Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:39:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Windows 8 BSOD  (Pročitano 1948 puta)
23. Jan 2015, 17:26:24
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
Browser
Chrome 30.0.0.0
Dakle neko mi se igrao sa laptopom i sad ne radi Smile
Krene da butuje i na welcome screen izbaci:

"Your pc run into problems and needs to restart.We are just collecting some data and we'll restart for you."
BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO

I restartuje se posle 15 sekundi.
A ovo govno od windows-a nema safe mode?tj normalni nacin da se udje u njega?F8 ili shift+F8  ne radi,laptop samo zapisti i nastavi normalno...nego trazi cd ili recovery usb drajv


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 31.0
enibadi?  Smile
Skinuh najnoviji Lubuntu i prebacih ga na flesku...i evo sam butovao ali ne mogu da pristupim hard disku da prebacim podatke...kad krenem da otvorim bilo koju particiju iskace mi ovo
...
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.

Jedino resenje koje nalazim na internet je

After series of searches, reasons for this were

1. Windows didn’t shutdown properly or has been hibernated.

2. Fast start up has been enabled in Windows 8 (this is by default)
Solutions

1. Reboot Windows and then boot into Ubuntu.

2. Disable fast start up in Windows 8, by navigating to Control Panel –> Hardware and Sound –> Power Options –> System Setting –> Select What the power buttons does and un-check the Turn on fast startup.

You should be able to access you NTFS partitions now.


A sta radim kad meni windows 8 ne radi i kad ne mogu da iskljucim  fast startup?  Smile Smile Smile
kako da pristupim hard disku i podacima?

Probao sam i hirens boot 10.0.2 i mini windows,mogu da pristupim hard disku ali on nece da mi mountuje eksterni hard disk od 500 giga da na njega prebacim podatke...vidim ga u devices ali ga nema u my computer
« Poslednja izmena: 28. Jan 2015, 20:21:21 od Lazar@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Lazo lutko mala...da znas da si mi falio  Smile

Izvadi hard, prebaci ga u neku drugu masinu, prebaci podatke sa njega, i onda lepo reinstaliraj sistem.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.93
Lazo lutko mala...da znas da si mi falio  Smile

Smile

uspio sam da prebacim podatke na eksterni hdd,reinstaliram komp,ubodem eksterni hdd i opet ga nema u my computer?Ima ga u device manager-u
U disk management mi ga prijavluje kao Unallocated hard disk?
Citava jebena particija od 466 gigabajta sa podacima je nestala?
Evo pokusavam sa partition recovery da je pronadjem ali ne uspijevam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 246
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
ima safe mod samo je malo zaturen udes na f12 tamo trazi,ja sam isti problem imao prilikom pokretanja sistema sjebo sam drajver za hdd pa sam ga iz safe moda reinstalirao i proradio je..odradi patition recovery sa MiniTool Partition Wizard ako neuspes sa njim probaj AOMEI Partition Assistantantom,meni je ovaj prvi povratio sjebanu particiju testirao sam oko 5-6 programa imao sam 0ko 1500 gb podataka ziv sam se pojeo dok sam povratio hdd..
« Poslednja izmena: 03. Feb 2015, 18:48:17 od haroharo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:39:10
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Windows BSOD

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.