Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:43:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uskoro nove lične karte  (Pročitano 17179 puta)
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Do 2011 smislicemo nesto
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 6630
Mislim da nešto nisi shvatio... Kod nas se uvode krajem januara....
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
Nokia 5610
Novi drzavni atak na dzep!
Jedino je lepo sto cu moci da se slikam sa sajkacom.  Smile
« Poslednja izmena: 05. Jan 2007, 19:36:13 od kombiondzija »
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Al stara vazi do 2011 to je zadnji rok za zamenu
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 51
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
I-mate Ne-mate
Не знам да ли је за веровати или не, видећемо ускоро:

Личне карте без чипа, штампаће их ЗИН
БЕОГРАД, 11. јануара 2007. (Бета) - Нове личне карте у Србији ипак неће имати чип, а њихово издавање неће почети 27. јануара, како је законом предвиђено.

Министар унутаршњих послова Драган Јочић изјавио је данас агенцији Бета да ће влада донети уредбу којом се прописује да чип неће бити обавезан део приликом издавања нових личних карата.

Јоцић је навео да ће том уредбом, практично, бити прецизиран Закон о личној карти, усвојен у јулу прошле године, који треба да почне да се примењује 27. јанаура ове године.

Одредба закона да образац личне карте садржи простор за контактни микроконтролер - чип, изазвала је приликом усвајања закона полемику да ли ће чип са личним подацима моћи да се очита на даљину и да ли ће тиме бити угрожена приватност.

"Грађани који су у претходном периоду изражавали забринутост да би због чипа могла бити нарушена приватност њихових личних података више немају разлога да страхују јер по уредби владе нове личне карте неће имати чипове", изјавио је Јочић.

Он је прецизирао да је "правило да нема чипа", а "ко хоће чип, може да га добије".

Лична карта ће бити савремени документ, навео је Јочић, и садрзаће биометријске податке.

Према закону, у образац се уносе подаци о власнику - име и презиме, пол, датум и место рођења, матични број и слике биометријских података - фотографија, отисак прста и потпис.

На чип и простор за машински читљиву зону за потребе аутоматског очитавања података могу да се унесу сви видљиви подаци на личној карти, као и подаци о држављанству, пребивалишту и адреси стана њеног имаоца и јединствени матични број његових родитеља.

Јочић је Бети рекао да је, након што влада сувоји уредбу, потребно да министар напише правилник о обрасцу и тиме ће бити употпуњена регулатива.

Упитан да ли ће нове личне карте почети да се издају од 27. јанаура, што је рок прописан прелазним одредбама закона, Јочић је навео да мисли да ће рок бити пробијен.

Договори су МУП-а и Завода за издавање новчаница (ЗИН) да обрасце израђује ЗИН, а не МУП, навео је Јочић.

Он је казао да је опрема за израду личних карата и других картица купљена 2002. године као да ће МУП да их производи и додао да МУП има свој круг послова, не може се бавити производњом.

Обрасце ће израђивати ЗИН, а уношење података ће радити МУП, казао је министар.

Он је прецизирао да ће опрема, коју још увек исплаћује влада, преко Дирекције за имовину бити уступљена ЗИН-у, који је такође државна фирма.

http://www.beta.co.yu/default.asp?m=Vesti%20dana,ves&j=sr&h=Home,sr&prikaz=1566951



 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
''Љубав према ближњему, мера је љубави према Богу.'' Епископ Атанасије (Јевтић)

Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Izgleda da je prtitisak svih nas urodio plodom,smradovi su odustali od cipa,za sad nece biti Orvela na delu u Serbiji 2007me.Cestitam svima koji su pruzili podrsku ovoj akciji
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

prirodna plavusa rodila sam se sa plavom kosom

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 326
Zastava Uzice
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Meni je nestala jedna licna karta sa lepom slikom i onda sam izvadila drugu a kad se budem slikala za ovu novu licnu kartu verovatno ce taj sluzbeni fotograf od mene dobiti mini kurs o modnom fotografisanju  Smile, cula sam to preko TV a da ce se na mestu izdavanja licne karte i fotografisati za licnu kartu a ja cu traziti da me slika 15 puta i da izaberem koju cu sliku da stavim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Nema to veze sa pritiskom.... nisu uspeli da izmuzu dovoljno para...

Znaci.. kao i uvek... Mnogo buke ni oko cega...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mozda ugrade neki cip sto je preostao sa kineskih verzija mocnih rendzera pa bude imao domet kao daljinski upravljac i tako rese dve muve jednim udarcem...i cip i privatnost i ingenioznost...cekaj,to su tri muve Smile
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Ili iz sfere jucerasnje epizode south parka,ako je pritisak javnosti doprineo i samo 1% ja sam zadovoljan
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:43:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.