Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Uspešan čovek" za 2.300 evra?  (Pročitano 7173 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Sto se tice tih igara, jos osamdesetih je to islo, samo tada postom se to radilo. Znam da sam jednoj komsinici objasnjavao kako funkcionise piramida i da sto se vise siri, vise ljudi gubi jer sve manje ostaje ljudi iza njih, al zena bila uverena da svi dobijaju  Smile

имао си телигентан комшилук Smile

Prosek, al onaj zalostan stim da sam ja tad imao nekih 15-16 godina a doticna gospodja nekih 50  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.64
Sto se tice tih igara, jos osamdesetih je to islo, samo tada postom se to radilo. Znam da sam jednoj komsinici objasnjavao kako funkcionise piramida i da sto se vise siri, vise ljudi gubi jer sve manje ostaje ljudi iza njih, al zena bila uverena da svi dobijaju  Smile

имао си телигентан комшилук Smile

Prosek, al onaj zalostan stim da sam ja tad imao nekih 15-16 godina a doticna gospodja nekih 50  Smile

јбг...ја сам имао 13-14 година кад је почео дафимент и југоскандик циркус и истог момента сам знао да је то чиста превара...нажалост...има истине да кад су људи притиснути бедом и немаштином не размишљају рационално...много људи се тад добро опекло
ови мултилевел,гем курципалци су ништа друго до испеглани дафимент прилагођен за 21 век
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
LG Nexus 5
Razumem ja sve to, ali tu zarade samo ti što su im te knjige prodali i niko više, da je to u realnosti moguće niko ne bi radio nego bi svi samo sedeli kući i zarađivali ovako, ali pošto niko ne poznaje nikoga ko je zaista i zaradio dovoljno novaca da kupi stan sa uloženih 2300 eura na kraju je to samo prevara i navlakuša. Mislim meni sve jedno nisu moje pare u pitanju, ali da se bar ljudi koji tako daju novac ne raspitaju i ne provere, nego ih kao one jeftine kurve odvedu u neki malo lepši hotel a oni šire noge (daju novac).

Primenjuju se razni pristupi, psihologija, uverljiva retorika, vizuelni dozivljaji, kao i preporuka tvojih dobrih prijatelja, kumova, neretko i rodbine.

Zamisli situaciju gde tvoj najbolji ortak kaze da ima vanserijsku sljaku za tebe i da je bas tebe odabrao za to jer misli da ti to mozes i da zeli da uspes. Tvoje je da ne siris okolo, kako ne bi svi provalili tu "zlatnu zicu".
Ti se pitas zasto onda svi to ne rade? Pa ne rade zato sto se na takve "obrade"(citaj prevare) salju samo ljudi od poverenja, jer to je nova firma na sceni, tek su poceli da skupljaju kajmak, pa nije dobro da ti svima raskenjas o postojanju takve firme, jer ce manje para ostati za tebe.

Ti si se zainteresovao, jer ti ortak nije rekao nista posebno, sem da za tebe ima sljaku od koje ces se preporoditi i zaraditi dobru kintu. Dolazi po tebe kolima taj i taj dan i vodi te da cujes o cemu se radi, dakle ti nista ne gubis, on te vozi, on te dovozi, on te ubacuje u tu organizaciju sa odlicnim mogucnostima, a obzirom da ti je odlican prijatelj, nema nijednog razloga da odbijes to.

Lepo si se obukao, dosli ste do hotela pitajBogagde, ulazis u hotel, zakupljena konferenciona sala, vec je dobro popunjena, svi u odelima, lepo skockani, pretezno kic i sund Srbije, al dobro, do tada je sve opusteno. Vidis neke sredovecne ljude koji se bacakaju i djuskaju sa kezom od uveta do uveta i diskretno cujes pricu od nekoga pored tebe da su ti ljudi neki seldzuci iz Donjih Stajkovaca koji su dobili prvi bonus od 5000 eura.

Zbog celokupnog vizuelnog dozivljaja se i malo vise zainteresujes, jos se i opustis u fazonu: "Pa kad moze neki usljo iz pickovca da okrene 5 iljadarki, neka ja okrenem bar pola, meni super".

E onda krece prezentacija, sedite ti i tvoj prijatelj, njegova i tvoja zena i neki menadjer, koji ti pola sata-sat objasnjava zasto si bas ti taj koji treba da uspe, a ne neki djoka i pera iz tvog komsiluka. (a obzirom da su nova firma, u startu ti je onemoguceno da pitas zasto to svi ne rade i ne zaradjuju) Imas 2-3 dana za odluku, da ti ne izbledi prezentacija i seldzuci sa bonusom od 5000 eura.

Nije mala cifra, deluje ozbilja firma, nije nemoguce prikupiti toliko novca, a pruza se mogucnost dobre zarade. Svakoj pohlepnoj osobi je ovo dovoljno.
A ljudi su generalno sjebani, narocito u Srbiji, tako da onaj ko ima para, tog nece niko tu zvati, pretezno se zovu ljudi koji tu kolicinu novca mogu jedva da skupe da li putem kredita, pozajmice od prijatelja ili prodajom automobila. Ako se zajebes i das te pare, povremeno ces dolaziti na "pripreme" kod tog menadjera gde ces sa njim sastavljati spisak tvojih prijatelja koji bi eventualno mogli da najebu, kao sto si i ti. Dobices lepe "sugestije" i nacine na kako da ih dovedes i sta da im pre toga ispricas, bas onako kako je tebe tvoj drug ubacio u posao.

Ovde je prevara ocigledna ali ju je malo teze dokazati pravno, jer si sam, svojom voljom dao pare ljudima koji su se kroz pricu totalno ogradili od odgovornosti, jer od tebe zavisi da li ces vratiti svoj novac uclanjavanjem drugih zrtava. Oni su tu samo da ti pruze savete i sugestije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Sto se tice tih igara, jos osamdesetih je to islo, samo tada postom se to radilo. Znam da sam jednoj komsinici objasnjavao kako funkcionise piramida i da sto se vise siri, vise ljudi gubi jer sve manje ostaje ljudi iza njih, al zena bila uverena da svi dobijaju  Smile

имао си телигентан комшилук Smile

Prosek, al onaj zalostan stim da sam ja tad imao nekih 15-16 godina a doticna gospodja nekih 50  Smile

јбг...ја сам имао 13-14 година кад је почео дафимент и југоскандик циркус и истог момента сам знао да је то чиста превара...нажалост...има истине да кад су људи притиснути бедом и немаштином не размишљају рационално...много људи се тад добро опекло
ови мултилевел,гем курципалци су ништа друго до испеглани дафимент прилагођен за 21 век
 

Istina ziva, glupost je neogranicena, i to u celom svetu. Devedesetih po ulicama Sipci bacaju sibice po Svabiji, okupi se masa, jedan sibicari, pet njih kao gledaju, uto nailazi naravno sasvim slucajno neki u nekom sakou koji mu nikako ne stoji, po fizinomiji nema greske, zaustavi se i pogadja i naravno iz tri puta jednom pogresi i dva put dobije i uzme tu dvesta maraka. Posle da vidis kako nagrcu prolaznici, samo sto se ne potuku ko ce prvi da igra. Dzaba svugde upozorenja na sto jezika i jos sa simbolima  Smile
Ono, prolazis, zaustavis se i uveris se koliko je Ajnsatjn bio u pravu  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.64
@Crowz U pravu si sve je to tako, ali ljudi vise ni sebi ne mogu da veruju a ne "dobrim prijateljima", uostalom postoji ona nema leba bez motike, e pa toga nema nigde ali ljudi vole da fantaziraju kako ce sa 2000-5000 eura resiti sve svoje zivotne probleme. Iskreno mene fensi menadzeri uopste ne impresioniraju, kada pocnu sa nekom pricom, prvo pogledam kako je obucen, kako se izrazava i ima li ta prica smisla. Obicno ide ono fensi obucen a spika nula i busna do bola na koju padaju samo blago retardirane osobe. Vecina tih prodavaca magle je providna kao flis papir zbog nerealnih obecanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Kako niko nece da razume da onaj ko zna kako se prave pare nece nikad doci da bas njemu pokuca na vrata i objasni kako se umnozava lova, takva mogucnost je manja nego dobitak na lutriji.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Citat
ја сам имао 13-14 година кад је почео дафимент и југоскандик циркус и истог момента сам знао да је то чиста превара

e vidis, tu znam jedno 100 ljudi, sto licno sto iz price koji su napravili desetine hiljada maraka a neki i stotine .. samo je trebalo uleteti dok je bilo aktuelno.. cim je proslo neko vreme ta prica je postala trula i na kraju je pukla..

ja sam recimo pukla u dafiment banci, ulozila sam u ono vreme 100 maraka  Smile  al ja mislim da je bilo mesc dana pre nego sto je izbio hejsel  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
LG Nexus 5
@Crowz U pravu si sve je to tako, ali ljudi vise ni sebi ne mogu da veruju a ne "dobrim prijateljima", uostalom postoji ona nema leba bez motike, e pa toga nema nigde ali ljudi vole da fantaziraju kako ce sa 2000-5000 eura resiti sve svoje zivotne probleme. Iskreno mene fensi menadzeri uopste ne impresioniraju, kada pocnu sa nekom pricom, prvo pogledam kako je obucen, kako se izrazava i ima li ta prica smisla. Obicno ide ono fensi obucen a spika nula i busna do bola na koju padaju samo blago retardirane osobe. Vecina tih prodavaca magle je providna kao flis papir zbog nerealnih obecanja.

Ljudi su bica koja ne vole da rade i izbegavaju rad kad god je to moguce. Rade zato sto moraju. A prevarantske firme poput ove gledaju da obrlate ljude za tih par hiljada eura. Obzirom da ovakve firme opstaju vec decenijama, samo im se ime menja, nije tesko provaliti da njima posao sasvim lepo ide.

Na vas 9 sumnjicavih i nepoverljivih uvek dodje jedan koga je moguce ubediti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 967
Zastava Београд
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Samsung 
Istina.. na zalost
Nas je jedan drug hteo da uvuce u celu pricu, isto tako bio tajnovit, non stop prica o nekom biznisu, parama, da bi nas jedno vece pozvao sa svojom zenom na pice. Tu nam ukratko kaze kako je nasao super posao i da zli i nama da pomogne. Krenuo da nas ubedjuje da idemo na sastanak i posle nekog vremena prihvatimo. Otisli smo u Veliku Planu, gde je bila potpuno ista situacija kao sto je Crowz opisao. Ta prezentacija se sastojala iz tri dela, a kako smo tamo proveli ceo dan bez klope, otisli smo na veceru.Tu jos neki "uspesni" likovi, punjeni fazana i raznoraznepicke materine....
Izmedju ostalog, non stop potenciraju kako je to idealan posao i kako je bilo koji drugi posao kaka.
Kada smo dosli kuci, sednemo muz i ja i da popricamo i shvatimo da je taj u velikom problemu. Jos veci problem je bio to sto smo mu dokazali da je to velika prevara, covek se naljutio....
Nekako je sakupio novac i vratio ljudima od kojih je zajmio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.64
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.