Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:06:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 170
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Wireless mreze.  (Pročitano 561395 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 584
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
mob
Nokia N73
Uvek kad upalim laptop javlja mi da u komsiluku imam nekoliko wireless mreza,ali sve su pod katancem,trazi mi lozinku,e a mene zanima da li postoji neka fora da ja provalim tu lozinku da se konektujem malo za dz? Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 185
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
 Smile...to uopste nije lepo..
Nego..samo vazan update regarding povezivanja Netgear wifi rutera na wireles Access point preko PPPoE konekcije...kao sto ranije rekoh jedna opcija je da se ukljuci always on opcija u podesavanjima rutera i tada ne treba(citaj ne moze) da se koristi pppoe konekcija jer je veza uvek otvorena i pravi je sam ruter.Na zalost kod ovog nacina sam iskusio dosta problema jer su jedna ista podesavanja nekad radila a nekad ne, i cesto je dolazilo do prekida internet konekcije.Drugi naci koji je po meni mnogo bolji je da kabl od access pointa ubodem u jedan od LAN portova rutera, zatim drugim kablom spojim jos jedan port sa WAN portom na ruteru, i na kraju treci LAN port koristim za povezivanje na kompjuter ili jednostavno koristim wireless (za sta je ruter u stvari i predvidjen).Ovako se zaobilaze sva podesavanja na ruteru a na net se konektujem pomocu PPPoE konekcije(ikonica na desktopu) kao i ranije kada nije bilo rutera.Ovaj nacin je mnogo stabilniji (bar prema mom iskustvu)..

Mozda je ovaj post bio sasvim nepotreban, a mozda ce neko i pronaci resenje za neki svoj problem iz ovog posta..
 Smile
IP sačuvana
social share
U sustini, zivot cini 10% sranja i 90% pokusaja da se izbegne isto... Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Uvek kad upalim laptop javlja mi da u komsiluku imam nekoliko wireless mreza,ali sve su pod katancem,trazi mi lozinku,e a mene zanima da li postoji neka fora da ja provalim tu lozinku da se konektujem malo za dz? Hvala

NIje lepo to sto radis.
   Smile
« Poslednja izmena: 01. Dec 2007, 19:42:00 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
hvala za pomoc
:D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 584
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73

NIje lepo to sto radis.
   Smile
A šta ja to pa radim?

Samo sam pitao da li postoji fora da se šlepujem,da sam uspeo sigurno ne bi ovde postavljao pitanje?
« Poslednja izmena: 02. Dec 2007, 02:31:28 od kavex »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Setovanje VPN konekcije na windows XP SP2 .

Kliknucemo na start, all programs, accessories, communications, Create a new connection.

U ovom prozoru cemo kliknuti na next.





Stikliracemo  Connect to the network at my workplace, i kliknuti na Next.





Obelezicemo Virtual Private Network connection, i kliknuti na Next.





Sledeca opcija zavisi od toga kakvu konekciju imamo sa ISP-om.





Sledece sto cinimo je to da u praznom prostoru kucamo ip adresu ili host name
servers sa kojim hocemo da uspostavimo konekciju.





Sledeci odgovor zavisi od vas.





Sada je konekcija setovana i mozemo kreirati precicu na desktopu.



« Poslednja izmena: 03. Dec 2007, 20:52:51 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5330
Zastava Srbija, Beograd, Barajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung Z400
e jel probao neko onaj hamachi?

ja imam ali nemam sa kim da probam, aj ko hoce nek mi se javi na pp.
Ok?
IP sačuvana
social share
  Нек му је вечна слава и хвала!
�аааааааа, хоћу стару екипу, роштиљницу, добре пријатеље на окупу!!!!!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Život je igra u kojoj ne postoji save game

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2544
Zastava ko zna kad i ko zna gde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
SonyEricsson W950, Z1010
Posto sam na dial-up, ne mogu sada da citam svaku stranicu. Da li su za bezicno umrezavanje dva kompa koja se nalaze u istom stanu dovoljne dve wi-fi kartice ili je neophodan i router, da li je neophodan wireless firewall uredjaj ako oba kompa imaju direktan pristup netu i da li ima turtorijal za setup wireless mreze izmedju dva kompa?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
Dovoljne su dve wireless kartice u stanu. Ukoliko je to normalan stan trosbni..
Hoces dial-up da delis na dva kompa? Smile
Uvek je bolje sa ruterom.
Svaki ruter ima u sebi zastitu, koju ti setujes po svojoj potrebi.
Postavicu ti setovanje kompa (ukoliko se kaze potreba), da radi kao Ap. kako bi mogao drugi komp da nakacis na njega. U svakom ces staviti po jednu wireless karticu.
Ukoliko imas mogucnosti za brzi net, preporucujem ti da nabavis wireless ruter, ima ga za 35 eura.
AL..   u zavisniti od internet konekcije ces kupiti wireless ruter.  Adsl, broadband  ili koji vec...
« Poslednja izmena: 06. Dec 2007, 00:02:02 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Život je igra u kojoj ne postoji save game

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2544
Zastava ko zna kad i ko zna gde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
SonyEricsson W950, Z1010
Ovo pitam za ortaka. Uvesce adsl od 512kb i hoce da bezicno umrezi dva kompa koja se nalaze u dve razlicite sobe i eventualno da deli internet konekciju. Ja znam ponesto o bezicnom umrezavanju (ono najosnovnije), ali ne znam kako da umrezim bezicno kompove (nisam znao ni zicno da umrezim dva kompa, ali kada sam procitao uputstvo na bureku naucio sam i sada mogu iz keca da umrezim dva kompa zicano, a hteo bih da naucim i bezicno) i da li je neophodan wireless firewall ili kombinacija wireless router-a i firewall-a. Ovo drugo koliko ja znam je preporucljivo samo za poslovno okruzenje u kojem je bezicno umrezeno vise od 2 kompa.
P.S. Razmisljam da se bezicno umrezim sa dva ortaka i da delimo adsl od 1,5 mb. Jedan ortak zivi u zgradi koja je 300m udaljena od moje i vide se sa krovova, a drugi zivi u zgradi koja je udaljena 260m od moje i nema opticku vidljivost ni sa krova. Da li moguce umrezavanje sa drugim ortakom ako nam se zgrade "ne gadjaju" i koliko bi kostala potrebna oprema? I jos nesto. Da li bi neko mogao malo blize da mi objasni sta je bgwireless. Koliko sam ja shvatio citajuci sturo objasnjenje na njihovom sajtu, to je bezicno umrezavanje dva ili vise kompjutera koji su medjusobno udaljeni 50-500m i da oni po potrebi instaliraju nod (sta je to?) za 99din. mesecno i da oni koji se  umrezuju zajedno placaju flat tarifu za net koju uzmu kod bilo kog provajdera (da li to mora da bude wireless?)?   
« Poslednja izmena: 06. Dec 2007, 11:41:41 od mimago »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 170
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:06:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.