Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:55:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Yugo  (Pročitano 65597 puta)
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
« Poslednja izmena: 24. Dec 2008, 02:19:40 od ipm181 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Priča iz Amerike: Kupila Jugo za 300 dolara i za popravke dala još 2.000!



Amerikanka Džonahan Frojnd (38) iz Džordžije postala je poznata pre godinu dana nakon što je kupila "novi" automobil. Kad prođe lokalnim drumovima ljudi u neverici zure u njen beli auto jer "kutija na točkovima" nije ni najnoviji porše, niti mercedes, već kragujevački jugo, star 23 godine.

Mezimca jugoslovenske autoindustrije kupila je od prijatelja za samo 300 dolara. Do tada je prešao 90.000 kilometara, a ona ga je sledećih šest nedelja popravljala.

– To je dobar mali auto koji ne troši mnogo. Rezervoar u njemu nema ni osam galona (jedan galon 4,5 litara), ali ja na posao, koji je od kuće udaljen 48 kilometara, mogu da idem četiri do pet puta. Sa jednim galonom prelazim i do 70 kilometara – kaže Frojndova.

Ova gospođa ne mari za komentare sugrađana.

– Ljudi me gledaju i pitaju odakle mi taj automobil. Kažu da ga godinama nisu videli i procenjuju da takvi automobili nisu pouzdani. Ali, moj jugo me odlično služi i nikada nisam imala problema – kaže ona.

O tome koliko su jugići važili za prevozno sredstvo koje se često kvari, svedoči i to što se prilikom kupovine juga u SAD po ceni od 3.500 dolara dobijao i poklon – još jedan jugo.

– Moja kosilica za travu ima veću snagu nego moj atomobil – rekla je Amerikanka. Smile

I pored toga što je potrošila oko 2.000 dolara za njegovu popravku, gospođa Frojnd se u autu oseća sigurno. Kaže da ima sigurnosne pojaseve, dobar volan, ali da u njemu ne prelazi brzinu od 80 kilometara na sat.

– Čim skala pređe 80, auto počinje da ide na sve strane. Smile Mnogi mi kažu da ako se bude dogodilo da udarim u nešto, sve će se raspasti. Moj auto je mala kutija na točkovima – zaključuje ona.

Autor : R. Bulatović - 24Sata

Neslavni medijski trenuci

Na žalost, jugo 45 poslužio je i kao jedan od automobila koje je Džeremi Klarkson, voditelj čuvene Bi-Bi-Sijeve emisije o automobilima „Top Gear”, tenkom uništio u jednoj od svojih emisija, dokazujući da su čak i biciklisti brži od jugića. Časopis „Tajm” svrstao je srpskog ljubimca među 50 najružnijih automobila na svetu.

Kratka istorija Juga

- 1980. Kragujevačka Zastava proizvela prvi jugo.
- 1985. Prvi primerak juga našao se na američkim drumovima po ceni od 3.990 dolara.
- 1989. Firma koja se bavila prodajom juga u Americi bankrotirala.
- 1992. Prestala prodaja juga u Americi.
- 2008. Poslednji jugo 20. novembra sišao sa proizvodne trake u kragujevačkoj Zastavi.

Jugo u filmovima

- Ko je ubio Monu
- Umri muški
- Vrana
- Spasitelj
- 101 dalmatinac
- Inspektor Gadžet
- Slučajni partneri
- Ptičji kavez
- Boufinger
- Dragnet

AutoBlog
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 6496
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Citat
– Moja kosilica za travu ima veću snagu nego moj atomobil


hahahaha Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia N95-2 & 5800
Citat
Kratka istorija Juga

- 1980. Kragujevačka Zastava proizvela prvi jugo.
- 1985. Prvi primerak juga našao se na američkim drumovima po ceni od 3.990 dolara.
- 1989. Firma koja se bavila prodajom juga u Americi bankrotirala.

- 1992. Prestala prodaja juga u Americi.
- 2008. Poslednji jugo 20. novembra sišao sa proizvodne trake u kragujevačkoj Zastavi.

Hahaha...
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61231
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Jugo 45 sa avionskim kokpitom!?



Pritisak na jedan, drugi, treći prekidač na „overhedu“, pale se desetine dugmića i lampica na kontrolnoj tabli i Ljubiša Poljak svojim putnicima želi prijatnu vožnju u „Daglasu 45“. Ako ste pomislili da govorimo o najnovijem tipu nebeske letilice, varate se. Reporteri „Alo!“ zapravo su se provozali Adom Ciganlijom u 20 godina starom „jugu 45“!

Dok se pozdravljamo sa Ljubišom, radoznali prolaznici zaviruju u starog „jugića“ i oduševljeno prebrojavaju dugmiće i uređaje kojima je penzionisani automehaničar „nabudžio“ svoju mašinu.

- Čoveče, vidi ovo... Je l’ možemo da slikamo? - pita mladić dok drugarima pokazuje merač pritiska goriva. Ponosni vlasnik nije iznenađen ljubopitljivošću prolaznika.

- Uglavnom tako reaguju. Nedavno je policajac stajao pored mene na semaforu i, kad je video, brzo je otvorio prozor, pa kaže: „Šta ti je to, čoveče?“- priča Ljubiša.

Ovaj šezdesettrogodišnji zaljubljenik u avione nikada nije prežalio što mu majka nije dozvolila da se školuje za aviomehaničara. Ipak se nije oprostio od dečačkog sna i svoje slobodno vreme je posvetio pravljenju avionske kabine u sopstvenom automobilu.

- Sve mora da bude kao u avionu. Malo spavam i uveče uz pivo sednem u radionicu, pa polako... Rupe na aluminijumskoj tabli sam ručno bušio, neke lampice i prekidače sam imao odranije, nešto dobijem, a nešto i kupim - objašnjava majstor Ljuba.

„Daglas 45“, kako je Ljubina žena Stana krstila neobičnog „juga“, može da se pohvali delovima sa nekoliko automobila, kamiona, aviona, helikoptera.

- Kilometar sat je iz „iveka“, lampice su iz helikoptera MI2... Ugradio sam mu ručni gas, mehanički indikator kvarova koji danas imaju samo bolji automobili... Čak imam i štopericu, da merim vreme kad čekam ženu ispred radnje - našalio se Ljubiša.
Iako je osam meseci proveo ulepšavajući svog mezimca, kaže da na njemu tek treba da se radi.

- Moj kolega Nemanja, inače pilot, treba da mi donese tablu iz aviona i zadao mi je domaći zadatak. Dakle, nastaviće se - obećao je kroz smeh automehaničar.

Volan iz kultnog filma

Zanimljivo je da je volan koji je Ljubiša ugradio u svoju verziju aviona baš onaj kojim je Gaga Nikolić kao Urke upravljao „fijatom 132“ u kultnom filmu „Poslednji krug u Monci“, čiji nastavak će uskoro biti snimljen.

- Taj volan sam dobio davno, a na njemu čak i piše „Monca“ - kaže Ljubiša.

Autor : Brankica Majdarević - Alo.rs
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Jugo sa akvarijumom, strobovima i laserima!



Beogradjanin Nikola Đordjević je gledajući emisiju "Pimp My Ride" došao na ideju da nešto slično pokuša i sa svojim Jugom starim 28 godina. Plavi Jugo i dalje ima originalnu farbu, ali i nekoliko ekstravagantih dodataka.

Tu se nalaze strobovi, laseri, izuzetno jako ozvučenje, 20 vrsta sirena pa čak i akvarijum sa 10-ak ribica na prednjem sedištu, koji je, naravno, hermetički zatvoren.

Nikola za 24 sata kaže: "Kada sam video šta oni rade sa automobilima, pomislio sam što ne bih i ja s Jugom. Inače Jugo je iz prve serije iz 1981. godine, još je s prvom farbom, ali nije u voznom stanju", i nastavlja:



"Auto nisam radio odjednom, nego postepeno. Prvo sam ugradio 20 sirena koje oponašaju zvuke policije, sirene vozova i brodova, ali i zvuke životinja kao što su konj, kokoška, krava i druge. Muzika je jačine 2.000 vati, a auto ulepšavaju i brojni svetlosni efekti, neonke, led-diode, strobovi, laser i balon mašine. Ima akumulator kamiona, ventilator spolja je takođe ulepšan".

"A onda sam se dosetio da bih mogao da ugradim i akvarijum. Akavarijum se nalazi kod suvozača, u njemu ima oko 10 ribica. Vodu menjam uz pomoć creva, a ima i hermetički poklopac tako da voda ne može da se prosipa kad se vozi", kaže 29-togodišnji mladić.



Prema Nikolinim rečima auto izaziva pažnju gde god se pojavi, a prošle godine je dobio Tuning & Styling nagradu.

"Ljudi mi uglavnom čestitaju, iznenade se kad vide šta sve ima u Jugu. Pitaju koliko mi je trebalo vremena i para da ga sredim. Prošle godine na takmičenju Tuning & Styling dobio sam pehar za najbolji stajling automobila. Voleo bih da još negde da ga izložim. Planiram da nešto slično radim na oldtajmerima".

Izvor: 24 sata
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 5719
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
realno,najgori jugo koji sam ikad video...nakad mu ne bi dodelio nagradu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8869
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Sony Xperia Neo L
jbt. ima mnogo boljih jugica  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:55:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.