Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 45 46 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: World Cup 2006 - Vesti ~ Zanimljivosti ~ Izjave  (Pročitano 60729 puta)
Zvezda u usponu


Partizan u srcu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1504
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D500
Širak: "Zidan je ljudina"


AP


Francuski predsednik Žak Širak izjavio je da je ponosan na francusku fudbalsku reprezentaciju, uprkos porazu od Italije u finalu Svetskog prvenstva u Nemačkoj. "Neću ih tešiti, ali ja im se jednostvno divim i poštujem ih", rekao je Širak francuskim medijima u Berlinu, gde je gledao finalni meč SP.

"Oni nemaju razloga da budu tužni", rekao je. "Uradili su nešto izuzetno što je učinilo da cela Francuska zadrhti", ocenio je on.

"Imaju pravo da budu ponosni na sve što su uradili", dodao je Širak, koji je posebno pohvalio kapitena Zinedina Zidana, igrača koji je postigao prvi gol za Francusku u večerašnjem finalu, ali je u drugom produžetku dobio crveni karton.

Širak je rekao da ima "puno poštovanje prema tom čoveku, koji pokazuje najlepše vrednosti sporta i najveće ljudske kvalitete koji mogu da se zamisle".

Imati Zidana je "čast za francuski sport i jednostavno čast za Francusku", istakao je Širak.

Zidanu je finalni meč bio poslednji u igračkoj karijeri, pošto je najavio povlačenje iz fudbala po završetku SP u Nemačkoj.

IP sačuvana
social share
[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Italijani presrećni što su Svetsko prvenstvo osvojili baš u Nemačkoj
Vratili dug star 16 godina

Zahvaljujući uspešnoj provokaciji Marka Materacija, usled čega se Zinedin Zidan u finalu 18. svetskog prvenstva u Nemačkoj oprostio od fudbala na neslavan način što je imalo za posledicu bolje i sigurnije izvođenje jedanaesteraca, Italija je po četvrti put postala šampion planete (5:3, 1:1).

Odmah posle toga u Rimu je počelo neopisivo slavlje koje je potrajalo do ranih jutarnjih sati. Na Trgu Venecija, gde je saobraćaj već pred kraj utakmice bio zabranjen, Italijani su se veselili, pijani od sreće, ali i od količine popijenog alkohola.

Slavilo se i u Berlinu. Jedan od najsrećnijih bio je selektor "azura" Marčelo Lipi koji je, posle ceremonije dodele "Zlatne boginje" i medalja, blistao od zadovoljstva:

- Ovo je najveći trenutak moje fudbalske karijere, a i života uopšte. Za tu neopisivu sreću moram da zahvalim svojim igračima koji imaju veliko srce i karakter. Iako sam do sada osvojio Ligu šampiona, kao i nekoliko titula u Seriji A, osećaj osvajanja pehara svetskog prvaka prosto je neopisiv - poručio je Lipi koga danas očekuje sastanak sa FS Italije u vezi sa produžetkom ugovora.

Fabio Kanavaro, kapiten "azura", raduje se činjenici što je trofej osvojen baš na tlu Nemačke:
- Uspeli smo Nemcima da vratimo milo za drago. Kada je Italija bila domaćin Mondijala 1990. godine, upravo je Nemačka odnela pobednički pehar kući. Ne verujem da je bilo ko mogao da predvidi da ćemo upravo mi biti novi svetski prvaci, ali to se dogodilo - radostan je Kanavaro.

Da ironija bude veća, svetski prvaci postali su Italijani, zemlja u kojoj se trenutno vodi proces o najvećoj aferi nameštanja utakmica, gde su upletena četiri moćna kluba - Juventus, Milan, Fjorentina i Lacio.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Partizan u srcu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1504
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D500
Trezege: "Pamtite Zidana po dobru"
11.07.06. 10:30

Pre šest godina David Trezege je "zlatnim golom" presudio Italijanima u finalu Evropskog prvenstva, a ovog leta je bio tragičar u finalu Monijala pošto je njegov promašaj penala koštao Francuze titule svetskog šampiona. Sumirajući utiske sa prvenstva planete, napadač "trikolora" se osvrnuo i na kraj karijere Zinedina Zidana.



- On je sjajan igrač i izvanredno ljudsko biće. Oporaviće se od ovoga što je učinio, samo mu treba vremena. Uzimajući u obzir sve što je ostvario u našoj reprezentaciji, jedini komentari treba da budu "hvala ti" i "bravo". Naravno, sve bi bilo lepše da se njegova karijere završila našim osvajanjem trona u Nemačkoj, ali do toga nažalost nije došlo, rekao je Trezege.
IP sačuvana
social share
[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Partizan u srcu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1504
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D500
I Makelele se povlači iz reprezentacije
10.07.06. 18:50

Finalni meč 18. Svetskog prvenstva u Nemačkoj bio je poslednji u dresu reprezentacije Francuske za Kloda Makelelea. Pored Zinedina Zidana i neumorni vezista Čelsija odlučio je da se povuče iz nacionalnog tima.

33-godišnji Makelele, koji je rođen u Zairu, debitovao je 1995. za "trikolore" i od tada pa do jučerašnjeg finala, sakupio je 50 nastupa za reprezentaciju Francuske.
IP sačuvana
social share
[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Partizan u srcu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1504
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D500
Špancima i Brazilcima fer-plej trofej
10.07.06. 12:55

Tehničko-studijska grupa FIFA donela je odluku da Fer-plej nagradu na Svetskom prvenstvu 2006. dobiju nacionalne selekcije Brazila i Španije koji su za svoje nastupe u Nemačkoj osvojili 886 poena u ovom rangiranju od 1.000 mogućih.

Svetska kuća fudbala je fer-plej nagrađivala na osnovu ponašanja igrača na terenu, za atraktivan i ofanzivan fudbal, poštovanje prema protivnicima i sudijama, kao i na osnovu ponašanju članova stručnih štabova i navijača, dok su izrečene javne opomene bile jedini način da se poeni oduzimaju.

Špancima i Brazilcima će stoga biti dodeljen Fer-plej trofej, medalje za fer-plej, zvanični sertifikat kao i vaučer na 50.000 američkih dolara koji će biti upotrebljeni u razvoj mlađih fudbalskih kategorija u ovim zemljama.
IP sačuvana
social share
[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Kanavaro ispunio obećanje nasledniku

Fabio, Kristijan i Svetski kup

Kapiten Italije Fabio Kanavaro drži obećanje. Uoči finala Mondijala obećao je svom sinu Kristijanu da će mu kući doneti pehar FIFA i nije ga izneverio.

Mnogi roditelji znaju kako to može da bude nezgodno kada detetu nešto obećate. Ulog nije bio mali, Kanavaro se „kockao“ ni manje ni više nego sa najvrednijim svetskim trofejem i ko zna šta bi morao da kaže sinu da je kojim slučajem Zidan u berlinskom finalu podigao taj pehar, a ne on.

- Pitao sam sina Kristijana da dođe da spavamo zajedno noć uoči finala i rekao sam mu da ćemo sledeći put spavati zajedno nas dvojica sa peharom FIFA. On je to shvatio ozbiljno i nisam imao kud. Morali smo da pobedimo - kaže defanzivac „azura“.

Momenat kada je primio pehar na Olimpijskom stadionu nikada neće zaboraviti.

- To je fantastičan osećaj. Izuzetno sam zadovoljan sa ovim što sam postigao do sada, dugo sam čekao da se ostvari taj san. Posle svega što nam se u Italiji dešavalo u protekla dva meseca, pobeda nam je bila više nego neophodna - smatra Kanavaro.

Sedamsto hiljada Italijana je napravilo fantastičnu proslavu u centru Rima. Slika sa rimskih trgova obišla je svet, a mnogi se još nisu otreznili od pijane noći u kojoj je cela nacija dala sebi oduška. Đenaro Gatuzo kaže da kojim slučajem nisu pobedili, slavlja i dočeka ne bi bilo.

- Samo Britanci slave osvajanje drugog mesta. Mi Italijani nismo takvi. Bilo bi besmisleno napraviti feštu, a da u nekoj drugoj zemlji slave. Nismo ništa planirali, sve se spontano dogodilo i drago mi je što smo narodu podarili ovakvu radost. Noć uoči finala nisam mogao da spavam, tek sam oka sklopio u sedam ujutro. Izbrojao sam da sam 28 puta otišao do kupatila - priznao je najžešći Lipijev ratnik.

Z. K.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Ivica Osim za „Blic“ na mondijalske teme
Zidan je primer da su i bogovi ljudi!

„Siromašan mi sad dan“, žaleći što je Svetsko prvenstvo završeno jada se „Blicu“ Ivica Osim, jedan od najvećih fudbalera i trenera nekadašnje SFRJ. Sa novim selektorom Japana moglo bi se 24 sata o fudbalu, na red su došle i mondijalske teme iz za javnost uvek ineresantnog ugla.
Osim tvrdi da je jedina novina koja se videla u Nemačkoj bila igra Italijana.

- „Azuri“ su nekad igrali naopako za fudbal, sa ciljem da ne izgube, kalkulantskom igrom terali su publiku sa stadiona. I prošle sezone na takav način Juventus je osvojio skudeto. Sada je reprezentacija taktički bila izvanredna, radikalno su promenili mišljenje i u velikom stilu drugačije nego ranije stigli do četvrte titule. Borili su se kao lavovi, ali i stoički podnosili dominaciju „trikolora“ u jednom periodu meča. Nadam se da će tako, što se njih tiče, biti i u budućnosti. Kao da su u finalu oni bili Francuzi, a ovi Italijani. Rizikovali su i isplatilo se. Za mene su pre početka bili autsajderi, kojeg ne treba nikad zaboraviti. Lak posao za selektora Lipija, za razliku od njegovih kolega, bila je činjenica da svi prvotimci dolaze iz Kalča, dakle nije bilo „stranaca“, što na ovakvom turniru nije beznačajno. U slučaju neuspeha nije mogao da se vadi kako je onima koji igraju u inostranstvu svejedno u državnom timu - kaže Osim.
Kako gledate na isključenje Zidana?

- Najpoštenije, Zidan je dobar primer da su i bogovi ljudi. Od njih se očekuje da se ponašaju dirigovano, a oni kad žele da to bude samo malo drugačije, onda dođe do eksplozije koju ne možeš da kontrolišeš. Teško je prešao preko privatne uvrede Materacija, a s druge strane iskazao je egoizam koji je oštetio njegovu ekipu.
Proglašen je za prvog asa Mondijala?

- Ako gledamo ko je najkompletniji onda je odluka na mestu, međutim, iako je nonsens za najboljeg promovisati odbrambenog igrača, ja bih taj epitet dodelio Kanavaru, kapitenu Italijana, koji je bio standardan i pokazao da se može biti kreativan i u defanzivi. Prijatno me iznenadio Groso, zatim Riberi, koji je organizovano lutao, pa hrabri Toni, naravno Zidan, Podolski ima nešto, ali pitanje je kakav će biti u velikom klubu, šteta što Mesi nije više igrao, dok je Tevez neka „naša“ varijanta. Ostali - ništa, na čelu sa izgubljenim Ronaldinjom, jer se trudio da bude ono što nije, deo kolektiva.
Ko Vas je iznenadio, prijatno i negativno?

- Italijani u svakom slučaju i Obala Slonovače, koje mi je jako žao, jer je bila pravo osveženje, premda verovatno ne bi izdržali pritisak da su otišli dalje od takmičenja po grupama. Španija bi mogla možda u perspektivi da bude u samom vrhu. Više ima onih koji su me razočarali, na prvom mestu Brazilci, koji kao da su prvi put došli u Evropu sa ciljem da se prodaju, iako svi igraju za basnoslovne sume u elitnim timovima. Igrali su svaki za sebe, i Kaka, i Ronaldinjo, i Ronaldo, i Adrijano... I još nešto, nikad se nije dogodilo do ovog leta, da se u Brazilu tako retko kao sad neuspeh isprati bez kritika i negativnih komentara, gotovo inferiorno. To nije dobro. Nije uputno celu igru usredsrediti na jednog igrača, a taj ceh je platila i Argentina, koja se vrtela oko Rikelmea.
Organizacija je bila besprekorna?

- To prepuštam Bekenbaueru. Šalu na stranu, ovo je prvi šampionat na kojem se nije desio nijedan incident i to će biti veoma teško da se ponovi. Palo je pomirenje sveta. Ne bih želeo nešto da prejudiciram, ali za očekivati je da u budućnosti tako ne bude.
Srbija i Crna Gora je već 16. juna bila na putu za Beograd?

- Čini mi se da ste pre početka prvenstva tražili izgovore, a to je naopak put. Kad se desila Argentina više nije bilo izgovora. Niko po dolasku u zemlju nije rekao zašto se to dogodilo? Bila je delikatna situacija, međutim kad ide nešto svojim tokom onda ide. Katastrofa od „gaučosa“ bi mogla čak i da pomogne da se neke stvari u fudbalskoj Srbiji srede.
A „vaši“ Japanci?

- Svako o sebi ima lepše mišljenje nego što ono objektivno jeste. Razočarani, pošto su očekivali više, jednostavno nisu znali šta će sa Brazilom! Ignorisali su Hrvate i Australijance, a onda su im se zbog neiskustva odsekle noge, tikva je pukla i sada kreću sve iznova.
Sa Vama na selektorskoj klupi?

- Sve smo se dogovorili, ostale su još neke sitnice, da izaberem saradnike u stručnom štabu i prevodioce.
Ostajete u Džef junajtedu?

- Ne, nije korektno da vozim dva automobila istovremeno - zaključio je Osim.

I. Velimirović

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia N86
Lipi nije više selektor Italije

Selektor šampiona sveta, fudbalske reprezentacije Italije, Marčelo Lipi podneo je ostavku na tu funkciju, tri dana nakon što je "azure" doveo do titule na Mundijalu u Nemačkoj.

Uprkos brojnim apelima da ostane, Lipi je još pre nekoliko nedelja nagovestio da će otići, bez obzira na rezultat na SP, koje je završeno u nedelju, pobedom Italije u finalu protiv Francuske, na penale (5:3).

"Na kraju ovog izvrsnog profesionalnog i ličnog iskustva, kao predvodnik izuzetne grupe igrača... verujem da je moja uloga završena", naveo je Lipi u saopštenju.

Kao jedan od razloga za odluku o ostavci navode da je selekotor novog svetskog prvaka uvredjen što su njegov sin Davide i on u domaćim medijima napadani zbog navodne umešanosti u skandal oko nameštanja utakmica.

Italijanski mediji prenose da se Lipi ne nalazi pod istragom za nameštanje rezultata u nacionalnom prvenstvu, ali je uoči početka Mundijala bio saslušan pred tribunalom koji istražuje taj slučaj.

Njegov sin Davide, koji ima menadžersku agenciju, umešan je u taj skandal i nalazi se pod istragom.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia N86
Klinsman napustio klupu Nemačke, Lev seo

Trener nemačke reprezentacije Jirgen Klinsman, koji je podmladjeni tim te zemlje doveo do iznenadjujućeg trećeg mesta na Mundijalu, odlučio je da ne obnovi svoj ugovor, koji je istekao na kraju takmičenja.

Zvaničnik Nemačkog fudbalskog saveza potvrdio je navode medija da je Klinsman najavio da će se povući i rekao da će to biti objavljeno na konferenciji za novinare.

Klinsman, koji živi u južnoj Kaliforniji, dobio je pozive da ostane trener reprezentacije posle pobede Nemačke nad Portugalom u utakmici za treće mesto na Mundijalu. On je tada rekao da mora da razgovara sa svojom porodicom pre nego što donese odluku.

Prema istaraživanjima javnog mnjenja, svi igrači reprezentacije, 93 odsto javnosti, i čak neki od njegovih najoštrijih kritičara, rekli su da žele da Klinsman i dalje ostane trener, medjutim bivši proslavljeni fudbalski as smatra da je bolje da se povuče.

Lev se obavezao na dvogodišnju saradnju

Fudbalska federacija Nemačke odmah je pronašla zamenu u liku Joakima Leva, Klinsmanovog pomoćnika, koji će na klupi nemačke nacionalne selekcije sedeti naredne dve godine.

Četrdesetšestogodišnji Lev je sa Klinsmanom radio od 2004. godine. Pre toga je bio trener Štutgarta i Karlsruea, a radio je i u Austriji i Turskoj.

Kao selektor reprezentacije Nemačke debitovaće 16. avgusta na prijateljskoj utakmici protiv Švedske, a prva utakmica u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope čeka ga 6. septembra u San Marinu.

"Lev nije bio moj pomoćnik, već ravnopravan partner koji je bio zadužen za jedan deo posla u ekipi. Zbog toga je jedino normalno rešenje da me nasledi i da tako bude obezbedjen kontinuitet rada u nacionalnoj selekciji", rekao je Klinsman, na prvoj konferenciji za novinare koju je Lev održao kao selektor.

"Moj osnovni zadatak u ovom trenutku je da ekipu odevedem na prvenstvo Evrope, ali moj cilj je da osvojimo titulu prvaka Evrope. Posle trećeg mesta na Mundijalu znam da navijači to očekuju i ja prihvatam to breme odgovornosti i sam sebi zadajem taj težak zadatak", rekao je Lev.

"Želim da kažem da ću u naredne dve godine samo nastaviti da radim ono što je do sada, uz moju skromnu pomoć, radio Klinsman. Ništa neću menjati ni u koncepciji rada, ni u koncepciji igre i uveren sam da će ova mlada ekpa koju smo formirali učvrstiti svoje pozicije u vrhu evropskog i svetskog fudbala", rekao je novi selektor "pancera".


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia N86
Ronaldo: Kritike na račun Brazila prestroge

Brazilski fudbaler Ronaldo ocenio je da su kritike na račun reprezentacije Brazila prestroge i da je to "najbolji tim na svetu", iako je eliminisan u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Nemačkoj.

Mada su bili favoriti za osvajanje titule na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, Brazilci su u četvrtfinalu izgubili od Francuske koja je završila na drugom mestu.

"Video sam i čuo brojne kritike, i sve mi to deluje preterano", rekao je Ronaldo u Brazilu.

On je priznao da tim nije stigao tamo gde je želeo jer je "igra bila ispod očekivanja".
"Jednostvno, to moramo da prihvatimo".

"Previše se traži krivac za našu eliminaciju. Brazil neće osvajati svako prvenstvo, bez obzira na to što imamo najbolji tim na svetu", kazao je Ronaldo.

Ronaldo (29), je osvojio dva Mundijala, 1994. i 2002. godine. Na SP 1998. godine igrao je u finalu koje je Brazil izgubio od Francuske sa 0:3.

On je uporedio loše raspoloženje danas u Brazilu sa oduševljenjem iz 2002. kada je Brazil pobedio Nemačku u finalu SP.

"Pre četiri godine svi su bili srećni - novinari, navijači, političari, svi su slavili svoju petu titulu prvaka sveta. Sada su gubitnici samo igrači i treneri".

Ronaldo je branio selektora Karlosa Alberta Pareiru koji je sa Brazilom osvojio titulu 1994. godine. Očekivalo se da isti uspeh ponovi na Mundijalu u Nemačkoj.

"Selektor ne može biti jedini krivac za poraz nacionalnog tima", istakao je Ronaldo.

SP u Nemačkoj donelo je Ronaldu lični uspeh pošto je postigao tri gola i došao do ukupno 15 pogodaka na Mundijalima što je rekord.

IgraČ Real Madrida je potvrdio glasine da razmišlja o operaciji levog kolena zbog degenerativne promene. Operacija nije teška, i on bi se brzo vratio na teren.

Napadač Barselone Ronaldinjo takodje se izvinio zbog razočaranja na SP.

"Mnogi su očekivali brilijantnu partiju našeg tima, a posebno moju. To se nije dogodilo. Žalim što smo napustili SP a da nismo prikazali naše kvalitete i umeće", kazao je Ronaldinjo.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 45 46 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.