Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:24:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Win32/Sality.NAT virus  (Pročitano 8964 puta)
17. Feb 2009, 21:33:36
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
HTC Diamond
Znaci ovo je ludnica !  Smile
Davao sam hdd drugu tako da mi se racunar zarazio ovim virusom...
KIS2009 mi je bio blokirao,pa nisam mogao da ga reinstaliram ... Izbrisao sam ga...
Onda sam instalirao NOD32 i on mi non-stop izbacuje upozorenja i brise fajlove ... Do sada mi je izbrisao oko 2GB bitnih programa (instalacija) ...
Evo dacu vam 2 SS :
Prvi SS pokazuje sta NOD nalazi a drugi SS pokazuje sta mi pokaze kada pokrenem instalaciju nekog programa koji je NOD32 ocistio od ove napasti ...

Jel ima neko resenje za ovu napast...? Skinuo sam i neki Remover tool za ovaj virus koji evo u pozadini radi  Smile

Najbitnije mi je da mogu da pokrenem ove instalacije  Smile ... Hvala u napred !


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

untitled.JPG
(15.44 KB, 512x384)
2.JPG
(154.32 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC 
Uh taj virus je mnogo za....n, to je kombinacija virusa, crva, tootkita.

Probaj sa ovim programom iz diarnovog uputstva  ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe

Kod:
Skinite program Dr.Web Cure It (~12+ MB).
Restartujte kompjuter u Safe Mode.
Dvoklikom pokrenite launch.exe, nakon čega će se pojaviti uvodni prozor - kliknite Start
Pojaviće se obaveštenje o započinjanju uvodnog skeniranja - kliknite OK
Sačekajte 10 do 15 minuta minuta da Dr.Web CureIt izvrši Express Scan; ukoliko malware bude pronađen, klikom na taster Yes to All u prozoru koji se pojavi dozvolite programu da izvrši dezinfekciju
Kliknite Options > Change settings; u prozoru koji će se otvoriti, dečekiraj opciju Heuristic Analysis a zatim kliknite OK .
U glavnom prozoru obeležiti opciju Complete scan a zatim kliknuti na dugme u obliku simbola play i Dr.Web CureIt će započeti skeniranje
Ukoliko malware bude pronađen, klikom na taster Yes to All u prozoru koji se pojavi dozvoliti programu da izvrši dezinfekciju .
Kada skeniranje bude završeno, kliknuti Select all taster (ukoliko je dostupan), a zatim kliknite Cure i,
u meniju koji se otvori, kliknite Cure ili Move[ukoliko su incurable]:

Ili ako imas neki LiveCD antivirus.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2009, 22:21:49 od ivicaspas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
HTC Diamond
@ivicaspas Vidim da je zaje*an ... Sve mi zivo obrisa .. Zato sam i trazio pomoc  Smile
Evo skidam ovaj program ali ja mislim da ne mogu ni da udjem u safe mode .. Ali ako ne mogu iz mog Win-a da udjem u Safe mode onda cu iz drugog komp-a koji nije zarazen da skeniram moj hdd tim programom .. Ako imas jos koju ideju , slusam ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC 
To ti je on sjebao safe mode, zato ne mozes da udjes, brise ti registry. Drugo ako i uspes sa tvog racunara da skines Dr,Web slaba vajda jel ce biti ostecen,(prazan), ne dozvoljava skidanje. Jedino sa drugog racunara da skines ili Live CD.
Mada kad je u pitanju ovaj virus, jedino sigurno resenje je format.

http://www.freedrweb.com/livecd/
http://ftp.kaspersky.com/devbuilds/RescueDisk/

Skini sa drugog kompa jedan od ovih Antivirusa i narezi u ISO i bootuj.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2009, 22:03:29 od ivicaspas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
HTC Diamond
Uh uh...Sve je gore i gore .. Aj ovako jel bi mogao nesto da iskombinujem ...

Imam kod mene 3 kucista  Smile ... Jel bih mogao da obrisem ceo hdd na jednom racunaru , instaliram Win i odatle da iz safe moda izbrisem ovu napast sa drugog hdd-a ... Ja mislim da bi to pomoglo ... Samo mi reci da li da to radim ovim programom sto si mi ti rekao , NOD32 ili KIS2009 ... Video sam da i AVG brise ovu napast..



Sve cu da uradim samo ne FORMAT !!!   Smile Smile


Ae, ima sigurno neko resenje kako da sacuvam podatke ...  Smile
« Poslednja izmena: 17. Feb 2009, 22:05:21 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC 
Probaj i tu kombinaciju sto si sad pomenuo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1825
Zastava Bosna i Hecegovina
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S4
Probaj ovo: HDD prikljuci  na drugi racunar prije toga update-uj Kaspersky 2009 ili BitDefender 2009(oba imaju odlicnu zastitu protiv ovog virusa).Skeniraj svoj HDD sa drugog OS-a(ja nisam iz safe moda,pa mi nije obrisao srce virusa,ali je izlijecio sve zarazene fajlove).Ovaj virus pravi vise .exe fajlova(laznih virusa) od sistemskih fajlova i fajlova od raznih aplikacija koji tjeraju antivirus da ih brise i pravi dramu!
Vratio sam disk u svoj racunar i primjetio da je virus jos uvijek tu ali da mu kaspersky ne da da mrdne tako da sam bio koliko toliko sigurniji.Instalirao sam BitDefender 2009 i iz safe moda uspjesno obrisao citav virus.
AVG ima svoj poseban Removal Tool za ovaj virus,moze se besplatno skinuti,ali je meni bio, blago receno, neupotrebljiv.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2009, 23:30:04 od Vitto »
IP sačuvana
social share
"Remember, remember the 5th of November, the gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
HTC Diamond
Hm...Hvala...
Ovako :
1. Imam 3 kucista , rekao sam ... Samo jedno mi je bitno (moje) ... Znaci imam 3 HDD-a i samo jedan je zarazen ...
2. Sada sam uzeo drugo kuciste , instalirao Win SP2 , evo skidam KIS 2009 , NOD32 i skinucu i BitDefender2009 posto si mi i njega predlozio ...
3. Skinuo sam i AVG Removal Tool , posto sam dosta proucavao ovaj virus , ali nesto mu bas ne verujem da ga brise ..
Jel si ti pokusao sa njim da brises i jel bilo uspesno ???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1825
Zastava Bosna i Hecegovina
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S4
Sorry,na brzinu sam citao post...  Smile
Nije nista nasao covjece...nisam mogao da vjerujem!  Smile
Doduse,ja sam tro radio prije nekih 7 mjeseci,mozda su malo popravili.
Mozda bi i kaspersky odradio isto iz safe moda,ali ja sam BitDefenderom po preporuci i uspjelo je.
IP sačuvana
social share
"Remember, remember the 5th of November, the gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
HTC Diamond
Ok..Pokusacu pa cu se javiti sa rezultatima .. Nadam se da cu da sacuvam podatke sa D i E particije..Ostalo mi je nebitno Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:24:15
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.