Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 17 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uslovne kazne za paljenje Ambasade SAD u Beogradu, trojica oslobođen  (Pročitano 29993 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
Belfegore, oras razumeti gde je najveci deo osiromasenog uranijuma, koji inace nije oryzje za masovno unistenje, kako si cini mi se rekao. Na kosovu. A pretpostavljam da mislis da je pozitivno sa siptari pocrkaju u mukama

Tacno je da je Kosovo najvise bombardovano osiromasenim uranijumom posebno pogranicni delovi sa Albanijom i CG ali kada vidis gustinu naseljenosti tih podrucija i naprimer gustinu naseljenosti Beograda videcs da je udarac na stanovistvo  bio veci u Srbiji nego dole pa je tako uranijumom gadjan Beograd , Pancevo , Nis , Kraljevo i td.

A o uticajima OU druze moj samo izguglaj nemam sta da ti pisem. Da bi posledice OU bio vidjen u vidu leukemije potrebno je da prodje taj latentni period od 10 godina a za karcinome i ostale bolesti 15 godina.

U prevodu , potrebno je vreme da razgradnja tog OU bude takava da ima maksimalni pogubni uticaj , radiaciju , zracenje.

Pogledaj statistike i sve ce ti biti jasno.

Oruzije za masovno unistenje nemora po definiciji biti ono koje trenutno prouzrokuje odredjen broj mrtvih kao naprimer atomska bomba vec to moze biti i oruzje koje ce dugo vremena vrsiti uticaj na smrtnost kao sto su hemiska oruzja a hemiska oruzja u kojima se korsti osiromaseni uranijum su najgora.

Iz tih razloga osiromaseni uranijum se vise ne vodi kao bojni otrov je je danas negovo korscenje zabranjeno u ratne svrhe , nema ga sve su potrosili na Srbiju.

A uticaj , sto je paradoks cele price , vide i drzave regiona pogotovu CG , MK , Albanija , BiH , Hrvatska i Bugarska.

Nadji i njihove statistije o pojavi kancerogenih bolesti u proteklih 20 godina.

Ovde se jasno vidi neinformisanost i ne paznja na casovima fizike u 5-8 razredu.
Moguce je da si bio jako los ucenik.

U prevodu , potrebno je vreme da razgradnja tog OU bude takava da ima maksimalni pogubni uticaj , radiaciju , zracenje.

Pogledaj statistike i sve ce ti biti jasno.

Ako je vreme poluraspada dugo, to znaci, laicki receno, da je element slabo radioaktivan.

Ne nije zavera, tako je i moze se proveriti. Gajgerov brojac kosta oko 40-100 eura.

Vreme poluraspada govori za koje vreme ce nestati polovina pocetne kolicine materijala.

Laicki receno ako je to vreme kratko = materijal emituje mnogo jace zracenje.

Znas, zato se medicinski instrumenti kao "dopunjavaju" jer recimo cobalt 60 ima vreme poluraspada
od 5 godina.

On se koristi za sterilizaciju opreme. Znas zasto - gama zracenje. E to moze da te ubije samo tako, kao
sto ubija bakterije.

Sa druge strane uran je... toksican kao svaki teski metal i nalazi se u poljoprivrednom zemljistu
i ... kucama od zemlje. U tim kucama ima i radona.

Tako da... to da su te kuce "najzdravije" je zajeb..


Citat
Nadji i njihove statistije o pojavi kancerogenih bolesti u proteklih 20 godina.

Hrana. Pesticidi. Oni dodaci u hrane sa onim E brojevima.

U srbiji se to ne proverava.


Recimo da nasa drzava tuzi zbog toga... tuzena strana moze da posalje ekipu da recimo
proveri hranu koja se prodaje kod nas, gradjevinski materijal itd. i nadje zanimljive podatke.
« Poslednja izmena: 22. Nov 2017, 11:07:19 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 544
Hrana. Pesticidi. Oni dodaci u hrane sa onim E brojevima.
Čekaj, skoro je bio jedan profesor hemije, čini mi se Zoran da se zove i čovek je na "naučnoj bazi" opovrgovao štetnost "E brojeva".
Šta sa hranom? Pa mi gro hrane uvozimo, ne proizvodimo je mi.
Pesticidi? Monsanto radi "studije" gde kaže da su njihovi pesticidi i herbicidi nekancerogeni.
O čemu ti pričaš?

Citat
U srbiji se to ne proverava.
A šta se provereva u Srbiji? Vakcine? Da li se one proveravaju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
Hrana. Pesticidi. Oni dodaci u hrane sa onim E brojevima.
Čekaj, skoro je bio jedan profesor hemije, čini mi se Zoran da se zove i čovek je na "naučnoj bazi" opovrgovao štetnost "E brojeva".
Šta sa hranom? Pa mi gro hrane uvozimo, ne proizvodimo je mi.
Pesticidi? Monsanto radi "studije" gde kaže da su njihovi pesticidi i herbicidi nekancerogeni.
O čemu ti pričaš?

Citat
U srbiji se to ne proverava.
A šta se provereva u Srbiji? Vakcine? Da li se one proveravaju?

http://www.kurir.rs/vesti/biznis/2690481/ugrozen-izvoz-maline-crveno-zlato-nemar-u-proizvodnji

... Domaći proizvođači malina zbog prekomerne upotrebe pesticida ...

E131, 142, 210, 211, 213, 214, 215, 216, 217, 239, E123

E123 je inace zabranjen u SAD recimo...

Naravno da nisu svi opasni.

Citat
Šta sa hranom? Pa mi gro hrane uvozimo, ne proizvodimo je mi.

Ne lupetaj.

Nasa poljoprivreda je generalno u problemu zato sto izvozimo sirovine
i zato sto je kupovna moc stanovnistva jako mala.
« Poslednja izmena: 22. Nov 2017, 11:17:39 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 544
http://www.kurir.rs/vesti/biznis/2690481/ugrozen-izvoz-maline-crveno-zlato-nemar-u-proizvodnji

... Domaći proizvođači malina zbog prekomerne upotrebe pesticida ...
A zašto se prekomerno koriste pesticidi? Kako to da je do pre 20 godina, upotreba pesticida bila možda dvadeseti deo od ovoga što se radi danas?

Citat
E131, 142, 210, 211, 213, 214, 215, 216, 217, 239, E123

E123 je inace zabranjen u SAD recimo...
Negde jeste, negde nije, kako ti to objašnjavaš?

Citat
Naravno da nisu svi opasni.
Taj profesor je vrlo sugestivno, na svom blogu pojasnio neopravdan strah neobrazovane sirotinje u vezi "E brojeva". Istina, spomenuo je samo par ali nije ni napomenuo da postoje i štetni.

Citat
Ne lupetaj.

Nasa poljoprivreda je generalno u problemu zato sto izvozimo sirovine
Srbija uvozi beli luk, pasulj, krompir, jabuke, paradajz, papriku, meso... i time obara cenu domaćeg.
Naša poljoprivreda je u problemu jer velikim korporacijama ne odgovara konkurencija.
Citat
i zato sto je kupovna moc stanovnistva jako mala.
Pa je uvozno jeftinije od domaćeg? To hoćeš da kažeš?
E, a šta je sa vakcinama? Nemoguće da se ništa ne proverava, samo vakcine?
« Poslednja izmena: 22. Nov 2017, 11:27:42 od 8Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950
Belfegore, oras razumeti gde je najveci deo osiromasenog uranijuma, koji inace nije oryzje za masovno unistenje, kako si cini mi se rekao. Na kosovu. A pretpostavljam da mislis da je pozitivno sa siptari pocrkaju u mukama

Tacno je da je Kosovo najvise bombardovano osiromasenim uranijumom posebno pogranicni delovi sa Albanijom i CG ali kada vidis gustinu naseljenosti tih podrucija i naprimer gustinu naseljenosti Beograda videcs da je udarac na stanovistvo  bio veci u Srbiji nego dole pa je tako uranijumom gadjan Beograd , Pancevo , Nis , Kraljevo i td.

A o uticajima OU druze moj samo izguglaj nemam sta da ti pisem. Da bi posledice OU bio vidjen u vidu leukemije potrebno je da prodje taj latentni period od 10 godina a za karcinome i ostale bolesti 15 godina.

U prevodu , potrebno je vreme da razgradnja tog OU bude takava da ima maksimalni pogubni uticaj , radiaciju , zracenje.

Pogledaj statistike i sve ce ti biti jasno.

Oruzije za masovno unistenje nemora po definiciji biti ono koje trenutno prouzrokuje odredjen broj mrtvih kao naprimer atomska bomba vec to moze biti i oruzje koje ce dugo vremena vrsiti uticaj na smrtnost kao sto su hemiska oruzja a hemiska oruzja u kojima se korsti osiromaseni uranijum su najgora.

Iz tih razloga osiromaseni uranijum se vise ne vodi kao bojni otrov je je danas negovo korscenje zabranjeno u ratne svrhe , nema ga sve su potrosili na Srbiju.

A uticaj , sto je paradoks cele price , vide i drzave regiona pogotovu CG , MK , Albanija , BiH , Hrvatska i Bugarska.

Nadji i njihove statistije o pojavi kancerogenih bolesti u proteklih 20 godina.

Ovde se jasno vidi neinformisanost i ne paznja na casovima fizike u 5-8 razredu.
Moguce je da si bio jako los ucenik.

U prevodu , potrebno je vreme da razgradnja tog OU bude takava da ima maksimalni pogubni uticaj , radiaciju , zracenje.

Pogledaj statistike i sve ce ti biti jasno.

Ako je vreme poluraspada dugo, to znaci, laicki receno, da je element slabo radioaktivan.

Ne nije zavera, tako je i moze se proveriti. Gajgerov brojac kosta oko 40-100 eura.

Vreme poluraspada govori za koje vreme ce nestati polovina pocetne kolicine materijala.

Laicki receno ako je to vreme kratko = materijal emituje mnogo jace zracenje.

Znas, zato se medicinski instrumenti kao "dopunjavaju" jer recimo cobalt 60 ima vreme poluraspada
od 5 godina.

On se koristi za sterilizaciju opreme. Znas zasto - gama zracenje. E to moze da te ubije samo tako, kao
sto ubija bakterije.

Sa druge strane uran je... toksican kao svaki teski metal i nalazi se u poljoprivrednom zemljistu
i ... kucama od zemlje. U tim kucama ima i radona.

Tako da... to da su te kuce "najzdravije" je zajeb..


Citat
Nadji i njihove statistije o pojavi kancerogenih bolesti u proteklih 20 godina.

Hrana. Pesticidi. Oni dodaci u hrane sa onim E brojevima.

U srbiji se to ne proverava.


Recimo da nasa drzava tuzi zbog toga... tuzena strana moze da posalje ekipu da recimo
proveri hranu koja se prodaje kod nas, gradjevinski materijal itd. i nadje zanimljive podatke.

Prvo gde sam ja pomenuo raspad ili polu raspad ? I kakave veze OU ima veze sa fizikom ?

Elem , radioaktivnost OU u osnovi je toliko mala da bukvalno jedva prolazi kroz list papira . Kada se nadje u organizmu putem hrane ostane netaknut a njegova moc da direktno utice kroz kozu kao neki drugi radioaktivni elementi su mizerne , u vecim kolicinama da.

E sada razgradnja , ne raspad ili pluraspad , UO pocinje kada on dodje u dodir sa zemljom i vodom.UO kao i svaki drugi radioaktivni element lako se vezuje za organske materije , pa tako utice na procese fotosinteze , prehrane biljaka putem vode , kruzenje vode u prirodi gde kroz te procese postaje deo plodova biljaka pa tako dalje i deo svih konzumenata biljaka.

Cak i bez spoljnog uticaja uranijuma ima u zemlji od 10-20 grama na 1 tonu , to su neosetne kolicine ali veci procenti postaju veoma opasni pogotovo zbog toga sto je filtracija zemljista nemoguca i posledice se osecaju veoma dugo.

Kao i sve ostali radioaktivni elementi OU direktno utice na mutaciju celija i poremecaj nervnog sistema.Manifestuje se uglavnom kroz lakse ali ucestale bolesti a najgori uticaj ima u pogledu mutacije zdravih celija u celije raka pod odredjenim uslovima u organizmu , misli se na to da sam organizam mora biti oslabljen.

Ja bih mogao jos da ti pisem ali nije bitno da se napinjem sa indijancima koji citaju visoko rangiranog EU i NATO lobistu dr. Zorana Radovanovica koji je jos jedan od onih koji zatvaranjem ociju na sve nasa stradanja zeli da nas prebilizi istima.

A uz to opet ce me ABENAZ upozoravati o dugim tekstovima.

Ja iskreno i nisam bio neki ucenik moja interesovanja dosezala su van nastavnog gradiva ali za razliku od tebe procitam ono sto stoji ispred mene i ne mesam razgradnju i poluraspad i neubacujem svoje zakljucke kao da su neciji gde ja nisam rekoa da radioaktivnost OU utice na bilo sta.No bio sam slobodan da ti onako slikovito objasnim kolika je radioaktivnost OU posto ono kako si ti objasnio malo ko ce razumeti.

A verujem da ce svako razumeti da nesto sto se nadje u zemlji i vodi to zavrsi kao i pesticidi u hrani i mesu , samo sto su pesticidi mala beba.

Na kraju krajeva pogledajte statistike , pogledajte ne samo broj oboljenja vec i povecanje vrsta maliginih obolenja a mozete da uzmete i Irak i uporedite njih i nas sve ce vam biti jasno.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Citat
Pa je uvozno jeftinije od domaćeg? To hoćeš da kažeš?
E, a šta je sa vakcinama? Nemoguće da se ništa ne proverava, samo vakcine?

Naravno da je tako, losa politika..saradnja sa EU i sl. Pogubna politika.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
i ovi zapadnjaci su kurate srece...

od 150 miliona ljudi dodje ti srbin sa kosova za predsednika rusije...

bem te sudbino...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 17 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.