Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 20:46:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za i protiv Durexove Crvenkapice  (Pročitano 7954 puta)
09. Okt 2006, 12:49:51
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
CRVENA 'KAPICA'
Reklama za "dureks" kondome, u kojoj se Crvenkapa plaši "šumice i vuka bez gumice", otvara pitanje o "dobrom ukusu" marketinških agencija

BEOGRAD - U svetu reklama sve je moguće! Čak i da nam se osamnaestogodišnja Crvenkapa, sa tetovažom zlog vuka na ramenu, poveri da se plaši "šumice i vuka bez gumice"! Od svekolikog zla u velikoj šumi mogu je jedino spasti kondomi firme "Dureks", za čiji račun je marketinška agencija "Grej vorld vajd" i osmislila ovu reklamnu poruku kojom su oblepljeni bilbordi širom grada.
Nova reklama za "dureks" kondome, u kojoj su iskorišćeni elementi čuvene bajke o Crvenkapi, otvara pitanje o granicama "dobrog ukusa" u sferi marketinga i oglašavanja, a najpre o ugrožavanju prava dece. Srđan Mihajlović, kreativni direktor agencije "Grej vorld vajd", kaže za Press da u konkretnom slučaju "nema ni govora o povredi dečjeg senzibiliteta".
- Naše idejno rešenje nema nikakve veze sa pozivanjem dece na seks! Prosto je neverovatno da neko uopšte i može da pomisli na takvu mogućnost. Kao ozbiljna marketinška agencija, za svaku, pa i ovu kampanju, detaljno smo se pripremili i uzeli u obzir zvanična dokumenta države koja se bave strategijom borbe protiv side i zaštitom dece. Ustanovljeno je da sve više mladih ulazi u seksualne odnose prerano, a i broj neželjenih trudnoća je u porastu. Dakle, podaci ukazuju da i medijske kampanje moraju da se obraćaju mladoj populaciji. Mi smo se ovom reklamom obratili upravo njima, starijim tinejdžerima, a nikako deci - napominje Mihajlović.
Prema njegovim rečima, korišćenje likova iz bajke nije nikakva retkost u reklamiranju, pa je neshvatljivo "problematizovanje" reklame u slučaju "Dureksa" i Crvenkape.
- Reklamna kampanja Banke Inteza, na primer, koristi Snežanu i patuljke, a da se niko nije pobunio zbog toga. Uostalom, mi smo za lik Crvenkape angažovali manekenku stariju od 18 godina, tako da ne postoji dilema oko toga da li je isuviše mlada - zaključuje Mihajlović.
Prema mišljenju marketinškog stručnjaka Cvjetina Milivojevića, neophodno je razdvojiti efektnost reklame od njene etičke prihvatljivosti.
- Sa stanovišta onoga što reklama suštinski jeste, da joj je cilj da provocira, ideja sa Crvenkapom je pun pogodak. Međutim, kao koautor knjige "Etika javne reči u medijima i politici" moram da se osvrnem i na taj aspekt ove reklame. S obzirom na to da se reklamira specifičan proizvod koji nije namenjen deci, ova reklama vređa sećanje na detinjstvo i nostalgiju za proteklim vremenima. Njena poruka je neetička! U konkretnom slučaju skrnavi se osnovna ideja bajki o dobrim delima i pravdi - istakao je za Press Milivojević.
I psiholog Tamara Džamonja-Ignjatović smatra da je reklamom za "dureks" kondome zloupotrebljena dečja bajka.
- U svetu odraslih deca bi trebalo da se plaše raznih "vukova", ali nikako i da razmišljaju o nekim "gumicama"! Ako autori reklame tvrde da se ne obraćaju deci, već mlađoj, tinejdžerskoj populaciji, opet su napravili grešku. Tinejdžeri ne reaguju na bajke, a u najgorem slučaju takva poruka može i da ih iritira, pa je iz otpora neće poslušati - napomenula je Tamara Džamonja-Ignjatović.
Iz tržišne inspekcije nismo uspeli da dobijemo informaciju da li je novom reklamom "dureks" kondoma prekršen Zakon o reklamiranju. Ipak, kako Press saznaje, inspektori su već razgovarali sa predstavnicima agencije koja je autor ove reklame.
- Tržišna inspekcija se raspitivala da li je došlo do povrede dečjih prava. Mi smo ih uverili da se u radu oslanjamo samo na ozbiljne podatke, a ne na provokaciju - istakao je kreativni inspektor "Grej vorld vajda" Srđan Mihajlović.
A. DRAGOVIĆ

Plagiranje je normalno?!

Veoma je interesantno da je marketinška agencija "De Paskvale" iz Australije osmislila gotovo identično rešenje do kojeg su došli i autori reklame za "dureks" kondome! Naime, zanosna devojka sa crvenom kapuljačom i istetoviranim vukom na ramenu smeši se sa postera kojim se reklamira jedno bezalkoholno piće. Kreativni direktor agencije "Grej vorld vajd" Srđan Mihajlović napominje da je u svetu reklama "sve već izmišljeno i da sličnosti ne mogu da se izbegnu".
- Tokom produkcije saznali smo za rešenje te marketinške agencije i moram da priznam da nam se dopalo. Naše rešenje je samo relativno slično - objašnjava Mihajlović.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Само ти...У моме срцу си...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 15336
Zastava Srbija
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia 6303
Pa mislim da nije u redu,mogli su nekako drugacije da smisle reklamu a ne da uzimaju likove iz prica i naj taj nacin skodeci deci.    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Safari
za  Smile

samo kad bih naleteo na jednu takvu u woodu ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa mislim da nije u redu,mogli su nekako drugacije da smisle reklamu a ne da uzimaju likove iz prica i naj taj nacin skodeci deci.    Smile

Pa, u tom slucaju (stetno po decu)... sledece su PC basne... to je vec uradjeno u nekim americkim drzavama... npr. Ivica i Marica ne spaljuju vesticu, a Crvenkicu ne prozdire vuk...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
LG 4X HD
nekako ne vidim kako to shkodi deci,otprilike kada dete sazna sta je i chemu sluzi kondom cenim da je vec je prestalo da veruje u basne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Der Babo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36416
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Apple Iphone 8+
po meni los marketinshki potez! posto mi je neko rekao za reklamu dok sam vozio jer je nisam video, nisam cuo za crvenkapu nego samo = pazi se vuka bez gumice, rekoh eto opet neke javne gay kampanje Smile dok nisam cuo i prefix sa crvenkapom! al opet nije ok!
IP sačuvana
social share
Ako sam ja ja, zato sto sam ja ja i ako si ti ti zato sto si ti ti, onda sam ja ja a ti si ti. Ako sam naprotiv ja ja zato sto si ti ti, a ti ti zato sto sam ja ja onda ja nisam ja a ti nisi ti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
LG 4X HD
 Smile   a shto je losh marketinshki potez,da necesh mozda iz protesta da kupish neki drugi kurton a ne durex.
svaka reklama koja digne prashinu je dobar marketinshki potez i shto se vishe bude prichalo o toj reklami bice utoliko uspeshnija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
И лоша реклама је добра реклама.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows 2003
Browser
Internet Explorer 6.0
dobro je sto nisam setao onu maicu sa kondomom koju sam dobio na nagradnoj igri.
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Да ли би у том случају ти био добра или лоша реклама?
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 20:46:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.