Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 46 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: World Cup 2006 - Vesti ~ Zanimljivosti ~ Izjave  (Pročitano 60732 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
O domaćinu Svetskog šampionata 2010.
Fudbal na rogu Afrike

Fudbal u ritmu ratničkih bubnjeva. Prvi put u istoriji svetskih prvenstava ceo svet će se boriti za zlatnu boginju na afričkom tlu, a domaćin Mondijala biće Južna Afrika.

Zemlja koja je do sada najčešće bila pominjana po neustrašivim Zulu ratnicima, aparthejdu (manjinska vladavina belaca) i čoveku koji ga je okončao Nelsonu Mandeli... sada se užurbano sprema za jedan od najvećih svetskih spektakala. Znatno pre roka objavljena su i imena devet gradova domaćina (Johanezburg, Pretorija, Kejp Taun, Durban, Port Elizabet, Bloemfontajn, Nelspruit, Polokvejn i Rustenburg), a jedna od najvećih zvezda svih vremena, Brazilac Pele, očekuje da selekcija domaćina daleko dogura i na travnatom tepihu.

- Afrički fudbal je sličan brazilskom. Ovo će biti jedinstvena prilika za reprezentacije sa ovog kontinenta da pokažu koliko umeju, a očekujem i da na klupama nekih od njih vidim i stručnjake iz Brazila - rekao je Pele koji je 1977. godine prognozirao da će do kraja 20. veka jedna od selekcija iz Afrike osvojiti Svetsko prvenstvo.

Samo od televizijskih prava FIFA očekuje da od predstojećeg Mondijala inkasira oko 1,2 milijarde dolara, a oči celog sveta biće uprte u Južnu Afriku, koja će na listi turističkih atrakcija posle nacionalnih parkova, surfovanja i belih ajkula moći da doda i fudbal, najvažniju sporednu stvar na planeti.

V. Nestorović

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Dejan Stanković u saigraču iz Intera ne vidi provokatora već igrača

Materacijev stavio pečat na boginju

Dejan Stanković, reprezentativac Srbije i Crne Gore, vratio se iz Nemačke posle prve faze takmičenja na Svetskom prvenstvu, dok je njegov klupski kolega iz Intera Marko Materaci stigao do finala i bio jedan od najzaslužnijih igrača što su se Italijani popeli na krov sveta.

Stankovića pitamo da li se čuo sa Materacijem i da li zna o čemu je njegov klupski kolega razgovarao sa Zidanom pre isključenja.

- Nismo se još čuli, ali sam mu poslao čestitku za osvajanje titule prvaka sveta. Ne znam šta su jedan drugome rekli, međutim bez obzira na sve, mislim da je veću glupost napravio Zidan. Sada verovatno svi sude o Marku po njegovim ranijim nestašlucima, ali ne treba da zaborave i da Zinedinu ovo nije prvi put da ovako odreaguje. Materaci mu je verovatno nešto dobacio, međutim zašto njega ne bismo posmatrali i iz drugog ugla. Svaki minut na šampionatu je iskoristio 200 odsto - kaže Stanković.
Protiv Čeha je zamenio povređenog Nestu, da bi u nastavku meča postigao gol i bio proglašen za igrača utakmice?

- To je možda bila samo najava onog što će se dogoditi u finalu. Igrao je maksimalno borbeno i nije slučajno baš on bio strelac protiv Francuza. Hrabrost je pokazao i u penal seriji, kada je posle svega što se dogodilo pucao na gol potpuno smireno i neodbranjivo. Incident koji se dogodio je sasvim nešto drugo.
Italija je prvak sveta, zasluženo ili ne?

- Navijao sam za njih, pa sam možda i subjektivan, ali zasluženo su prvaci. U grupi su igrali sigurno, a kada su eliminisali Australiju sa igračem manje i posle penala u poslednjoj sekundi meča, onda sam bio siguran da znam ko je novi šampion. Nije slučajno ni što su Nemcima dali golove u 119. i 120. minutu, tako da je bilo očekivano da će i u penal seriji protiv Francuza sve da bude u redu. Videli ste sa koliko su samopouzdanja šutirali ka Bartezu. Predvideo sam čak i ko će od Francuza da promaši penal. Čudno je da Trezege odigra samo 91 minut na Mondijalu, a onda ga trener „baci“ na belu tačku.
Ko je po vama bio najbolji igrač turnira?

- Kanavaro je ceo šampionat odigrao bez greške i čudi me da njemu nije pripala ta titula. Od ostalih igrača dobar utisak na mene je ostavio Filip Lam, bek reprezentacije Nemačke.
Kakvi su vam utisci o Svetskom prvenstvu, ne računajući naravno nastup Srbije i Crne Gore?

- Brazil je mogao mnogo više od onoga što je postigao, a za mene je pravo otkriće bio tim Nemačke. U takmičenje su ušli sa mladom i ne tako poznatom ekipom, nisu bili ni u krugu favorita, a došli su do same završnice. Šampionat su obeležile tvrde utakmice, sa malo golova, tako da nije bilo mnogo duela u kojima je publika mogla da uživa. Stekao sam utisak i da su se sudije previše videle, a često su i direktno uticale na ishod utakmice.

Ž. B.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Štoper Italije Marko Materaci priznao da je uvredio francuskog kapitena
Zidanova majka traži osvetu

Zinedin Zidan se posle prijema kod predsednika Žaka Širaka sa suprugom španskom plesačicom Veronikom i sinovima Encom (12), Lukom (Smile, Teom (4) i Elijasom (1) sklonio u svoju vilu na francuskoj rivijeri. Zi-Zu je preko menadžera zatražio da ga svi ostave na miru dok se ne oseti sposobnim da otkrije šta ga je nateralo da glavom u grudi udari Marka Materacija.

Zid ćutanja prekinula je majka Malika Zidan, koju je Italijan uvredio na finalnom meču u Berlinu.

- Muka mi je od svake reči koju je Italijan izgovorio. Zahvalna sam sinu do groba jer je branio čast svoje majke. Nijedna osoba na svetu nije zaslužila takve uvrede i baš me briga što je bilo finale Svetskog prvenstva. Prema Materaciju osećam samo prezir i gađenje i za sve što je izgovorio u Berlinu želim njegova muda na tanjiru - poručila je preko prijatelja Malika Zidan, koja se polako oporavlja od teške bolesti.

Izvor blizak francuskoj reprezentaciji otkriva i da je Materaci kapitena „trikolora“ od početka meča zvao „ćelavko“.

- Fudbaleri su često detinjasti, a Zidan je posebno osetljiv na nedostatak kose. Italijanski igrači su ga od prvog minuta zvali „ćelavko“. Nije kriv bio samo Materaci, već i ostali odbrambeni fudbaleri „azura“. Znam da ga takve uvrede nisu naterale da udari Materacija, ali su dodatno podigle napetost na terenu - dodao je jedan od članova francuskog nacionalnog tima.

Materaci je kasno sinoć, ipak, priznao da je uvredio Zidana.

- Razmenili smo ružne reči, to je istina. Međutim, nisam ga nazvao teroristom, niti sam vređao njegovo poreklo. Najveća glupost je da sam Zidanu opsovao majku. Ne mogu da verujem šta sve ljudi izmišljaju. Majka je za mene svetinja. Istina je da sam ga par puta povukao za dres, ali šta je tu novo? On se okrenuo i arogantno me je pogledao. Odmerio me je kao da sam đubre i rekao je: „Ako toliko želiš moj dres, daću ti ga posle meča“. Bio sam ljut i, naravno, odgovorio sam na uvredu. Ali nisam rekao ništa što ne možete hiljadu puta da čujete za vreme meča. Kakvo psovanje majke i supruge? Gluposti - izjavio je Materaci.

FIFA je najavila da će pokrenuti istragu kako bi se utvrdio pravi krivac, dok su pisma podrške Zinedinu Zidanu poslali Dejvid Bekam i alžirski predsednik Abdelaziz Buteflika.

Muslimanske organizacije širom sveta najavile su osvetu Marku Materaciju, a većina francuskih fudbalera poručila je da bi Italijana rado udarila u lice. Prvu priliku Galas, Trezege i Anri imaće već 6. septembra kada „trikolori“ u Parizu dočekuju Italiju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008.

A. Pijevac

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia E72
13/07/2006 | Izvor: B92
Donadoni menja Lipija

Italijanska fudbalska federacija imenovala je bivšeg igrača sredine terena Milana i italijanske reprezentacije Roberta Donadonija za novog saveznog kapitena "Azura". Donadoni će na klupi zameniti Marčela Lipija, koji je posle osvojenog prvog mesta na Svetskom šampionatu u Nemačkoj podneo ostavku.

Lipi je rekao da je tim činom njegova misija u reprezentaciji gotova.

Donadoni ima veliki renome, ali ne preveliko trenersko iskustvo u seriji "A", a mesto selektora "Azura" za njega će biti najveći izazov.

Pod vođstvom Lipija, Italija je napravila seriju od 25 mečeva bez poraza, pobedivši Francusku u finalu Svetskog prvenstva u Berlinu.

Donadoni će takođe morati da se bori i sa rezultatim skandala sa nameštanjem rezultata, koji treba da dobije epilog ovih dana.
Priredio: Ilija Kovačić
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia E72
14/07/2006 | Izvor: B92, BBC
Elisondo planira da se povuče

Argentinski sudija Orasio Elisondo, koji je sudio finalnu utakmicu Svetskog prvenstva između Italije i Francuske, planira da se povuče.

„Postigao sam u fudbalu ono što sam želeo. Mislim da je sada vreme da ono što sam naučio prenesem drugima. Želim da izađem na velika vrata“, rekao je Elisondo, koji je sudio i uvodni meč šampionata (Nemačka – Kostarika).

Elisondo je mnogo pažnje privukao isključivši Zinedina Zidana u 110. minutu finalnog meča, pošto je francuski fudbaler glavom udario Italijana Marka Materacija.

„Kada sam video Materacija na zemlji, prekinuo sam meč. Nisam video incident, ali video ga je četvrti sudija. On je rekao mom prvom pomoćniku, i oni su mi to preneli“.

Finalni meč predstavljao je oproštaj Zidana od blistave karijere, ali to nije omelo Argentinca da ga adekvatno kazni.

„Sudija ne sme da razmišlja o tome da li je to Zidanov oproštaj. Za nas, na terenu su 22 igrača, po jedanaest u dve ekipe, svaki sa različitim brojem. Samo o tome smemo da razmišljamo, a ne o brojevima“.
Priredio: Vladimir Novaković
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia E72
14/07/2006 | Izvor: B92, Beta, Reuters
Advokat traži ponavljanje finala!?

Jedan francuski advokat planira da traži od suda da interveniše u kontroverzi u vezi sa isključenjem Zinedina Zidana u finalu Svetskog fudbalskog prvenstva.

Advokat Meana Muu rekao je da bi finale trebalo da se ponovi ako se ispostavi da je sudija koristio video-snimak da bi doneo odluku o isključenju Zidana pošto je francuski reprezentativac glavom udario italijanskog defanzivca Marka Materacija.

"Tražiću od sudije da ispita sve pojedince umešane i rekonstruiše suđenje na utakmici. Ako se ispostavi da je četvrti sudija koristio video-snimak, FIFA bi trebalo da ponovi meč", rekao je Muu iz grada Rena.

Advokat je rekao da postupak pokreće u ime nekoliko klubova i udruženja, čija će imena otkriti kada tužba bude podneta Višem sudu u Parizu.

Zidan je isključen u drugom produžetku finala sa Italijom, pošto je glavom udario Materacija u grudi, pošto ga je italijanski reprezentativac očigledno provocirao. Italija je na kraju osvojila trofej boljim izvođenjem penala.

Glavni sudija nije video incident, kao ni njegovi pomoćnici, ali je glavnog zvaničnika utakmice o tome obavestio četvrti sudija, koji je rekao da je video incident.

Članovi francuske reprezentacije pobunili su se, tvrdeći da je četvrti sudija koristio video-snimak. Pravila FIFA zabranjuju korišćenje ponovljenih snimaka prilikom donošenja odluka na utakmici.
Priredio: Vladimir Novaković
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
HTC Desire HD
Bata i Dejo: Materaci je pokvarenjak!

Zoran Bata Mirković i Dejan Savićević, bivši jugoslovenski reprezentativci, koji su značajan deo svojih karijera proveli u italijanskom fudbalu, za dnevni list "Kurir" su izjavili da odgovornost za incident u finalu Svetskog prvenstva u Nemačkoj snosi Italijan Marko Materaci.

Centarhalf "azura" isprovocirao je Francuza Zinedina Zidana, ovaj ga je udario glavom u grudi, dobio crveni karton i propustio poslednjih 10 minuta drugog produžetka, kao i izvodjenje penala.

"Tvrdim da igrač mora debelo da zasluži onakav udarac. Znajući Zizua, sklon sam da verujem da ga je Materaci odvratno uvredio. Ne opravdavam potez Francuza, ali sam siguran da je igrač Intera to zaslužio. Taj "gospodin", šampion sveta, jedan je običan provokator. Uvek je igrao tako i to jedino zna. Kakav kvar u glavi čovek treba da ima, da bi vredjao igračku veličinu kao što je Zidan, i to u poslednjim minutima njegove karijere", u dahu izgovara Mirković.

Dugogodišnji as Partizana sa Zidanom je u ekipi torinskog Juventusa proveo dve sezone i tvrdi da je francuski virtuoz sa loptom "fudbaler za ocenu 10, a čovek za 11"!

Predsednik Fudbalskog saveza Crne Gore kaže da odlično poznaje Materacijev pokvareni stil igre i da se nada da će taj fudbaler biti odgovarajuće kažnjen.

"Taj Materaci ništa ne valja. Poznat je po takvim stvarima i, koliko vidim, nije se promenio. Pre desetak godina, dok sam još igrao u Milanu, sličnu stvar je namestio Maldiniju, koji ga je udario i dobio crveni karton. Žao mi je Zidana jer je on igrač koji je obeležio Mundijal. Bez obzira na to, smatram da nije smeo da se odreaguje na onakav način, ali se i nadam da će Materacija stići kazna za to što je učinio", kaže popularni Genije za "Kurir".

Izvor:MTS-Mondo
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 46 47
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.