Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:56:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: V92 protokol?  (Pročitano 7833 puta)
10. Mar 2003, 21:09:32
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Da li mi neko moze objasniti nesto vise oko ovog protokola? Sta to u praksi znaci i od cega zavisi? Hvala.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
E hvala ti za ovo, stvarno si legenda. Nisi ni svestan koliko sam se patio jer imam liniju preko koje me i zovu i preko koje idem na net, pa sam pizdeo kada mi zazvoni mobilni i cuje se iznerviran glas sa druge strane, SKIDAJ SE SA TOG SRANJA. Inace imam i call waiting i id koji su potrebni da bi ovo valjda radilo. Mozes li mi molim te jos reci kako ovo u praksi kod nas radi, koji provajderi podrzavaju v92 protokol i da li on lepo radi u praksi? Isto tako mozes li mi reci koji od jeftinijih 56k modema, 10-15 EU podrzavaju ovaj protokol i koji da uzmem?

Evo za one koji nece da pretrazuju samo ukratko ono sto je bar meni najvaznije ovde

Citat
The Modem-on-Hold feature allows modems to stay connected "on-hold" while you take an incoming call waiting call, or initiate an outgoing voice call (works only if V.92 server modem is configured to allow this feature). The amount of time you can place your Internet connection on hold while taking another call will be up to your Internet Service Provider (ISP).
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Molim vas da mi odgovore saljete HITNO, posto mi je do sutra ujutru potreban odgovor.

Evo sada da objasnim o cemu je rec.

Dakle, posto nikako nisam uspeo da pronadjem osobu koja mi moze lepo i konkretno objasniti sta je v.92 i kako TACNO funkcionise KOD NAS, odlucio sam da pokusam da sam to izvedem u praksi.

Prvo mi je bio potreban modem koji podrzava v.92 protokol. Mozda ce vam se ovo ciniti lako, ali danas ceo dan sam jurio po gradu trazeci modem koji podrzav v.92 protokol. Naravno odlucio sam da kupim novi modem posto moj sadasnji je stariji i to nepodrzava. Znaci, prvo sam odlucio da se bacim u trosak, a onda sam jurio ceo dan od jednih do drugih trazeci glupi modem koji podrzava v.92 protokol. Da sada mnogo nedavim, ali otprilike setali su me kao majmuna, niko koga sam zvao nema to sto trazim i tako dalje da ibh na kraju otisao u neku firmu u Katanicevoj 13 gde su mi rekli da IMAJU luccent sa v.92 da bi onda 20 minuta nakon toga kada sam dosao rekli da su se zajebali i da ustvari NEMAJU to sto trazim. Kada sam vec hteo sve da im porazbijam tamo, nasli su mi neki INTEL i rekli mi da on PODRZAVA v.92 protokol i ako na njemu to NIGDE NIJE PISALO. Uzeo sam taj modem uz to da ako NEMA v.92 da im ga vratim.

Sada sam ga namestio i modem lepo radi, lepo drzi vezu i ftp je dosta dobar, medjutim ne znam da li je ne znam kako da iskoristim v.92 ili ovaj smrdljivi modem to nepodrzava. Posto je u modem diagnostics pisalo v.90 capable, mislio sam da modem nepodrzava v.92, medjutim onda sam na internetu jedva nekako nasao driver za v.92 instalirao ga i on radi, medjutim ja opet ne znam kako da iskoristim v.92.

Posto znam da provajder mora to da podrzava, uplatio sam vreme kod YUBC za koje znam da podrzavaju v.92. Zvao sam njihovu tehnicku podrsku i rekli su mi da mi je potreban verovatno neki software, konkretno za moj modem da bi to radilo. Ja software za modem nemam, medjutim kada instaliram modem taj sa v.92 podrskom, pojavi se u system tray-u ikonica za modem sa nekim lampicama koje bi valjda trebale da svetlucaju kada je modem aktivan, medjutim one nedaju nikakve znake i stalno su crvene.

Znam da sam mozda ovo malo konfuzno napisao, ali stvano mi je konfuzija u glavi jer prvo:
- ne znam kako se v.92 uopste koristi
- ne znam da li su mi ovi smradovi dali modem koji uopste ima podrsku za v.92

Posto verovatno mislite zasto meni uospte treba v.92. Treba mi zato sto imam call waiting i caller id i treba mi da kada sam ne internetu, mogu da dobijem neki znak kada me neko zove na fiksni, a jedna od prednosti v.92 je upravo to i zato sam toliko zapeo da ga namestim.

Molim vas da mi pomognete oko ovoga, STO PRE, posto ako mislite da je do modema, onda moram sutra tokom dana da idem da ga vratim, a i ovako sam totalno sludjen jer ne znam sta da radim.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
Problem pronalaska V92 modema je velik jer kod nas podrzavaju svi provajderi taj protokol. Nije to BAS tako jeftino a uz to koliko korisnika ima te modema tj. telefonske linije da moze da koristi to "cudo tehnike."
Drago mi je da neko ima dobru tel liniju sa svim tim cudima.

Za dalje info pogledaj Google.
Pogledaj na sajtu model tog modema da li on podrzava V92 protokol a ja cu sutra da se raspitam jos oko ovoga.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Citat: Puky
Problem pronalaska V92 modema je velik jer kod nas podrzavaju svi provajderi taj protokol.


Verovatno si mislio da svi provajderi nepodrzavaju v.92 protokol. Ja sam uzeo vreme kod YUBC-a jer znam da oni 100% podrzavaju v.92

Citat
Nije to BAS tako jeftino a uz to koliko korisnika ima te modema tj. telefonske linije da moze da koristi to "cudo tehnike."



Pa pazi, nije ni mnogo skupo. Taj lucent koji sam trazio da kupim, jer kod tih kretena sto su mi rekli da imaju pa onda posle 20 minuta su shvatili da nemju, kostao 14 EU, tako da to nije mnogo skupo. Nazalost, sto se tice cuda tehinke tu si u pravu. Pa ja sam na srecu dobio broj sa 3-okom i isto tako sam uveo i call waiting i caller id, tako da stvarno treba da budem ponosan na to sto imam jer vidim kako se ljudi oko mene pate jos uvek na pulsnim centralama.

Citat
Drago mi je da neko ima dobru tel liniju sa svim tim cudima.


I meni je  :wink:

Citat
Za dalje info pogledaj Google.
Pogledaj na sajtu model tog modema da li on podrzava V92 protokol a ja cu sutra da se raspitam jos oko ovoga.


Ma model nema sanse da se provali. Na njemu, mislim na kutiji su samo neke reklame za film matrix i cak nigde nepise ni ko je proizvodjac modema, tako da to da je uospte intel se vidi tek kada ga instaliras pa pod CONTROL PANEL/MODEM i tamo pise samo INTEL 56K. Znaci opste sranje.

Ajde molim te vidi, raspitaj se oko ovoga, pa mi javi sto pre, posto moram danas tokom dana ako budu hteli da mi prime nazad modem, da ga vratim i uzmem nesto drugo ako su dobili ili ako hoce da mi vrate pare, to bih najradje i uradio posto sam nasao na jednom drugom mestu lucent.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
To sam i mislio kada sam ti rekao za podrzavanje ... jednstavno oprema koja je potrebna da se instalira i nije BAS jeftina a isto radi sa 99,9% modema koji se koriste.
Znam da modemi i nisu toliko skupi.

Za tog Intela, pogledaj sa chipa da ocitas neke brojeve. Mozda ces tako imati srece. Prepisi sve brojeve koji postoje i tako trazi po Google.

Za vise info o V.92 protokolu potrazi na Google jer za sada nemam nista novo da ti ponudim.  Smile
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 733
Ja sve što mi treba nađem na googl-u!
IP sačuvana
social share
Ja biti veoma pismen?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
:mad:  :mad:  :mad: I AM FREAKING OUT :mad:  :mad:  :mad:

Ne znam vise sta da radim. Hocu da poludim. Molim vas da pazljivo procitate ovo sto cu napisati i pokusate nesto da shvatite i pomognete mi jer cu u suprotnom da razbijem kompjuter.

Evo ovako. Prvo, kupio sam ipak LUCENT modem, odnosno zamenio sam ga za taj INTEL jer je intel bio sumnjiv, a na LUCENTU pise OGROMNIM slovima V.92 tako da znam da sigurno podrzava V.92 protokol.

Stvari stoje ovako. Na cd-u koji sam dobio postoji i driver koji se zove SV92P, sto valjda znaci da je to driver za v.92 protokol, a ujedno taj driver jedini i radi, tako da je to valjda OK.

Za lucent modeme potrebno je imati odredjeni software koji valjda omogucava tu MODEM ON HOLD funkiju, nadam se da znate o cemu pricam.

E ovako, posto sam skinuo taj software i on neradi i ne znam sta da radim sa njim, zamolio bih vas sledece. Ako mozete idite na ove linkove i pokusajte nesto da shvatite tamo, posto ja to sto sam uspeo da shvatim i primenim ocigledno nije dovoljno

http://www.modemsite.com/56k/ltwinv92.asp
http://www.modemsite.com/56k/ltwinmoh.asp

Problem je u tome sto kada instaliram taj program uvek mi izbacuje poruku

PLEASE CLOSE THE PORT AND TRY AGAIN

Ta poruka me IZLUDJUJE i verovatno je nesto vezano za to, medjutim probao sam sve cega sam se setio i nazalost nisam provalio u cemu je problem i kako da se resim te poruke.

Jos jednom MOLIM sve koji mogu da mo pomognu da to ucine, jer STVARNO vec dva dana sedim ovde i hocu da popizdim jer nemam vise ideja.

HVALA.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ajmo ljudi, pomagajte. Smile
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:56:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.