Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:15:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 37
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Xbox / Xbox 360  (Pročitano 130668 puta)
26. Feb 2009, 10:23:58
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Kao neko ko je zaposlen u ovom odseku Microsoft-a želim da podelim sa vama sve ono što znam i ukoliko neko ima nekih pitanja u vezi bilo čega što se tiče ovog sistema igrica, može slobodno da postavi pitanje na ovoj temi.



Za početak da prvo kažem šta je XBOX i o čemu se priča za one koji nisu upućeni

Citat
Xbox 360 je igračka konzola koju je proizveo Majkrosoft u saradnji sa IBM-om, ATI-jem i SiS-om. Xboks 360 ima podršku za servis Xboks Uživo (eng. Xbox Live) na kojem vlasnici konzole mogu igrati u višeigračkim igrama sa drugim igračima, skidati arkadne igre i demo igre kao i trejlere igara, pratiti TV program, muziku i filmove. Xboks 360 je uspešnije prodavan od svog predhodnika Xboxa. Spada u sedmu generaciju igračkih konzola zajedno sa Sonijevim PlayStation 3 i Nintendovim Wii-jem.

Izvor:
Wikipedia

A onda bih želeo malo da podelim sa vama neke početničke informacije tj. linkove koji, jeste da su na engleskom, ali bi mogli da vam pomognu.

Kao što sam već rekao .. ako neko ima nekih pitanja može slobodno da mi se javi

Veoma korisni linkovi:


... nastaviće se ..   Smile

Xbox Live poeni
Help: Three of the lights on the Ring of Light
Help: System Error. Contact Xbox Customer Support
Days of arcade on Xbox Live
New mode for FIFA 09
« Poslednja izmena: 11. Mar 2009, 23:04:46 od Bokac »
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Hajde onda podeli sa nama i podetaka koji su chipsetovi (Jasper/Falcon/neki treci) i konzolama koje su sada u prodaji. I bilo bi super ako bi odjasnio one kodove pored Team nestonesto, cuo sam da to ima veze sa hardverom unutar konzole i u principu odredjuje da li ce se DVD drajv drati kao blesav i koliko puta godisnje moze da padne RROD.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung S4
pozdrav
Da li je istina da zadnji update dashboarda namerno uzrokuje RROD kod velikog broja konzola? Pitam se da li je samo puka slucajnost da je novi NXE update izasao samo par dana posle isteka produzene garancije za RROD situacije?
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Hajde onda podeli sa nama i podetaka koji su chipsetovi (Jasper/Falcon/neki treci) i konzolama koje su sada u prodaji. I bilo bi super ako bi odjasnio one kodove pored Team nestonesto, cuo sam da to ima veze sa hardverom unutar konzole i u principu odredjuje da li ce se DVD drajv drati kao blesav i koliko puta godisnje moze da padne RROD.

Dobro si me podsetio taman da to napišem ..

Ja ne pravim konzole  Smile tako da ne znam ni kako konzola izgleda unutra.

Ja sam samo znači tehnička podrška ako se nešto pokvari da gledam da to popravim bez otvaranja jer po pravilniku Microsofta jedini ljudi koji mogu da otvore konzolu za popravku su autorizovani tehničari čija je specijalnost popravka XBOX konzole. Dakle što se tiče tog detalja to jedini oni znaju i niko drugi.

Nisam te razumeo što se tiče kodova i svega tako da ako možeš to da mi bolje objasniš.

Što se tiče ' dranja ' konzole .. to nema nikakve veze ni sa čim jer je to je, po Microsoft-u, priladođavanje konzole sobnoj temperaturi ukoliko se temperatura naglo promeni. Isto tako može da postoji i greška u HD-u tako da je i to sve moguće ali zato postoji opravka i to može veoma lako da se popravi barem iz onoga što sam mogao da vidim od ljudi koji nas zovu.

RROD ili tkzv. Red Ring of Death je ustvari greška u unutrašnjosti konzole za koju Microsoft još nije našao adekvatno rešenje kako to sprečiti.

Ne ... NXE nije doneo nikakve nove greške niti je pojavom NXE-a se smanjio ili povećao broj ljudi koji imaju ovaj problem sa konzolom.

Jedino što je preporučljivo kako ne bi došlo do RROD je da se konzola uključuje direktno u zid jer je u samoj konzoli urađena bezbednost od struje tako da konzola kao konzola ne mora da se uključuje u produžne kablove ili neke sprave radi zaštićenja od gromova i tih prirodnih pojava.
Razlog što se preporučuje da se konzola uključuje direkt u zid je zbog toga što unutar konzole, koliko sam obavešten, postojei tri ventilatora koji ako ne dobiju najveći kapacitet struje ( a to se jedino možete dobiti ako ni jedan drugi uređaj ne crpi struju nego da se uređaj uključi direktno u zid )  veoma brzo zagreju konzolu i onda dolazi do pregrejavanja i onda dolazi do dosta ' pucanja ' unutar konzole.

Toliko ...
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Cekaj, a kako onda popravite RROD i slicne ozbiljne kvarove konzole ako ne smete da ih otvarate? I koliko uopste kod nas kosta popravka posto pretpostavljam da MS Srbinu nece zameniti konzolu kao sto rade u USA.

Kodovi - sa strane na kutiji ima nekoliko bar kodova i u okviru te nalepnice pise Team: ..... (ovde ide neki kod od 4-5 slova). Postoji nekoliko tih kodova, tacnije onoliko koliko i razlicitih chipsetova. Svaki chipset ima jos jedno ime kao sto je Falcon ili Jasper i po tome ljudi znaju koliko je hardver pouzdan. Nigde na netu nisam nasao sta koji kod znaci pa sam pretpostavio da znas jer ipak si u MS-u.

Ja sam pricao o buci koju pravi DVD uredjaj. Sasvim slucajno radim u jednoj prodavnici igara i tamo imamo Xbox, znam da iako je konzola tek ukljucena cuje se jako glasno drljanje dok drajv cita disk sa igrom (sa svakom igrom ista stvar). Prica je kako MS ugradjuje razlicite uredjaje u svaku ediciju (opet, oni kodovi i to odredjuju) i da se ti uredjaji jako razlikuju po buci koju prave (ne secam se za koji vazi da je najtisi).


@Shaolin
bila je ta prica na Actiontripu, ispalo je da su tim ljudima vec bile dosta stare konzole sa losijim chipsetom tako da jeste puka slucajnost
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung S4
Naravno da ti kao zaposleni u MS ni ne bi mogao da das drugaciju informaciju. Govorim iz licnog iskustva,znaci moja konzola i 2 konzole od mog prijatelja (njegova i od njegovog sina ) su istog dana zakacile RROD posle instaliranja zadnjeg update. Mislim da su tvrdnje da je to puka slucajnost i da konzole koje rade besprekorno do instaliranja nxe,posle prvog restarta daju rrod,zaista smesne.   Na nasu srecu imamo zvezdaste sarafcigercice  Smile i dovoljno znanja pa smo bili u stanju da ih popravimo,iako smo izgubili 2 sata za svaku. Mislim da ce xbox da izgubi dosta igraca ako ovako nastave da izbacuju obavezne update bez restore opcije. ja licno vise i ne igram online niti imam nameru da skidam nove update dok se nesto ne promeni.
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Kako smo napali coveka  Smile
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46863
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ljudi, ima li igdje ovo čudo da se iznajmi na dan-dva ?

Rado bih igrao Unreal Championship 2 (XBOX) i Geras of War 2 (XBOX 360) !!

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Taman posla da me napadate .. pa zato je i otvorena ova tema .. da pomognemo jedno drugom .. zar ne ?

Bokac - RROD se u većini slučaja i ne popravlja nego se zameni drugom konzolom koju oni u servisu sklope a koliko sam upućen da se i u Evropi isto tako zamenjuju konzole kao i u Americi.

Isto tako Microsoft daje besplatne popravke ( tj. zamene u većini ) bez obzira da li postoji garancija ili ne ..

Sad razumem o kojim kodovima pričaš .. i taj kod, koliko sam upućen, pomaže ovima u servisu kako bi posle mogli da sklope isti sistem kad se pošalje konzola za popravku. Ja nažalost nisam u tom delu tako da ne bih mogao da ti kažem šta koji znači.

Shaolin - Imao sam jedan slučaj čoveka koji je tri puta zaredom slao konzolu na popravku i svaki put .. ali .. svaki put .. mu je pokazivalo istu grešku.. znači čovek je bio puko. Razlog što ovo znam je što ja radim kao telefonski supervizor tako da većina poziva koje dobijem nisu baš ' lepi ' pozivi.

Znaš kako ja to gledam .. sve je to razumno .. jeste .. XBOX će dosta ljudi da izgubi .. ali kao i svaka firma, gubiš i dobijaš sa svih strana ..

Misliš da Sony nije izgubio time što je napravio da samo 80 GB PS 3 može da igra igrice koje su napravljene za PS 2 ? Veruj mi da jesu i to ti mogu reći iz onoga što mogu da čitam na njihovom sajtu ..

Sve je to stvar prirode i stvar ljudskog izbora u kojem ja ne mogu nikako pomoći Smile

Magic Master ... To ćeš morati da pitaš ljude iz okoline pošto ja tačno ne znam gde se to može rentati.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46863
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Конзола ко конзола, ал има игре чудо једно!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 37
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:15:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.