Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:51:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uran  (Pročitano 55218 puta)
13. Avg 2006, 13:28:58
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Uran je treći, možda i najblaži malefik, koji simbolizuje želju za novim, nemiran je
i pun neočekivanih preobražaja. Specijalnost su mu prevrat i revolucija, neposredan je, lucidan, eksplozivan, nezavisan i originalan. U večnom nemiru koji ga muči i u nemogućnosti da se zadovolji bilo kakvim konačnim rešenjem, ogleda se njegova zloćudnost.
Uran nosi karakteristike koje je pravo umeće formirati u pozitivan karakter, a to su individualnost, kreativnost, ekscentričnost, ekstremizam. Planeta opisuje astrologe, revolucionare, prijatelje, pilote, električare. Vlada svim novim idejama, socijalnim i humanitarnim radom, željama za promenom, slobodom, inovacijom.
U polju u kom se nalazi traži promenu i nesvakidašnji pristup. Uranu su potrebne 84 godine za jedan ciklus a simbolizuje ga izvedeno slovo H, po Heršelu, čuvenom astronomu koji je ovu planetu otkrio 1781.

Položaj u kućama natalne karte i tumačenje

I polje
Jedno je sigurno, život ove osobe nije dosadan. Ovo su brze promene, nagli usponi i padovi u zavisnosti od simbolike položaja u znaku i aspektima koje nosi. Daje neobičan izgled, glas hermafrodita, različit je od drugih, originalan. Opozicionar, nagla netaktična priroda, verovanje u sopstveni etički kodeks.
Negativno aspektovan - život mu se u lice smeje, sve su promene neočekivane, nepovoljne.

II polje
Dramatične promene sa novcem. Ako je povezan sa V poljem daje položaj za lutriju, kocku i igre na sreću, rizična ulaganja, nagli preokreti. Nema stav o novcu i brz protok. Potreba za finansijksom nezavisnošću.
Negativno aspektovan - prijatelji koji odnoser novac, iznenadn troškovi, neočekivani.
Negativno aspoektovan kombinacija Venera - naglo otimanje novca

III polje
Brze, munjevite misli, faktor genijalnosti. Ovo je genije i ludak. Pronicljiv i pripravan um, ljubav za nove ideje.
Negativno aspektovan - Misli su nepredvidive, opasnost u saobraćaju, buntovan um, samovolja, ekscentričnost, konfliktna komunikacija. Čudan brat ili sestra, svađe sa njima ili okruženjem, komšiluk.
Negativno aspektovan kombinacija Marsa - vuče opasne misli, nervoza, opasan posao

IV polje

Stresovi u porodici. Nemiran je kao čigra, nervoza u kući, razvod, haos i svađa, potreba za bežanjem. Dom nije mirno mesto, brojne selidbe
Povoljno aspektovan - potrebna je jaka urbana sredina, život na višim spratovima, kuća koju deli sa drugim ljudima, puno prijatelji i ljudi prolazi kroz kuću.
Negativno aspektovan - opasnost od mundanih nezgoda, bombardovanj, zemljotresi.

V polje

Emotivne veze sa prijateljima, istovremeno više veza. Ljubav sa dečkom prijateljice ili ljubav sa razvedenim. Mesta zabave na kojima je buka i gde se igra, diskoteka. Ljubav prema ekstremnim sportovima, košarka, skokovi, letenje. Deca su genijalna, drska, neodgovorna, ali postoji i drugi segment priče o kontarcepciji, abortusima, usvojenoj deci. Zanimljiv je za kreativan rad, daje originalnost i začetak je novog trenda. Ljubav prema kakvom neobičnom hobiju, astrologija, računari. Prepuštanje užitku.

VI polje
Radno mesto
Ovo je slika čoveka koji daje otkaz ili dobija isti. Svaki rad u simbolici Urana oslobađa, ovo je položaj koji ukazuje na nagle poslovne promene, brojne promene i interesovanja, pametne kolege. Nervoza na radnom mestu, potrebna sloboda, nikako ograniučenje radno vreme ili statičan kancelarijski posao.
Zdravlje
Udar bilo kakav. Infarkt, ako je aspektovano Sunce, moždani udar ako je aspektovan Mesec. Kola hitne pomoći. Brz pad, stres je okidač za fiziološke promene.

VII polje
Povoljno može biti samo ako su oba partnera iskrena da im brak nije potreban već su u osnovi prijatelji. Ovo je opis odnosa u kom se ne opraštaju prevare jer bračni partner i za manje nesuglasice jako burno reaguje. Skandal na javnom mestu. Povoljno može biti jedino u slučaju da je partner sam Uran, ili da je u karti natusa ova planeta dobro postavljena i povoljno aspektovana. Naglo se u brak ulazi a i do razvoda vodi nagla odluka. Ukoliko je Uran retrogradan u karti partner može biti neiskren, on ćuti o svojim potrebama, možda je prevaren u braku pre nego što će sam varati. Ovo je snažna naglasa društvenih odnosa.

VIII polje
Natus je mundani nišan. Kolektivna nezgoda baš njega pogađa. Treba se paziti u simbolici znaka u kom je Uran - ako je u vodenom sklonite fen od kade, u vatrenom - oružje... Svrha aspekta je biti otvoren za neobičlne potrebe, ovde je seksualna potreba zua više partnera, grupom ljudi. Sjajno je za upravljanje seksualnom energijom i regeneracijom. Postoji intreresovanje za okultno, istraživanja, patente, pronalaske, ekstrasenzorne sposobnosti , smisao za satiru. Interesovanje za psihologiju, satirične opaske, osećaj za snove.

IX polje
Čovek kloji se buni protiv ustaljene ideje o veri, religiji, Boga sa bradom koji vlada svime na svetu... Filozofski je otvoren ali uvek suprotan od glavnih tokova. Potreba da se živi u inostranstvu i osećaj da taj potez sve menja - upoznaje neobičnog čoveka koji donosi rešenja.
Povoljno asdpektovan - brz i napredan na fakultetu, magistratura u kratkom roku.
Negativno aspektovan - Brojne promene fakulteta, prekidi i nastavljanje

X polje
Profesija Uranovske prirode. Ovo su ljudi koji puno putuju, svetski ljudi. Jedan od roditelja je puno ispred svog vremena, gen genijalnosti nasleđen od dede, pradede. Ovaj čovek važi za kontradiktornu i intrigantnu ličnost, slobodniju od drugih. Originalan, maštovit, humanista i altruistička priroda ali i buntovnik - protiv svih autoriteta. Pobunom do vrha.

XI polje
Koristi se kao Joker. Ovaj čovek od astrologa očekuje da ukaže na promenu životnog toka. Ovde je puno emotivnih veza sa prijateljima, samo prijatelja može biti ljubavnik ili se iz veze nastavlja prijateljstvo. Okružuje se čudnim ljudima, koji su najegzootičnijih verkih ili religioznih, životnih opredeljenja. Nagli prekidi prijateljskih odnosa ali i pomirenja. Rad sa ljudima, humanitarne organizacije, kadrovske službe, astrologija, sociologija.

XII polje
Nestabilna psiha, aspekat naglog buđenja, munje u glavi. Prijatelji su tajni neprijatelji, neko čeka u mraku [ako je nepovoljan aspekat strah od napada u mraku - ako je pozitivan dobri obrti sudbine]. Duhovno buđenje, čovek otkriva nešto alternativno, ovo je I tajna sa prijateljem ili razvedenim čovekom.

A. Imširagić
« Poslednja izmena: 13. Avg 2006, 13:30:39 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Uran

Uran u Ovnu i prvoj kući

Inovativnost, samostalnost, impulsivnost, često bunt protiv ustaljenih društvenih pravila.

U prvoj kući, originalna, progresivna osoba, težnja za slobodom.


Uran u Biku i drugoj kući

Kreativnost, seksualni magnetizam, šarm.

U drugoj kući, obično financijski uspjesi, financijska inovativnost, kod aflikcija hazarderstvo i nagli gubici, financijska nestabilnost.


Uran u Blizancima i trećoj kući

Originalni životni stavovi, hrabrost, spontanost u izražavanju.

U trećoj kući, sklonost nekonvencionalnim prevoznim sretstvima, kompliciran odnos sa rođacima.


Uran u Raku i četvrtoj kući

Često nesigurnost, maštovitost, instinktivnost.

U četvrtoj kući, nekonvencionalno obiteljsko okruženje, često rani odlazak od obitelji.


Uran u Lavu i petoj kući

Teško podnose restrikcije, bunt, pionirski duh.

U petoj kući, sklonost seksualnim eksperimentima, djeca nadarena ili problemi sa njima.
Retrodradan; indicira potrebu za izgradnjom jasnog pravca životnog ispoljenja, eksperimenti moraju voditi jasnom stavu.


Uran u Djevici i šestoj kući

Oštar um, poriv prema savršenstvu, praktični idealizam, kritičnost.

U šestoj kući, neistražene bolesti, nekonvencionalne terapije, neobično zanimanje ili stalno mijenjanje zanimanja.


Uran u Vagi i sedmoj kući

Poriv prema harmoniji i unutarnjem miru, kreativnost.

U sedmoj kući, progresivan, ekscentričan partner, česti prekidi veza.


Uran u Škorpiji i osmoj kući

Snažna volja i koncentracija, snažne emocije su često destruktivne.

U osmoj kući, često brze zarade, ili gubici, iznenadna smrt.


Uran u Strijelcu i devetoj kući

Hrabrost, dobro rasuđivanje, revolucionarnost, težnja za promjenama u društvenim odnosima.

U devetoj kući, interes za metafiziku, uspjeh u izdavaštvu, originalne ideje, ljubav za slobodu.


Uran u Jarcu i desetoj kući

Sposobni vođe, koncentracija, želja za dominacijom.

U desetoj kući, progresivan, revolucionar na poljima vlastitog djelovanja, često genijalnost.
Retrogradan; osoba mora ponekad žrtvovati društveni i materijalni status radi ostvarenja ideala.


Uran u Vodenjaku i jedanaestoj kući

Originalni, ekscentrični, neovisni, težnja za društvenim promjenama.

U jedanaestoj kući, snažan progresivan idealizam, nekonvencionalni prijatelji.


Uran u Ribama i dvanaestoj kući

Senzitivnost, medijstvo, sklonost bijegu od stvarnosti.

U dvanaestoj kući, snažna podsvijest koja utiče na izvanjske okolnosti, sloboda od kolektivnog podsvijesnog ili traume, zavisno od aspekata.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


if there is a will,there is a way

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 302
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sta predstavlja uran kvadrat Mc?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Sta ja da kazem - Vodolija sa Uranom u prvoj kuci. Revolucionar - JA. MOI??? Ma ne, nema sanse Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Sta ja da kazem - Vodolija sa Uranom u prvoj kuci. Revolucionar - JA. MOI??? Ma ne, nema sanse Smile Smile
Uh...zedj za slobodom iznad svega...evo te  i medju nama astrolozima Smile
Uran-astrolog,kompjuter -igracka,ides ispred vremena u svakom slucaju.
Moras samo prevazilaziti ovo buntovnistvo u sebi,koje ti doprinosi kvadrat Urana i Merkura.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


if there is a will,there is a way

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 302
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
andjela bas me zanima sta predstavlja uran kvadrat mc?niko nece da mi kaze Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Atomski mrav

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 195
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung D500
Ja imam Uran u 10. kući, u konjukciji s MC i znam da će igrati važnu ulogu. Sve što je napisano je istina... Ja jesam borac protiv vlasti i autoriteta, zbog vlastitih uvjerenja, iako nisam tipični anarhist. Živim svoju filozofiju.

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
MorskaZvezda nemoj stalno da ponavljaš pitanja. Neko će ti već odgovoriti ako želi.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
@Andja

A pa vec sam upoznao sebe dovoljno da to mogu da kontrolisem. Mada i dalje osecam skoro fizicku bol kada vidim nepravdu (bar ono sto ja smatram nepravdom), ispravljenje krivih drina mi je zivotni hobi - jedino je malo frka kada ih nema dovoljno oko mene. Imao sam ipak srece u zivotu da se uvek izborim za svoju slobodu i svoj nacin i put i nikada mi nije bilo zao cak i kad nisam bio u pravu.

Najsmesnija je bila scena u vojsci - ja desetar (prisilno) na ko zna kom raportu kod kapetana koji tupi i kenja kako ja treba da budem primer vojnicima kako je takvo ponasanje neprihvatljivo itd itb. A ja umirem id smeha a on crveni od besa - i ja mu kazem da ja zista i jesam primer kako svako treba da se ponasa. E ako me tada nije zgromio (ja 175 a on preko 2m i svojih 150kg). I tada mi je zvanicno sopstio da ce u moj psiho-profil uci da imam probleme u odnosima sa autoritetima. Bio je u pravu 100%. Sreca je moja sto sam do sada u inostranstvu imao super shefove i da mi je uvek davana sloboda da radim onako kako ja hocu (sto uglavnom izadje na dobro).

Uf ja se raspisao ja pa ja - ajd malo nek drugi kazu kakvi su im dozivljaji sa Uranom.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ja se plašim mog Urana, imam nekakav grozan osećaj kad vidim kako je pobegao iz dvanaeste kuće (dvanaesta je u Vodoliji, vladar dvanaeste Uran) i lepo se smestio u moju osmu kuću (na 28 stepenu u Škorpiji) + R. Ne svidjaju mi se ni aspekti koje pravi sa dr.planetama sve sami kvadrati i opzicije... Smile

IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:51:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.136 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.