Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:25:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 164 165 167 168 ... 170
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Wireless mreze.  (Pročitano 556921 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Nexus 5
Ako ti ponude u paketu neki uredjaj da koristis, koji se ne namesti sam od sebe kao modem, kako se onda njihov posao tu zavrsava? TP-wr740n

U Srbiji svaki ADSL provajder prilikom potpisivanja ugovora ti samo da kutiju sa modemom/wifi/ruterom i uputstvom i cao-zdravo. Pa kad ti to kuci ispovezujes, ako ne znas sta je i kako je, zoves tehnicku podrsku. Osnovna politika svakog kablovskog operatera je da ti obezbedi internet na racunaru. Ako je kojim slucajem drugacije, korisnik moze da ih zove uvek kada odluci da nakaci jos jedan racunar na mrezu. Obezbedjivanje interneta korisnicima je jedno, pravljenje mraze racunara po kuci je sasvim druga stvar. ALi nebitno, evo kako da odradis podesavanja, ako kolega lerr ne zamera:



Za pocetak je neophodno neko osnovno, elementarno znanje. Prvo procitaj ovaj ceo postupak, pa tek onda prioni na rad. Raskaci sve kablove i ostavi ukljucen u struji taj tp link. Uzmi neku iglu ili hemijsku, manji srafcigercic i slicno. Pozadi rutera imas malo dugme za reset, stisni ga i drzi ga jedno 15-20 sekundi. Zatim iskljuci ruter iz struje, pa ga opet ukljuci. Na slici je prikazana lokacija tog dugmeta, ubaceno je malo unutra.



Nakon toga, povezi desktop racunar sa ruterom, kabal prikljuci u bilo koji zuti port sa gornje slike. Otvori chrome ili bilo koji drugi browser i kucaj u address baru sledecu adresu: 192.168.1.1 User je admin, password je admin. Pojavice ti se meni tog rutera, sa leve strane ekrana ces videti ovakav izbor opcija:




Idi na Network, pa na WAN i videces u sredisnjem delu ekrana mogucnost biranja tipa konekcije, izaberi kao na sledecoj slici i obavezno klikni na Save, dole u sredini.



Ako ruter zatrazi da se resetuje, nakon pritiska na "Save", odradi reset. (samo kliknes na reboot i yes, vratice te nakon reseta na isti ekran)

Kada si to sve odradio, spustas se na opciju ispod Network-a, Wireless, pa klikni na prvu ponudjenu opciju - Wireless Settings. Tu podesi samo SSID, nazovi ga onako kako zelis da ti se zove bezicna mreza, imas sliku ispod. Obavezno ides na save, trazice ti opet reboot, odradi ga, pa ides dalje.



Kada se ruter resetovao, ides na sledecu opciju sa leve strane, Wireless > Wireless Security. Slika ispod ti objasnjava sta treba da uradis, dakle, izaberes WPA-PSK/WPA2-PSK, verziju WPA2-PSK i AES enkripciju. Ispod stavi neku lozinku od minimum 8 karaktera pa idi na Save. Opet ce ti traziti reboot, uradi ga.






Kada sve to zavrsis, ruter iskljuci iz struje. Iskljuci i modem iz struje. Ugasi racunar. Modem i ruter povezi, tako sto ces kabal iz modema prikljuciti u plavi port pozadi, na ruteru. (imas gore prvu sliku)

Dakle, modem prikacen na ruter preko plavog porta, desktop racunar prikacen na ruter preko bilo kojeg zutog porta. Sada ukljuci modem u struju, pa ruter i sacekaj minut-dva. Zatim, upali racunar. Vidi da li net funkcionise. Zatim upali laptop, vidi da li je vidljiva mreza kojoj si ti dao ime i pokusaj da se povezes na nju, trazice ti lozinku koju si ti stavio u podesavanjima za Wireless Security.


Ako si sve uradio kako treba, trebalo bi da ti net radi na oba racunara. Ako ti ne bude nesto radilo kako treba, opet se uloguj na ruter, idi na prvu opciju sa leve strane - Status, uradi ScreenShot, pa postavi ovde. Naravno, zamaskiras malo IP adresu i Mac adresu, evo ga status kod mene, na mom TP linku:




Ako net ne radi na laptopu, proveri drajvere za WiFi karticu, pogledaj i u podesavanjima za WiFi na laptopu, da li je podeseno na automatsko dodeljivanje IP adresa. (obtain an ip automaticaly)

To bi trebalo da bude to, ako bude nejasnoca ili ne bude radilo, pisi i detaljno opisuj problem koji se javlja. Postoji jos mnostvo opcija na tom ruteru, ali je ovo najosnovnije za normalan rad.
« Poslednja izmena: 19. Sep 2012, 02:44:23 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 6630, valjda
Crowz a da otvorimo temu samo sa ovakvim slikovitim osnovnim podeshavanjima?  Smile
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Nexus 5
Vec ima -> link, jedino da napravim indeks sa tema, bice bar 20-30 rutera sa podesavanjima.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


PartizanForever!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3497
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
mob
SonyEricsson 
TheSerdaweKing  Smile

Hvala na ovom detaljnom uputstvu, mada se ne slazem sa tobom oko obaveza tehnicara iz SBB

Vec na pocetku imam problem, resetovao sam ruter i povezao ga sa racunarom.Cim povezem racunar i ruter izgubim internet ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Nexus 5
Hvala na ovom detaljnom uputstvu, mada se ne slazem sa tobom oko obaveza tehnicara iz SBB

Tehnicaru iz SBB-a bi bilo potrebno minimum dva dana da ti preko telefona objasni ovo sto sam ti ovde napisao i ukrasio slikama i opet nisi nesto uradio kako treba. Smiley

Vec na pocetku imam problem, resetovao sam ruter i povezao ga sa racunarom.Cim povezem racunar i ruter izgubim internet ?

Posle kog postupka konkretno? Procitaj ponovo uputstvo. Na pocetku prilikom podesavanja rutera i ne treba da imas internet. Internet konekciju dobijas tek kad povezes modem i ruter, na kraju uputstva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


PartizanForever!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3497
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
SonyEricsson 
pazi ovako trenutno mi je modem povezan sa desktopom i imam internet, resetovao sam ruter pa ga povezao sa kompom (u tom trenutku kada ga povezem nestane mi net na kompu). Sada sam iskljucio modem i nije mi povezan sa kompom, ponovo sam restartovao ruter pa ga povezao sa kompom, otisao sam u chrome gde se kuca adresa kopirao ovaj broj i ne izbaci ovu sliku koju si okacio, vec izbaci kako ne moze da nadje stranicu ona standardna poruka
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Nexus 5
Vidi ovako, napisi koji si korak od onog gore uputstva uspesno zavrsio, da bih znao o cemu se radi. Dakle, ono bas redom po principu: "Dosao sam do toga i toga, a posle toga mi ne priokazuje ovo i ovo."

Prilikom resetovanja rutera je normalno ako nemas net;
Prilikom reseta modema je normalno da nemas net;
Dok radis podesavanje rutera, a modem nije povezan sa ruterom, normalno je da nemas net.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


PartizanForever!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3497
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
SonyEricsson 
Ok Smiley Da krenemo ovako, meni je desktop racunar povezan sa kablovskim modemom i imam internet normalno (evo i sad dok ti kucam ovo Smiley ).

Sada krecem da radim postupak koji si mi prikazao. Krecem prvim korakom, resetujem ruter (pa ga iskljucim iz struje i ukljucim, kao sto si napisao) zatim ga povezem sa desktopom (u tom trenutku , kada ubacujem kabl iz rutera u desktop meni nestane internet) ali ok nastavljam dalje...otvaram chrome i kopiram broj tamo gde pisem adresu, cekam desetak sekundi, i on izbaci onu poruku kako ne moze da nadje tu stranu (znaci ne izlazi mi slika sa podesavanjem kao kod tebe)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Nexus 5
Kada povezes ruter sa desktop masinom, klikni na start, pa dole u search otkucaj cmd i lupi enter. Pojavice ti se crni prozorcic, u njemu otkucaj bas ovo: ipconfig pa enter i postavi ovde sliku ili bar otkucaj vrednost koja ti pise za ipv4.

« Poslednja izmena: 20. Sep 2012, 03:08:03 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Pijem, Pusim, Drogiram se cini mi se popravljam se

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3886
Zastava ARG
OS
Windows 7
Browser
Safari 534.57.2
mob
Apple 3G
eee...
onda ukljuci ruter u struju i uzmi iglu i gurni kroz napojni kabl..... nemoj kroz mrezni da nebi nesto sjebao, samo kroz napojni (to je onaj sto ide u struju)
Kad to uradis javi kakva ti je frizura pa probaj ovu proceduru odozgore  Smile
IP sačuvana
social share
I sat back looking at the stars and began to think.. where the HECK is my roof?!
Ko voli Slobodana Milosevica manji umro nego sto se rodio
[ icon_paper  by galileo011]:Ne budi buljas
[Ovo je default odgovor u slucaju da se pitanje ponovi].Burek SK spam team®
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 164 165 167 168 ... 170
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:25:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.