Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:31:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: V92 protokol?  (Pročitano 7836 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Bad moj drug te pita dali si probao da instaliras modem preko tog programa a da nisi rucno radio pre toga?
Kaze da se nerazume bas u te modeme...a ja jos manje...ipak dovucicu ga ja na forum posto zna mnogo toga,bice nam od koristi...  :twisted:  Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
E hvala ti na dobroj volji. Ti si jedina koja mi je bar nesto napisala i to cenim i ako mi nisi nista konkretno rekla. Bilo kako bilo, bilo bi od velike koristi da dovuces tog druga ili bilo koga drugog ko se razume u ove stvari posto sam ja potrosio svoje ideje, a moram ovo nekako da namestim da mi radi. Kompjuter mi trenutno igleda kao da se pit-bul igra sa njim. Znaci gomila srafova, povadjene sve moguce kartice, osim modema - UZAS, tako da bi bilo dobro da ovo resim pa da sve to lepo vratim kako treba da izgleda. Hvala jos jednom.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Nema na cemu..rado bih ti pomogla ali neznam Smile

drug je uclanjen danas ovde pod nickom "frt" pa probaj ad ga kontaktiras na LP ili na mail,bolje mail,jer bas nevoli forume pa nece dolaziti cesto... kazi mu da sam te ja uputila da se njemu obratis Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
Žao mi je što moram da odgovorim ovako negativno al iskreno nisam čuo da je ikome ikada u YU uspelo da to namesti.
Tj. da to sa call waiting funkcioniše.
Siguran sam 100% da ako je to uopšte moguće onda moraš imati digitalnu centralu, pa prvo raspitaj se oko toga.
Onaj prvi link što si dao nije baš od velike koristi.
Ovaj link:http://www.modemsite.com/56k/ltwinmoh.asp ti daje uputstvo kako da podesis .ini fajl iz instalacije drajvera za takvu vrstu modema (koji je očigledno kako tamo piše sposoban da prebaci na telefon)
Dakle ako imaš takav modem, tamo ti piše da možeš naći  LTMOH.INI fajl koji lepo edituješ sa notepad-om il bilo kojim editorom i onda menjaš linije prema tome šta ti treba a šta piše u onoj tabeli desno.

U svakom slučaju sretno i ako uspeš nešto javi pa da se svi skupa obradujemo  Smiley
IP sačuvana
social share
Verba volant scripta manent.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pa vidi, ne znam vise sta sam pisao posto sam totalno poludeo sa ovime jer vec tri dana pokusavam to da namestim i polako ali sigurno ludim :mad:

Zato ne znam da li sam vec napisao da imam sve preduslove da ovo radi, a to su:

1.digitalna centrala
2.call waiting
3.caller id
4.lucent modem sa podrskom za v.92 protokol

Znaci hardware-ski imam sve sto je neophodno, samo treba provaliti kako to podesiti. Provajder je YUBC koji isto podrzava ovaj protokol, tako da stvarno ne znam u cemu jos moze da bude problem.

Sa onog linka sto si rekao da je za podesavanje, sam vec sve zivo probavao i nista od toga neradi. Ako mozes da mi objasnis posto meni nije jasno, sta je to 1=venus i 2=mars? To je valjda neka vrsta chipset-a, ali ne znam sta konkretno to znaci, a inace probao sam i jedno i drugo. Takodje ne znam da li sam dobro shvatio da je potrebno prepisati tacan naziv iz device manager-a pod modem name? To sam isto uradio i opet neradi.

Ja mislim medjutim da je problem u tome sto cim se instalira taj software, pojavljuje se poruka PLEASE CLOSE THE PORT AND TRY AGAIN. To je ono sto me izludjuje i sto nemogu da provalim sta znaci, a mislim da je to mozda uzrok. Probao sam da iskljucim blackice jer sam mislio da mu mozda on blokira taj neki port, probao sam da povadim sve kartice, zvucna, mrezna jer sam mislio da je mozda to problem, medjutim opet ista poruka.

Mozes li mi reci o kakvom portu je tu rec i kako to da izbacim?

Da li mozda mislis da bi trebao nesto da petljam po bios-u i ako mislis da treba, sta?

Hvala.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
E što se tiče BIOS-a siguran sam da ne treba tamo ništa da diraš i u svakom slučaju ne možeš menjati portove i direktno kontrolisati modem iz BIOS-a osim eventualno promeniti IRQ i opseg memorijskih adresa.

Što se tiče onog mars i venus to jesu neki čipseti al pošto nisam nikada video takve modeme niti koristio ne mogu ti reći šta to tačno znači.
U svakom slučaju postoje programi za detektovanje tačnih modemskih čipseta ja znam jedan za Linux al za win moraš nekog pitati šta je najbolje.

Treća stvar nemam pojma šta bi moglo biti oko tog porta, pazi to može svašta da bude pa čak i sam win može držati neki port otvoren iz ko zna kojih razloga.

Četvrta stvar je ta da mislim da je najbolje da kontaktiraš svog provajdera i proizvođača modema i tražiš od njih direktno da ti daju predlog kako to sve da podesiš s obzirom da kažeš da ispunjavaš sve uslove.

Razumem tvoju frustraciju potpuno i žao mi je što ne mogu konkretnije da ti pomognem al nisam imao iskustva s takvim modemima i sa call waiting, svejedno želim ti uspeh i slobodno pitaj ako imaš još neka pitanja i obavezno mi javi ako uspeš to da podesiš.
IP sačuvana
social share
Verba volant scripta manent.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
U BIOS-u ne bi trebalo nista da podesavas ako ti radi modem i na net ides bez problema. Pogledaj samo kako ti je on prepoznat u Win-u jer on jos posebno hoce da se zaglupljuje. Probaj da ga nateras na COM 2.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Citat: Markominus
E što se tiče BIOS-a siguran sam da ne treba tamo ništa da diraš i u svakom slučaju ne možeš menjati portove i direktno kontrolisati modem iz BIOS-a osim eventualno promeniti IRQ i opseg memorijskih adresa.


Hvala na ovoj informaciji. Sada cu makar smanjiti listu potencijalnih uzorka problema.

Citat
Što se tiče onog mars i venus to jesu neki čipseti al pošto nisam nikada video takve modeme niti koristio ne mogu ti reći šta to tačno znači.


Veruj mi da ni ja se nisam do sada susretao sa ovime nikada tako da uopste nemam pojma o cemu je rec, samo sto za razliku od tebe ja imam ovo sranje od modema koje nemogu da namestim da mi radi kako treba

Citat
U svakom slučaju postoje programi za detektovanje tačnih modemskih čipseta ja znam jedan za Linux al za win moraš nekog pitati šta je najbolje.


E vidis ovo je informacija koja mi dosta znaci, a koju nisam znao do sada. Voleo bih da ako imas nacina pokusas da mi se raspitas oko ovoga, da znam makar pod kojim imenom da trazim ovako nesto.

Citat
Treća stvar nemam pojma šta bi moglo biti oko tog porta, pazi to može svašta da bude pa čak i sam win može držati neki port otvoren iz ko zna kojih razloga.


Toga sam se i plasio. Znas li mozda neki nacin kojim mogu videti nakar u windows-u koji je port za sta zauzet i otvoren i kako da vidim koji konkretno port modem trazi a on je vec otvoren? Sta mislis, da li je moguce da je su driver za modem koji sam instalirao sa cd koji sam dobio uz modem i koji samo predpostavljam da je v.92, dosao u koliziju sa software-om koji sam skinuo za lucent modeme koji vrse funkciju Modem On Hold?

Citat
Četvrta stvar je ta da mislim da je najbolje da kontaktiraš svog provajdera i proizvođača modema i tražiš od njih direktno da ti daju predlog kako to sve da podesiš s obzirom da kažeš da ispunjavaš sve uslove.


Ne znam odakle si ti, ali po necinu na koji posmatras probleme ove vrste, a to je naravno racinalan nacin posmatranja, rekao bih da nisi odavde. Ovde kao sto znas ili ne znas sve funkcionise tako sto svi gledaju samo da problem prebace sa sebe na nekog drugog. Tako je slucaj i sa ovime. Znaci zvao sam provajdera, korisnicki servis YUBC-a i kazu mi oni da moram da imam digitalnu centralu, call waiting i caller id. Ja kazem da to vec imam, a oni mi kazu da onda moram da imam v.92 driver-e za modem i software za MODEM ON HOLD, na sta ja kazem da to vec imam i oni mi onda kazu da oni dalje nemogu da mi pomognu, posto oni podrzavaju v.92 i to kod njih kako kazu lepo radi i naravno uputili su me na proizvodjaca modema, a to bi bio lucent. Inace lucent se do sada pokazao kao NAJNEOZBILJNIJI proizvodjac hardware-a sa kojim sam ja do sada imao konktakta. Ladno na njihovom sajtu, prvo ti treba dva sata da pronadjes deo gde su driver-i, a onda je najveci biser u tome da tamo uopste nepostoje v.92 driver-i i da se oni hvale time da se mogu skinuti driveri za v.90 protokol koji je verovatno vec dosta zastareo, a ne znam ni sta on pruza, tako da uopste nepostoje driveri za v.92 na njihovom site-u. Onda sam nasao pod customer care, neki link gde kao mozes da posaljes svoje utiske i uopste nisam nasao e-mail adresu za tehnicku podrsku i poslao sam pitanje na tu adresu gde se salju utisci ali nisam do sada dobio odgovor, juce sam poslao.

Citat
Razumem tvoju frustraciju potpuno i žao mi je što ne mogu konkretnije da ti pomognem al nisam imao iskustva s takvim modemima i sa call waiting, svejedno želim ti uspeh i slobodno pitaj ako imaš još neka pitanja i obavezno mi javi ako uspeš to da podesiš.


Nisi ni svestan koliko sam poludeo sa ovim. Najgore je sto, ajde sto ja ne znam nista oko ovoga, ali sto niko drugi ne zna nista oko ovoga. Jos veci biser je sto ja imam sve sto mi je potrebno samo treba nekako to sve podesiti, medjutim ja to ne znam kako da izvedem. Tebi mnoooogo hvala na pomoci jer vidim da si se stvarno potrudio da mo pomognes i ja to cenim. Ako budes mogao jos nesto da mi pomognes savetom ili necim drugim voleo bih da to i ucinis.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:31:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.