Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 44 45 47 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: World Cup 2006 - Vesti ~ Zanimljivosti ~ Izjave  (Pročitano 60968 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Miroslav Radoman o arbitraži
Krah evropskog suđenja u Nemačkoj

Miroslav Radoman, član Sudijskog odbora Fudbalskog saveza Srbije, smatra da su delioci pravde iz Južne i Centralne Amerike na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj preuzeli primat od Evropljana.

- Moram da konstatujem da je evropsko suđenje doživelo krah na Mondijalu. Odlaskom Koline, Friska, Mejera, Nilsena, stvorila se praznina jer naslednici još uvek nisu dostigli taj nivo. Uvek će biti grešaka na Mondijalu, ali ovog puta najveće su pravili Evropljani. Pol i Ivanov su bili među najiskusnijima, a nisu opravdali očekivanja. Takođe, razočaranje je i Merk, koji je proglašen za najboljeg svetskog sudiju krajem prošle godine. Ako se setimo mečeva Čelsi - Barselona i Artmedija - Porto, videćemo da je cela prolećna polusezona u Ligi šampiona govorila o njegovoj slaboj formi. Na našoj utakmici sa Holandijom nagovestio je izlazak iz krize, međutim, u meču Gana - SAD ponovo se pokazalo da su mu penali slaba tačka. Istina je da je bio u grupi sudija za završnicu takmičenja, ali je FIFA ostala pri stavu da sude najbolji i oni koji su u najboljoj formi. Ako su mogli da otpadnu pre početka Mondijala Mehuto Gonzales, Vasaras i Hauge, ne postoji razlog da se neki drugi kriterijumi primenjuju u slučaju Merka.

Sve pomenuto dovelo je do toga da poslednja četiri meča sude Meksikanac, Urugvajac, Japanac i Argentinac?

- Japanac je dobio utakmicu za treće mesto, između ostalog, i zbog popularizacije fudbala u njegovoj zemlji. Zatim, moramo biti svesni da je Svetsko prvenstvo najbolja predizborna kampanja. Sep Blater zna da je Japan jedan glas. S druge strane, Arčundija, Lariondo i Elizondo su prikazali zavidan kvalitet i potpuno zasluženo preuzeli primat od Evropljana.
Ko će spasti evropsko suđenje?

- Luboš i Busaka su opravdali očekivanja. Roseti je u meču Španija - Francuska skupio hrabrost i odstupio od preporuke FIFA da se kažnjava baš sve kartonima, i dobro obavio posao. On ima harizmu da jednog dana nasledi Kolinu, a i takmičenje u kojem njegova ličnost može da dođe do izražaja. Pomenuta trojica su budućnost evropskog suđenja, normalno, uz dodatnu selekciju - završio je Radoman.

D. Radović

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Pet Italijana u idealnih 11!

Zinedin Zidan je kralj. Francuz je proglašen za najboljeg fudbalera Svetskog prvenstva, iako je na neslavan način završio karijeru: u finalu protiv Italije zbog namernog udaranja glavom Marka Materacija sudija Elizondo pokazao mu je crveni karton.

Zi-Zu je otišao u svlačionicu i u legendu jer je u Berlinu odigrao poslednji meč u kopačkama profesionalca (postigao i gol), a na kraju je dobio i oproštajni poklon u vidu 2.012 glasova novinara koji su pratili Mondijal, kapiten „azura“ Fabio Kanavaro bio je drugi sa 1.977, dok je Andrea Pirlo zauzeo treću poziciju (715).

- Veliki broj novinara je svoj glas dalo Zidanu pre finala, ali siguran sam da kada bi ih sada ponovo pitali, da bi najmanje polovina glasala drugačije. Ovo je sramota za FIFA, čovek koji je dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja je proglašen za najboljeg igrača Svetskog prvenstva. Ovo je bio i veliki emocionalni trenutak, svi su znali da završava karijeru - rekao je Gordon Farker, dopisnik Bi-Bi-Sija iz Berlina.

Nagradu za fer-plej podelile su reprezentacije Brazila i Španije, iako će ovaj trofej predstavljati slabu utehu „kariokama“. Najbolji strelac bio je Miroslav Klose sa pet golova, dok je za najboljeg golmana očekivano proglašen italijanski čuvar mreže Đanluiđi Bufon, koji je u Nemačkoj savladan samo dva puta (autogol Rosija i Zidan iz penala).

Ostaće zabeleženo da mu je nedostajalo još samo 57 minuta kako bi oborio rekord Valtera Zenge koji je svojevremeno na SP 517 minuta bio bez primljenog gola. Još ranije za najboljeg mladog igrača Mondijala u Nemačkoj ustoličen je vezni igrač domaće selekcije Lukas Podolski, dok je po stručnoj komisiji FIFA ekipa Portugala igrala najlepši fudbal na ovom šampionatu.

V. Nestorović

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Neslavan odlazak u legendu Zinedina Zidana
Zidanovo udaranje glavom Materacija u finalu Svetskog šampionata naišlo na osudu
Kralj sa čvorugom!

Zinedin Zidan se u ponedeljak probudio kao fudbalski penzioner, vicešampion planete i osvajač „Zlatne lopte“ namenjene najboljem igraču Svetskog prvenstva u Nemačkoj!

 

U danu kad je kapitenu „trikolora“ iz Berlina stiglo prestižno priznanje, francuska javnost se još uvek pita: Šta učini Zidan u 109. minutu finala na Olimpijskom stadionu?

„Najteža stvar nije otkriti kako je Francuska izgubila Svetsko prvenstvo koje nam je bilo na dohvat ruke, već desetini miliona dece objasniti kako si sebi dozvolio da glavom udariš Marka Materacija. Šta da kažemo deci i svima onima za koje ćeš uvek biti uzor? Tvoj potez je glup i, pre svega, nepopravljiv“, piše visokotiražni sportski dnevnik „L’Ekip“.

Francuski mediji su listom osudili crveni karton Zinedina Zidana koji je na oproštaju, ipak, pokazao da nije bog već da je, kao i svi mi, običan smrtnik.

„Plavi anđeo se pretvorio u crnog đavola“, oglasio se „Parizjen“, koji je, međutim, na udarnoj strani objavio veliki naslov „Hvala“.

Zi-Zu je u prethodnih 18 godina lako vladao loptom, ali u meču karijere, jednostavno, nije mogao da kontroliše temperament. Tri puta najbolji fudbaler planete je na SP 1998. namerno zgazio igrača Saudijske Arabije Fuada Amina koji je ležao na terenu, da bi u sezoni 2000/01. glavom udario Johana Kinca iz Hamburgera.

- Zidan je bio isprovociran, siguran sam. Ne znam šta mu je Materaci rekao. Stvarno ne znam. Zi-Zu nije hteo da nam otkrije, ali verujte da sam i ja poželeo da udarim Italijana - izjavio je centarhalf „trikolora“ Vilijam Galas.

Pojedini francuski fudbaleri su, nezvanično, otkrili da je Materaci uvredio Zidana na rasnoj osnovi. Tačnije, italijanski fudbaler je Zidanu rekao da je „terorista alžirskog porekla“. Ukoliko se dokaže da je Materaci kriv, prema FIFA pravilniku Fudbalski savez Italije bi morao da bude kažnjen. Isto pravilo primenjuje se i na navijače, članove reprezentacije i stručnog štaba.

Na drugoj strani, svedoci incidenta kažu da je Materaci optužio Zidana za dopingovanje dok je nosio dres torinskog Juventusa.

- Zinedin je ljudina i jedino mogu da mu se zahvalim za sve što je uradio za Francusku. Oporaviće se on. Samo ga ostavite na miru, da malo bude sa porodicom. Materaci je iz finala izašao kao šampion i ima pravo da se raduje. Međutim, fudbal nije sve u životu. Postoje i drugačiji šampioni, šampioni kao što je Zidan - smatra David Trezege, jedini igrač koji je promašio penal u finalu 18. svetskog prvenstva.

FIFA je priznala da je Zidana glavnom sudiji Orasiju Elizondi prijavio četvrti delilac pravde Španac Luis Medina Kantaleho. Slučajno ili namerno, Kantaleho je Italijanima dosudio (ne)postojeći penal u osmini finala sa Australijom.

- Kantaleho je video kako Zidan udara Materacija i preko komunikacionog uređaja incident je prijavio sudiji Elizondu - rekao je portparol FIFA Andreas Heren.

Upotreba moderne tehnologije naljutila je Tjerija Anrija.

- Znam da se FIFA već godinama bori za zabranu korišćenja televizijskog snimka prilikom sumnjivih situacija. Takođe, znam da ni Elizonda ni njegovi pomoćnici nisu videli šta se dogodilo. Znači, odluku da se našem kapitenu pokaže crveni karton doneo je neko ko je ispred sebe imao monitor. Ako je to istina, onda je trebalo da kamere i mikrofone upotrebe kako bi saznali šta je Materaci rekao Zidanu. Sve što želim da poručim Zi-Zuu, a mislim da to treba da učini i Francuska i ceo fudbalski svet, jeste jedno veliko „hvala“. To je to - iskren je Tjeri Anri.

Pravu istinu možemo da saznamo jedino od Zidana ili Materacija koji, za sada, ne žele da javno govore o incidentu iz 109. minuta.

- Zašto me pitate šta se dogodilo? Pa, Zidan je udario mene, a ne ja njega - kratak je bio Marko Materaci.

Zidan je odmah po isključenju otišao u svlačionicu i nije se vratio da primi srebrnu medalju. Francuski novinari su pokušali da stignu do kapitena, ali je 34-godišnji bivši fudbaler odbio da se pojavi pred medijima.

Za sada!

A. Pijevac

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Štoper „azura“ šokirao sve
Nisam đavo

Marko Materaci je u finalu Svetskog prvenstva potvrdio da je fudbalski doktor Džekil i mister Hajd. Igrač Intera, poznatiji pod nadimkom Čudovište, u 120 minuta igre uspeo je da napravi penal, da izjednači na 1:1, da umalo glavom savlada svog golmana Bufona, da „zasluži“ isključenje Zidana i da pogodi jedan od penala za četvrtu titulu Italijana. I sve to samo na jednoj utakmici?!

Materaci je zato zaslužio da bude ličnost u žiži završnice Mondijala u Nemačkoj.

- Znao sam da ću na SP biti zamena Kanavaru i Nesti. Nije mi smetalo da sedim na klupi, ali sam nestrpljivo čekao šansu da zaigram. Žao mi je Neste koji se povredio - izjavio je Materaci, jedini fudbaler „azura“ uz Luku Tonija koji je postigao dva gola na Svetskom prvenstvu.

Karijera Marka Materacija sporo se kretala ka vrhu jer je 193 centimetara visoki defanzivac od 1993. do 1996. igrao za nižerazredne italijanske klubove (Marsala, Trapani i Karpi), da bi posle dve sezone u Peruđi prešao u Everton. Reputaciju grubijana stekao je u dresu Intera, gde nije prezao da koristi laktove i oštre startove kako bi zaustavio protivničke igrače. Glupost nad glupostima napravio je februara 2004. godine, kada je po završetku meča, na ulazu u tunel, u glavu udario Bruna Ćirila iz Sijene. Materaci je suspendovan na dva meseca, ali je, ipak, dobio mesto u italijanskoj reprezentaciji za EP 2004. u Portugalu.

- To je bio neki drugi Marko Materaci. Da, napravio sam dosta grešaka u životu, ali sudite mi kao čoveku. Ja nisam đavo. Ne mogu da vam kažem koliko puta su moja deca ušla u kuću uplakana jer su im drugovi iz razreda rekli da je njihov otac čudovište i kasapin. Nisam osvetoljubiv, već prihvatam svoju sudbinu - rekao je Materaci, koji je na levoj ruci rimskim brojevima istetovirao datum rođenja XIX VIII MCMLXXIII i ime „Lion“.

Bez obzira na iskrenost, malo je ljudi koji će poverovati da Materaci nije isprovocirao Zidana. Međutim, istinu znaju samo njih dvojica, ali ne žele da je podele sa nama. Za sada.

A. Pijevac

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Lipijeva Italija!
J. SEKULIĆ, 10. jul 2006

ILIJA Petković se opet "vratio" na Mundijal, kao komentator našeg lista sa finalne utakmice Italija - Francuska (1:1, penalima 5:3). Iskusni trener je odmah na početku čestitao "azurima" zaslužen trijumf, uz objašnjenje.
- Italijani su pokazali, pre svega, čvrstinu, jer uspeli su da slave, iako ih je "ubijala" afera u Kalču, koja opet, nije mogla i da ih poremeti, izbaci iz koloseka. Otuda njihov trijumf dobija na specifičnoj težini.
Odmah potom Petković apostrofira učinak selektora Marčela Lipija.
- Kada su Italijani u pitanju, pisalo se sve i svašta: da su miljenici sreće, simulanti, defanzivci i ne znam šta još. I sve te priče su pale u vodu. A Lipi je svoje momke maestralno vodio do titule. Nemoguće je da sreća prati "azure" decenijama, a nju, to svi znamo, valja i zaslužiti. Dalje, Italijani nisu simulanti već pravi profesionalci i najzad, kako može da se nazove defanzivom ekipa u kojoj su strelci bekovi i centarhalfovi. Lipi ima nemerljivo klupsko iskustvo, znanje, hrabrost i autoritet, a tim je vodio besprekorno, svaka izmena mu je bila na mestu. Uz to, promovisao je i nova imena: Groso je najprijatnije iznenađenje Mundijala, Toni se u potpunosti iskazao, Perota dokazao...
Taktika u finalu, po Petkoviću, odlična.
- Italijani ne menjaju stil godinama, samo ga modifikuju u zavisnosti od tima i protivnika - objašnjava Petković. - Lipi se naoružao strpljenjem i naterao i svoje izabranike da igraju mirno i ne zaleću se. Njihov moto je, važno je trijumfovati, a da je sve jedno da li si pobedio sa 1:0 ili sa 6:0. Dvojica, na papiru defanzivaca, Zambrota i Groso sjajno su delovali po bokovima, štoper Materaci je često bio u ulozi centarfora, jer su golgeteri obično pod budnim okom, pa imaju manje prostora za delovanje. I drugi centarhalf Kanavaro, vrlo je često posle prekida iznosio loptu i tako praktično čuvao i svoj gol. Na taj način, smanjili su šanse Francuzima skoro na nulu.
Još jedan "azurni" segment, po Petkoviću, doneo im je trijumf.
- Pirlo je sjajno kontrolisao igru i, po meni, bio najbolji igrač na Mundijalu. Nosio je ekipu, razigravao je, znao kada treba dati gas, a kada stati na loptu. Sa Kamoranezijem, Perotom i Gatuzom, koji su bili presretači, Lipi je napravio neprobojni bedem. I jedan veliki Toti igrao je za ekipu, a kada bi se umorio, pošto je dugo bio povređen, ulazio je Del Pjero, igrač zastrašujućeg imena i znanja. S druge strane, Jankvinta je po boku, takođe, predstavljao iznenađenje i osveženje.
Kada su Francuzi u pitanju, Petković ih je ovako video:
- I njihova postavka se svodila na čvrstu odbranu. Posle sla bijeg starta, Francuzi su se probudili i zaigrali zaista dobro. Tiram i Galas su u središnici odbrane bili neprobojni bedem, a ispred njih su Vijera i Makelele bili dominantni. Upravo njih dvojica su distribuirali loptu iz zadnje linije i omogućavali Zidanu da kreira igru. A veliki as je to činio maestralno. Krivo mi je što je završio sa crveniom kartonom, mogu i da ga rzumem šta god da se dogodilo, jer je u tom trenutku eksplodirao. Ipak, mislim da je za Francuze izlazak Vijere bio najteži gubitak.
"Trikolori" sa jednim špicom, Anrijem...
- Domenek je imao svoju viziju i istrajao je, bez obzira na mnogobrone napade. Anri, ipak, nije bio usamljen u napadu, jer su se stalno ubacivali Maluda i Riberi i oba beka. A Riberi, uz Grosa, svakako zaslužuje epitet nove zvezde. Izuzetan je igrač sredine terena, dribla u dubinu, uvek teži da ide pravo na protivnički gol, strahovito je brz i ima 90 minuta u nogama. Ne znam zašto je Anri izašao, to je igrač koji se ne menja osim ako je povređen. I tako moćna ekipa Gala, stala je pred "rimskom vojskom". Mislim da su Francuzi izvukli maksimum i da više zaista nisu mogli - zaključio je Ilija Petković.

ODMOR PRE PONUDA
ODBIO je Ilija Petković (na slici) da nastavi posao kao selektor Srbije, čak i ne razmišlja o nastavku trenerske karijere.
- Odmor mi je preko potreban i zato, zasada, ne želim ni da pregovaram i tražim novi posao - kategoričan je Petko. - Imam nekoliko lepih i konkretnih ponuda, ali hoću da se mesec-dva dobro odmorim, a onda ću rešiti šta ću i kako ću dalje. Tri žestoke godine su iza mene i potpuno su me iscrpele.
A o Mundijalu iz plavog ugla samo ovo:
- Ponosan sam što je Srbija i Crna Gora igrala na Mundijalu. Što smo bili učesnici najvećeg planetarnog takmičenja, a kakvi, pokazaće vreme.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
HTC Desire HD


Pariz pozdravio berlinske gubitnike

Više hiljada žitelja Pariza u ponedeljak je pozdravilo reprezentativce Francuske poklicima podrške, ali i suzama, kada su se ovi jedan po jedan pojavili na terasi zgrade u centru glavnog grada.

Predsednik Žak Širak održao je govor podrške posramljenom kapitenu "trikolora" Zinedinu Zidanu, koji se kasnije poklonio najvatrenijim pristalicama nacionalnog tima i mnogobrojnim trobojkama koje su se vijorile.

"Zizu za predsednika", pevali su fanovi, dajući tako oproštaj odlazećem fudbalskom geniju za nepromišljen potez u 110. minutu finalnog meča, neverovatni izliv besa koji je, možda, odlučujuće uticao da novi prvak sveta u fudbalu postane Italija, a ne Francuska.

Malo korišćeni napadač David Trezege, čiji je promašaj u drugoj seriji penal-ruleta presudio u korist Italijana, pred navijačima je briznuo u nekontrolisan plač, na šta je nekoliko saigrača prišlo i utešilo ga.

Širak je prethodno pozdravio kompletnu reprezentaciju i stručni štab u Palati na Jelisejskim poljima. Tom prilikom imao je samo reči hvale za "izvanrednog kapitena".

"Dragi Zinedine, u možda najtežem trenutku tvoje karijere, želim da ti izrazim divljenje i simpatije čitave nacije. Ti si virtuoz, fudbalski genije. Ti si takodje čovek srca, posvećenosti, ubedenja... zato te Francuska voli", pročitao je Širak.




Širak podržava, mediji kritikuju kapitena

Za razliku od poznatog državnika, mnogi novinari i komentatori smatraju da se Zidan prilikom incidenta sa Markom Materacijem poneo kao "razmaženo dete sa ulice" i istakli da od nekada najboljeg igrača sveta očekuju izvinjenje za nesportski gest.

Dnevni list "Le Parizien" pita se "kako se plavi andjeo pretvorio u djavola", dok kolumnista sportskog dnevnika "L’Ekip" osudjuje udaranje glavom u grudi Marka Materacija i postavlja pitanje "Šta da kažemo našoj deci i svima onima kojima si jednom postao idol? Kako se to moglo dogoditi čoveku poput tebe?"

Reprezentativci su svom dojučerašnjem lideru ponudili samo reči podrške i nisu želeli da pričaju o ponašanju Zidana u svlačionici nakon utakmice.

"Bio je razočaran što je završio karijeru porazom i, iznad svega, što je ekipu ostavio na cedilu. Ali on ostaje veliki čovek", rekao je odbrambeni igrač Žan Alan Bumsong.

Napadač Tijeri Anri, druga zvezda tima, želeo je samo da kaže "Hvala ti Zizu". On smatra da bi istu poruku Zidanu trebalo da pošalju Francuska i čitav fudbalski svet.

Izvor:MTS-Mondo
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
HTC Desire HD
Na "krovu sveta" navijali za Italiju

Zahvaljujući direktnom televizijskom prenosu iz Berlina, finalni meč 18. prvenstva sveta u fudbalu pratio se u nedelju i na - "krovu sveta"!

Gotovo 300 monaha u budističkom manastiru Rumtek na Tibetu zdušno je navijalo za izabranike Marčela Lipija, a to je objasnio 27-godišnji kaludjer Tenzing Dordji.

"Samo jedan od naše braće je navijao za Francuze. Svi ostali su stalno uzvikivali "Forca, azuri!", jer je nekadašnji kapiten italijanske reprezentacije Roberto Badjo naš brat po veri..."

Reč je o bivšem članu nacionalnog tima Italije, koji je odigrao 55 utakmica za "azure" i postigao 27 pogodaka. Igrao je na tri prvenstva sveta: 1990. u Italiji (treće mesto), 1994. u SAD (vicešampion) i 1998. godine u Francuskoj (četvrtfinalista).

Badjo, koji je 1993. proglašen za najboljeg fudbalera sveta i Evrope, doživeo je sledeće godine ličnu tragediju.

U finalu SP, 17. jula 1994. na stadionu Rouz Boul u Pasadeni kraj Los Andjelesa, Brazilci su savladali Italijane boljim izvodjenjem jedanaesteraca sa 3:2, pošto u regularnom vremenu i u nastavcima nije bilo golova (0:0).

Sa "bele tačke" golove za Brazil su dali Marsio Santoš, Romario i Dunga, dok su strelci za Italiju bili Albertini i Evani, a Roberto Badjo nije iskoristio odlučujući penal.

Posle tog kiksa, bivši fudbaler Vićence, Fiorentine i Juventusa, koji je od 1982. do 2004. odigrao 452 meča u prvoj italijanskoj ligi, napustio je hrišćansku religiju i postao - budista.

Izvor:MTS-Mondo
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Partizan u srcu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1504
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D500
Organizacija SP veliki uspeh

Velika većina posetilaca Svetskog prvenstva u fudbalu preporučila je Nemačku kao turističku destinaciju, prema istraživanju državne nemačke turističke organizacije objavljenom u ponedeljak.

Od oko 1.281.000 ljudi iz celog sveta koji su bili u gradovima domaćinima SP – Berlinu, Dortmundu, Kelnu i Minhenu, čak 91 odsto izjavilo je da se prijatno osećalo u Nemačkoj, a oko 93 odsto je istaklo da je Svetsko prvenstvo bilo sjajno takmičenje.

Prema podacima turističke organizacije oko dva miliona stranaca posetilo je Nemačku za vreme prvenstva koje je trajalo mesec dana.
Kancelarka Angela Merkel zahvalila je građanima Nemačke na gostoprinstvu.

"Vi ste pravi ambasadori. To je bila najbolja reklama za našu državu", rekla je Merkel, koja je redovno posećivala utakmice svog državnog tima
IP sačuvana
social share
[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Materaci rekao Zidanu: TERORISTO!
 Britanski "Gardijan" tvrdi da je Italijan provocirao Zizua na rasnoj osnovi i nazvao ga "teroristom" * Zidan u ilegali, njegov agent najavljuje otkrivanje istine

Štoper italijanske reprezentacije Marko Materaci uspeo je da isprovocira Zinedina Zidana tako što ga je nazvao "arapskim teroristom", tvrdi britanski "Gardijan", pozivajući se na izjave nekih francuskih igrača! To je zasad najrealnija verzija razgovora dvojice igrača o kojem priča ceo svet, a koji je prethodio Zidanovom brutalnom udaranju glavom, isključenju i neslavnom završetku karijere u finalu Svetskog prvenstva. Postoji i druga, manje verovatna verzija, prema kojoj je Italijan provocirao Zizua rečenicom "sestra ti je kurva"?!
Međutim, zvanične verzije događaja još nema, pošto akteri nisu želeli da je otkriju. Sam Zidan je posle finala Mundijala pobegao u "duboku ilegalu", ali se na jednom marokansko-francuskom sajtu pojavila izjava u čiju se autentičnost s pravom sumnja:
- Moja reakcija protiv Materacija nema nikakve veze sa islamom ili sa mojom porodicom. Zbog svega šta se desilo želeo bih da izjavim da između nas nema ničega. Na kraju utakmice Materaci mi je oprostio, a ja sam njemu čestitao - navodno je izjavio Zidan, mada svi smatraju da je ta izjava izmišljena. Zinedinov agent Alen Miljako takođe nije želeo da otkrije istinu, iako je priznao da je pričao sa Zizuom. On je najavio da će Zidan uskoro otkriti istinu.
Materaci je, s druge strane, uglavnom filozofirao, uz reči da "svako pravi greške", ali se požalio kako "njegovoj deci svi govore da im je otac monstrum". O tome šta je rekao Zidanu, ni reči.
Dok većina ljudi na planeti smatra da, bez obzira na sve, Zidan nije smeo sebi da dozvoli takvu glupost u svojoj poslednjoj utakmici u karijeri, njegov selektor Rejmon Domenek upire prstom u Materacija.
- Mora da je rekao nešto Zidanu, mora da je nešto uradio. Ne mogu to drugačije da objasnim. Materaci je napravio pravi šou, on je bio igrač utakmice, dao je gol i isključio Zidana - rekao je Domenek.
Predsednik organizacionog komiteta SP Franc Bekenbauer bio je blag prema Zidanu:
- Svi znamo da je Zidan veoma rezervisana osoba, pa se sigurno dogodilo nešto ekstremno.
Francuski novinari nikako ne mogu da oproste Zidanu zbog isključenja, jer smatraju da je upravo on koštao ekipu pobede. "Ostali smo bez teksta zbog njegove gluposti", piše u "Figarou". "L'Ekip" piše da će Zidanu biti najteže da objasni desetinama miliona dece širom sveta kako je mogao sebi da dozvoli da udari Materacija. "Bio je to glup i nepopravljiv gest", dodaje "L'Ekip", dok je "Parizijen" napisao: "Plavi anđeo pretvorio se u demona".
Uprkos imidžu "rezervisanog", Zidanu je ovo samo poslednji u nizu incidenata. Na SP 1998. isključen je na meču prve runde, kada je besno nagazio kapitena Saudijske Arabije Fuada Amina. I tada je dobio direktan crveni karton, zbog čega je pauzirao dve utakmice, ali se iskupio sa dva gola u finalu protiv Brazila.
Dok je igrao za Juventus, u sezoni 2000/01. Zizu je "uspeo" da dobije čak dva uzastopna crvena kartona u Ligi šampiona, protiv Deportiva i Hamburga (tada je na sličan način udario Johena Kinca).
V. ČAČIĆ

Fundamentalisti prete smrću Materaciju

Na nekim ekstremnim islamskim sajtovima pojavile su se pretnje smrću Materaciju. U poruci se kaže da je Materaci dobacio Zidanu "prljavi muslimanu", što je izazvalo pravu navalu pretnji fundamentalista.
"Materaci je teško uvredio islam i zbog toga mora biti ubijen", glasi jedna od poruka na sajtovima. U drugima se Materaci naziva "smrdljivim Italijanom", a za Zidana se kaže da je "ponos islamskog sveta".

SRAMOTA: Zidan najbolji igrač Mundijala!

Bez obzira na sve, Zinedin Zidan proglašen je za najboljeg fudbalera Svetskog prvenstva. Bez obzira na način na koji je okončao sjajnu karijeru, kapiten "trikolora" osvojio je 2.012 glasova novinara akreditovanih za SP u Nemačkoj. Kapiten novog prvaka sveta Fabio Kanavaro dobio je 1.977, a vezista Andrea Pirlo 715 glasova.
Zidanu nije bilo dozvoljeno da uzme svoju medalju za drugo mesto, nego je ostao sam u svlačionici.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Partizan u srcu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1504
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D500
Materaci: "Zidan je bio arogantan"

Kapiten francuske fudbalske reprezentacije Zinedin Zidan bio je "super arogantan" i "ja sam ga uvredio" na kraju finalne utakmice na SP u Nemačkoj, priznao je italijanski reprezentativac Marko Materaci, kako piše specijalizovani sportski list "Gazeta delo sport".

"Držao sam njegovu majicu samo nekoliko sekundi, a onda se on okrenuo prema meni i, gledajući me sa visine, rekao mi sa podsmehom: ako stvarno hoćeš moju majicu, daću ti je kasnije. Na to sam mu, istina je, uzvratio uvredom", rekao je Materaci, kako piše list.

Na pitanje da li je u uvredi Materaci pomenuo Zidanovu sestru, Materaci je rekao da je to bila "uvreda koju čujemo na desetine puta i koja nam često izleti na terenu".

Prema nekim spekulacijama, Materaci je u poslednjim minutima produžetaka finalne utakmice Zidana nazvao "prljavim teroristom", što je italijanski fudbaler negirao.

Zidan je Materacija udario glavom, zbog čega je u dobio crveni karton na kraju finala, koje je Italija dobila posle izvodjenja penala.
IP sačuvana
social share
[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 44 45 47 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.