Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:00:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vudu postao službeno priznata religija  (Pročitano 18401 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
@Koni
Slazem se ja da je tako, cak i podrzavam amerikanizaciju, mi trebamo biti bolji od njih znati i nase i njihovo, ali PRE SVEGA znati i podrzavati svoje pa tek onda njihovo stavljati kao alternativu.
ali njima to ne ide na ruku, oni nemaju studenicu, nemaju vuka karadzika, nemaju dositeja, nemaju 100 stvari koje mi imamo, lakse je sakriti to da oni nemaju a nas nauciit da zaboravimo da imamo, nego se blamirati.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
A što drugo očekivati od naroda koji nema nikakvu povijest a kultura im je mješavina " svega i svačega". Oni sami ne cijene, jer i nemaju što, svoju povijest. Njima je samo važan " the amerucan way of life" koji nije ništa drugo nego gomilanje moći i osiguravanje svojeg dobrog života, bez obzira na druge.
Zato mi i nesmijemo zaboraviti svoju povijest, nego još više srasti s njom.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
@ koni

Reci to našim političarima i "dušebrižnicima" (Jergoviću, Matvejeviću, Škiljanu....) iduću put kad se budu klanjali zlatnom teletu - EU i SAD-u (što je po meni danas jedno te isto), reci to ovom glupom stadu koje živi oko nas kad budu bacali svoje glasove za Bruxelles a protiv Zagreba.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
@Koni
Oni su najjaci na svetu, to sto nemaju istoriju ne bitno je... trenutno.. sadasnjost se zivi!
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
aj sad nemaju istoriju Smiley))
nemaju je toliko dugo kao i mi....ali je imaju...e sad ako je neko mladji ne znaci da je i u nekome degradivnom polozaju....a inace da smo mi na njihovom mestu..radili bi isto...ali nismo u poziciji za to...da bismo radili...vidi se iz proteklih godina...naravno govorim o vladama..politickom vrhu...


Laslo nem pojma koja si godina..ali kad budesh polagao .. kod nas je to Opsta istorija novog veka 2...pitaju te dali ima US istorije..Smiley
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Us ima istoriju, ali ima manju istoriju i beznacajniju od ugande i slicnih banana republika, stoga ...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
to je tvoja licna procena...sa kojom se neko slaze a neko ne..mislim ok..znam poentu koje otjete da postavite..da ok pronadjena je tek 1492 god..da kazemo tako...a neki razvoj je usledio tek kasnije....ali koliko vidim to im nije bio problem da postanu No 1 u svetu....pored svih civilizacija..od kojih neke traju i vishe hiljada godina....mislim da su znali da uvide neke stvari..i da ih iskoriste...aka preduzimljivi su..
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Citat: DJin-djIC
aj sad nemaju istoriju Smiley))
nemaju je toliko dugo kao i mi....ali je imaju...e sad ako je neko mladji ne znaci da je i u nekome degradivnom polozaju....a inace da smo mi na njihovom mestu..radili bi isto...ali nismo u poziciji za to...da bismo radili...vidi se iz proteklih godina...naravno govorim o vladama..politickom vrhu...


Laslo nem pojma koja si godina..ali kad budesh polagao .. kod nas je to Opsta istorija novog veka 2...pitaju te dali ima US istorije..Smiley



Slažem se s DJin-djICem. Naravno da imaju povijest, al nisu oipterećeni onim stvarima iz nje koje nas opterećuju. Prosječni Amerikanac o povijesti zna priču o tome kako je mali George Washington sadio trešnjino drvo i potom nešto (sad se ne sjećam točno što) loše napravivši rekao, kako ne može lagati. Zatim kako je mladi Abe Lincoln trčao ohoho kilometara kako bi nekoj starici vratio kusur jer je u trgovini pogriješio.
60% Amerikanaca ne zna da je njihova država ikad bila u ratu s Njemačkom. Ista bi se brojka vjerojatno našla i za Japance, a siguran sam da ih 90% vjeruje da je njihov rat za oslobođenje bio i jedini rat koji su vodili protiv Engleza.

S druge strane kod nas i mala djeca još uvijek vode bitke kod Siska i na Kosovu. Točno znaju koliko je hrvatskih noseva odječeno kod Krbave ili srpskih glava zazidano u Ćele-kuli. Učili smo 8 ofenziva, sad još učimo (i pri tom ratujemo) o onima koji su bili uz Hitlera. I ne stajemo na sebi. Znamo i koliko je Nijemaca bilo kod Siska ili Mađara kod Sigeta (iako je njihova uloga naravno bila minorna). Stručnjaci smo za revolucije i ustanke "bratskih" nam naroda bili oni Grci, Talijani, Mađari (iako nikog baš ne cijenimo previše). Rado ćemo svakom Nijemcu razjasniti da je Hessen povijesno hrvatski, a Rumunju da je Moldavija srpska. Zarobljenici smo povijesti a da ne slutimo da o njoj baš nismo potkovani.

Što je DJin-djIC rekao da smo na njihovom mjestu radili bismo isto. Mi to i radimo. Hrvati i samo Hrvati su spasili cijeli svijet od Turaka, znači mi pa mi i samo mi. Mi smo jeli vilicom dok su Ameri još bili uglavnom engleske propalice koje su bježale od zakona. Slično je vjerojatno i s vama Srbima. Da nisu svi izginuli na Kosovu Turci bi danas šetali, ne Parizom ili londonom, nego i Mjesecom i Marsom. Dušan je objavio zakonik dok još Amerike nije ni bilo....itd. itd. Kao da su te osobine samo naše. Kao da smo jedni i drugi bili jedina svjetla civilizacije. Što mi za vas ironično kažemo: "U početku beše reč i nekoliko Srba oko Morave....." :twisted:  :wink:



@ DJin-djIC

Gotov sam sa studijem. Još moram samo diplomski rad napisati. A na ispitu iz svjetske povijesti 20 st. me nisu pitali postoji li američka povijest. Mislim da je to jasno. :wink:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Svejedno, mislim da nije ni najmanje normalno da oni ocekuju da se mi odrekenmo nasih 3000 godina istorije a oni da sacuvaju i prosire svojih 300. Nije to normalno a jos manje posteno. To sto su prvi na svetu trenutno... svako ima svojih 5 minuta....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
@ SF

3000 godina.....  Ne znam misliš li na nas ili vas posebno ili na Europu.

Ameri jesu takvi kakvi jesu. Ignoranti. Dođu u Europu i onda ih baš boli briga jesu li u Rimu, Moskvi, Amsterdamu, njima je to sve tu negdje.....
Al da oni traže od nas da se odreknemo svoga? .... Na neki način i da, zapravo bolje rečeno neke se izjave njihovih namjesnika (čitaj ambasadora) daju tako protumačiti.

Al oni pravi koji žele da se odreknemo svoga su oni naši domaći ulizice, koji (u staroj tradiciji da vole izigravati većeg katolika od pape / bez obzira na metaforu mislim i na vaše i na naše/) su oni koji nas žele amerikanizirati, i napraviti od nas bezličnu masu, za koju će neki George ili John za kojih 100 godina moći reći: "Once there were Croatia and Serbia. Rather barbaric contrys."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:00:35
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.