Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesti iz Zlatiborskog okruga  (Pročitano 37019 puta)
31. Jan 2013, 19:09:08
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
Browser
Chrome 24.0.1312.56
Otvaram ovu temu gde cu moci da kacim vesti koje se ticu Zlatiborskog okruga. Ako nekoga zanima bilo sta u vezi istog moze me pitati ovde i pokusacu da nadjem odgovor.
 

Pa da pocnem sa vestima Smile

Kadrovanje: nekad vodila kiosk brze hrane a sada finansije direkcije


Vojislava Knežević, članica predsedništva Nove Srbije, pošto je joj propala namera da se ustoliči kao načelnik Zlatiborskog upravnog okruga, brzo se uhlebila. Ni manje ni više nego na mestu finansijskog direktora Direkcije za izgradnju!!!
- Ovo je bio jedan od uslova koje je NS zahtevao prilikom pregovora o formiranju vladajuće koalicije. Ostali partneri bili su svesni posledica ovakvog kadrovanja, jer Vojku mnogi znaju kao vlasnicu kioska brze hrane i ženu koja nema iskustva da radi ovakve poslove, ali se Novoj Srbiji moralo udovoljiti jer je od njihovih odbornika zavisilo rušenje Jovana Markovića – kaže za westinfo.rs sagovornik odlično upućen u lokalne političke prilike.
On kaže da Kneževićeva stručnim kvalifikacijama zadovoljava zahteve radnog mesta jer ima zvanje ekonomiste.
Dok su se kovali planovi o sklapanju aktuelne vlasti, iza paravana pregovora curele su informacije čas da će Vojislava biti novi direktor Aerodroma „Ponikve“, čas da će preuzeti direktorsku fotelju u Turističkoj organizaciji „Užice“.
- Posle se otvorila priča oko načelnika Okruga. Kada je naprednjak izabran za šefa Moravičkog okruga pao je dogovor u vrhu države da NS da načelnika Zlatiborskog. Užički „novosrbijanci“ odmah su to mesto namerili za Vojku. Planovi su im se izjalovili jer je Vlada na istu poziciju, neočekivano, postavila Dragoljuba Zindovića, naprednjaka iz Prijepolja. Da li je prevagnulo to što Vojka nema iskustva, ili je u pitanju novi politički dil – to znaju samo partijske centrale u Beogradu, – dodaje naš izvor.

westinfo.rs
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
Komora nagradila najbolje privrednike




Regionalna privredna komora Užice ostala je dosledna praksi i dodelila nagrade najspešnijim preduzećima i privrednicima u 2012.
- Za nama je teška godina u kojoj je privreda regiona, uprkos ekonomskoj krizi, ipak beležila rezultate vredne pomena, – poručio je predsednik RPK Duško Majkić.
Nagrađena privredna društva:
- “ENTEKO”, Užice
- “JUGENT FOOD”, Užice
- Društvo za promet i usluge “TERMOVENT”, Užice
- Konfekcija “KADINJAČA”, Užice
- Fabrika sita i ležaja “FASIL”, Arilje
Nagrađeni pojedinci:
- Nikola Šojić, direktor preduzeća “LIVNICA”, Požega
- Mijodrag Čitaković, direktor privrednog društva “DRINSKO – LIMSKE HIDROELEKTRANE”
- Jovo Mijatović, direktor Vojne ustanove “Tara”, Bajina Bašta
- Milovan Lečić, direktor JP “Udruženje toplana Srbije”
- Prof. dr Milutin Đuričić, profesor Više poslovno tehničke škole    Užice
Specijalna nagrada:
- Skupština opštine Nova Varoš za izuzetnu saradnju sa Komorom
Jubilarne nagrade:
- “UNITRAG”, Užice za 20 godina rada
- Preduzeće za finansije i računovodstvo “FIPO”, Užice za 20 godina rada

http://westinfo.rs/ekonomija/komora-nagradila-najbolje-privrednike
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
Čajetina pomaže obnovu Hilandara




Delegacija opštine Čajetina boravila je od 22. do 24. decembra u manastiru Hilandar. Bila je to uzvratna poseta pošto je nedavno arhimandrit Metodije, iguman svetogorske svetinje, obišao Zlatibor i Čajetinu.
Tema razgovora bila je obnova Hilandara započeta 2006, dve godine posle požara koji je oštetio hram u kome se pored duhovnih čuva istorijska građa, neprocenjive vrednosti, o Srbiji i Srbima.
- Mnogo je teže početi neki posao, ako se na primer napravi prekid od pola godine. Zbog toga se trudimo da radovi ne prestaju. Makar to bilo i sa manjim brojem radnika, ali bitno je da se uvek radi,“ pričao je gostima o obnovi manastira iguman Metodije.


Najveći doprinos dosadašnjoj rekonstrukciji dala je mala Čajetina.
- Obnovu ćemo nastaviti da pomažemo finansijski ali i animiranjem privrednika. Iguman Metodije pokazao je svu svoju dobru volju, inicijativu i ideju, da se kroz obnovu Hilandara prevaziđu podele u srpskoj crvki, politici i društvu, – rekao je predsednik opštine Čajetina Milan Stamatović, koji je predvodio grupu privrednika sa Zlatibora, iz Požege i Arilja koji su najavili podršku manastiru.
Foto: opština Čajetina

http://westinfo.rs/ekonomija/cajetina-pomaze-obnovu-hilandara
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Bas juce sa mother komentarisem kako su nam se sve ove poslanice, direktorke, ministarke, sekretarke, nacelnice i ostale politicarke "prolepsale" od kada su na vlasti..

Vidi se da je ova gore isti kapacitet...

Inace... samo napred sa temom. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
Požeška livnica modernizuje ruske vozove




Zahvaljujući investicijama u novi proizvodni pogon i ugovorenim izvoznim poslovima za rusko tržište, „Livnica Požega“ očekuje da će 2013. za 50 odsto premašiti prošlogodišnju proizvodnju i uposliti još 50 radnika.
- Od 1. februara otpočinjemo izvoz livenih papuča za potrebe železnica Ruske federacije. Stekli smo sve potrebne sertifikate za to tržište, i tamo ćemo ove godine plasirati 10.000 tona odlivaka, – saopštio je Nikola Šojić, direktor „Livnice“ koja posluje u sastavu korporacije „Farmakom MB“.
„Livnica Požega“ je u 2012. uložila tri miliona evra u izgradnju i opremanje nove fabrike. U njoj će se izrađivati kompozitne železničke papuče po licenci kompanije „Bremskerl“ iz Hanovera. Pre tri meseca u novom postrojenju startovala je probna proizvodnja, dok će serijska početi najkasnije početkom aprila.
- U Evropi ovaj program rade još četiri livnice, a dvadesetak njih proizvodi papuče od sivog liva. Naša fabrika je prva na kontinentu koja će paralelno porizvoditi i kompozitne i livene papuče, – naglasio je Šojić.
- Jedini način da se izborimo sa krizom vidimo u izvozu. Prošle godine 65 odsto proizvodnje prodali smo van granica Srbije, a za ovu godinu planiramo da to bude preko 80 odsto, – dodao je ovaj privrednik.


http://westinfo.rs/ekonomija/pozeska-livnica-modernizuje-ruske-vozove


Bas juce sa mother komentarisem kako su nam se sve ove poslanice, direktorke, ministarke, sekretarke, nacelnice i ostale politicarke "prolepsale" od kada su na vlasti..

Vidi se da je ova gore isti kapacitet...

Inace... samo napred sa temom. Smiley

Pa ovi sada nemaju nikakve kadrove jer je ovo prvi put ikad da su na vlasti u Uzicu pa se jos uvek nisu ustalili. A ova je ocigledno isforsirana od strane nekoga iz Beograda kao i svi ostali u ovoj sadasnjoj granituri u Uzicu.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Forum o Ponikvama, Univerzitetskom centru…




Građanski forum za određivanje lokalnih i regionalnih prioriteta opštine Čajetina biće održan u sredu, 30. januara 2013. godine od 10.00h do 13.00h u sali Biblioteke „Ljubiša R. Đenić“, u Čajetini.
Međuopštinska saradnja između grada Užica, opština Čajetina, Priboj, Prijepolje i Nova Varoš tek treba da se razvija. Prvi korak u ovoj sardanji su učinile lokalne samouprave potpisivanjem sporazuma o saradnji u decembru 2011. godine. Lokalne samouprave su definisale zajedničke prioritete: aerodrom Ponikve, Univerzitetski centar, Poljoprivreda i Turizam.
Cilj Građanskog foruma je da se proces određivanja prioriteta za održivi razvoj učini vidljivijim u uključe građani. Metodologija realizacije foruma nam pruža mogućnost da se preispitaju definisan i odrede novi lokalni i regionalni prioriteti.
Aktivnost je deo projekta “Građani u fokusu”, koji Užički centar za ljudska prava i demokratiju realizuje u saradnji sa organizacijom Zlatiborski krug  i finasijsku podršku USAID projekta lokalnog održivog razvoja.
Glavni cilj projekta je povećati uešće javnosti u procesu donošenja odluka i  stepen saradnje na međuopštinskom nivou – promocijom kreiranih i uspostavljenih mehanizama komunikacije između OCD, javnog sektora i lokalnih samouprava.

(tekst preuzet sa www.zlatibor.rs)


http://westinfo.rs/drustvo/forum-o-ponikvama-univerzitetskom-centru
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
“Format mali” stigao u Narodni muzej




U izložbenom prostoru Narodnog muzeja u Užicu otvorena je putujuća izložba Art centra pod nazivom “Format mali”. Posle Užica ovu izložbu videće i publika u dvadesetak gradova u Srbiji.
Užice je već sedam godina prva umetnička luka putujuće izložbe “Format mali” koja je ove godine okupila 57 autora različitih tehnika i poetika.
 ”Ovo je primamljiva izložba, posebno za mlade umetnike. Oni tu imaju priluku da se upoznaju sa različitim tehnikama, sa različitim slikarskim prilazima i estetikama”, kaže Rade Vergović, akademski slikar iz Užica.
Osim, iz godine u godinu, sve većeg broja učesnika, izložba “Format mali” koju za vreme trajanja pogleda i više od 15.000 posetilaca, po oceni znalaca, dobija i na kvalitetu.
“Mali broj umetnika može da “pliva” u tom formatu i on sam po sebi zahteva određenu veštinu, određenu tehniku i određeno znanje i zanatstvo”, kaže Marko Đurić, istoričar umetnosti Narodnog muzeja Užice.
Sve do kraja godine i izložbe u Beogradu, posle koje će, zahvaljujući glasovima posetilaca, najbolji autor imati izložbu u Art centru, dela malog formata, pogledaće i publika širom Srbije.
izvor: rts

http://westinfo.rs/kultura/format-mali-stigao-u-narodni-muzej
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Slovenac poreklom iz Bioske direktor Poreske uprave



Poslove direktora Poreske uprave Republike Srbije od 1. februara preuzeće Ivan Simič, Slovenac „užičke“ krvi.
Njegovim dolaskom, a u skladu sa programom i odlukama Ministarstva finansija i privrede i Vlade Republike Srbije, otpočeće dugo najavljivana temeljna reogranizacije poreske administracije. Cilj je da se ceo sistem prijavljivanja naplate i poreza učini efikasnijim, da stope budu što primerenije snazi poreskih obveznika, a da obuhvat bude bolji, i pravedniji kroz veće oporezivanje onih koji više prihoduju i imaju, saopštila je Poreska uprava.
Ivan Simič rođen je pre 54 godine u Gradu kod Murske Sobote, a otac mu je iz Bioske kod Užice. Diplomirao je i magistrirao na Pravnom fakultetu. Avgusta prošle godine Simič je postavljen za savetnika ministra za reformu poreskog sistema Srbije a kasnije je imenovan za v.d. direktora Poreske uprave.
http://westinfo.rs/drustvo/slovenac-poreklom-iz-bioske-direktor-poreske-uprave
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
http://www.facebook.com/KasapcicaMost

Zamolio bih sve koji vole Uzice da podrze ovu akciju Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.56
Ako nekoga zanima bilo sta u vezi istog moze me pitati ovde i pokusacu da nadjem odgovor.

mene interesuje planina Čigota. dakle da li može da se kupi plac na nekom od vrhova tog venca ? da li je to u privatnom vlasništvu ili ne ? koliko se kreću cene ?
dakle samo negde na vrhu, a ne u podnožju.
pitam za deo između partizanskih voda i onoga gde je bio hotel "vodice". ne znam da li još uvek postoji. tu ima neko vikend naselje.
a ako naletiš na Tornik, i deo između Tornika i Čigote uz Rzav, kaži kakva je i tamo situacija.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.