Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:49:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Koje od predizbornih obecanja je ispunjeno?
objavićemo ugovore sa Fiatom i Etihadom
4.2%  (11)
ukinućemo pretplatu na RTS
5.3%  (14)
struja će biti jeftinija
3.8%  (10)
smanjićemo javni dug
5.7%  (15)
zaustavićemo partijsko zapošljavanje
4.5%  (12)
svaka biografija biće dostupna javnosti
3.8%  (10)
smanjićemo nezaposlenost
6.8%  (18)
pravićemo srpski Mercedes
4.5%  (12)
ukinućemo BusPlus
4.2%  (11)
biće 100 milijardi evra investicija
3.8%  (10)
izgradićemo fabriku čipova za Emirate
3.4%  (9)
izgradićemo kanal Dunav - Morava - Vardar - Egejsko more
3.8%  (10)
Dinkić će biti uhapšen
4.9%  (13)
Karić će u zatvor
4.2%  (11)
bolji život već 2014.
5.3%  (14)
primaću građane jednom nedeljno
4.2%  (11)
Siniša Mali neće biti kandidat za gradonačelnika
5.7%  (15)
nećemo smanjivati penzije
3.8%  (10)
donećemo zakon o poreklu imovine
3.8%  (10)
bolji život već 2016.
5.3%  (14)
objavićemo istinu o rušenju u Savamali
3.4%  (9)
neću se kandidovati za predsednika
5.7%  (15)
Ukupno glasova: 46
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vucic - izmedju stida i straha  (Pročitano 1078090 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
То је наша константа, ништа се у међувремену није променило, не може да важи реципроцитет у односима између мале сиромашне државе и великих сила, овде постоји присутан некакав евро-унионистички идеализам и суманути ентузијазам код дела становништва, који ни у чему нема потпоре, велике силе ће увек тежити да искористе и експлоатишу сиротињу, ни о каквој помоћи се не ради већ о чистој рачуници која јачим доноси профит, а данашња политичка власт се, као и претходне, идеално намешта да штета за Србију буде што већа  Smile  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 20. Avg 2019, 12:37:46 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
I zato treba da budemo Svajcarska... sve moze.. svi su dobrodosli.. kada krenete da se bijete.. samo se izmaknes...

Ali to nikad nece da se desi jer imamo taj neki infantilni san o Panslovenstvu i sl.
« Poslednja izmena: 20. Avg 2019, 12:42:42 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Други економски пример колику штету трпи Србија, нама окупирани део Србије намеће некакве економске санкције, које нам економски штете, власт ништа не предузима заузврат и не примењује реципроцитет, чекајући да проблем реше други уместо да Влада Србије узвратним мерама подстакне саму привремену администрацију окупиране јужне покрајине да одустане од примене драстичних такси  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 20. Avg 2019, 13:25:39 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
« Poslednja izmena: 20. Avg 2019, 13:20:21 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Treba da budemo i jedino mozemo da budemo Srbija. Ovo "treba da budemo ko ..." dopisi po volji, raznih opcija ima u opticaju, je dobar pokazatelj bezidejnosti nase politike, drustva i cele elite.
Ovo balansero i istok i zapad u sustini vise lezi velikim silama, jer ih lisava bilo kakve obaveze prema Srbiji. Ne ne mozemo biti Svajcarska, kako zbog geografskog polozaja, tako i zbog specificnost mentaliteta koji je, hteli mi ili ne, takodje deo price svakog naroda ponaosob.
Svaki narod ima svoju pricu i posebnost kojim vrsi neki "impakt" na geopoliticka desavanja. Licno vise postujem ljude koji umesto ovog "treba da budemo ..." zapale tamo gde im vise lezi da zive, iako naravno cenim da narod i drzava treba da ucine sve da zadrze i favorizuju pamet. 
« Poslednja izmena: 20. Avg 2019, 13:36:48 od Srebrni Letač »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ja radije ne bih bio ko centralnoafricka republika
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Treba da budemo i jedino mozemo da budemo Srbija. Ovo "treba da budemo ko ..." dopisi po volji, raznih opcija ima u opticaju, je dobar pokazatelj bezidejnosti nase politike, drustva i cele elite.
Ovo balansero i istok i zapad u sustini vise lezi velikim silama, jer ih lisava bilo kakve obaveze prema Srbiji. Ne ne mozemo biti Svajcarska, kako zbog geografskog polozaja, tako i zbog specificnost mentaliteta koji je, hteli mi ili ne, takodje deo price svakog naroda ponaosob.
Svaki narod ima svoju pricu i posebnost kojim vrsi neki "impakt" na geopoliticka desavanja. Licno vise postujem ljude koji umesto ovog "treba da budemo ..." zapale tamo gde im vise lezi da zive, iako naravno cenim da narod i drzava treba da ucine sve da zadrze i favorizuju pamet. 


Naravno da ne mozemo da budemo kao Svajcarska, to sam i rekla.. previse smo infantilni, previse smo sjebani u mozak i previse malo cenimo sebe...
Meni je zaista muka od te stalne price o nebeskoj pravdi i nepravdi, globalnim zaverama, ko nas zavadi i sve ostalo..
Sve to iz usta ljudi koji su svesno 1990. godine glasali za raspad, i kunuli se u svog lokalnog boga...
I sad im je tesko... i cekaju penziju... i seru...
I muka mi je od klinaca koji su rodjeni 1999. koji mi seru o ustasama, Mladicu i siptarima... Sine, tebi treba jedna sljaga da se resetujes na fabricka podesavanja i vratis na nivo Teletabisa...
I muka mi je od moje generacije koja je apaticna izmedju dva fronta debila... i time stvara taj centralni, status quo tampon, sve dok ne popizde i ne odu negde preko...

I uvek ta prica o Milosu i Lazaru, pa Obrenovicima i Karadjordjevicima, partizanima i cetnicima, komunistima i ne-zna-sta-je-alternativa-jer-svi-su-bili-komunisti, o ovima i onima...

Voli nas Rusija, grdi nas Amerika... svi su nam braca i svi neprijatelji... totalna sizofrenija i nesmetana prodaja bromazepama...

Bas ono... detinjaste, infantilno, nedoraslo, sraslo sa drvetom...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
dabisha
Ja uopste ne mogu da percepiram kako bi bilo da sam Švaba, Amer ili Centroafrikanac(nemam pojma kako se zove ta nacija). Mogu samo da percepiram pricu iz srpske pozicije. Znaci tu smo gde smo, sta je problem, sta je resenje ...Od tog sanjarenja "treba da budemo ko ..." nema nista, a poodavno se ovde tambura na tu temu. Nemacka, Svajcarska, Danska, Norveska, Japan ... 5 razlicitih naroda, 5 razlicitih "prica, 5 razlicitih resenja i aj sad koje je pravo?
Na tu temu mogu da skapiram pricu tipa izvlacimo zakljucke iz empirije, ako vec ne mozemo bas sami da domislimo sta i kako treba. Al da bi kapirao iz empirije moras da vidis sve neophodne podatke. Npr tesko ce da ide razumevanje Svajckarske bez znanja svajcarske istorije, geografije, mentaliteta, nacina zivota. Pa na to dodaj i geopoliticki polozaj, jer jbga nije isto ako se granicis Italijom i Marokom. Pa tu je i neka geneza njihovog sistema, jer ni tamo sistem nije pao ko kapljica sa neba.
Nego je to kod nas sve ... joj Svajcarska nije ratovala 500 godina i imaju dobre plate, znaci to je to xD
Treba da budemo i jedino mozemo da budemo Srbija. Ovo "treba da budemo ko ..." dopisi po volji, raznih opcija ima u opticaju, je dobar pokazatelj bezidejnosti nase politike, drustva i cele elite.
Ovo balansero i istok i zapad u sustini vise lezi velikim silama, jer ih lisava bilo kakve obaveze prema Srbiji. Ne ne mozemo biti Svajcarska, kako zbog geografskog polozaja, tako i zbog specificnost mentaliteta koji je, hteli mi ili ne, takodje deo price svakog naroda ponaosob.
Svaki narod ima svoju pricu i posebnost kojim vrsi neki "impakt" na geopoliticka desavanja. Licno vise postujem ljude koji umesto ovog "treba da budemo ..." zapale tamo gde im vise lezi da zive, iako naravno cenim da narod i drzava treba da ucine sve da zadrze i favorizuju pamet. 


Naravno da ne mozemo da budemo kao Svajcarska, to sam i rekla.. previse smo infantilni, previse smo sjebani u mozak i previse malo cenimo sebe...
Meni je zaista muka od te stalne price o nebeskoj pravdi i nepravdi, globalnim zaverama, ko nas zavadi i sve ostalo..
Sve to iz usta ljudi koji su svesno 1990. godine glasali za raspad, i kunuli se u svog lokalnog boga...
I sad im je tesko... i cekaju penziju... i seru...
I muka mi je od klinaca koji su rodjeni 1999. koji mi seru o ustasama, Mladicu i siptarima... Sine, tebi treba jedna sljaga da se resetujes na fabricka podesavanja i vratis na nivo Teletabisa...
I muka mi je od moje generacije koja je apaticna izmedju dva fronta debila... i time stvara taj centralni, status quo tampon, sve dok ne popizde i ne odu negde preko...

I uvek ta prica o Milosu i Lazaru, pa Obrenovicima i Karadjordjevicima, partizanima i cetnicima, komunistima i ne-zna-sta-je-alternativa-jer-svi-su-bili-komunisti, o ovima i onima...

Voli nas Rusija, grdi nas Amerika... svi su nam braca i svi neprijatelji... totalna sizofrenija i nesmetana prodaja bromazepama...

Bas ono... detinjaste, infantilno, nedoraslo, sraslo sa drvetom...
Ne mozemo da budemo Svajcarska, jer nismo Svajcarci. Ko oce da bude Svajcarac, lepo se preseli tamo i trazi njihovo drzavljanstvo. Kao sto ni Madjarska ne moze da bude Svajcarska, niti Nemacka .......Jednostavno pred nama je da resavamo nase probleme na adekvatan nacin, nece to niko uciniti za nas, iliti nisu Svajcarci pravili drzavu kakva nama odgovara, nego kakva njima odgovara. Slazem se sa tobom da u Srbiji vlada totalna konfuzija, vise manje od pada komunizma, a licno mislim da je objasnjenje u tome sto mi nismo zeleli promenu tog sistema, nego je bilo aj kad svi menjaju i mi cemo.
« Poslednja izmena: 20. Avg 2019, 14:24:39 od Srebrni Letač »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa u sustini ako ne mozes da zamislis da si nemac, ne bi mogao da zamislis ni da si 50 godina ranije rodjeni srbin.

Mozemo terati mak na konac i da nista ne mozemo da zamislimo... Da smo drugog pola, da smo komsija..

Ali ipak, ako o nekoj kulturi dovoljno znas, mozes da zamislis da joj pripadas bar donekle jer je to ljudska kultura.

Ucenjem i smenom generacija kultura se menja individualno i grupno.

Sto rekose da reče heraklit, sve tece.
A mi nismo odrasli sa mobilnim telefonima.....
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
- da li Srbija može da bude nezavisna od EU?
NE

Niti treba da budemo nezavisni. Naš izvoz u zemlje EU je 11 milijardi evra. Pokrivenost uvoza izvozom je bila negde na 40% pre izbijanja krize, sada je već na 75-80% Naš problem je konkurentnost naše privrede u odnosu na njih i tu je potrebna mudra vlada da to poboljša, da još poboljšamo ove cifre, ane da se samoizolujemo.

S druge strane mi kao da pravdamo nekakvu vezu sa EU nedovoljnom ekonomskom saradnjom sa Rusijom. Da podsetimo i to da je robna razmena Madjarske (NATO i EU članice) sa Rusijom 6 milijardi evra, robna razmena nas i Rusije je nešto preko 3 milijarde...

Al ovo sve dodje kao dobar alibi, znaš ono nisi učio ništa, padneš ispit, mrzi te profesor, ovde isto mrzi nas EU, ne voli nas  dovoljno Rusija, dok za svo to vreme mi iskazujemo enormnu nesposobnost da vodimo državnu politiku...
« Poslednja izmena: 20. Avg 2019, 16:07:08 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:49:33
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.