 
Omiljeni Branko Kockica kaže da je shvatio da je to što rade misija tek kada su dobili salu i počeli da prave pozorišne predstave sa jakom poukom.
 
"Kad nekog ozbiljno podučavaš, onda je to misija. Pokazalo se da smo misiju ostvarli još pre 20 godina i još ćemo istrajavati", naglasio je on.
 
Milićević se prisetio da je njegovo oduševljenje pozorištem za decu raslo munjevito i to od samog početka.
 
"U prve tri godine imali smo četiri glamurozne akcije. Dve turneje plovećeg pozorišta - jedna je bila na moru od Ulcinja do Kotora, a druga celim tokom Dunava kroz našu zemlju, znači od Bezdana do Kladova. Zatim je sledila spektakularna predstava 'Džinovska torta' u Domu sindikata. Istu predstavu smo posle preselili u 'Božidarac' i prikazivali je 50 dana zaredom i time postavili jugoslovenski rekord koji još ni u Srbiji nije oboren. Tada sam konačno shvatio o čemu se radi i potpuno sam digao ruke od pozorišta za odrasle", ispričao je Milićević.
 
Najveći uspeh su, kako ističe, ostvarili kada su napravili repertoarsko pozorište, prestali da budu privatna putujuća družina i postali pozorište koje je Gradska uprava prihvatila kao svoju ustanovu kulture, kada su "postali isto što i sva ostala beogradska pozorišta i za decu i za odrasle".
 
Danas se, kaže Milićević, suočavaju sa problemima koje ima svako pozorište, ali ih rešavaju u hodu. "Doduše rešavamo ih puževim korakom, ali ne posustajemo", naglasio je on.
 
Bez prekida već četiri decenije Branko Milićević i Slobodanka Caca Aleksić vode računa da ono što deci prikazuju bude na visokom nivou u svakom pogledu.
 
"Pazimo i na dobar ukus, a sudeći po publici, koja nam se redovno obraća s pohvalama, verujemo da smo uspeli u velikoj meri", rekao je Branko Kockica.
 
Kaže da deca vole da se "razulare", ali se oni unapred spreme kako će ih smiriti.
 
"Umemo da predvidimo koje su to scene koje ih preterano uzbude. Imamo paletu 'trikova' za smirivanje. Moja najbolja fora je da deci, u takvim situacijama, postavim pitanje na koje svi mogu složno da odgovore sa 'da' ili 'ne'", ispričao je on i dodao da se dešava da roditelji tokom predstava telefoniraju, posebno mame, ili fotografišu s blicem.
 
"Mi ih pre predstave preko razglasa upozorimo da to ne rade i uglavnom nas poslušaju. Onima koji preteruju, prišunja se razvodnica i šapne im da mobilne telefone vrate u tašnu", kazao je Milićević.
 
Naglašava da nikada nije bio samo glumac i da se još pre studija glume, bavio i pisanjem i muzikom i pravljenjem pozorišnog dekora.
 
"U 'Pužu' nisam samo glumac i ne glumim u svim predstavama, ali sam u svim predstavama mirođija. Nešto kao glavni urednik. Ono šta sam ja u 'Pužu', mi u žargonu zovemo 'teatar mejker'. Pravim celo pozorište. Jedino čime se ne bavim je režija. Možda će neko tu grešku da otkloni na Vikipediji", objasnio je on.
 
Milićević priznaje da ima jednu želju, koju kao "teatar mejker" nije ispunio i ne veruje da će je ostvariti.
 
"'Puževa' predstava 'Nevaljala princeza' napravljena je tako da može da se igra na bilo kom jeziku zemlje u kojoj gostujemo. Do sada smo je izveli na šest stranih jezika. Nadao sam se i bilo je čak i nekih ozbiljnih pregovora, da je igramo u Švajcarskoj - tri dana na tri jezika i postavimo svetski rekord. Pošto smo već igrali na nemačkom i italijanskom, bilo bi nam lako da dodamo i francuski jezik. Nažalost, u poslednjih 40 godina situacija na planeti se tako promenila da sam siguran da se to neće dogoditi", rekao je Branko Kockica. "Doduše, mogli bismo da izvedemo 'Nevaljalu pirncezu" na tri jezika ovde, za švajcarskog ambasadora u Beogradu i time bismo ušli u Ginisovu knjigu rekorda", kazao je Milićević.

Autor: Tanjug
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Stotine fanova obučenih kao Čarli Čaplin posetilo njegovu kuću


Poštovaoci ostavštine slavnog komičara Čarlija Čaplina protekle nedelje su se okupili u njegovoj kući u Švajcarskoj.

 Svi su bili obučeni kao Čaplinov poznati lik Skitnica i ovim druženjem želeli su da obeleže njegov 128. rođendan.
 
Legendarni glumac u nemim filmovima preminuo je 1977. godine, a prošle godine je iznad jezera Ženeva, gde je živeo, otvoren muzej Manoir de Ban in Corsier-sur-Vevey. Ove nedelje tu su se okupile 622 osobe sa prepoznatljivim brkovima, šeširom i štapom.
 
Čaplin je u Manoir de Banu, daleko od holivudske slave, živeo poslednjih 25 godina, odgajajući decu, pišući muziku i filmske scenarije.
 



IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.