Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Viminacijum glavni frad provincije i stratesko utvrdjenje !  (Pročitano 4420 puta)
06. Okt 2007, 13:52:15
Clan u razvoju


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 5200
Viminacijum - rimski grad i vojni logor

Viminacium… Beše to nekad blistav grad. Bogati hramovi, široke ulice, luksuzne vile, velike terme, amfiteatar… Poharaše ga varvari pre par godina i malo ostade od njegovog predjašnjeg sjaja. U samom gradu je nešto od kuća i javnih gradjevina već obnovljeno i život se polako vraća, ali u ovim smutnim vremenima ne imadoh poverenja u ovdašnje ljude.

(…) U svom, doduše kratkom, životu ne videh grad na tako dobrom položaju. Tu se račvaju putevi ka zapadu, istoku i jugu Carstva. Reke su ovde široke i plovne. Dunavom bismo brzo stigli u Panoniju, Norikum, Reciju ili Dakiju. Kud ti pogled seže svuda voćnjaci, njive, šume… Ljudi se razmileli po poljima, vredno rade, reklo bi se, sve je u najboljem redu. A onda, u trenutku, kad ti pogled padne na ruševine logora Sedme Klaudijeve i razrušeni veliki Hram kapitolinske trijade, postaneš svestan nedavnih razaranja. A beše sjajan taj vojni logor! Veliki skoro kao onaj u Kastri Regini ili Veteri. Čak se i sada, izdaleka vide moćne kamene kule. A tek kakva beše Porta Praetoria! Kakvi sjajni arhitektonski ukrasi! To nigde ne videh!

U samom gradu življaše u dubokoj starosti majstor-slikar. . . Ne mogu više da mu se setim imena, samo znam da je u fresko oslikavanju vila i memorija, nadmašio svog učitelja, slavnog Flavija Hrizantija. Osetih Kajevu tugu nad prošlim vremenima te stadoh da ga tešim da će se grad uskoro popuno oporaviti i da će ponovo uživati u svemu onom u čemu čovek njegove učenosti i kulture može da uživa.

Preuzeto sa sajta http://www.viminacium.org.yu/

Inace imam cast i priliku da cesto idem u viminacium, samo da obavestim da su poceli iskopavanja rimskog amfiteatra, a uskoro se najavljulje iskopavanje hipodroma i hrama.  Za sada moze se posetiti Zapadna vrata, therme (rimsko kupatilo) i mauzolej.  Nastavak o viminacijumu sledi uskoro cim nadjem podatke a da i slike mora da se obrade     Smile
PS
Na slici iz vazduha se vidi uzdignuta zemljiste, otprilike tu se vrse istrazivanja, od povrsinskog kopa drmno pa skoro do dunava   !

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

8.jpg
(24.81 KB, 400x300)
« Poslednja izmena: 06. Okt 2007, 13:54:59 od vaspezijan »
IP sačuvana
social share
People should not be afraid their goverments, goverments should be afraid their people !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Linux4Life

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 473
Zastava SRBIJA
OS
Linux
Browser
Mozilla (2007)
mob
HTC 
 Smile Smile Smile
druze daj malo excluzivnix slika, za uzvrat obecavam slike iz Cuprije odn Horeum Margi-ja ali na veliku moju zalost sve je zaraslo u korov i termalna kupatila i vodovod i veliki broj ostataka gradjevina...... nasa posla

pozz RaJa
IP sačuvana
social share
Lada Linux Serbia Power Team
HighlandClan & The BulldogFighter Team
Highland Falconry
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia 5200
[move][/move]

Imam tih slika na kilo al me mrzelo da obradjujem uskoro cu da ih stavim  Smile
« Poslednja izmena: 06. Okt 2007, 17:32:38 od vaspezijan »
IP sačuvana
social share
People should not be afraid their goverments, goverments should be afraid their people !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 5200
Evo kako sam obecao stavljam slike viminacijuma. Ove su slike sa manifestacije Rimska noc koja se odrzala su sklopu globalne manifestacije spasimo planetu zemlju. Slike iskopina stavi cu uskoro  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

duo moderato u mauzoleju.jpg
(51.14 KB, 393x288)
dvokolice.jpg
(37.63 KB, 393x288)
gladijator.jpg
(45.73 KB, 393x288)
rimljnin.jpg
(36.34 KB, 393x288)
svecana povorka 1.jpg
(33.29 KB, 393x288)
svecana povorka 2.jpg
(33 KB, 393x288)
zasteve legija.jpg
(38.46 KB, 393x288)
IP sačuvana
social share
People should not be afraid their goverments, goverments should be afraid their people !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
mob
SonyEricsson K610i

VIMINACIJUM DOKUMENTARAC


Moj dokumentarac
 Smile

PS:Postoji 80 godišnji plan da se grad totalno rekonstruiše (da, da lepo sam napisao 80 godina).
« Poslednja izmena: 13. Jul 2010, 20:43:00 od Shone83 »
IP sačuvana
social share
Samo Srpkinje Srbina Spasavaju
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6




Moj dokumentarac
 Smile

PS:Postoji 80 godišnji plan da se grad totalno rekonstruiše (da, da lepo sam napisao 80 godina).
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.467 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.