Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za gaženje deteta tri godine  (Pročitano 10442 puta)
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia N95-2 & 5800
Odavno sam digao ruke od Srbije...Ne vredi vise tu nista ulagati, ni pare, ni trud... Samo cekam konacan raspad...
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
poshto dete nije bilo ni pandur ,ni peder ,ni stranac - kazna je ovolika ...  Smile

Nije u tome caka u ovom slucaju... ne mogu sada da nadjem pisani izvor, ali slusajuci vesti zakacio sam da je matori neki dal vojni dal policijski pukovnik u penziji... znajuci kako funkcionisu te strukture, prvo tu treba istraziti kako je doslo do ove sramote i tuge.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Nišlija glavom i bradom

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson k310
Svi mi smo mnogo puta seli u voyilo (nekad priznajem i pod alkoholom) i uvek je moglo da se desi da "omandamo" pešaka. Ok krivica postoji i treba da lega zatvor, ali dajmo malo sa druge strane: on sigurno nije planirao da zgazi dete, pa je prema tome to stvarno ubistvo iz nehata.
Vozač, ako ima imalo savesti sam će sebe progoniti do kraja života.
Jednom sam upoznao tipa koji je takodje zgazio curu od 16 god. i odlegao 2 godine. To što je legao je otplatio dug državi, ali njefova savest mu nije dozvolila da ikada više sedne za volanom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Ja sam godine proveo sa tobom...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 802
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Samsung 
Meni samo nije jasno koliko debeo obraz imaju sudije koje donesu tako sramnu presudu, i koja je njihova cena  Smile


Они немају образ, они имају партијске књижице.  Smile

Pravo u centar...

Mi se krstimo kako covekima obraza da takvu presudu donese a on je posle sudjenja sa ostalim clanovima partije otisao u kafanu na rucak...
IP sačuvana
social share
EKOF NAVIJA ZA ZVEZDU!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Svi mi smo mnogo puta seli u voyilo (nekad priznajem i pod alkoholom) i uvek je moglo da se desi da "omandamo" pešaka. Ok krivica postoji i treba da lega zatvor, ali dajmo malo sa druge strane: on sigurno nije planirao da zgazi dete, pa je prema tome to stvarno ubistvo iz nehata.
Vozač, ako ima imalo savesti sam će sebe progoniti do kraja života.
Jednom sam upoznao tipa koji je takodje zgazio curu od 16 god. i odlegao 2 godine. To što je legao je otplatio dug državi, ali njefova savest mu nije dozvolila da ikada više sedne za volanom.


Промашио си поенту, а она је да пред законом нисмо сви једнаки и да за посао судије нису пресудни стручност и знање, а још мање образ него искључиво веза која је најчешће партијска.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
Svi mi smo mnogo puta seli u voyilo (nekad priznajem i pod alkoholom) i uvek je moglo da se desi da "omandamo" pešaka. Ok krivica postoji i treba da lega zatvor, ali dajmo malo sa druge strane: on sigurno nije planirao da zgazi dete, pa je prema tome to stvarno ubistvo iz nehata.
Vozač, ako ima imalo savesti sam će sebe progoniti do kraja života.
Jednom sam upoznao tipa koji je takodje zgazio curu od 16 god. i odlegao 2 godine. To što je legao je otplatio dug državi, ali njefova savest mu nije dozvolila da ikada više sedne za volanom.

Nema opravdanja za voznju u pijanom stanju a prica da je to ubistvo iz nehata je smesna i ne zelim da komentarisem.

A to o nasim kaznama ne zelim ni da pominjem. 2 ili 3 godine za gazenje je ismevanje i zrtvi i zakonu. Nije me mrzelo pa pogledah USA zakone za voznju u pijanom stanju, npr. za drzavu NY posto svaka ima svoj zakon. Kazna za prvi put ako te uhvate pijanog je 1000$ i zatvorska kazna u trajanju do godinu dana, a ako ponovis prekrsaj u roku od 3 godine zatvorska kazna ide do 7 godina a minimum je godinu dana.

Sad uporedi kaznu samo za pijanu voznju i nase presude za ubistva prilkom voznje u alkoholisanom stanju pa reci ima li potrebe da razgovaramo o tome i na taj nacin?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Svi mi smo mnogo puta seli u voyilo (nekad priznajem i pod alkoholom) i uvek je moglo da se desi da "omandamo" pešaka. Ok krivica postoji i treba da lega zatvor, ali dajmo malo sa druge strane: on sigurno nije planirao da zgazi dete, pa je prema tome to stvarno ubistvo iz nehata.
Vozač, ako ima imalo savesti sam će sebe progoniti do kraja života.
Jednom sam upoznao tipa koji je takodje zgazio curu od 16 god. i odlegao 2 godine. To što je legao je otplatio dug državi, ali njefova savest mu nije dozvolila da ikada više sedne za volanom.
  O cemu ti,prijatelju,pricas?Si ti ubica u najavi?Aj ostavi reg.broj,da znamo,da te se klonimo... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Nišlija glavom i bradom

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson k310
Svi mi smo mnogo puta seli u vozilo (nekad priznajem i pod alkoholom) i uvek je moglo da se desi da "omandamo" pešaka. Ok krivica postoji i treba da lega zatvor, ali dajmo malo sa druge strane: on sigurno nije planirao da zgazi dete, pa je prema tome to stvarno ubistvo iz nehata.
Vozač, ako ima imalo savesti sam će sebe progoniti do kraja života.
Jednom sam upoznao tipa koji je takodje zgazio curu od 16 god. i odlegao 2 godine. To što je legao je otplatio dug državi, ali njefova savest mu nije dozvolila da ikada više sedne za volanom.

Nema opravdanja za voznju u pijanom stanju a prica da je to ubistvo iz nehata je smesna i ne zelim da komentarisem.

A to o nasim kaznama ne zelim ni da pominjem. 2 ili 3 godine za gazenje je ismevanje i zrtvi i zakonu. Nije me mrzelo pa pogledah USA zakone za voznju u pijanom stanju, npr. za drzavu NY posto svaka ima svoj zakon. Kazna za prvi put ako te uhvate pijanog je 1000$ i zatvorska kazna u trajanju do godinu dana, a ako ponovis prekrsaj u roku od 3 godine zatvorska kazna ide do 7 godina a minimum je godinu dana.

Sad uporedi kaznu samo za pijanu voznju i nase presude za ubistva prilkom voznje u alkoholisanom stanju pa reci ima li potrebe da razgovaramo o tome i na taj nacin?

Tačno da nema opravdanja za vožnju u pijanom stanju, ali je i tačno da je svaki vozač bar jednom seo u vozilo iako je bio pripit (ne mislim mortus pijan-to nije za zatvor nego za ludnicu).
Poenta je da to jeste ubistvo iz nehata. Nehat znači da nije bilo namere. On sigurno nije kada je krenuo kolima i razmišljao sada ću da omandam neko dete.
Jesu negde zakoni mnogo strožiji od naših, ali ima i zemalja gde su "čak" i blaži. Po važećem zakonu u slučaju da nije bilo sudara kazna je 4.000.-16.000. dinara, ali ako se ponovi treći put u roku od 2 godine zatvorska kazna od 15-60 dana. Jesu sudovi labavi i retko izreknu kaznu zatvora.
Po novom zakonu koji tek treba da stupi za vožnju preko 2 promila alkohola ne postoji novčana kazna neko kazna zatvora od najmanje 30 dana + zabrana vožnje od 9-12 meseci. Što se tiče sudara to ide po krivičnom zakonu i dalje je isto od 2-10 godina za smrtnu posledicu, jer je to i dalje iz nehata.
Nije stvar u tome puniti zatvore, nego aludirati na svest vozača. Kada se promene ljudi i počnu malo drukčije da razmišljaju smanjiće se i nezgode.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia N95-2 & 5800
Citat
Tačno da nema opravdanja za vožnju u pijanom stanju, ali je i tačno da je svaki vozač bar jednom seo u vozilo iako je bio pripit (ne mislim mortus pijan-to nije za zatvor nego za ludnicu).
Poenta je da to jeste ubistvo iz nehata. Nehat znači da nije bilo namere. On sigurno nije kada je krenuo kolima i razmišljao sada ću da omandam neko dete.
Jesu negde zakoni mnogo strožiji od naših, ali ima i zemalja gde su "čak" i blaži. Po važećem zakonu u slučaju da nije bilo sudara kazna je 4.000.-16.000. dinara, ali ako se ponovi treći put u roku od 2 godine zatvorska kazna od 15-60 dana. Jesu sudovi labavi i retko izreknu kaznu zatvora.
Po novom zakonu koji tek treba da stupi za vožnju preko 2 promila alkohola ne postoji novčana kazna neko kazna zatvora od najmanje 30 dana + zabrana vožnje od 9-12 meseci. Što se tiče sudara to ide po krivičnom zakonu i dalje je isto od 2-10 godina za smrtnu posledicu, jer je to i dalje iz nehata.
Nije stvar u tome puniti zatvore, nego aludirati na svest vozača. Kada se promene ljudi i počnu malo drukčije da razmišljaju smanjiće se i nezgode.


Ok, a ajde sad reci ti meni da sam npr ja kao obican smrtnik uradio tako nesto? Da li bi i ja dobio samo 3 godine? ili bi mi nabili jedno 10 godina? Po meni za takav zlocin ne postoji kazna. Pripit jesam seo za volan ali sam svestan svojih mogucnosti, kad sam pirpit ne vozim preko ogranicenja, pa makar bilo 40kmh... Oces da mi kazes da je pukovnik vozio po ogranicenju i striktno po pravilima ili je jednostavno bio razvaljen od alkohola?
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Porodica ogorčena zbog odluke suda
Žalba na presudu vozaču koji je pregazio dečaka
Autor: Milica Ivanović | Foto:M. Ivanović | 30.09.2009. - 05:00

Leskovac - Okružno tužilaštvo u Leskovcu uložiće žalbu Vrhovnom sudu na presudu okružnog sudije Zorana Petrušića kojom je sa tri i po godine zatvora kaznio pukovnika u penziji Zorana Marjanovića (53) iz Leskovca koji je pijan pregazio osmogodišnjeg dečaka Veljka Stanojevića. Sud je utvrdio da je Marjanović u momentu nesreće imao sa 2,2 promila alkohola u krvi.

- Uložićemo žalbu Vrhovnom sudu Srbije na presudu Okružnog suda, ali onog momenta kada nam bude dostavljena - kazao je „Blicu” okružni tužilac Edvard Jerin, odbivši da komentariše visinu izrečene kazne.
- Marjanović je osuđen za teško krivično delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja sa smrtnim posledicama, za koje je zaprećena zatvorska kazna od dve do 12 godina - dodao je Jerin.
Mali Veljko, koji je bio odličan učenik drugog razreda OŠ „Vožd Karađorđe”, stradao je 8. decembra prošle godine dok se, vraćajući se iz škole, vozio biciklom sa dedom po majci Slobodanom Rajkovićem. Na njih je u kvartu Podvrce „audijem” naleteo Zoran Marjanović, inače bivši upravnik Vojne ustanove „Karađorđevo”. Od siline udaraca dečak i deda su pali i glavama udarili u asfalt. Veljko je tri dana bio u komi i 11. decembra je preminuo na Neurohirurškoj klinici u Nišu.
Njegovi članovi porodice su zadovoljni odlukom tužioca da uloži žalbu, ali i pomalo skeptični u njen ishod.
- Ovo je dobra vest, posebno posle jučerašnje izjave zamenice tužioca koja nam je rekla da žalbe neće biti i da je tuženi dobio solidnu kaznu - priča za „Blic” Veljkov deda Slobodan koji posle nesreće pije po desetak lekova tri puta dnevno što zbog duševnog, što zbog fizičkog bola od zadobijenih povreda u nesreći.
Veljkov otac Bojan Stanojević je, međutim, uveren da će viši sud umanjiti kaznu Marjanoviću.
- Tokom nekoliko ročišta stekao sam utisak da taj čovek ima jake veze i gotovo sam siguran da će dobro proći kod Vrhovnog suda - gnevan je otac.
Bol za Veljkom ne jenjava. Njegov otac, majka Marija, deda Slobodan i baka Slavica vreme provode na groblju.
- Pre neki dan je trebalo da mu proslavimo deveti rođendan, proslavili smo ga na groblju - pričaju Bojan i Slobodan, koji kaže da je izgubio veru u pravdu. - U ovoj zemlji svako svakog može da ubije u saobraćajnoj nesreći i da se izvuče sa kaznom od dve do tri godine, pa kakva je to država - pita se Slobodan dok sa suprugom grli fotografiju pokojnog unuka.
Boli ih to što tokom suđenja, tvrde, Marjanović nije izrazio žaljenje i kajanje i što nijednom nije pozvao telefonom neutešnu porodicu, iako žive u istom gradu.
- Ja osećam da ću brzo kod Veljka, ali voleo bih da taj čovek bar na trenutak oseti bol koji je nama naneo - priča deda dok mu suze liju niz lice.
Zoran Marjanović i njegovog advokat nisu se pojavili na izricanju presude.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.