Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: vernici, kazite nam kako vam bog pomaze i koliko cesto?  (Pročitano 20084 puta)
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Motorola raspala
Vidi,ti očigledno imaš problem sa tim što ljudi vjeruju u nešto mimo sebe. Ti ne vjeruješ i zastupaš mišljenje da,bilo ti dobro ili loše-sam si tome doprinio.
Tu nema šta da se dokazuje,u tome je i ljepota 'vjerovanja u nešto'. i ljepota i suština.
vjerujem da sam se iz nekih situacija izvukla nezasluženo i kad mi se činilo da je faktički nemoguće. ili da sam,isto tako uspjela u nečemu. znam kad sama doprinesem nečemu,ali more je situacija kad znam da me samo poslužila sreća,da nisam tome doprinijela a opet je dobro ispalo
opet da ponovim, nisam otvorio temu s namerom da nekom promenim misljenje oko bilo cega. mrzi me da kuckam ponovo, zato cu citirati samog sebe da ne moras da sam trazis:
Citat
molio bih vas da podelite sa nama neke zanimljive price i anegdote u vasem odnosu s bogom. kako vam je i kad pomogao, da li ste trazili pomoc ili je dobili bez molitve? da li vam je nesto rekao ili ste ga razumeli i bez reci?
to je tema. ne moj ili tvoj problem, ne necija vera, ne molitva, na zasto i kako vec samo price. dakle, pokazite svima svoj primer kako bog pomaze. nema tu puno filozofiranja i skretanja s teme. ne razumem zasto niko ne napise konkretan primer kako mu je bog pomogao ili jos uvek pomaze?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
ne razumes, moj post je kritika na ton koji imas prema vernicima u uvodnom postu, to takodje spada u temu o kojoj ti zelis da razgovaras ovde..

recimo, ja sam pre sat vremena saznala vest koja me sokirala.. jako tuznu, strasno potresnu.. i ja koja nisam religiozna, ali verujem u neke druge stvari, imam potrebu da odem u crkvu i da zapalim svecu i pomolim se bilo kom bogu/univerzumu/cemu god, samo da ispunim sve moguce nacine da se priblizim necemu/nekome/sebi.ne bih li uspela da promenim tok sudbine ili neko vise voli da kaze d aje sudbina glupost, nego splet okolnosti, meni je svejedno..

ne zato sto je to ritual i zato sto ja zelim da skinem sa sebe odgovornos da nisam ucinila nesto sto bi vernik ucinio, ne zato sto volim crkve i paganske obrede, vec zato sto covek u svojoj tuzi i bespomocnosti u odnosu na zivotni ciklus koji je neminovan i konacan, zeli izmedju ostalog i da pomogne sebi, da umiri samog sebe nekakvim ritualom, a to je vec individualno kako kome sta u datom momentu odgovara..

dakle nisu samo religiozni upuceni na crkvu, i nisu upuceni samo radi religioznosti, vec mogu biti upuceni i radi "folklora" sto bi rekao moj otac, radi tradicije. a konacni ishod uopste nije vazan, dakle ne meri se necija vera onime sta je posledica te vere, vec se racuna da li vera uopste postoji. Ja licno nikada ne ocekujem nista kao plod svoje vere, jer je vera sama po sebi krajnji rezultat. Moliti se za nesto je princip koji oslobadja telo od nagomilanog stresa i to je dokazala i psihologija, ali kod mene licno to nema tezinu, jer ne verujem da postoji nagrada za veru. Jedina posledica vere je zivot u vrlini i to bi po meni tako trebalo da bude, ali ne bih se usudila nikada da kritikujem nekog religioznog ili verujuceg u bilo sta, jer se en smatram kompetentnom za tako nesto, niti mislim da iko ikoga moze da analizira na osnovu vere. Sad ne govorim o ekstremima itd..
    vera je nesto sto se ne dotice rukom vec duhom. ako verujes na molitvi i ne sumnjas zbice se. na ovom obecanju video sam osim 90 posto rakovina koje su bile ka smrti,i 20 posto njih koje su bile apsolutno van teoretske sanse za zivot.u dva slucaja novine su pisale nakon izlecenja da je u pitanju fenomen. video sam isceljenje raka koji je sesti slucaj u svetu. govorio sam o svom isceljenju licno. o coveku koji je bio povod da se napise knjiga o fenomenu ,pisac je doktor iz n.sada mislim.sa klinike.Bog cini takve stvari koje se ljudskim umom ne mogu shvatiti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Jednog dana, pre nekoliko godina, pođem na njivu da okopam kukuruz. Dan vreo, sunce prži, nige oblaka na nebu. Gledam njivu, učinilo mi se da se proteže u nedogled. Došlo mi je jako teško u tom trenutku. Uplašio sam se da možda neću završiti posao do kraja dana. Pao sam na kolena pogledao ka nebu i glasom punim očajanja zamolio za pomoć.
Odjednom neka mistična sila je počela da ispunjava zrak. Počela je da me hvata jeza. Onda u  jakom bljesku neki starac sa dugom sedom bradu se pojavi ispred mene. Nikad ranije nisam video takvu bradu. Bilo je nečeg nestvarno u njoj, kao da je satkana od snežno belih oblaka. Trebalo mi je nekoliko trenutaka da se saberem. Kada sam došao sebi, uspravio sam se rekao:
- Pomoz Bog.
On odgovori:
- Bog ti pomogo!
Odmah zatim uzeo je motiku i počeo da kopa. Takve elegantne pokrete nikad ranije nisam video. Radio je bolje od bilo kog mladića. Eoni nisu ostavili nikakav trag na njemu.
Kopali smo nekoliko sati i za to vreme razmenili naše filozofske  stavove. I ako se nismo složilu u vezi nekih fundamentalnih pitanja, moram da priznam da imao jako dobre argumente za svoje tvrdnje. Nikad ranije nisam imao takvog sagovornika.
Kada smo napokon završili, Bog je rekao da žuri jer treba da nadgleda sudar dve galaksije milijardama svetlosnih godina daleko. Zahvalio sam mu na pomoći i za to što je i pored svih svojih obaveza, našao vremena da mi pomogne. Samo se nasmešio i nestao u bljesku svetlosti.
Te godine kukuruz je rodio kao nikad ranije.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


nesto si htelaaa ???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 466
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Nokia 

Zamisli pacijenta pred operacijom raka. Ima sanse i da se oporavi posle operacije ali takodje ima sanse da ne prezivi ni operaciju a i da mu ta operacija ne pomogne. Ako prezivi i pomogne mu operacija, ako je vernik reci ce da se molio i da mu je Bog pomogao, ako nije pripisace to modernoj medicini i njenim cudima. I jedno i drugo je istna, samo iz razlicitih tacka gledista. Tako da, dzaba ubedjivanje kada mi vernici verujemo u to nesto a ti(pretpostavljam) ne verujes.  Smile

Nece da bidne  Smile

U oba slucaja ti je pomogao DOKTOR uz pomoc nauke, prica o Bogu bi mogla da prodje da ti NISI otisao u bolnicu, nego da si se lecio kuci uz pomoc vise sile.

To je ta klasicna zamena teza, doktro se skolovao 6 godina, polozio 40-tak ispita, stazirao 2 godine, ucio za odredjenu specijalizaciju, operisao te nekoliko sati....i ako operacija uspe, pomogao ti je BOG  Smile Smile Smile Jel moguce da neko tako razmislja, covece pomogao ti je DOKTOR svojim znanjem. Katastrofa. 21. vek a neko i dalje kao da zivi u 12.veku.
IP sačuvana
social share
"Zar da se stidim Srbije"----Novak Djokovic............
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Motorola raspala
izgleda da ni sami vernici ne veruju u cuda i boziju pomoc te je ne prepoznaju kad im se desi ili, nadam se, i sami vide da im nije bog pomogao vec neko drugi. sreca je sto religija kod nas vec dugo vremena nije nista drugo nego tradicija i meditacija, a s vremena na vreme, na nesrecu, okidac za homofobiju, nacionalnu i versku mrznju.

mislio sam da na forumu ima ljudi koji iskreno veruju da im bog pomaze i da mogu to da navedu iz licnog iskustva. dakle nesto sto su licno samo oni doziveli, a ne prosipanjem praznih fraza i prepricavanjem prica koje su culi, a i svi mi po hiljadu puta. iskreno sam razocaran sto niko nema ili ne zeli da podeli svoje iskustvo sa nama, a nazivaju se vernicima, ali s druge strane mi je i drago jer je ocigledno da je ipak kriterijum da nesto proglasimo "bozijom pomoci" postao dosta visi.

isto tako, mozda nije fer sto sam postavio pitanje ovde jer su ovde ocigledno svi ljudi pismeni, imaju najmanje srednjoskolsko obrazovanje i s obzirom da poseduju kompjuter i internet, verovatno ne spadaju u sirotinju. da sam pitanje postavio u nekoj siromasnoj, nerazvijenoj, zapustenoj i neobrazovanoj sredini verovatno bih dobio mnogo odgovora o svakodnevnoj bozijoj pomoci. ironicno, zar ne? ovako nas obrazovanje, kultura i relativno dobar kvalitet zivota teraju da kriticki razmisljamo i da dobro izvagamo svaku rec pre nego sto nesto nazovemo cudom odnosno bozijom pomoci, kada iz sopstvenog zivotnog iskustva znamo sta je po sredi.

ova tema je mogla ispasti sjajan primer vere u boga i njegovog delovanja na zemlji. ali su nam sami vernici svojim cutanjem pokazali da je sve to samo jedna velika gomila nicega. kao sto sam rekao, a sto smo predhodno svi zajedno u ovoj diskusiji ustanovili, religija i vera u boga su postali, kao prvo, samo vid moderne meditacije, nacin da damo sebi morala i snage za zivotne probleme i vid oslobadjanja od stresa. a kao drugo, postali su samo deo folklora i tradicije, nacionalnog identiteta.

bozija cuda su deo proslosti! a na srecu, ma sta neki pricali, religija i vera su de facto na tom putu i nihov poguban uticaj na ljude je sve manji i manji.
« Poslednja izmena: 29. Mar 2012, 14:41:27 od Sunshine Megatron »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62

Zamisli pacijenta pred operacijom raka. Ima sanse i da se oporavi posle operacije ali takodje ima sanse da ne prezivi ni operaciju a i da mu ta operacija ne pomogne. Ako prezivi i pomogne mu operacija, ako je vernik reci ce da se molio i da mu je Bog pomogao, ako nije pripisace to modernoj medicini i njenim cudima. I jedno i drugo je istna, samo iz razlicitih tacka gledista. Tako da, dzaba ubedjivanje kada mi vernici verujemo u to nesto a ti(pretpostavljam) ne verujes.  Smile

Nece da bidne  Smile

U oba slucaja ti je pomogao DOKTOR uz pomoc nauke, prica o Bogu bi mogla da prodje da ti NISI otisao u bolnicu, nego da si se lecio kuci uz pomoc vise sile.

To je ta klasicna zamena teza, doktro se skolovao 6 godina, polozio 40-tak ispita, stazirao 2 godine, ucio za odredjenu specijalizaciju, operisao te nekoliko sati....i ako operacija uspe, pomogao ti je BOG  Smile Smile Smile Jel moguce da neko tako razmislja, covece pomogao ti je DOKTOR svojim znanjem. Katastrofa. 21. vek a neko i dalje kao da zivi u 12.veku.
To cak i sami vernici ne spore, samo sto su u nekim takvim slucajevima(cak i uz modernu medicinu) sanse da prezivis i da ti operacija uspe u potpunosti vrlo male pa posle svega toga(ako to sve prodje kako treba) i ako si vernik mozes legitimno da smatras da ti je osim lekara pomogla i neka visa sila jer si verovao u to. Nije neka neistina jer je to jednostavno tvoja vera.

Ja makar kao vernik vidim to neko "cudo" i u malim stvarima. Ne umanjujem da je to vecinom delo nas samih ili nekoga ko nam je pomogao u trenutku, ali eto, ponekad pomislim da se ono "igrom slucaja" ne dogadja bezveze nego da nesto ima uticaja na to...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
 Megatrone , bolje bi bilo da sam sebi postaviš pitanje šta te tera da otvaraš ovakve teme . Zašto bi se neko trudio da tebi polupismenom odgovara na bilo šta.
Možda si glup kao top , jedva završio srednju školu , nemaš posla , isfrustriran zbog nečega .....

I kako ti sad misliš da neko sa tobom razgovara. Ti uopšte nisi u poziciji da nekome postavljaš pitanja.

Mada je ovde i administracija i moderacija foruma zakazala . Ako želite da forum ima kvalitetan sadržaj , ovakve teme bi trebalo da odma idu kantu za đubre. Mada kako želite...... , ovaj deo je iovako super posećen . Pitam se samo zbog čega  Smile
« Poslednja izmena: 29. Mar 2012, 19:26:06 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Motorola raspala
dobri stari ad hominem.  Smile ne zaboravi samo na moj izbor avatara. tema je odlicna, nisam ja kriv sto niko nema nista da napise vezano za nju pa je sve otislo u offtopic.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
dobri stari ad hominem.  Smile ne zaboravi samo na moj izbor avatara. tema je odlicna, nisam ja kriv sto niko nema nista da napise vezano za nju pa je sve otislo u offtopic.

 Pa zar ti nisu MunkaZe i marko 284 lepo odgovorili. Pročtaj lepo šta su napisali , i zahvali se ljudima što su te udostojili odgovora.

 Evo ti jedan slučaj kad  je meni viša sila , bog , nazovi to kako hoćeš , pomogla.

Još u vreme studija , polažem ispit iz "kontrole kvaliteta" , položio sam pismeni nekako i sad sedim i čekam da me profa zove na usmeni. Nisam nešto naročito spreman , molim u sebi boga da me pita nešto što znam. Izlazim da odgovaram i pazi sad , profa me pita baš ono što ne znam , ali je čovek pre mene zaboravio knjigu na stolu i nećeš verovati otvorena je baš na onoj strani gde je odgovor. Ja lagano čitam iz knjige i odgovaram na pitanje . Položim ispit , neverovatna stvar......

 Koja je verovatnoća da tip otvori knjigu od 350 strana tačno na onom mestu gde je odgovor na pitanje koje me profa nakon 5 min pita ........ 
« Poslednja izmena: 29. Mar 2012, 20:39:41 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Nemoj da se pitas Sovo. Ne valja kada je posecen, ne valja kada je neposecen. Ne valja kada se oponira ili iznose argumenti jedne strane, ne valja druge.

Uvek nekome nesto nece valjati.

Tema kao tema. Trazi objasnjenje i kak to izgleda nekome ko misli da mu je Bog pomogao. Koliko vidim nema nikoga da iznese svoje iskustvo. Ali zato po drugim temama se nasiroko to isto potencira. Smiley Pa ajd' ga ugodi. Imaju mogucnost da pokazu i iznesu svoje.

Ovo me podseca na druge neke stvari. Pocev od toga da ljudi vise prepricavaju nesto tudje, sta su procitali, culi. Pricace o iskustvima drugih s Bogom, objasnjavati nasiroko stvari iz Biblije, a kada trebaju svoje nesto reci, muk.

Kao jednom sto sam na chatu uradio. Raspricali se oni i pitam ih, ajd' recite sta je ljubav. Ni jedan, ama bas ni jedan nije rekao svoje misljenje vec citirali pesme, nekog tamo, nekog ovamo.

Koliko vidim to se i ovde dogadja.  Smile
« Poslednja izmena: 29. Mar 2012, 20:36:52 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.