Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:54:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Windows 10  (Pročitano 89177 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
OS
Windows
Browser
Chrome 43.0.2357.130
A jel moze neki link gde se moze skinuti ceo win i sve lepo instalirati?
Mozete na PP poslati.
Imam trenutno 8.1,ali ga moram obarati jer je sad vec pun virusa,pa sam mislio da ubacim 10-ku.
I jel i dalje nema ono kao da je licenciran kad ste instalira?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.125
mob
Nokia 6630, valjda
A jel moze neki link gde se moze skinuti ceo win i sve lepo instalirati?
Mozete na PP poslati.
Imam trenutno 8.1,ali ga moram obarati jer je sad vec pun virusa,pa sam mislio da ubacim 10-ku.
I jel i dalje nema ono kao da je licenciran kad ste instalira?  Smile

samo ako radish upgrade, tj. postojeci sistem win 7 ili win 8.1 nadogradish na w10 inache ako idesh od nule, trazi licencu...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


per aspera ad astra

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 261
Zastava Beograd
OS
Windows
Browser
Chrome 42.0.2311.135
da iznesem i ja moje utiske nakon upgrade-a na Win 10.
laptop hp 655 sa originalnim Win 7, multiboot sa još 2 linuxa.
Upgrade je prošao onako očekivano. Sve je trajalo oko 2 sata. Grub loader je ostao netaknut.
Malih problema sa drajverima je bilo. Kod mene u ovom slučaju sa Atheros BT device, ali update drajvera je sve
to rešio. Malo je u početku sporije radio, ali sam to rešio sa Tune Up -om. Očistio registry. našao je preko 300 problema i morao sam 4 puta zaredom da čistim registry.
Tako da sa moje tačke gledišta ovo preporučujem da se uradi posle instalacije.
Ostalo je stvar ukusa ko šta voli, a ko ne. Imam pohvale, ali i zamerke. Ne bih o tome, jer to je po meni individualna stvar. Još nisam siguran da li ću se zadržati na Win 10 jer postoji "probni" period od 30 dana. Daću mu šansu da vidim kako se ponaša, najosnovnije je da je meni (kao i svakom korisniku) prijatno u radu sa njim i da se ne gubi puno vremena oko toga gde je ovo, kako se namešta, zašto nije ovako, a ne onako i tome slično.
Takođe preporučuje da se ne brišu Windows bekap fajlovi dok ne budete 100% sigurni koji sistem želite da ostavite.
Kada se odlučite, onda ih možete obrisati.
još jedno moje zapažanje da mu je (win 10) reset značajno duži, preko 30 sekundi više u odnosu na Win 7, ali mislim da i za to postoji rešenje.
U svakom slučaju vredi probati i odlučiti se.
IP sačuvana
social share
01001110 01101001 01100011 01100101 00100000 01110100 01101111 00100000 01110011 01100101 01100101 00100000 01111001 01101111 01110101
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.125
Meni je Windows 10 bas bio osjetno sporiji, vidis ja nisam cackao registry nego sam se vratio na windows 7 i sve opet radi kako treba   Smile. 5264
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Linux
Browser
Chrome 44.0.2403.125
I? Koja je krucijalna razlika između Windowsa 7 i Windowsa 10?
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 375
Zastava Srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 39.0
mob
Nokia 
Razlika je što su povećali obim špijuniranja svojih korisnika preko gomile opcija kojima prate sve što se radi,  i što su konačno podelili svoje korisnike na one prvog i drugog reda.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 39.0
I? Koja je krucijalna razlika između Windowsa 7 i Windowsa 10?

Нема разлике осим тог шпијунирања библијских размера.
Ипак смо сви овде извршни директори мултинационалних корпорација па нас шпијунирају 24/7 Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 39.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Ok, hajde da i ja kazem koju, kao neko ko koristi win 10 jos od 01.03. i zna veliki broj bug-ova koji je ispravljen i resen.
OS ovakav kakav je jos uvek nije upeglan, i postoji prostor optimizaciji koja ce uslediti u narednih par meseci kroz update-e, ali je to sasvim normalna stvar koja se prektikuje kod svakog OS-a (win, mac, linux...)
Tek kada OS krene masovno da se koristi moze da se racuna na primecivanje i peglanje bug-ova, i to je nesto sto me raduje, jer 10-ka ovakva kakva je radi solidno.
Po pojedinim uporednim testovima vec sada radi podjednako brzo i stabilno kao i sedmica i osmica.
Sa obzirom da ispravke koje su radjene, i sa obzirom na to da je poseban osvrt napravljen na gaming, verujem da ce OS svakako biti jos brzi i stabilniji i da ce biti daleko bolji za gaming nego sto su to 7 i 8 (vec se u igrama primeti osetna razlika, ali generalno ne igram, pa mi to nije bitno)
Veliki osvrt je takodje napravljen na povezivanje vise uredjaja pod jedan korisnicki nalog i integraciju u jedan OS na vise platformi(racunari-tableti-telefoni) i ovo je sasvim ok, dopada mi se, i mislim da ce ovo biti opcija koju treba da forsiraju. Na istome se radi i na Apple platformama, kao i kod google i linux uredjaja. Kod linux-a malo teze i sporije zbog open source-a i cene kompletnog developmenta...ali ok.

Hardver je lepo iskoristen, sam OS nije preterano tezak, i po instalaciji trazi manje resursa nego sedmica, sto je super.
Zao mi je sto proizvodjaci hardvera nece izbaciti drajvere za stariji hardver, voleo bih da testiram win 10 na nekoj od masina koje su bile na XP-u, cisto da vidim kako ce tu raditi.  Smile

Sminkesrke izmene, start meni, tile-ovi u istom, notifikacije, novi Spartan...to necu komentairsati, jer je to individualno. Nekome ce se svideti i neko ce koristiti...neko ne.
Onaj ko ne koristi win tablet/win phone ce malo manjije koristiti pojedine opcije, dok ce oni koji koriste lakse preci na iste i koristiti ih.
Nekome ce se dopasti nekome ne...zato je glupo i komentarisati.
Spartan radi ok...mozda sam malo vise ocekivao od njega sto se tice koristenja resursa...ali ok. Nije los, ali i dalje ostajem na mozili, iako joj treba dosta za komotan rad. Ko je opterecen potrosnjom browsera svakako treba da se drzi dalje od chrome-mozilla-opera-spatan kombinacije i da predje na neki midori, k-meleon ili nesto slicno.

Sto se tice "spijuniranja"...tu cu se jako malo osvrnuti:
- sve sto se salje i koristi pod "dozvolite microsoftu da vas upozna" parolom je u velikoj velicini slucajeva bas to - statistike i podaci koje sluze da bi se krajnjem korisniku ponudile i prezentovale stvari koje ce koristiti/kupiti/pogledati. Da se napravi obrazac ponasanja i koristenja interneta svakog korisnika, kako bi se tom istom korisniku ponudilo jos nesto da kupi, da ode na jos jedan sajt, da jos malo ostane online...
To je nesto u cemu su ovi iz Microsofta male mace u odnosu na google/applea direktore.
Android i IOS pa cak i browseri koje koristimo skupljaju daleko vise podataka nego sto to win radi, sa tim da je sve ovo moguce iskljuciti ili kontolisati koliko toga se skuplja.
Svi oni koji su dovoljno paranoicni, i uz to nesposobni (citaj: glupi) da iskljuce te opcije...jebi ga.

Suma sumarum:
win 10 je fina kombinacija win 7 i win 8 OS-ova.
Sa osimicom su se zatrcali i prebacili fokus na mobilnu platformu (tablet/phone) jer je po nekim predvidjanjima po izbacivanju tablet uredjaja koji mogu da pariraju laptop racunarima bilo ocekivano odumiranje i smanjivanje laptop uredjaja i ozbiljan udarac desktopu.
Ubrzo su shvatili da to bas i nece biti tako, i preslo se na izradu 8.1 pa sada i 10-ke koja sve dovodi u koliko toliko zadovoljavajuci odnos.
Da li sam zadovoljan...jesam.
Da li moze jos da se dotera...moze, i hoce.
Da li ce uzeti ozbiljan deo kolaca ostalim OS-ovima...mislim da hoce, ali ostaje da se vidi.

IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Da dodam jedno pozitivno iskustvo sa Win10 koje sam imao pre neki dan - naime, pominjao sam već da na osmici nikako nisam mogao da nateram Synaptics drajver da radi kako treba, a da verzija koja je instalirana na desetki radi bez problema. E pa, prerano sam se poradovao jer je posle samo par dana otkazao poslušnost na isti način kao i na osmici. Napisao sam na Feedback-u kakav problem imam, više ventilacije radi nego što sam mislio da će nešto da preduzmu, kad ono - prekjuče stiže update za pomenuti drajver nakon čije instalacije tačped opet radi kao sat. Prijatno iznenađanje, bar što se mene tiče, nisam navikao da neko zaista i reaguje na prijavljivanje problema. Tako da, ako nešto ne funkcioniše kako treba sa sistemom, uvek možete da probate da prijavite problem, možda bude i rešen.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows
Browser
Chrome 44.0.2403.130
mob
Nokia 6630, valjda
Ati deajver za laptop platforme je nestabilan, bilo da je intel+ati ili amd+ati....
Za onaj dell nema mnogo nade dok dell ne izbaci drajver (mora bash dell, jerbo je u kombinaciju intel+amd ubacio i svoj neki chip...  Smile ) a HP sad sredio instalirajuci poslednju verziju drajvera sa amd sajta... za sad radi  Smile
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:54:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.