Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 11. Maj 2024, 04:30:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Cime ce Seselj da se bavi po povratku u Srbiju?
da se leci
10.7%  (12)
da pokusava da srusi vlast
14.3%  (16)
da se razracunava sa Vucicem i Nikolicem
16.1%  (18)
da ojaca SRS
17.9%  (20)
da organizuje nemire u drzavi
3.6%  (4)
malo da talasa pa ce se smiriti
10.7%  (12)
svako cudo 3 dana
26.8%  (30)
Ukupno glasova: 112
Idi dole
Stranice:
1 ... 294 295 297 298 ... 301
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojslav Šešelj posle 12 godina u Beogradu  (Pročitano 225847 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
ŠEŠELj NE ODUSTAJE: Idemo u Hrtkovce; Mogu da nam zabrane binu i ozvučenje, ali ne i da šetamo

Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj najavio je danas da će SRS održati planirani miting 6. maja u sremskom selu Hrtkovci, uprkos najavama da policija neće dozvoliti održavanje tog skupa.

"Čuli smo informaciju da policija miting neće dozvoliti. Policija ništa ne dozvoljava, jer su mitinzi slobodna stvar građana i mitinzi samo mogu biti zabranjeni pod izvesnim uslovima. S obzirom da na mitinzima SRS nikada nije bilo incidenata, ugrožavanja ljudi i imovine i nikada nisu bili rušilački, nema razloga za zabranu", rekao je Šešelj na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije.

On je rekao da nema problem sa tim ako neko drugi želi da održi kontramiting, ali da je na policiji da tim ljudima kaže da su radikali već zakazali miting za 11 časova i da oni mogu da se okupe popodne ili neki drugi dan.


"Naše pravo da održavamo javne skupove niko ne sme da osporava. Zato smo odlučili da u svakoj varijanti 6. maja idemo u Hrtkovce. Molimo Boga da bude lepo vreme, da nas ne ometa kiša i da ne bude blata. Mada, kažu ljudi da su majske kiše božija blagodet, ali makar da ne pada oko 11 sati", rekao je Šešelj i dodao da će SRS sama obezbeđvati skup i da će njeni predstavnici imati propisanu žutu odeću.

Šešelj je dodao da će predstavnici SRS svakako otići 6. maja u Hrtkovce a da će u slučaju da policija pokuša da spreči skup krenuti u šetnju po tom selu.

"Ako nas policija napadne, mi ćemo odmah sesti na zemlju. To je stara naša taktika jer onda i policija ne tuče. Ako skup bude zabranjen, neće biti ozvučenja i bine, jer to mogu da spreče, ali da nas spreče da šetamo - to malo teže! A ako blokiraju ulaz u Hrtkovce, pa mi smo se i ranije pokazali da smo snalažljivi", rekao je Šešelj.

On je dodao da SRS nije dobila odluku o zabrani skupa od policije već da postoji samo izjava ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića. Dodao je i da će se, u slučaju da pisana odluka stigne u stranku, ona žaliti u upravnom sporu.


"Ako i bude zabranjen skup, mi idemo tamo. Umesto mitinga, mi ćemo se razmileti po Hrtkovcima do mile volje. Čist vazduh... miris poljskog cveća ćemo udisati... Nismo baš razmišljali o roštilju", rekao je Šešelj i dodao da ga ne zanima šta bi to okupljanje radikala u Hrtkovcima moglo da "izazove u bolesnim mozgovima".

Šešelj je naveo da se SRS za taj skup odlučila jer je on protivpravno osuđen za nešto što se nije desilo u Hrtkovcima i pozvao sve koji misle drugačije da pokažu makar jedan primer Hrvata koji je nasilno iseljen iz tog mesta i koji je, kasnije, sudski osporavao dogovorenu razmenu imovine sa Srbima iz Hrvatske.

"U čemu je onda problem? U mom govoru? Pa taj govor nije imao konkretnog efekta. On može biti govor mržnje ali ne i zločin protiv čovečnosti. To su dve stvari kosmičke udaljenosti... Što bih vraćao poslanički mandat, nisam valjda poludeo? Nije dobro protumačen zakon, jer se to (vraćanje mandata) odnosi na onoga ko je tek osuđen pa treba da ide a ne neko ko je pre 100 godina odležao pa ga naknadno osudili da to pokriju i spreče ga da traži odštetu", rekao je Šešelj.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
*ebe ih Voja samo tako ... kad je jedan sud u Hagu za*ebao da nece jedne Hrtkovce
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Ma moralna gromada, bice chvaraka
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
heh...neki ljudi zaista zive pod staklenim zvonom....
da li je to neznanje ..glupost ili bezobrazluk...to nije moja stvar...
ali jedno znam....
ti ako izazoves eksces ...kakve god posledice da budu i ti snosis dio krivice...
ako je nekome u redu ...nastaviti sa provokacijama i vredjanjem...uprksos upozorenju ..
recimo kada te neko upozori i lijepo ti kaze
mojne da me vredjas i provociras ...razbicu ti njusku...
i ti nastavis da provociras i vredjas...
i kad ti glava bude razbijena ...onda ti da glumis zrtvu i upires prstom i govoris aaa nasilnik..ludjak...zlikovac i sl...upomoc policija i sl...
to ne ide.....

policija moze da odradi svoj dio posla..da zabiljezi incident....da saslusa svjedoke,...
da privede lica zbog  narusavanja javnog reda i mira ili nasilnickog ponasanja...
da ih saslusa...i da nacini izvjestaj....i onda da prosledi izvjestaj tuzilastvu...

ako neko misli da policija nece navesti u izvjestaju da si ti i posle upozorenja drugog lica
svjesno nastavio sa provokacijama i svjesno  sa namjerom izazvao reakciju drugog lica ...koje te je upozorilo da ne trazis guzici cep...sto je rezultiralo fizickim obracunom...grdno se varate...

a onda tuzilastvo ako procita u izvjestaju od strane policijskih sluzbenika da si ti svojim neodgovornim ponasanjem
u vidu provokacija i uvredljivih reci naveo drugo lice da napravi prekrsaj ili krivicno djelo
u najmanju ruku snosit ces iste posledice kao i ono drugo lice koje ti je razbilo glavu...

dakle ...sud ce te teretiti istom kaznenom mjerom kao i onoga kome si nanijeo dusevnu bol...blacenje ugleda i povredu dostojanstva...i neveo ga da svoj ugled fizicki zastiti...
ako lice koje ti je rabilo njusku dobije 3 mjeseca uslova na godinu dana ti ces da dobijes mjesec dana uslova takodje na godinu dana....uz naravno pratecu novcanu kaznu koja je predvidjena za prekrsajno djelo po pitanju javnog reda i mira...
ako lice koje ti je razlupalo glavu dobije 3 mjeseca zatvora ti ces da dobijes mjesec dana zatvora...itako dalje...
a cesto je slucaj da obadva lica dobiju istu kaznu...
posebno ako se radi o licu (lice koje ti je razbilo glavu)koje nije sklono incidentnim situacijama...

i ostat ce ti mogucnost da pokrenes privatnu tuzbu...i da trazis nekakvu odstetu..
naravno ...to ce rezultirati i kontra tuzbom za nanosenje dusevne boli..blacenje ugleda i povredu dostojanstva i navodjenje na izvrsenja preksrajnog ili krivicnog djela...
i to uglavnom rezultira nagodbom...mir mir niko nije kriv...pod usvod da su ucesnici procesa iole normalni....
tj ako ne zele visoke troskove suda i troskove advokatskih usluga...
tacnije.... ni jedan sud na ovom svetu nece pronaci zrtvu u nekome ko je svjesno i sa namjerom i pored upozorenja drugog lica izazvao incidentnu situaciju koja je rezultirala fizickim obracunom...

a da ne govorim na sta sve moze da izadje i fizicki obracun....
afektna stanja odnose najvise zivota....najveci broj i slucajeva sa nanosenjam teskih tjelesnih povreda ali i ubistava se desi u afektnim stanjima...
covjek ..normalan covjek..toga uvijek mora biti svjestan...

demokratija je  izmedjuostalog i sloboda govora
ali to ne daje nikome pravo da moze da nekoga vredja..provocira i da mu nanosi dusevnu bol...da mu blati ugled i sl...
to su sve prekrsajna i druga zakonom definisana djela..i nisu bez razloga zakonski definisana i ne postoje ..onako bezveze...razne zakonske sankcije za takva djela  ...
ljudi ima svakakvih...mnogi tljudi esko kontrolisu svoje emocije itd...
i tada  ljudi zapadaju u afektna stanja ...

e to ti je otprilike slucaj seselj -jerkova....
zuti su svjesno izazvali incidentnu situaciju...
sa namjerom da izazovu seseljevu rekaciju...i uopste reakciju radikala...
da bi se u skupstini napravila incidentna situacija...pomocu koje bi oni koji su to sve izazvali mogli da
prozivaju pripadnike skupstinske vecine i nosioce vlasti...
i to bi bilo oke...da se ne radi o ljudskoj nesreci...i nepravdi koja je nanesena covjeku...koji je i optuzen i osudjen na pricama rekla kazala...bez ijednog dokaza...covjek je osudjen za ratne zlocine...
koji se nisu desili ....i to znaju i ovi zuti govnari...

i dobro je sto se sve tako zavrsilo kako se zavrsilo...

i jos je smesnije.....sto isti ti zuti govnari...traze zastitu ...i od 'skupastine' i od zakona i od drzave...
kada ih neko naziva izdajnicima....lopovima ..bagrom i govnima...
a rade isto sto radi i suprotna strana...
samo sto je za razliku od njih ...ta njihova suprotna strana ..
spremna da sa reci predje na dela...

meni se kenja od takvih ljudi....profil takvih ljudi ne mogu da smislim...
takve ne volim ni sresti na ulici...niti ih volim u svojoj blizini..jer uvijek uvijek izazovu neka sranja...
i onda kad dobiju po picici glumetaju da su nekakve zrtve...
a svjesno i sa namjerom izazivaju takve situacije...

daleko od toga da je seselj cvecka....
ali brate....sto je previse previse je...



IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
дебилно је коментарисати павијане коме је у свему крив шешељ  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
nije svemu kriv seselj. seselj je danas kao ruzna velika bubuljica na sred lica.

on je uvek bio simptom a ne uzrok. klovn koji voli da sedi u zatvoru.
nekada je sluzio da sloba vice svetu,da ima i gorih od njega, a sad je spao na to da je alat svog ucenika za dnevnopoliticka sranja
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
Omerović: Šešeljeva izjava o kući u Hrtkovcima provokacija


Predsednik Odbora za ljudska i manjinska prava Skupštine Srbije, Meho Omerović, smatra da je čista provokacija, ali, kako je naveo, i očajnički i opasan pokušaj pravosnažno osuđenog za zločin u Hrtkovcima, izjava Vojislava Šešelja o kupovini kuće u tom mestu.

„Njegova politika rata, mržnje, zastrašivanja je odavno poražena. Povratak na mesto zločina, javno isticanje da će ponoviti zločin samo dodatno zabrinjavaju stanovnike Hrtkovaca, ali ovaj put Srba jer je Hrvata zbog njegove politike, preostalo vrlo malo”, naveo je Omerović u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima.

Omerović smatra da ovo, kako kaže, maltretiranje ima za cilj samo da se skrene pažnja, da se pokuša iščupati iz ambisa u koji je upao zbog rejtinga koji ima i zbog građana Srbije, koji ga doživljavaju kao nekog ko je beznačajan na političkoj sceni. (Tanjug)
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Provokacija ???

Burazeru to je ratni zlocin po medjunarodnom pravu  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
Provokacija ???

Burazeru to je ratni zlocin po medjunarodnom pravu  Smile

Samo ako su ga srbi uradili  Smile ... za sve ostale postoje drugacija pravila  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 294 295 297 298 ... 301
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 11. Maj 2024, 04:30:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.