Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:08:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 32
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vodic za kupovinu televizora  (Pročitano 186903 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Logično je da oni koji imaju ispravan CRT televizor malo novije peroizvodnje jednostavno kupe DVB-T2 risiver (set-top box). Cena osnovnog modela ne bi trebala da bude veća od 50 eura, kada se pojave u prodaji. U tom slučaju, pošto je velika većina ovih televizora kod nas u 4:3 formatu, imaće izobličenu sliku (raširenu ili skupljenu po visini) na onim programima koji budu emitovali u 16:9 formatu, a verujem da će većina kanala emitovati u 16:9 formatu, po gašenju analogne predaje.

Onaj ko danas ima nameru da kupi nov televizor od 500+ eura, mislim da ne bi trebao uopšte da razmišlja da li da malo sačeka i kupi onaj sa DVB-T2 tjunerom.


Interesuje me da li ce televizor LG 37LV3550 koji ima Digitalni tuner                                         
DVB-T / DVB-C / MPEG-4 / AVC(H.264) moci da prima digitalni zemaljski signal koji ce biti pusten u Srbiji.Posto sam citao da ce digitalni zemaljski signal biti u MPEG-4 formatu.

Ne. Ovaj televizor ima ugrađen DVB-T tjuner koji podržava MPEG-4 / AVC(H.264) kompresiju. Njime se ne mogu pratiti kanali u DVB-T2 standardu. Televizor mora imati DVB-T2 tjuner sa MPEG-4 / AVC(H.264) kompresijom, jer je to standard koji je Srbija usvojila i počela sa probnim emitovanjem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
LG Nexus 5
Sami boksovi ce imati valjda u sebi podesavanje proporcije slike, tipa pass trhough, letterbox, 14:9, 4:3. Vecina domacih kanala, sko ne i 95% njih i dalje ide u 4:3 formatu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Podešavanje slike ne daje potpun ugođaj gledanja 16:9 programa na 4:3 televizoru, jer će slika biti vidljiva u celini, ali ne preko celog ekrana i znatno manja od originala. U gornjem i donjem delu slike biće crne trake "Letterbox".

Ja napisah da će većina programa najverovatnije preći na 16:9 format slike po gašenju analognog signala, dakle 2015. godine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
LG Nexus 5
Podešavanje slike ne daje potpun ugođaj gledanja 16:9 programa na 4:3 televizoru, jer će slika biti vidljiva u celini, ali ne preko celog ekrana i znatno manja od originala. U gornjem i donjem delu slike biće crne trake "Letterbox".

Ja napisah da će većina programa najverovatnije preći na 16:9 format slike po gašenju analognog signala, dakle 2015. godine.

Vec sam pisao na slicnoj temi da ljudi ne mogu da ocekuju ekstra sliku i kvalitet na televizorima koji su tehnoloski prevazidjeni jos u proslom veku. Izbor neka bude njihov. Baba i deda na selu sumnjam da imaju led/lcd, ne verujem da guraju CI module u njega, vec imaju drndavi CRT EI Nis, a u najboljem slucaju "noviji" samsung crt ili vox, te je investicija od 50 eura sa STB, a mozda i duplo manje subvencijom drzave ili cak i dzaba (kao u Hrvatskoj), sasvim prihvatljiva na ustrb malo nesrazmernije slike koja je zanemarljiva starijim ljudima. Ostali, nazovimo ih mladji ljudi, ako vec imaju led/lcd, verujem da bar 90% vec sada ima nekakvu vrstu STB-a, da li je to digitalna ili satelitska TV, totalno nebitno. Dakle, ostaje jako mali procenat ljudi koji su zestoko zavisni od sobne/krovne antene. Konkretno, meni pored OTT, digitalnog hd dvr-a i satelitskog stb-a ni najmanje nece nedostajati dvb-t2 u skorijoj buducnosti, tako da mogu slobodno da tvrdim da svako ko ima kablovsku ili satelitsku, moze komotno da kupi led/lcd jos danas i to najopustenije.
« Poslednja izmena: 18. Apr 2012, 20:45:41 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows Vista
Browser
MSIE9.0
Crkao mi je tv i vreme je za novi(posle 15ak god). E sada ja se u te nove tehnologije slabo razumem i sacekao bih ali roditelji insistiraju da uzmemo ovih dana(jer su naisli svuda na neke popuste - Tehnomarket slavi 10 god postojanja pa ima gomila popusta). Ono sto sam zakljucio(citajuci ovaj jako koristan tekst)da cu da uzmem Led(jer uzimam do 40 inca) i verovatno Samsung(svi ga hvale). Za sta mi treba. Prvenstveno za gledanje filmova i serija i malo sporta(procitao sam na netu da sada tv moze da sluzi  za igranje igrica, za to ga niko nece koristiti). I jako bitna stavka da mogu da idem na net jer dnevno na YT provedem po min sat vremena  Smile . Budzet je do 800 e. Gledao sam na netu cene i za te pare ne moze da se kupi 3D, tako da mi ostane full HD. Sta je jos bitno, znacice mi vase misljenje na ovo moje totalno neznanje   Smile . Molim za pomoc i hvala unapred(alp ce nesto znaciti prikljucen sam na SBB).

Edit: Sada sam isao na site tehnomarketa i ima neki na popustu od 80ak hiljada, koji imaju WIfi(Wirelles lan ready), to valjda znaci da je moguc pristup netu
« Poslednja izmena: 23. Apr 2012, 22:12:39 od Zikka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
LG Nexus 5
Edit: Sada sam isao na site tehnomarketa i ima neki na popustu od 80ak hiljada, koji imaju WIfi(Wirelles lan ready), to valjda znaci da je moguc pristup netu

Da, to je to.

Inace, 3d samsung, a da je 40", moze da se nadje za 800 eura, mislim da je model ue-40d6000 u tom cenovnom opsegu.

Imas i model led 40d5003 koji je oko 700 eura, ima lan. Mozes ti da nakacis TV na net, najmanji problem, samo je bar meni jako neprakticno da da kucam preko daljinskog YT klipove. Jedino da napravis neku kilometarsku playlistu pa da pustis. LAN je u TV integrisan vise za striming media sadrzaja sa media servera, racunara i slicno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kuliramo svi....

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1553
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Apple iPhone 3G
Ako moze mala pomoc, planiram da kupim TV danas ili sutra, pa ako je neko dovoljno brz da odgovori.. Dilema je izmedju ova dva modela:

http://www.emmi.rs/televizori-tv-32-led-samsung-ue32eh5000.11.html?productId=22549

http://www.emmi.rs/televizori-tv-32-led-lg-32ls5600.11.html?productId=22964

Hvala na brzom odgovoru!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
mob
Nokia 
@_zo
 Smile
Interesantno...Mozda LG ima bolju Frekvenciju,ali da se ja pitam,da kupujem sebi, ja bih uzeo Samsunga,jer mislim da je kvalitetnije odradjen Smile jer ako si citao na ovoj temi sam vec bio pisao da sam jednom prilikom nosio neke kucne aparate na popravku u servis, i dosta televizora sam video LG,medjutim bili su LCD u pitanju.Mozda to ne znaci nista,ali eto od tada nekako vise postujem Samsunga. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kuliramo svi....

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1553
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Apple iPhone 3G
Hvala na odgovoru!

Procitao sam sve sta je pisano, zato i jesam u dilemi.. Samsung svi hvale da je slika izuzetna, ali da je zvuk los.. Mada to nije toliko bitno ako uzmem neko fino ozvucenje. Kod LG-ija mi se svidja 3D opcija i intelligent sensor.. Niko nije znao da mi da neki odgovor, tako da m eubedi, koga god da sam pitao.. Smiley Mozda uzmem u obzir tvoju servis sugestiju, mada mislim da su im ovi LED odradjeni bolje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
mob
Nokia 
Hvala na odgovoru!

Procitao sam sve sta je pisano, zato i jesam u dilemi.. Samsung svi hvale da je slika izuzetna, ali da je zvuk los.. Mada to nije toliko bitno ako uzmem neko fino ozvucenje. Kod LG-ija mi se svidja 3D opcija i intelligent sensor.. Niko nije znao da mi da neki odgovor, tako da m eubedi, koga god da sam pitao.. Smiley Mozda uzmem u obzir tvoju servis sugestiju, mada mislim da su im ovi LED odradjeni bolje.

E sad,sta pazi ovo, imao sam priliku da pricam sa nekim ljudima iz Panasonic-a (uvoznika za Srbiju) posto radim kao prodavac tehnike pa izmedju ostalog i svakojakih televizora sam se nagledao.Oni su mi rekli ovako, a posle sam se i sam uverio (naravno hvalili su Panasonic-ove modele televizora  Smile ) oni kazu da 3D tehnologija,za sada,najbolje uspeva na Plazma televizorima, a zasto? Pa zato sto Plazma televizori imaju odziv 0.001 ms dok LCD ili Led imaju 2-3 ms.Pazi,ovo je bilo prosle godine negde sredinom leta. Smile Ukljuce oni neku Panasonic plazmu i puste Avatara u 3D,znaci bruka koliko je dobra slika,pustimo na Samsungovom nekom modelu koji isto podrzava 3D, ma kakvi ne moze da se dobije to sto treba za 3D. Smile  Onda su oni objasnjavali kako su trenutno na Srpskom trzistu najbolji Panasonic-ovi plazma 3D televizori zbog tog odziva od 0.001 ms i 600Hz te frekvencije.I posle smo dobili neki model LG 3D televizora,dijagonala 50" ne znam sad koji je model,kod nje isto moze normalno da se gledaju filmovi u 3D formatu.Nakon toga Samsung i jos neki kurcevi modeli tipa VoX ali 3D LCD i Led,ali nista,ne moze da se dobije taj efekat.. Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 32
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:08:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.