Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:02:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uticaj roditelja na nas zivotni put  (Pročitano 89071 puta)
03. Jun 2005, 06:45:42
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Roditelji vole svoju decu. Zele im dobro. Nastoje im pomoci, izvesti ih na pravi put. Medjutim... koliko u tome uspevaju, koliko su u stanju preci preko vlastitih psihickih problema, trauma, zabrana... i razumeti stvarne potrebe deteta, videti ga kao individuu razlicitu od njih i njihovih zelja i ambicija? Uspevaju li roditelji zaista u svojoj namjeri, mogu li izvuci ono najbolje iz nas i razviti u nama nase prave potencijale i pripremiti nas za zivot?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


It's a state of mind.

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 144
mob
SonyEricsson T230
Roditelji su uspesni ako uspeju da podstaknu dete da bude svesno sebe i razmishlja sojom glavom. Takodje je od presudnog znacaja probuditi u detetu istrazivacki duh. Tada dete moze samo da izabere svoj odnos prema svome postojanju i okruzenju u kome postoji. Razumeti, to je jedini uspeh i put ka prosvetljenju. Dobro pripremljeno dete svoj put pronalazi samo, nezvisno od svojih roditelja.
Oni koji razumeju to i uspevaju. U Srbiji je takvih malo.
IP sačuvana
social share
Stavi pravu stvar na pravo mjesto i cini to cesto.
One hoce isto sto i mi.
Izgubio sam ideale. Posteni nalazac moze slobodno da ih zadrzi. Neka mu je Bog u pomoci.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Na fakultetu sam imala ispit iz pedagogije, i u sklopu toga imali smo posebnu literaturu u vezi sa ponasanjem roditelja. Jako je poucno, i mislim da bi svi, pre nego postanu roditelji, trebalo da se pozabave time. Biti roditelj je najveca odgovornost koja postoji, a vecina ljudi ovde je skroz neobavestena u vezi sa tim, i odnosi se olako prema toj ulozi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
 Smile montenegrina
Bilo bi dobro ako imas odakle da izbacis par detalja iz te literature.

Ja sam prezadovoljan sto se tice mojih roditelja kako su se ponasali i ucili me kako treba da se ponasam i da se postavim prema stvarim. Znam da su mi pruzili koliko su mogli (mislim na odgoj i ponasanje), koliko su uspeli da uticu na mene.

Sve manje roditelji mogu da uticu na svoju decu u danasnje vreme bar mi se tako cini, ispravite me ako gresim. Deca odrastaju uz neke druge stvari i imaju drukcije pogleda na svet, one koje im ulica ili drustvo nametnu. Sve menje je tu uticaja roditelja. To se moze povezati i sa stanjem u drzavi i krizu u kojoj se nalazi vecina porodica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


ljubav,cvece,drvece...

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4109
Tesko je vaspitati dete,ako roditelji nisu vaspitani.Danas se vaspitanje dece racuna u HRANJENJE dece.Ne slazem se sa time da je politicka i materijalna situacija dobar izgovor i opravdanje za zapustanje dece.Nisu zapustena deca samo ona neokupana,zamazana deca,vec i masa onih koje srecemo koji se ponasaju kao divljaci,neotesano,nekulturno,necivilizovano,...Mozda neki misle da su vaspitali svoju decu ako su ih ucili da gaze preko leseva,use-na se-podase,i ako im nisu utuvili u glavu da svet nije stvoren da bi se oni izivljavali,vec da su deo tog sveta u kome treba da ucestvuju,doprinose,balansiraju...Ja imam nekih zamerki roditeljima,ali znam da su se trudili i sve sto su cinili,cinili su to iz ljubavi prema meni i bratu,pa ako se i ne slazem oko nekih stavki-to je valjda s godinama.Menjaju se vremena,neki principi ne prolaze u danasnje vreme u moju korist,pa ne mogu ni da se slozim s njima.
Bitno je da se roditelji bave svojom decom,a ne samo da ih gledaju kako rastu i s vremena na vreme prokomentarisu-kako vreme prolazi...
IP sačuvana
social share





Sve sto se jednom desi
ne mora se nikad vise desiti.
Sve sto se desi dva puta,
desice se sigurno i treci put!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4416
mob
Nokia N70,6303,K610...
Moji roditelji su umrli. Ustvari majka mi je jos ziva ali kao da je umrla za mene!
IP sačuvana
social share
Grand shitovi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


It's a state of mind.

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 144
mob
SonyEricsson T230
@Saleboy
Izvini, a koliko ti imas godina?
IP sačuvana
social share
Stavi pravu stvar na pravo mjesto i cini to cesto.
One hoce isto sto i mi.
Izgubio sam ideale. Posteni nalazac moze slobodno da ih zadrzi. Neka mu je Bog u pomoci.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol
Poruke 1514
Zastava
"Nikada covek jednom za svagda ne moze proniknuti u sve tajne roditeljskog doma." Basara
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Biti roditelj je svakako najodgovorniji posao na svetu. Ono kako vaspitas dete, kakve moralne principe usadis u njega, od toga zavisi kakav ce covek postati. Price da skola  i drustvo vaspitava... pa to su gluposti.  Ono sto "poneses" od kuce, to je bitno.
Imala sam tu srecu da (barem mi se tako cini) budem relativno dobro vaspitana, i to ne samo u smislu da se prva javim starijem od sebe, da se ne ponasam drsko, da postujem starije, da umem da procenim koje je :"drustvo" lose i da ga izbegnem, da se ne povodim za vecinom  i za prolaznim stvarima...
Ako te takve stvari roditelji pravovremeno nauce, onda za tebe nema zime.

Ali, problem je u tome sto uspesno roditeljstvo zahteva odredjeni nivo zrelosti... Danas, kada zivimo u vremenu kada sve vise "dece" radja "decu", sta ocekivati?
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


I dva prsta su deo pesnice

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6
Zastava Pvo
Hajde da ucestvujem...
Moj slucaj : nakon 14 godina preko, na molbe roditelja vratio sam se u rodnu kucu... i sta sad ?
Trazim svoje mesto u gradu gde se sve promenilo, od nemila do nedraga trazim posao u gradu gde su prevaranti glavni.
Ali, ja sam sa svojom majkicom ... S vremena na vreme mi cale kao spomene kako je on uvek cuvao svoj posao, ali to se kao tice tamo nekog treceg ! I opet, sta sad ? Nazad mogu, ali to su nove traume za sve, ovde jos nista a vreme leti...
IP sačuvana
social share
Mnoge stvari su nadohvat ruke - treba samo saviti kicmu !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:02:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.