Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 04:12:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uticaj roditelja na nas zivotni put  (Pročitano 89485 puta)
Jet set burekdzija


All I dream is to be with you

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 6241
Zastava Srbija/Beograd/Dortjol
mob
Nokia 6600
 Smile Smile

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
uzalud i vaspitanje od vaspitanih ljudi,uzalud i moralni principi i sve najbolje sto ti mogu roditelji reci i usaditi ako nema roditeljskog primera
Primer je ono za cime deca idu i sta gledaju,svesno ili nesvesno...ja znam da sam dobro vaspitan i potpuno mi je jasno kuda ne treba ici i kako razlikovati dobro od loseg,ali od najranijih dana imam jedan primer pred ocima...umesto da su me barem pripremali za zivot uceci me da lazem i da se snalazim,oni su me naucili jedino da sve uradim ispravno i da se suocim sa porazom...sta god roditelji radili i koliko god se trudili,ako ne ostvare sebe i ne postignu nista u zivotu..slabe su sanse i za decu...barem meni tako izgleda..jer u svemu me podrzavaju i stvarno nemam im sta zameriti barem sto se vaspitnog dela tice..ali ja ipak nekako uspevam da ne uspem u svemu,kao i cale...kao i keva...
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
ogroman uticaj... i dobar i los...
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 54
Zastava bgd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Netscape6 6.2
Na zalost, ono sto se iznese iz kuce ostaje za ceo zivot. Govorim kao roditelj i kao odrasla osoba (mislim, nemam 40 godina.. :[115]Smiley. Cinjenica je da su deca danas totalno drugacija nego sto su nekad bila (pod pojmom "deca" podrazumevam sve do 18 god.), bar ono sto ja vidim, a ne mogu da ne ostanem uzasnuta. Oni nisu krivi za to, oni se trude da prate trend ali je roditelj taj koji ce da ga od nekih stvari odvrati, naravno, koristeci normalne i pametne metode jer ce svaki vid autoritativnosti dati kontraefekat. Roditelji cesto grese jer ne prave razliku izmedju "autoriteta" i "autoritativnosti" i tu dolazi do gresaka koje skupo plate deca, a i oni.
Opet, na zalost, imala sam taj primer kod kuce, greske koje sam ja sama napravila iz istog razloga, a koje nikad ne mogu ispraviti i koje cu zauvek vuci za sobom. Te greske su rezultirale pojavom razlicitih psiholoskih stanja koje su se odrazavala na polja na koja nikad nisam znala da postoje, a kad dublje pokopas -  nadjes uzrok. Na srecu, skoro sve su, uz dosta truda, iscezle, a, evo, jedna je ostala da se "druzim" sa njom do kraja mog zivota.
Ne kazem ja da su roditelji krivi uvek, roditelji uvek zeli najbolje za svoje dete, ma kakvo ono bilo. Ali, eto, desi se da ti isti roditelji, iz neznanja, cesto i iz razloga jer su i oni sami tako vaspitavani i za druge metode ne znaju, misleci da rade najbolje, prave najgore jer dete od svog rodjenja treba smatrati kao individuu, bice koje ce sutra svojom glavom razmisljati i samo upravljati svojim osecanjima i samo graditi svoj zivot, uz njihovu pomoc. Tad se kod deteta stvara bunt, radi stvari koje mu se konstantno brane iz inata i dovede sebe u situaciju da mu treba pomoc roditelja jer tada ne ume da samo izadje iz te situacije. I onda opet sve iz pocetka - retko kad ce se roditelj nauciti, a nece ni dete.
 Ne kazem da mu treba dati svu slobodu, tada efekat moze biti isti (a danas imamo te primere na ulicama koliko hocete) vec da treba roditeljstvu pristupiti sa ogromnom ozbiljnoscu i paznjom. Sto rekose neki ljudi - "u skolama nas sve uce, postoje gomile fakulteta, ali nas niko ne uci kako da budemo roditelji". Ni ja sama nisam znala koliku obavezu imam, da drzim jedan zivot u svojim rukama i da ono sto ja napravim, ostaje celog zivota. Kada sam to shvatila, toliko sam se isprepadala da nisam znala kud udaram par dana.
Sada, opet, iz nekih drugih razloga, ne vucem ja sve konce, i iskreno, plasim se sta ce se dalje desavati.

Bitno je da sam shvatila sta znaci biti roditelj, da sam uspela da greske svojih roditelja kod sebe ispravim i da sam krenula u "modeliranje" jos jednog malog, pravog coveka.

Da se razumemo, moji roditelji su za mene najbolji na svetu i ja ih volim najvise na svetu. Uspela sam cak i njih, onako tvrdoglave, da osvestim i ukazem na propuste, a od njih je uvek bilo tesko izvuci ono "jeste, u pravu si".

Mislim, bice od mene nesto....nekad...valjda....


Uf, ja sam se bas raspisala... Smile


Nadam se da se ovim mojim postom niko nece uvrediti, a i ako se to desi - ja se izvinjavam. Samo iznosim svoje iskustvo i svoje misljenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
primer je vaspitanje...nista drugo
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 54
Zastava bgd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Netscape6 6.2
Ne uvek.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 191
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson T230
Sada sam i ja roditelj i ponekad!!!! prepoznajem da prenosim model ponasanja mojih roditelja Smile Smile Smile,a to nikako ne zelim Smile Smile
IP sačuvana
social share
Kad bi samo ljubit znala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 54
Zastava bgd
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.23
Sada sam i ja roditelj i ponekad!!!! prepoznajem da prenosim model ponasanja mojih roditelja Smile Smile Smile,a to nikako ne zelim Smile Smile

Uf..... Mene je moralo zesce da odvali po glavi pa da ukapiram njihove greske, a ako ne zelim da i ja prolazim (kao majka) ono sto su moji roditelji prolazili samnom, a ispravljajuci gluposti koje sam ja sama napravila, morala sam da sednem i da izanaliziram gde su bile greske. Uvek je tesko pronaci ih, a kad ih nadjes, sto znaci da si ih svesna, lakse ces ih ispraviti i truditi se da iste ne reprodukujes na rodjenom detetu.

Nije mnogo tesko....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 191
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson T230
hvala skaknko Smile Smile
IP sačuvana
social share
Kad bi samo ljubit znala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne uvek.
Primer je vaspitanje,ono ostalo je u deci samima...zato nekad od losih roditelja ispadne dobro dte i obrnuto,naravno i uticaj okolike je ogroman..ali ipak mislim da roditeljski primer vredi i utice mnogo vise od bilo kakvih reci
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 04:12:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.