Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:17:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: zakucavanje kompa tokom startovanja  (Pročitano 4019 puta)
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
Samsung Galaxy S9+
Citaj malo sta ti pisu ljudi...........Skini hiren boot CD i testiraj memoriju a mozes i hard disk.Ako nije to onda vidi da uzmes od nekog grafiku pa da probas i to.Prvo testiraj sve sto mozes a plocu ostavi kao zadnju opciju.Sam kuci bez komponenti ne mozes bog zna sta da odradis.Prvo vidi memoriju , hard i ako mozes grafiku pa ako ne upali pravac servis jer kuci tesko da ces moci da bog zna sta uradis.  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia 
Ok. Bacam se na posao. Hvala na predlozima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia 
Testirao sam memoriju i hard i po testovima nema nikakvih gresaka. Grafiku nisam mogao da testiram. Pokusao sam da pokrenem xp s hiren cd-a ali se zakuca svaki put kad se pojavi logo windowsa. I kad restartujem komp, upali se samo cooler, a ostalo stoji. Kad ponovo restartujem onda se startuje sve, ali opet zabaguje kad se pojavi logo.
Primetio sam da su komponente neverovatno vruce. Jeste vani toplo, ali bas tako da budu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 66
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia 6300
Mozda ti procesor zakucava zbog toplote. Otvori kuciste i upali comp, pogledaj da li ti se lepo vrti kuler na procesoru. Ako se vrti ocisti ga malo i nadji neki nacin da rashladis sistem. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows 98
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Koje komponente su neverovatno vruce?

Dobra ideja da ocistis racunar od prasine, ali to ciscenje implicira otvaranje kucista i odstranjivanje prasine sa metalnih rebara hladnjaka procesora (ispod lopatica ventilatora otprilike na sredini maticne ploce).

Ja to obicno cistim cackalicom za zube (naravno - dok je racunar iskljucen!) relativno je lako odstraniti nagomilanu (nabijenu) prasinu na rebrima ventilatora.

Uradi to ciscenje, dakle ne fenom jer fen nece uspeti mnogo toga da izdova, nego cackalicom za zube, pa onda probaj da ukljucis racunar.
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia 
Hard i graficka budu vreli.

Ocistio sam onako kako si mi savetovao, ali i dalje isti problem. Prilikom startovanja dodje do podizanja sistema i zakuca se. Tako je i s Linuxom, i XPom i s 7om.

Komps se pokrene, cuje se zvuk, krene da se startuje i jednostavno se zaustavi. Jedino da ga stavim u frizider pa da probam Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows 98
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Za Hard se moze smatrati normalnim da bude vreo do nekih 50-tak stepeni celzijusa, a kako si ranije rekao da ti krahira i na Live CD-ovima, mislim da nije krivica do njega.

To sto ti je vrela graficka kartica - to mi nije u redu...

Da li ona (graficka) ima na sebi ikakav ventilator?
Ako ima - da li radi taj ventilator?
Ako nema - da li joj mozes obezbediti bilo kakvo (improvizovano) hladjenje recimo sobnim ventilatorom okrenutim da duva pravo u nju, ili fenom za kosu (ali onim fenom koji ima mogucnost da izduvava sasvim hladan vazduh, tj. bez grijanja istog) da eliminisemo krivicu da nije graficka karta u pitanju?

(Ako se ispostavi da je ovakvo improvizovano hladjenje resilo problem - uvek mozes za male pare kupiti pa dograditi ventilator za graficku karticu).
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.836.0
Proveri u Biosu koje su ti temperature. Mada tesko da je uzrok pregrejavanje. Pobogu kako moze da se pregreje do  log on-a?

GoldMem za memoriju, MHDD za Hard.
Proveri kondezatore na maticnoj dal su nabubreli ili cure, kupi nove sata kablice(jeftini su).
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows 98
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ne treba mu MHDD niti bilo sta drugo za Hard Disk jer je covek rekao da mu se problem manifestuje i kada pokusa da butuje neki Live CD , dakle Hard Disk sigurno nije problem sto se toga tice!

Ili mu se graficka brzo pregrije (sto moze proveriti sa improvizovanim hladjenjem), ili ga ukopa losa RAM memorija ili je napajanje lose!
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
kada pokusa da butuje neki Live CD , dakle Hard Disk sigurno nije problem sto se toga tice!


E brate moram ti reci jedno iskustvo.Ne samo da bi se pre jedno 2 meseca  slozio 100% sa tobom nego bi se kladio u stan da je to tako.Cak sam i novajliji jednom objasnjavao kako hard disk nema sanse da moze da smeta live CD-u.Ali moze!!!Znaci moze i los hard disk koji nema bad sectora da pravi problem.Zasto ne znam ali predpostavljam da je neki problem oko elektronike.Jer jednom sam se cimao 100 godina i testirao hard i na kraju aj kao da otkopcam hard i ispostavi se da on pravi sranje celoj masini.  Smile E sad necu da kazem da je to cest slucaj.Od 100 slucaja desilo mi se jednom.Ali samo sam ovo napisao da znas da je moguce jer mi se desilo.Tako za svaki slucaj neka proba da iskljuci hard disk i da digne mini XP.Takodje memoriju neka testira sa gold memory testom.I jos vaznija stvar.Svaku memoriju neka testira celu do kraja.Znaci ako ima 2 modula neka testira svaki modul do kraja.Jer mi se mnogo puta desilo da memorija krece da brlja na nekih 70%.Obicno krece na 1-2% da zajebava ali ne mora da znaci.Znaci ovako.Prvo testiraj hard sa regeneratorom do kraja , onda testiraj hard sa hdd sentinel, zatim svaki modul memorije posebno testiraj  sa gold memory testom(ima ga na hiren boot CD-u), i onda probaj da dignes mini XP bez hard diska.Ako nigde ne vidis gresku onda tek probaj da zamenis graficku jer po meni je problem grafika-memorija-hard disk.Po mojoj proceni hard 99% nije ali treba probati za svaki slucaj!
« Poslednja izmena: 21. Avg 2011, 18:39:29 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:17:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.